Jump to content

Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?

Vasto Lorde

Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?  

64 oy

1. 1. Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?

• Olumlu düşünmüyorum. Kalitesiz seriler bu kadar popülerken olumlu düşünmemin mümkünatı yok.
      27
    • Olumlu düşünüyorum. Kaliteli serileri izleyenler çoğunlukta.
      6
    • O değil de Tokyo Ghoul'un sitedeki puanı 9.1 / 10 iken nasıl olumlu düşüneyim?
      9
    • Seyircilerin anime izlerkenki seçiciliği zamanla artacaktır. Şuan durum kötü olsa bile ilerde iyi olacaktır.
      22

Önerilen İletiler

Ya sen resmen beni yazmışsın sdsfsdf ben genelde beğeniye bakarım -.--- hepsini izledim onların . Ama bunlar sadece Türkiye de değil dünyada da popüler genelde ... Örneğin Tokyo Ghoul ilk çıktığın da gayet güzeldi herkes sevdi gayet sağlamdı ama bazı şahıslar sadece TG izleyip orda burda konuşup yok qameqi yok otaqu diyince birden bire çoğu kişi nefret etti animeden . SAO o adını unuttum NerveGear olduğu için bu kadar ünlü oldu bence ... Çok şahane bir buluş ve insanlar sanal aleme girmeyi çok istiyor gayet sağlam bi konuya sahip ... DxD gibi ecchiye gelince ._. ... Genelde erkeklerin izlediği veya bir arkadaşın kanka dxd izle çok ya demesiyle böyle oldu ki bunların yaşı da küçük hatta küçük demiyim ergenlik demek daha doğru olur . Ama korku animelerinden sonra iyi gidio kendisi Cry ... Onun haricinde beğenilen animelerin çoğu cidden popülerliği hakkediyor . Tek kötü yanı izledikten sonra izliyicilerin sağda solda saçma sapan konuşması kaneki çok tatlı ya ... Saitama teq atar gibi kelimeler söylenince bilinç altında kötü bi etki bırakıyor . Bana kalırsa Ecchiler hariç popüler olan animelerin %90 ı hakketmiş ... Ki bunlar genel olarak dünya çapında da ünlü animeler ... Ama sırf popülerleri izleyip dier eski olsun çizimi kötü die izlemeyenler olsun onlar farklı bi konu -.- ki bende bu gruba dahiliye oluyom *- * dişimi sıkıp izlesem de pek bi hoşuma gitmiyor açıkcası ... Ayrıca Akame Ga Kill klişe diyildi ... Ve de SAO misal TG bunlar orjinal Guilty Crown da öyle belki başka animeleri çağrıştırabilir . Ama kesinlikle bir birleriyle aynı diyil ... Tabi bunlar harici beğenilmeyip köşede sessizce giden Animeler var onlar hakketiklerini almıyo genelde ... Kaichou Wa Maid Sama gibi Animeler ise kızlar için ne kadar kız varsa %98 i izlemiştir . Zaten bunun gibi bi sürü anime var romantizm olarak İnu x Boku SS ... Tonari No Kaibutsu Kun gibi ... Bunlar tutulmuş olanlardan bazıları ... Yani her zevke hitaben olan animeler izlenio genelde Ecchiciler belli ... Romantik anime sevenler belli ... Korku seven belli hepsinin özel yaş ve cinsiyet gibi kitleleri var . Ama en önemlisi bunları izleyenler bunların yanında Naruto - Fairy Tail - Bleach - One Piece gibi serilerin sadece birini izliyo -.-- beynim yandı buraya kadar yazdım yazdığımı da anlamadım .

Özetle bana kalırsa popüler olanlar izlenmeye kesinlikle değer ve çoğu da orjinal klişe deyil Cry T-T

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 69
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bence zevkler ve renkler tartışılmaz.. Benim bayılarak izlediğim bir seri başkasının ilgisini çekmeyebilir. Ya da tam tersi..   Ben ülkemizdeki

Bu tarz konulara rastlamayalı uzun zaman olmuştu. Uzun yazacağım hadi bakalım. Bazı şeylerin önüne geçilmiyor. Eğer bir şey mainstream olacaksa, önünü alamıyorsunuz illaki oluyor. Siz isterseniz

Sitede ergenlik çağında olan birey sayısı fazla normal olarak DxD, Kiss x Sis gibi seriler çok izleniyor. Anime izleyicileri genellikle oyunda oynuyorlar. Bu yüzden Sword Art Online (İlk sezonu

3 saat önce, Esora yazdı:

Ya sen resmen beni yazmışsın sdsfsdf ben genelde beğeniye bakarım -.--- hepsini izledim onların . Ama bunlar sadece Türkiye de değil dünyada da popüler genelde ... Örneğin Tokyo Ghoul ilk çıktığın da gayet güzeldi herkes sevdi gayet sağlamdı ama bazı şahıslar sadece TG izleyip orda burda konuşup yok qameqi yok otaqu diyince birden bire çoğu kişi nefret etti animeden . SAO o adını unuttum NerveGear olduğu için bu kadar ünlü oldu bence ... Çok şahane bir buluş ve insanlar sanal aleme girmeyi çok istiyor gayet sağlam bi konuya sahip ... DxD gibi ecchiye gelince ._. ... Genelde erkeklerin izlediği veya bir arkadaşın kanka dxd izle çok ya demesiyle böyle oldu ki bunların yaşı da küçük hatta küçük demiyim ergenlik demek daha doğru olur . Ama korku animelerinden sonra iyi gidio kendisi Cry ... Onun haricinde beğenilen animelerin çoğu cidden popülerliği hakkediyor . Tek kötü yanı izledikten sonra izliyicilerin sağda solda saçma sapan konuşması kaneki çok tatlı ya ... Saitama teq atar gibi kelimeler söylenince bilinç altında kötü bi etki bırakıyor . Bana kalırsa Ecchiler hariç popüler olan animelerin %90 ı hakketmiş ... Ki bunlar genel olarak dünya çapında da ünlü animeler ... Ama sırf popülerleri izleyip dier eski olsun çizimi kötü die izlemeyenler olsun onlar farklı bi konu -.- ki bende bu gruba dahiliye oluyom *- * dişimi sıkıp izlesem de pek bi hoşuma gitmiyor açıkcası ... Ayrıca Akame Ga Kill klişe diyildi ... Ve de SAO misal TG bunlar orjinal Guilty Crown da öyle belki başka animeleri çağrıştırabilir . Ama kesinlikle bir birleriyle aynı diyil ... Tabi bunlar harici beğenilmeyip köşede sessizce giden Animeler var onlar hakketiklerini almıyo genelde ... Kaichou Wa Maid Sama gibi Animeler ise kızlar için ne kadar kız varsa %98 i izlemiştir . Zaten bunun gibi bi sürü anime var romantizm olarak İnu x Boku SS ... Tonari No Kaibutsu Kun gibi ... Bunlar tutulmuş olanlardan bazıları ... Yani her zevke hitaben olan animeler izlenio genelde Ecchiciler belli ... Romantik anime sevenler belli ... Korku seven belli hepsinin özel yaş ve cinsiyet gibi kitleleri var . Ama en önemlisi bunları izleyenler bunların yanında Naruto - Fairy Tail - Bleach - One Piece gibi serilerin sadece birini izliyo -.-- beynim yandı buraya kadar yazdım yazdığımı da anlamadım .

Özetle bana kalırsa popüler olanlar izlenmeye kesinlikle değer ve çoğu da orjinal klişe deyil Cry T-T

Tokyo Ghoul başta olmak üzere yazdıklarımın hepsi(sitedeki en çok beğenilenlerden aldım) klişe ve fan servis dolu. Oraya Bleach,Naruto, Fairy Tail gibi animeleride eklemem gerekirdi ancak bu tarz animeler karakter odaklı olduğu için bireysellik ön planda olabilir. Ancak bu yazdıklarım animelerde bireysellik yok. Bir yapıt kötüyse kötüdür. Popüler olmak için iyi olmaya gerek yok. Okuyucuya istediği şeyi vermek gerekli. Kitap olarak örnek vereyim: Grinin Elli Tonu, Kötü Çocuk ve dün gördüğüm Psikopat adındaki kitap. Bunlar çöp. Buna rağmen çok satıyorlar. Sebebi ise basit. 

SAO'ya gelecek olursak, sanal gerçeklik neydeyse 60-70 yıldır olan bir şey. Heinlen ve PKD  kitaplarından çıkmayla günümüze kadar çok fazla kitapda, film ve anime de karşımıza çıkan bir şey sanal gerçeklik kaskları. Cyberpunk okumadın mı? Popüler mi değildi? Değil. Gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu yazarlarından biri olan PKD'nin kitaplar zor bulunuyor. İzlemiş olabileceğiniz Blade Runner, Azınlık Raporu, Total Recall, The Man in the High Castle (2 tanesi kült) yapımı  40-60 sene önce yazdı. Daha çok fazla yazardan örnek veririm ama kafa karıştırmaya gerek yok.

SAO her ne kadar başlarda iyimiş gibi gözüksede ilerde açıkça anlaşılıyorki yazarın fantezilerini döktüğü bir anime.

Japonlar başta olmak üzere dünyada fanservisler çok sevildiğinden dolayı bu yapıtlar popüler oluyor. Bu yapıtların hiçbiri gelecekte anılmayacak. Sıradan, hiçbir konuda yenilikçi bir fikir içermeyen, kültürel değer taşımayan, basit fantezilerin olduğu yapıtlar olarak kalacak. 

Aklıma gelmişken şöyle bir şeyden bahsedeyim. Amazonda bir deney yapıyorlar. Kapağında cinsellik içeren bir kitap satışa sunuluyor. Kitabın içi tamamen boş, beyaz sayfalardan oluşuyor. Kitap ilk gün binlerce satıyor.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir ve umarım izlediğin şeyleri eleştirme gereksinimi duyarsın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Vasto Lorde yazdı:

Tokyo Ghoul başta olmak üzere yazdıklarımın hepsi(sitedeki en çok beğenilenlerden aldım) klişe ve fan servis dolu. Oraya Bleach,Naruto, Fairy Tail gibi animeleride eklemem gerekirdi ancak bu tarz animeler karakter odaklı olduğu için bireysellik ön planda olabilir. Ancak bu yazdıklarım animelerde bireysellik yok. Bir yapıt kötüyse kötüdür. Popüler olmak için iyi olmaya gerek yok. Okuyucuya istediği şeyi vermek gerekli. Kitap olarak örnek vereyim: Grinin Elli Tonu, Kötü Çocuk ve dün gördüğüm Psikopat adındaki kitap. Bunlar çöp. Buna rağmen çok satıyorlar. Sebebi ise basit. 

SAO'ya gelecek olursak, sanal gerçeklik neydeyse 60-70 yıldır olan bir şey. Heinlen ve PKD  kitaplarından çıkmayla günümüze kadar çok fazla kitapda, film ve anime de karşımıza çıkan bir şey sanal gerçeklik kaskları. Cyberpunk okumadın mı? Popüler mi değildi? Değil. Gelmiş geçmiş en iyi bilim kurgu yazarlarından biri olan PKD'nin kitaplar zor bulunuyor. İzlemiş olabileceğiniz Blade Runner, Azınlık Raporu, Total Recall, The Man in the High Castle (2 tanesi kült) yapımı  40-60 sene önce yazdı. Daha çok fazla yazardan örnek veririm ama kafa karıştırmaya gerek yok.

SAO her ne kadar başlarda iyimiş gibi gözüksede ilerde açıkça anlaşılıyorki yazarın fantezilerini döktüğü bir anime.

Japonlar başta olmak üzere dünyada fanservisler çok sevildiğinden dolayı bu yapıtlar popüler oluyor. Bu yapıtların hiçbiri gelecekte anılmayacak. Sıradan, hiçbir konuda yenilikçi bir fikir içermeyen, kültürel değer taşımayan, basit fantezilerin olduğu yapıtlar olarak kalacak. 

Aklıma gelmişken şöyle bir şeyden bahsedeyim. Amazonda bir deney yapıyorlar. Kapağında cinsellik içeren bir kitap satışa sunuluyor. Kitabın içi tamamen boş, beyaz sayfalardan oluşuyor. Kitap ilk gün binlerce satıyor.

Umarım derdimi anlatabilmişimdir ve umarım izlediğin şeyleri eleştirme gereksinimi duyarsın.

Fan Servisi olmıcaksa ana karakterler filan sevilmicek bi tip olcaksa konunun güzel olmasının ne anlamı var ki ? ... Şu da bir gerçek ki sadece konu da pek iş götürmez ... Ne desem bilemedim demek ki çoğu kişi fan servisi seviyomuş Cry 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Esora yazdı:

Fan Servisi olmıcaksa ana karakterler filan sevilmicek bi tip olcaksa konunun güzel olmasının ne anlamı var ki ? ... Şu da bir gerçek ki sadece konu da pek iş götürmez ... Ne desem bilemedim demek ki çoğu kişi fan servisi seviyomuş Cry 

Alıntı

Fanservis yapılmadan ana karakterin sevdirilebileceği bir anime görmedin herhalde. Bunu yanı sıra her ana karakteri sevmeyebilirsin. Her ne kadar animelerde çok az olsada kötü ana karakterlerin olduğu mangalar var.Şunlardan kaçını izledin?

Cowboy Bebop,Legend of Galactic Heroes,Monster,Fate/Zero,Ergo Proxy,Baccano,The Tatami Galaxy, The Ping Pong Animation, Mushishi.

Bunlar ağır olmayan ancak çok kaliteli animeler. Ağır olanlardan da sayabilirim. Lain vb.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir kaç tanesini izlemeye çalıştım ama izleyemedim tabi ... Demek istediğim Fan servisi daha çok tutuo -_-

Çoğu yarısında bıraktığım animeler ... Sevemedim nedense ... İçinde sağlam karakter yoksa konu ne kadar iyi olursa olsun sadece izlenir . İzlendikten sonraysa bişi olmaz bomboş bi su bardağı gibi oysaki kadehin içinde ki su daha güzel görünüyo göze Cry 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Zevkler ve renkler tartışılmaz demiyor muyuz :get-out-crazy-rabbit-emoticon:

Bir animeye yazar fantezilerini dökmüş ortaya demen çok kaba bence... Animeyi geçtim mangaya öyle demen çok kaba. O seriden ne aldığın önemlidir. Örnek alalım Tokyo Ghoul için örnek vermişsin ondan gidiyorum: Benim Tokyo Ghoul da ilk gördüğüm şey mangaka melez olayına çok farklı bakmış. İkinci olarak bu tarz animeler içinde vahşet barındırsa da avcının ava empati duymasını sağlıyor. Sonuçta süperobur besin zincirinin en üstünde bir canlıyız ve ben böyle serilerde bu empati kurma çabasını görebiliyorum.

Sanatçı bir senaryo oluşturur ve onu esere dönüştürür. Anime şirketi ile anlaşılır. İçinde bazı şeyler katılarak ya da içinden bazı şeyler çıkartılarak o manga animeye dönüşür. Herkes istediğini üretir. Tüketici de istediğini tüketir. İnsanların tercihlerini yargılamak büyük bir kibirliliktir.

Türkiyedeki animeseverlerin tutum ve davranışlarını konuşacaksak bu konu açık kalsın.. Bu seri daha kaliteli bu seri tırt saçmalıklarına girecekseniz konuyu kapatırım

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hayır düşünmüyorum . Facebook twitter vb yerlerde anime gruplarına bakmamız her şeyi açıklıyor (  Fanlardan bahsetmiyorum .Onların sorunu çok daha farklı  )  . Oradakiler sayesinde ben bile animenin çocukça veletçe olduğuna , bebe işi olduğuna inandım -.-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.