Jump to content

[Web Novel] Pusula Projesi: Bir Türk Web Romanı

Kaxell

Önerilen İletiler

Okumak için: pusulaprojesi.com

Konuya girmeden önce bu romanla ilgili küçük bir duyuru yapmak isterim. Ücretli yarı profesyonel manga karakteri ve arka plan çizeri aranıyor  (bulunmuştur)(bu konu tanıtım için olduğundan detaylı bilgiyi tıkladığınız sayfada görebilirsiniz.)*

Giriş paragrafını her zaman olduğu gibi spoiler içine alıyorum. Eğer okumaya üşenirseniz doğrudan konuya atlayabilirsiniz. 

Spoiler

Herkese selam! Bir süredir forumda pek aktif değildim, belki özlemişsinizdir (:angel2-onion-head-emoticon:) diye tekrar geldim!

tumblr_inline_niq65yc5GH1rtx5w1.gif

Neyse selam faslını geçelim. Malum şu an yazarken bile çok heyecanlıyım, daha önce konu açarken hiç bu kadar heyecanlanmışmıydım bilemiyorum. En iyisi daha sizi daha fazla sıkmadan konuya geçelim. 

Bundan üç sene önce, SAO fanfiction kitabımı (ilk hikayemdi çok rezil kitaptı, :P) bitirdikten sonra bir süre boş kalmıştım. Çünkü yazdığım şeyi beğensem bile, karakterler ve evreni yeniden yaratmış olsam bile bu bir "hayran kurgusu"ydu. Yani başka bir yazarın yazdığı bir hikayeye kendimce ekleme yapmış oluyordum. Ve bu kendi yazım tarzımı göstermemi kısıtlıyordu, "benim eserim!" dememi engelliyordu. 

Yine de fanfiction yazmaya devam ediyordum, çünkü animelerdeki istemediğim sonları mantıklı bir şekilde değiştirmek beni tatmin ediyordu. 

Ve, tam iki sene önce, yazım stilimi oturtmayı başardıktan sonra hiç beklemediğim bir şeyle karşılaştım. Bir sabah uyandıktan sonra ilk işim bilgisayarı açmak, ve word sayfasına büyük harflerle "PUSULA PROJESİ" yazmak oldu. Ondan sonrası malum, 2 senedir başımı yiyen bir lanet oldu çıktı, büyük bir ilerleme kaydedince de bir karar verdim. Pusula Projesi'ni tamamen bitirip bastırmak yerine, bunu bir Web Romanı'na dönüştürüyorum. 

PUSULA PROJESİ: Bir Türk Web Romanı  (2016)

Tür: Romantizm, Sanal Dünya, Büyü, Bilim-kurgu, Psikolojik, Oyun, Aksiyon, Dram

Kendisine benzeyen animeler: Mirai Nikki, Sword Art Online, Log Horizon, Steins;Gate

Özet:  

Günümüz dünyasında, bilinmeyen bir şehirde, lise sona giden bir çocuk yaşamaktadır. Herkes gibi üniversite sınavına hazırlanan bu genç içinde yanan gençlik ateşiyle sınıfındaki bir kıza aşık olmuştur. Bütün yazı onunla konuşarak geçirmiş, ve kendinde kıza açılacak cesareti okuldaki son senesine başlarken bulmuştur. Kızın son birkaç haftadır çağrılarına cevap vermemesi içini kemirsede, okul tekrar başlamadan önceki bir piknikte onu tekrar karşısında görmüştür. 

Acaba ona açılabilecek midir? Sevdiği kızı elde edebilecek midir? Hayatındaki ilk aşkının yanında yer alabilecek midir?

Desem de inanmayın. 

Çünkü bu kitabın sadece %3'ü. :dancing-crazy-rabbit-emoticon:

Birkaç bilgi:

*Yazım stili light novel tarzındadır.  Daha çok aksiyon ve konuşmalar ön plandadır. Böylece kitap kafa yormadan rahatlıkla okunabilir. 

*Savaşlar, duellolar genelde mmorpg tarzındadır. Bayağı ilginç silahlarım  ve özel saldırılarım var. 

*Yorumlarda dilerseniz öneri verebilirsiniz. Kim bilir belki kendi önerdiklerinizi okursunuz. 

*Diğer her türlü konu için [email protected] 'a e posta atabilirsiniz. (kaxell at pusulaprojesi nokta com)

*15. bölüme kadar her hafta bir bölüm gelecektir. 

Okumak için: pusulaprojesi.com

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 31
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Okumak için: pusulaprojesi.com Konuya girmeden önce bu romanla ilgili küçük bir duyuru yapmak isterim. Ücretli yarı profesyonel manga karakteri ve arka plan çizeri aranıyor  (bulunmuştur)(bu konu

Güncelleme2: 1. 10. bölüm geldi.  

Güncelleme 4: 1. 12. Bölüm eklendi.  2. Karşınızda Rayla V2: 

Posted Images

İşini çok titizlikle yapan birine benziyorsun, ben de öyleyimdir. Tek tek her şeyi güzelce açıklamışsın. Umarım işini senin gibi dikkatle yapan bir çizer bulursun.

Eğer sitene pusulalı falan logo tarzı bir şey yaparsan, çeviri bloguma ekleyebilirim. Pek popüler değilim ama yeni bölüm yayınladığım zaman elle tutulur sayıda ziyaretçi alıyorum, faydası dokunur illaki. Elinde logo olduğunda profilime atabilirsin, başarılar ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, UnderminE yazdı:

İşini çok titizlikle yapan birine benziyorsun, ben de öyleyimdir. Tek tek her şeyi güzelce açıklamışsın. Umarım işini senin gibi dikkatle yapan bir çizer bulursun.

Eğer sitene pusulalı falan logo tarzı bir şey yaparsan, çeviri bloguma ekleyebilirim. Pek popüler değilim ama yeni bölüm yayınladığım zaman elle tutulur sayıda ziyaretçi alıyorum, faydası dokunur illaki. Elinde logo olduğunda profilime atabilirsin, başarılar ^^

Teşekkür ederim. :) Bayağı uzun soluklu bir proje olduğundan sakince bakınsam iyi bir çizer bulabileceğime inanıyorum :). Logo içinde aynı durum geçerli, eğer ilham gelirse photoshoptan tasarlarım herhalde, sana haber vermeyi de unutmam ^^,  ilgin için teşekkür ederim. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O FFlerden sonra gidip hemen okuyorum çıkmış olanları. :D

Şimdiden kolay gelsin, bekliyorum.

Light novel okuduğunuda biliyorum. (yanlış biliyorsam kusura bakma) Güzel bir novel çıkar ortaya diye düşünüyorum.  

:cheer1-onion-head-emoticon:

Aynı şekilde bende siteye diğer novel çevirileri diye bir bölüm ekleyecektim. Orayı biraz değiştirip senin yazdığınıda ekleyebilirim. Çok ziyaretçi almıyorumdur ama genede bir şekilde faydamız olsun en azından. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mizunee yazdı:

O FFlerden sonra gidip hemen okuyorum çıkmış olanları. :D

Şimdiden kolay gelsin, bekliyorum.

Light novel okuduğunuda biliyorum. (yanlış biliyorsam kusura bakma) Güzel bir novel çıkar ortaya diye düşünüyorum.  

:cheer1-onion-head-emoticon:

Aynı şekilde bende siteye diğer novel çevirileri diye bir bölüm ekleyecektim. Orayı biraz değiştirip senin yazdığınıda ekleyebilirim. Çok ziyaretçi almıyorumdur ama genede bir şekilde faydamız olsun en azından. :P

Bayağı okuyorum ya :D o yüzden tarzını onlara benzetmeye çalıştım. en uygun öyle yazarım diye düşündüğümden. :P

Hahah eklersen mutlu olurum, çok kişi okumasa bile zaten bu kitabı bitirmezsem geceleri rahat uyuyamam. kaç sene sonra bitireceğimi ben bile bilmiyorum.  ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nasıl heyecanlıyım ya! Başlığı görür görmez yerimden zıpladım. (Zıplayamadı, kucağında bilgisayar vardı...)

Senpaay senpay senpay senpay... Bir gün fan sayfanı açacağım kalpten gitmezsem. Evet. Bu yorumu nasıl bitireceğim...

Arada bir seni dürtükleyeceğim hazır ol. **-** Ellerine sağlık mı denir ne denir. D: Her neyse bekliyorum heyecanla. *.*

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.