Jump to content

Bizim Visual Novel "görsel roman"ımız

@serdar@

Önerilen İletiler

İnsanları da katarak böyle bir projeye başlamak istemeniz güzel. Çizimler ve gerekirse içerik konusunda yardımcı olabilirim ama öncelikle ekipte şu an kimler var, konu nasıl, karakterler ve özellikleri gibi bir kaç temel şeyi öğrenmeliyim. İyi bir proje yapılmalı ki uğraş karşılığını alsın ve bitince tercihen eklenen android mağazasında diğer kötü benzerleri gibi çürümesin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 18.02.2016 10:36:05, Bipolar Panda yazdı:

O kadar da özene özene yazmıştım he...  :depressed1-onion-head-emoticon:

Pm madem.

pm alındı 

On 18.02.2016 11:34:07, UnderminE yazdı:

Sanıyorum ki Novelty kullanarak bi VN yapmayı hedefliyorsunuz. Yaklaşık 5-6 sene önce bi arkadaşla epey kurcalamıştık, şu an program ne kadar kapsamlı oldu kim bilir. Biraz daha geliştirip Steam'e falan koyabilseler keşke.

Şimdi tanıtıma 2-3 sprite koymuşsunuz. Bu demek oluyor ki elinizde karakterler hazır. O halde konunuz da hazır olması lazım. PDF'e bakınca sanki ortada %0 gelişme varmış da hep beraber toplanıp sıfırdan bir şey yaratılacakmış gibi duruyor. Projenin tam olarak hangi aşamasındasınız, elinizde ne kadar şey hazır, tam olarak nasıl bir şey yapmayı planlıyorsunuz.. gibi bir ton soru sorabilirim. :D

Güzel bir gelişim logu hazırlayıp kat ettiğiniz aşamaları sürekli güncelleyecek şekilde ilk mesajınıza yazarsanız bizi daha çok bilgilendirmiş ve meraklandırmış olursunuz diye düşünüyorum. Hiç değilse insanların aklında "Boş laftan ibaret değiller demek gerçekten bir şeyler çıkıyor ortaya." düşüncesi oluşur. Öbür türlü şu an bana Welcome to NHK izleyip gaza gelen, Türkiye gibi bir yerde VN çıkarma üzerine ütopik hayaller kuran bir gencin uğraşları gibi duruyor konu ;_;

Böyle kapsamlı bir ekip kurmak böyle bir toplumla zor işin açığı. Zaten VN kültürüne sahip insan sayısı bir elin parmağını geçmiyor. Yani siz bu VN'i bitirdiğinizde bile alıp bunu okuyacak insan sayısı bile çok az olacak, emeğinizin karşılığını alamayabilirsiniz. Şahsi fikrim, keşke bu tarz kapsamlı bir çalışmayı yeni bir Türkçe VN yapmak için değil de; hit yapmış sağlam bir VN'i Türkçeye çevirmek için yapabilsek ^^

----

Yorumlarım biraz katı gibi durabilir ama birilerinin dile getirmesi gereken şeyleri yazdığımı düşünüyorum. Alınmaz gücenmezsiniz umarım :D En nihayetinde başarılar diliyorum.

öncelikle undermine uzun uzun düşüncelerini bize yazdığın için çok memnun olduk 

gerçekçi düşünmen güzel öncelikle sana ve bu konuyu takip eden herkese biraz açıklama yapalım ve sorularını cevaplayalım

Novelty 2010 dan buyana bir yol katetmedi başlangıçta kullanım kolaylığı konusunda bayaa parlak gözüküyordu ama devamı gelmedi biz onu kullanmıyoruz 

Tayrano script ile yazıyoruz java html gibi eklentileri kabul ediyor ve neredeyse her cihazda çalışabiliyor japon tabanlı ve çok kullanılıyor bu sıra 

http://tyrano.jp sitesinden demolarına falan bakabilirsin Tyrano Builder diye de bir yazılımları var bu kod tabanıyla çalışan biz bunu da satın aldık kod tabanlı çalışsak da bu yazılım geri bildirimleri ve ek özellikleriyle işi çok daha kolaylaştırıyor Steam başta olmak üzere pc ve mobilde bir çok platform da kullanıcıya sunacağız 

öncelikle sanırım bu insanları biraz çekingen hale getirmiş benim hatam büyük harflerle yazayım PROJEYE 0 DAN BAŞLAMIŞ DURUMDAYIZ pdf de yazan her şey doğrudur şu an oluşan katılımlarla kadrolaşmıyoruz ve başlayacağız şu anki durumumuzu özetlemem gerekirse katılımları kabul ediyoruz tanışıyoruz ve genel olarak proje üzerinde uzlaşıyoruz  

karakterlere falan gelirsek onlar hazır karakterler onları Manga Maker Comipo ile yapmıştım çizim değiller eğer konu da okuduysan geçici ilk sitemizin kapandığını yazıyordu bu da o sayfadaki tanıtım movelinden di işte o üç sanal karakter seninle vn hakkında konuşuyor ve projeden bahsediyordu sadece benim yaptığım bir şeydi yani bakın böle yapabiliyoruz diye

gurubumuza bir isim bulduğumuzda ve gerekli kadroyu topladığımızda ilk yapmak istediğim gurup içim bir İnternet sitesi kurmak pdf de bu konuya uzunca değindim iletişime önem vereceğiz ayrıca sosyal medya hesaplarımızı da açacağız amatör projelerin duyulması için gereken en önemli şeyin takipçiler olduğunu farkındayım ama aceleye gerek yok 

vn ve türkiye konusunun farkındayız ve birkaç gündür konuştuğumuz meselelerden biri de bu neyse ki çevirmenimiz var ve iki yazarımızın da yabancı dili iyi biz bunu başından beri uluslar arası düşünüyoruz 

kadromuz ve katılım ihtiyaçlarımız konusunu yarın bi konuşup konuya ekleyeceğim 

bu arada ayakları yere basan mantıklı birini de aramızda görmek isteriz sen de takipçi değil bir parçası olursun başvurmayı bi düşün 

9 saat önce, edizcom yazdı:

Sitenizden başvuruyu gönderdim umarım gelmiştir.

başvurunu aldık

3 saat önce, LordCha yazdı:

İnsanları da katarak böyle bir projeye başlamak istemeniz güzel. Çizimler ve gerekirse içerik konusunda yardımcı olabilirim ama öncelikle ekipte şu an kimler var, konu nasıl, karakterler ve özellikleri gibi bir kaç temel şeyi öğrenmeliyim. İyi bir proje yapılmalı ki uğraş karşılığını alsın ve bitince tercihen eklenen android mağazasında diğer kötü benzerleri gibi çürümesin.

biz herkese açığız katılmak istersen ama sana şunun söylemek isterim eğer başarı istiyorsan elinden geleni öncelikle sen yapmalısın 

proje de başlangıç aşamasındayız şu an sadece konuşuyoruz ve plan yapıyoruz

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geçen aylarda benimde kafa yorduğum bir konuydu. Novelty veya Ren'Py üzerinden basit bir şey hazırlamayı düşünmüştüm.Ama bu sene okul yoğun olacağından vazgeçtim.

Proje ile ilgili merak ettiğim 2-3 konu var.

Hikayenin uzunluğu, novelın türü (aksiyon, drama vs...), kinetik novel mı olacak yoksa seçimli mi ?

Okuldan kaynaklı olarak pek zamanım olabileceğini sanmıyorum ama hikaye ile ilgili yardımım dokunabilir.

Şimdiden başarılar dilerim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.