Jump to content

Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?

Vasto Lorde

Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?  

64 oy

1. 1. Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?

• Olumlu düşünmüyorum. Kalitesiz seriler bu kadar popülerken olumlu düşünmemin mümkünatı yok.
      27
    • Olumlu düşünüyorum. Kaliteli serileri izleyenler çoğunlukta.
      6
    • O değil de Tokyo Ghoul'un sitedeki puanı 9.1 / 10 iken nasıl olumlu düşüneyim?
      9
    • Seyircilerin anime izlerkenki seçiciliği zamanla artacaktır. Şuan durum kötü olsa bile ilerde iyi olacaktır.
      22

Önerilen İletiler

Sitedeki animelerin, kullanıcıların oylamalarıyla belirlenen puanlara bakıyorumda... Bu soruyu sorasım geldi. Siz bir anime izlerken ne kadar seçicisiniz? Şöyle popüler olanlardan sıralayacak olursam Sword Art Online, High School DxD, Kaichou Wa Maid-Sama,Mirai Nikki,Tokyo Ghoul,Akame ga Kill!,Noragami,Vampire Knight,Kiss X Sis,Guilty Crown gibi ve atladığım vasat animelerin popüler olmasından vardığım kanı şu ki sadece zaman öldürmek için izleyenler çoğunlukta. 

Bu kadar çok mu hoşunuza gidiyor fanservisler?

Bu kadar çok mu hoşunuza gidiyor klişeler?

Bu kadar çok mu hoşunuza gidiyor bir şeyi sadece ünlü olduğu için lzlemek ve sevmek?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 69
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bence zevkler ve renkler tartışılmaz.. Benim bayılarak izlediğim bir seri başkasının ilgisini çekmeyebilir. Ya da tam tersi..   Ben ülkemizdeki

Bu tarz konulara rastlamayalı uzun zaman olmuştu. Uzun yazacağım hadi bakalım. Bazı şeylerin önüne geçilmiyor. Eğer bir şey mainstream olacaksa, önünü alamıyorsunuz illaki oluyor. Siz isterseniz

Sitede ergenlik çağında olan birey sayısı fazla normal olarak DxD, Kiss x Sis gibi seriler çok izleniyor. Anime izleyicileri genellikle oyunda oynuyorlar. Bu yüzden Sword Art Online (İlk sezonu

• Forum Admin

Bence zevkler ve renkler tartışılmaz.. Benim bayılarak izlediğim bir seri başkasının ilgisini çekmeyebilir. Ya da tam tersi..

Ben ülkemizdeki animeseverler hakkında şu kesimden gıcık alıyorum: Topu topu güncel 5 anime izlemiştir. Chat ortamında anime önerisi isteyene:

One Punch Man izle çok kral ya da Tokyo Ghoul izle çok kral diyen at gözlüklü kesim..

Bir de hiç bir edebi değeri olmayan eleştrilerde bulunan kesim mesela Naruto çöp at gitsin.. Dragon Ball One Piece yi döver.. Sidik yarışına giren saçma bir fanatizm örneği..

150 ileti dolmadığı için bu konu kurallara aykırı ancak güzel bir konu olduğu için açık bırakıyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vasat meselesi değilde, izleme gereği duyuyorlar, şahsen bende izledim hepsini, klişe olarak görmediğim serileride o kısmın içine almıssın. Örneğin, "Akame ga Kill" o klişe vasat dediğimiz şeyleri yıkıp atmıştır T-T

Zevkler tartışılmaz, şahsen ben hakedip diblerde olan bir çok anime gördüm, kitle olarak bir anime popi olur ve onu izlemeyenede yetim damgası vurulur. Dolayısı ile izleme gereği duyar. Ha bu onu seviyor anlamına gelmez. . . Ama şu aralar gerçekten, Harem,ecchi kategorisinde aynı şeyleri yapmaktan bıkmadıklarını fark ettim. . . *-* 4 büyük tartışmasını saymıyorum bile -,-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

51 dakika önce, Singularity yazdı:

bende şahsen sitede böyle konuları gereksiz buluyorum herkes aynı zımbırtıyı sevemez her insanın farklı zevki var. (yukarıda guilty crown a vasat demişsin ben izledim beğendim mesela ilk opening müziğinide severek dinlerim)

Spoiler

Bu opening mi ne hatırlamıyorum ama bu da benim çok hoşuma gider

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vasat kelimesi kişiye özgü bir tabir.Başkasının beğendiğini benim beğenmek gibi bir zorunluluğum olmadığı gibi benim beğendiğiminde başkasının hoşuna gitmesi zorunlu değil.Çizimleri,tarzı konusu ortalamanın altındaysa bir animeye vasat denebilir bence.Sitedeki beğenilere çok önem vermiyorum şahsen ben.%90 Fansubların yada basmakalıp kişilerin direk like atıp unlike'laması gibi bir durum söz konusu.Yorumlara sadece "Çok güzel bir seriydi "yazmakta bana göre aynı.Kalkıp durum değerlendirmesi yapıp spoiler katmadan özgün yapılan yorumlara değer veriyorum ben.

Kıl olduğumda klasik,

Kalkıp anime listesinde 10 anime olupta burda anime arayanlar. :calm-down-crazy-rabbit-emoticon:

Sadece son sene çıkan animeleri izleyenler :bird-onion-head-emoticon:

OMO ÇOZOMLORO KOTO diyenler :get-out-crazy-rabbit-emoticon:

300. Bölüme gelip 301. güncel bölümde bu animeyi izlemeyin diyenler :bleeding-onion-head-emoticon:

vs... vs...

PS: Onun dışında üsttekinlerin hepsini izledim.Bunları izlemek ve beğenmek dediğim gibi kişiye özgü...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Sitede ergenlik çağında olan birey sayısı fazla normal olarak DxD, Kiss x Sis gibi seriler çok izleniyor. Anime izleyicileri genellikle oyunda oynuyorlar. Bu yüzden Sword Art Online (İlk sezonun ilk 15 bölümünü severek izlemiştim.) serisinide çok izleniliyor ve beğeniliyor. Son olarak Kaichou wa Maid-sama ve Vampire Knight gibi serileride sitede bulunan kadın takipçilerimiz genellikle bu tür içeriğe sahip animeler beğendiği için çok izleniyor. Anlacağınız sitede belli kitleler oluşmuş, o kitleler kendi zevklerine göre anime izlemeyi tercih ediyorlar. Bence bu gayet güzel ve normal bir şeydir.

NOT: Guilty Crown'a vasat demişsin sen hayırdır kardeş :get-out-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
Bir saat önce, Cold Dewil yazdı:

Vasat kelimesi kişiye özgü bir tabir.Başkasının beğendiğini benim beğenmek gibi bir zorunluluğum olmadığı gibi benim beğendiğiminde başkasının hoşuna gitmesi zorunlu değil.Çizimleri,tarzı konusu ortalamanın altındaysa bir animeye vasat denebilir bence.Sitedeki beğenilere çok önem vermiyorum şahsen ben.%90 Fansubların yada basmakalıp kişilerin direk like atıp unlike'laması gibi bir durum söz konusu.Yorumlara sadece "Çok güzel bir seriydi "yazmakta bana göre aynı.Kalkıp durum değerlendirmesi yapıp spoiler katmadan özgün yapılan yorumlara değer veriyorum ben.

Kıl olduğumda klasik,

Kalkıp anime listesinde 10 anime olupta burda anime arayanlar. :calm-down-crazy-rabbit-emoticon:

Sadece son sene çıkan animeleri izleyenler :bird-onion-head-emoticon:

OMO ÇOZOMLORO KOTO diyenler :get-out-crazy-rabbit-emoticon:

300. Bölüme gelip 301. güncel bölümde bu animeyi izlemeyin diyenler :bleeding-onion-head-emoticon:

vs... vs...

PS: Onun dışında üsttekinlerin hepsini izledim.Bunları izlemek ve beğenmek dediğim gibi kişiye özgü...

OMO ÇOZOMLORO KOTO:exorcist-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Dostum sen bu yazdığın animerin hepsine vasat demişin ama bunlar popüler seriler ve sevilerek izleniyor Senin sevip sevmemen kimsenin umurunda değil beğenmiyorsan izlemeye bilirsin.Fakat burda bu serilere hakaret etmiş oluyorsun..Şahsen ben  Vampire Knight hariç tüm vasat anime dediklerinin  hepsini izledim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.