Jump to content

Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?

Vasto Lorde

Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?  

64 oy

1. 1. Türkiyedeki Anime İzleyicileri Hakkında Olumlu Düşünüyor musunuz?

• Olumlu düşünmüyorum. Kalitesiz seriler bu kadar popülerken olumlu düşünmemin mümkünatı yok.
      27
    • Olumlu düşünüyorum. Kaliteli serileri izleyenler çoğunlukta.
      6
    • O değil de Tokyo Ghoul'un sitedeki puanı 9.1 / 10 iken nasıl olumlu düşüneyim?
      9
    • Seyircilerin anime izlerkenki seçiciliği zamanla artacaktır. Şuan durum kötü olsa bile ilerde iyi olacaktır.
      22

Önerilen İletiler

7 saat önce, sShoguNn yazdı:

Olumlu düşünmüyorum, yaş kitlesi düşük, popüler animelere önem veriliyor. Özellikle sitemizde felsefi ve derin anlam içeren bazı animelerin bölüm başı like sayısı 3'ü 5'i geçmiyor yani izlenmiyor. 10 anime izleyen kendini otaku sanıyor felan filan :alsaa::bled2-onion-head-emoticon:

Aslında o 10 anime olayı da tamamiyle Otakuları aşağılamak amacıyla ortaya çıkmıştı.Ama bizim Otakular bunu ciddiye alıp mizah olduğunu dahi anlayamadılar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 69
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bence zevkler ve renkler tartışılmaz.. Benim bayılarak izlediğim bir seri başkasının ilgisini çekmeyebilir. Ya da tam tersi..   Ben ülkemizdeki

Bu tarz konulara rastlamayalı uzun zaman olmuştu. Uzun yazacağım hadi bakalım. Bazı şeylerin önüne geçilmiyor. Eğer bir şey mainstream olacaksa, önünü alamıyorsunuz illaki oluyor. Siz isterseniz

Sitede ergenlik çağında olan birey sayısı fazla normal olarak DxD, Kiss x Sis gibi seriler çok izleniyor. Anime izleyicileri genellikle oyunda oynuyorlar. Bu yüzden Sword Art Online (İlk sezonu

Başlık ile giri arasında net bi alaka kuramadım, ne demek istediğinizi tam olarak anladığım da söylenemez fakat anladığım kadarı için kendi fikrimi söyleyeyim.

Anime izleyicisini düşünmek yayıncının işi. 

Bence boşu boşuna zihninizi meşgul etmeyin. Zira bu konu hakkında kafa yormanın herhangi bir getirisi olmadığı gibi değerli zamanınızdan çalıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, tea yazdı:

Başlık ile giri arasında net bi alaka kuramadım, ne demek istediğinizi tam olarak anladığım da söylenemez fakat anladığım kadarı için kendi fikrimi söyleyeyim.

Anime izleyicisini düşünmek yayıncının işi. 

Bence boşu boşuna zihninizi meşgul etmeyin. Zira bu konu hakkında kafa yormanın herhangi bir getirisi olmadığı gibi değerli zamanınızdan çalıyor.

Sanat eseri ortaya koymak isteyen bir sanatçı okuyucuyu/izleyiciyi düşünürse o iş sanat eseri olmaktan çıkar. Bu durum animelerde de geçerli. Şuanda çıkan animelerin %99'u buna uymadığı için sıradan değerlere sahipler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animelerin kalitesinden ziyade bir de izleyicilere bak. Bilinçli izleyici kendine uygun şeyleri izler. Eğer ecchi vb. leri izliyorsa bu kendi seçimidir. Nesi varmış ki Tokyo Ghoul'un ? O kadar da kalitesiz bir anime değil. Akame ga kill ? Saydığın animelerin kalitesi düşük değil. Acaba bazı izleyicilerin abartılı  yaptığı yorumlardan veya çevrenden etkilenmiş olarak böyle yorum yapmış/konu açmış olabilir misin ? ( Lütfen yanlış anlama. )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 2016年3月11日 at 23:07, MüminSenpai yazdı:

Animelerin kalitesinden ziyade bir de izleyicilere bak. Bilinçli izleyici kendine uygun şeyleri izler. Eğer ecchi vb. leri izliyorsa bu kendi seçimidir. Nesi varmış ki Tokyo Ghoul'un ? O kadar da kalitesiz bir anime değil. Akame ga kill ? Saydığın animelerin kalitesi düşük değil. Acaba bazı izleyicilerin abartılı  yaptığı yorumlardan veya çevrenden etkilenmiş olarak böyle yorum yapmış/konu açmış olabilir misin ? ( Lütfen yanlış anlama. )

Hayır. Uzun süredir anime izleyen biri olarak söyledim. 5 yıl önce animeye başlamamın sebebi izleyebileceğim filmin kalmamasından dolayıydı. Yani neyin klişe, neyin özgün olduğunu anlayabilecek biriyim. (Yanlış anlaşılmasın, kibirlilik yapmıyorum.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yalnız konu nie Anime'nin kalitesine döndü ? Başlıkta " Türkiye de ki Anime izliyicileri " hakkında soru soruluyor . Lakin konu Anime'nin kalitesine dönmüş durumda ... Şu bir gerçek ki Sanatın kalitelisi veya kalitesizi olmaz.Popüler serilere kalitesiz demek Mona lisa tablosuna kalitesiz demekle aynı şey ... Yerini almış güzel bir sanat eserine " kalitesiz " diyerek hem o eseri beğenenlere hem de o eseri yapanlara hakaret etmiş olursun.Şimdi sen sırf kolunu kaldırmak için 2.000 fazla işci çalıştır.Her biri 200 den fazla resim çizsin.Sende bu insanlardan biri ol...ve birisi bu emeğe kalitesiz desin.Ha sen diosan ki konusu karakteri vs.Bu sefer Mangakaya hakaret etmiş olursun.Sen çizsen senin çizdiğine kalitesiz deseler ? Bu bir hayal gücü...Gerek Fan Service kaynasın gerek Ecchi olsun.Her insanın zevki farklıdır.Ve bunu izleyen kişiler oldukça bu tarz sanatlarda olcaktır.Bir kadının bedeni sanat eseri olarak kabul edilmiştir.Ben resim kursuna gitmek için kayıt yaptırcaktım dün orda da çıplak bi kadın heykeli vardı...Bu sapıklık mı ? Buna sanat denir.İlginç görüntüler ve çıplaklık sanatın kendisi ve doğalığıdır zaten.Bunun harici izleyenlerin çoğu ve yapan da bu tarz diyil...Bir sapıklık olarak düşünerek çizilmiş olsa da Sanat sanatır . Orta da bir konu bir çizim yeteneği...Bir izleyici olduğu sürece o sanat asla kalitesiz olmaz.Sen beğenmemiş olabilirsin.Lakin kalitesiz demek uymaz.Bu insanlar sırf oppai çizmek istiyo olabilir.Lakin dümdüz bişi çizceklerine ardına ilginç bazende komik konular koyuyolar.Ardın da bi hikaye oluyo...Hentailerin bile konusu var.Aklına ilk gelen şeyi yazıp çizmiş olsalar bile düşünülmüş bişi asla kalitesiz olmaz.Gelelim Fate-Zero ~  Cowboy Bebop  gibi animelere ... Bana sormuştun ya...Bu tarz animeleri izleyici beğenmemiş olabilir.Ben adını unuttum bi animenin çizimi çok iyi lakin ana karakteri tipsiz die izleyemedim.İnsanların içi gıcıklanıo olabilir.Konusu olsun çizimi olsun karakterleri olsun bepenmemiş ve izlememiş olabilir.Ya da izlese de bişi anlamamış olabilir.Bu animeler benim izlenecek listemde lakin çizimlerinden dolayı başlamamıştım sırada duruolar öyle...Popüler olan seriler yeni çıkanlar özellikle genç nesle daha çok uyuyo...Bırakalım kim ne izlerse izlesin.Yeter ki izlesin.O Anime daha iyi bu Anime daha iyi demek olmaz.Renkler ve zevkler farklıdır.İnsanların kişilikleri farklıdır.Anime sektörünü türkiye de o daha iyi bu daha iyi o kalitesiz bu karakter alır  gibi şeylerle başlamadan bitirmemek lazım.Anime izliyicisi gerek 7 gerek 70 yaşında olsun ama yeter ki izlesin.İzlesin de gelişsin.Sonra Ecchi mi izlio Shoujo mu izliyo önemsiz.Eğer Animeleri bu daha iyi bu daha güzel die ayrım yaparsak bi önemi kalmaz.Demek ki genç nesil daha çok ve onlarda bunları seviyo...O anime duruyo orda...Dier Animeye kalitesiz demektense bir izliyiciye önererek o animenin izlenmesini sağlayabiliriz.Türkiye de 13-18 yaş arası izliyici çoğunlukta onlarda bunları seviyo bende seviyorum.O yüzden de popüler bu seriler.Japonya da beğenio zaten.Dünya çapınca olan ve bilinen seriler . Çoğunluk neyi beğendiyse o şey popülerdir.Senin zevkin başkaysa dierlerini izlersin...Bu Animeler izlenio die senin veya bir başkasının sevdiği seriler ortadan kalkmıycak veya bu tarz animeler çıkmıcak die bişi yok.

Özetle Türkiye de yaşı küçük olsun büyük olsun kimseyi dışlamayıp yargılamayıp izlemelerine saygı duymalıyız.Genç nesil çok die Naruto-SAO-Mirai Nikki-Tokyo Ghoul tarzı Animeler tutuldu die izleyiciler hakkında olumsuz düşünmemek lazım.Bence gayet güncel gidiyoruz dünyaya...Yetişmişiz.Bunlar bi burda popüler diyil sonuçta...Türkiye daha Animeyi bilmiyor tanımıyorken biz oturup o anime kötü bunlar bunu izlio ergenler ecchici die aramızda tutuşursak bu sektör burda tutmaz.Animeler o kadar senede nası da gelişti...gerekirse 9 yaşında biri izlesin.O kişiyi ezmemeli ve güzel Animeler önermeliyiz.Bizim kitlemiz genelde velet anime çocuklar için mi?git çizgi film izle ve ahaha Anime çocuklar için al işte diyenlerle dolu...O çocuk hep 9 yaşında kalmıcak ve gelecekte bizi temsil etçek...İstiosa Ecchi izlesin onun kararı...Yakında dikkatini çeker başka animeler de izler.Lakin izledikten sonra Saitama tek atar herkesten güçlü-Kaneki çk tatlı yaa...Diyen tipler olmasa daha iyi olurdu...Ama 1-2 sene sonra eyer etrafına baktıysa yaptığının ne kadar kötü olduğunu anlar ve daha mantıklı şeyler söyleyip daha güzel yorum yapar.Kısacası Animeyi izledikten sonra o karakter böyle bu karakter çok güçlü filan demeseler.O anime daha iyi bu anime daha güzel demeseler.Yani Anime ve Karakterleri bir birlerine düşürmeseler izleyici daha iyi olur.Ayrıca Animeye yeni başlayan birini kötülememek izlediğini küçümsememek zevkine saygı duymak yaşıyla alay etmemek lazım.Şu an Animeyi tanıma yaşı 12-13 genelde bu yaşlarda fark edilio...Sadece 1 kanal bende dahil bir çok kişi kidz-Animez de duydu animeyi...Ve geri kalanda internetten.Eğer 2-3 tane daha Anime kanalı olsa Türkiye daha da çok Animeyi tanısa o zaman o Anime daha kaliteli bu karakter daha güçlü diyebiliriz.Şu an izleyici kitleye kötü demek anlamsız.

O yüzden Türk Anime televizyona çıksın .s Cry

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ya şey yapanlar var 10 anime izledim otakuyum behsgsggsvs

İşte Türkiyenin anime anlayışı *- *

Ayrıca Türkiye de anime çocuksu bişey olarak kabul ediliyo -,-

Lanet olsun böle ülke

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fan servisler yerine ulaşıyor bence ilginizi çekiyorsa izlemeniz ve bunun hakkında etrafta konuşmanız kendinizi ilgilendirir. Bir seri sevildiyse demekki insanların ilgisini çeken bir şey var ortada izlersiniz, seversiniz sevmezsiniz size kalmış bir şey. Bir seri sırf fan servis içerdiği için kötüdür diye bakmanız yanlış bence. Yazdığınız seriler arasında hem konuyu işlemiş hem de fan servisini koymuş seriler var.

Ülkemizde kendine otaku diyerek etrafta dolaşan sadece kısa bir süredir anime izleyen kişiler var. Kendine otaku diyerek dolaşıyorsa onun kendi tercihidir, ben takıntılıyım diye etrafta dolaştığını belki anlayamamıştır anlatırsınız, belki cidden takıntılıdır ki bu normal bir şey, sağlıklı sağlıksız bunu söylemiyorum, sevdiğin bir şeye karşı takıntılı olabilirsin, o zaman da bırakırsınız dolaşmaya devam eder.

Ülkemizdeki durum bence olumluya gidiyor. İnsanlar yavaş yavaş animelerin ne olduğunu anlamaya başladı ve izleyenler de giderek artıyor. Bu izleyenlerden kiminle konuşacağınız veya kiminle arkadaş olacağınız sizin tercihiniz. Popüler bir seri Dünya genelinde çok izleniyordur, sizin yanlış olarak ifade ettiğiniz şeyleri yapanlar olacaktır. Çünkü birinin yanlışı birinin doğrusu olabilir. Klişe sevmek, orijinallik sevmekten farklı değildir. Popüler animeleri arkadaş ortamına girmek için izlemekte, sağlam animeleri izleyip kendi kafasından birilerini bulmaktan farklı değildir.

İlerde bilinçli izleyiciler artacaktır ve neyin fan servis olup neyin konusu için yapıldığını ayırt edip, bunu bilip istediği türü izleyen kişi sayısı da artacaktır.

Bir şeyler yazdım gene işte amaç fikrimi belirtmek.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 18.03.2016 at 12:30, Esora yazdı:

Yalnız konu nie Anime'nin kalitesine döndü ? Başlıkta " Türkiye de ki Anime izliyicileri " hakkında soru soruluyor . Lakin konu Anime'nin kalitesine dönmüş durumda ... Şu bir gerçek ki Sanatın kalitelisi veya kalitesizi olmaz.Popüler serilere kalitesiz demek Mona lisa tablosuna kalitesiz demekle aynı şey ... Yerini almış güzel bir sanat eserine " kalitesiz " diyerek hem o eseri beğenenlere hem de o eseri yapanlara hakaret etmiş olursun.Şimdi sen sırf kolunu kaldırmak için 2.000 fazla işci çalıştır.Her biri 200 den fazla resim çizsin.Sende bu insanlardan biri ol...ve birisi bu emeğe kalitesiz desin.Ha sen diosan ki konusu karakteri vs.Bu sefer Mangakaya hakaret etmiş olursun.Sen çizsen senin çizdiğine kalitesiz deseler ? Bu bir hayal gücü...Gerek Fan Service kaynasın gerek Ecchi olsun.Her insanın zevki farklıdır.Ve bunu izleyen kişiler oldukça bu tarz sanatlarda olcaktır.Bir kadının bedeni sanat eseri olarak kabul edilmiştir.Ben resim kursuna gitmek için kayıt yaptırcaktım dün orda da çıplak bi kadın heykeli vardı...Bu sapıklık mı ? Buna sanat denir.İlginç görüntüler ve çıplaklık sanatın kendisi ve doğalığıdır zaten.Bunun harici izleyenlerin çoğu ve yapan da bu tarz diyil...Bir sapıklık olarak düşünerek çizilmiş olsa da Sanat sanatır . Orta da bir konu bir çizim yeteneği...Bir izleyici olduğu sürece o sanat asla kalitesiz olmaz.Sen beğenmemiş olabilirsin.Lakin kalitesiz demek uymaz.Bu insanlar sırf oppai çizmek istiyo olabilir.Lakin dümdüz bişi çizceklerine ardına ilginç bazende komik konular koyuyolar.Ardın da bi hikaye oluyo...Hentailerin bile konusu var.Aklına ilk gelen şeyi yazıp çizmiş olsalar bile düşünülmüş bişi asla kalitesiz olmaz.Gelelim Fate-Zero ~  Cowboy Bebop  gibi animelere ... Bana sormuştun ya...Bu tarz animeleri izleyici beğenmemiş olabilir.Ben adını unuttum bi animenin çizimi çok iyi lakin ana karakteri tipsiz die izleyemedim.İnsanların içi gıcıklanıo olabilir.Konusu olsun çizimi olsun karakterleri olsun bepenmemiş ve izlememiş olabilir.Ya da izlese de bişi anlamamış olabilir.Bu animeler benim izlenecek listemde lakin çizimlerinden dolayı başlamamıştım sırada duruolar öyle...Popüler olan seriler yeni çıkanlar özellikle genç nesle daha çok uyuyo...Bırakalım kim ne izlerse izlesin.Yeter ki izlesin.O Anime daha iyi bu Anime daha iyi demek olmaz.Renkler ve zevkler farklıdır.İnsanların kişilikleri farklıdır.Anime sektörünü türkiye de o daha iyi bu daha iyi o kalitesiz bu karakter alır  gibi şeylerle başlamadan bitirmemek lazım.Anime izliyicisi gerek 7 gerek 70 yaşında olsun ama yeter ki izlesin.İzlesin de gelişsin.Sonra Ecchi mi izlio Shoujo mu izliyo önemsiz.Eğer Animeleri bu daha iyi bu daha güzel die ayrım yaparsak bi önemi kalmaz.Demek ki genç nesil daha çok ve onlarda bunları seviyo...O anime duruyo orda...Dier Animeye kalitesiz demektense bir izliyiciye önererek o animenin izlenmesini sağlayabiliriz.Türkiye de 13-18 yaş arası izliyici çoğunlukta onlarda bunları seviyo bende seviyorum.O yüzden de popüler bu seriler.Japonya da beğenio zaten.Dünya çapınca olan ve bilinen seriler . Çoğunluk neyi beğendiyse o şey popülerdir.Senin zevkin başkaysa dierlerini izlersin...Bu Animeler izlenio die senin veya bir başkasının sevdiği seriler ortadan kalkmıycak veya bu tarz animeler çıkmıcak die bişi yok.

Özetle Türkiye de yaşı küçük olsun büyük olsun kimseyi dışlamayıp yargılamayıp izlemelerine saygı duymalıyız.Genç nesil çok die Naruto-SAO-Mirai Nikki-Tokyo Ghoul tarzı Animeler tutuldu die izleyiciler hakkında olumsuz düşünmemek lazım.Bence gayet güncel gidiyoruz dünyaya...Yetişmişiz.Bunlar bi burda popüler diyil sonuçta...Türkiye daha Animeyi bilmiyor tanımıyorken biz oturup o anime kötü bunlar bunu izlio ergenler ecchici die aramızda tutuşursak bu sektör burda tutmaz.Animeler o kadar senede nası da gelişti...gerekirse 9 yaşında biri izlesin.O kişiyi ezmemeli ve güzel Animeler önermeliyiz.Bizim kitlemiz genelde velet anime çocuklar için mi?git çizgi film izle ve ahaha Anime çocuklar için al işte diyenlerle dolu...O çocuk hep 9 yaşında kalmıcak ve gelecekte bizi temsil etçek...İstiosa Ecchi izlesin onun kararı...Yakında dikkatini çeker başka animeler de izler.Lakin izledikten sonra Saitama tek atar herkesten güçlü-Kaneki çk tatlı yaa...Diyen tipler olmasa daha iyi olurdu...Ama 1-2 sene sonra eyer etrafına baktıysa yaptığının ne kadar kötü olduğunu anlar ve daha mantıklı şeyler söyleyip daha güzel yorum yapar.Kısacası Animeyi izledikten sonra o karakter böyle bu karakter çok güçlü filan demeseler.O anime daha iyi bu anime daha güzel demeseler.Yani Anime ve Karakterleri bir birlerine düşürmeseler izleyici daha iyi olur.Ayrıca Animeye yeni başlayan birini kötülememek izlediğini küçümsememek zevkine saygı duymak yaşıyla alay etmemek lazım.Şu an Animeyi tanıma yaşı 12-13 genelde bu yaşlarda fark edilio...Sadece 1 kanal bende dahil bir çok kişi kidz-Animez de duydu animeyi...Ve geri kalanda internetten.Eğer 2-3 tane daha Anime kanalı olsa Türkiye daha da çok Animeyi tanısa o zaman o Anime daha kaliteli bu karakter daha güçlü diyebiliriz.Şu an izleyici kitleye kötü demek anlamsız.

O yüzden Türk Anime televizyona çıksın .s Cry

Kimse popüler olan sanat eseri değildir gibi bir şey demedi. Sanat için kullanılan çıplaklık vardır, birde yeteneksizlik sebebinden ortaya çıkan sadece para kazanma amaçlı ortaya çıkan seriler de çıplaklık vardır. Bunları aynı kefeye koymak bir hata olur. Bu sadece cinsellik için değil; şiddet,dram ve romantizm içinde geçerli. Bence siz 1-2 yıl sonra dönüp kendinize bakın.

Ayrıca kalite sorgulanabilir bir şeydir. Eğer kaliteyi sorgulamazsanız, boş boş izlemekten, olanı kabul etmekten başka bir şey yapmazsınız. Yapımcı sizi yönlendirir, parayı kazanır. Seyirci mutlu olduğunu zanneder. Ancak bu sadece yalan bir mutlulukdur. Bu Türkiye için değil, dünya için geçerli.

On 18.03.2016 at 18:08, Mizunee yazdı:

Klişe sevmek, orijinallik sevmekten farklı değildir. Popüler animeleri arkadaş ortamına girmek için izlemekte, sağlam animeleri izleyip kendi kafasından birilerini bulmaktan farklı değildir.

Çok farklıdır. Öncelikle arkadaş ortamına girmek için anime izleyen bir kitle hakkında olumlu düşünmem. Kişiğini ortaya koyamamış bir kitledir. Ben araştırarak bir şeyi izleyen bir kitleyi kabul ederim. Sırf arkadaşı izliyor diye izleyen bir kitleyi değil.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Vasto Lorde yazdı:

Çok farklıdır. Öncelikle arkadaş ortamına girmek için anime izleyen bir kitle hakkında olumlu düşünmem. Kişiğini ortaya koyamamış bir kitledir. Ben araştırarak bir şeyi izleyen bir kitleyi kabul ederim. Sırf arkadaşı izliyor diye izleyen bir kitleyi değil.

Bence dedim zaten. Çoğu kişi bir arkadaşı bir yakını ile başlar zaten. İzledikçe keyif almaya başlarlar diye düşünüyorum. Benim düşüncem bu çok yanlış düşünüyor olabilirim ama öyle işte herkesin düşüncesi farklı oluyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.