Jump to content

NANA

Önerilen İletiler

Resmi ekleyen

KÜNYE:

Anime'nin Adı:  NANA 

Diğer Adları:  ナナ 

Tür:  Drama, Romantizm, Komedi, Müzik 

Bölüm Sayısı:  47

Firma/Stüdyo:  Madhouse Studios, NTV, Shueisha, VAP, Dr. Movie

Yönetmen: Morio ASAKA, Ryosuke NAKAMURA, Tsuyoshi MATSUMOTO 

Senaryo: Tomoko KONPARU, Morio ASAKA, Jun'ichi SAKATA

Animasyon: Kunihiko HAMADA, Kinomi SAKURAI, Minoru YAMAZAWA

Müzik: Tomoki HASEGAWA

Dizayn: Kunihiko HAMADA

Orjinal Eser: Ai YAZAWA

TANITIM:

KONUSU:

''Hey Nana....'' diye sımsıcak bir sesle başlayan "Görünüşe göre yarından başlayarak birbirimizle ilgilenelim, Nana-chan." diyerek derin bir dostluğa adım atan Hachiko(Komatsu Nana) ve Oosaki Nana'nın tamamıyla sımsıcak hikayesine adım atıyorsunuz seriye başlarken.

İki Nana'nın başlangıçta birbirine oldukça zıt görünen ama aslında ikisininde yaşamının benzerliklerle dolu olduğu farkedilen bir hikaye anlatılıyor seride. İlk karşılaşmaları Tokyo'ya giden bir trende başlayan ama sonuna kadar devam edecek olan bir dostlukta aslında ikisinin de gidiş amacı aynı nedenledir. Nana'nın müzisyen olan ve eskiden aynı müzik gurubunda oldukları Ren dünyaca ün yapma yolunda olan Trapnest adlı gruba katılmak için Tokyo'ya gider ama Nana gururu yüzünden onunla gidemez, Hachiko'nun erkek arkadaşı Shojui'de üniversiteye sanat okumak için Tokyo'ya gider ve Hachiko kabul edilemeyince 1 yıl sonra gidebilmektedir.

Ama zamanla Shojui'nin, Hachiko'yu aldatması sonucu ayrılırlar ve Hachiko başka aşklar yaşar, Nana'da tam tersine 2 yıl önce ayrılmak zorunda kaldığı Ren'le grup elemanları ve Hachiko sayesinde yeniden başlar.

En çok üzüldüğüm iki karakter var bu animede biri black stonesdan yasu kel olan varya birde aynı gruptan sarı saçlı var nobu  çok çektiler ama  yinede yaranamadılar :S  ama çok güzel bir anime keşke 2.sezonu olsa

Karakterler

BLACK STONES

Oosaki NANA

Resmi ekleyen

Hiçbir şeye aldırmayan,çok asabi ve de hiçbir şeyi takmayan bir yapısı varmış bigi görünmesine karşın tam tersine bir o kadar düşünceli ve de sevgi dolu olan birisidir.Tek bir hayali vardır o da grup üyeleriyle birlikte çok büyük bir üne kavuşmaktır ve de bunun için Tokyo'ya gidip orda yaşamaya karar verir.Eski üyeleri Ren'le birlikte çok büyük bir aşk yaşamaktadır ama Ren Tokyo'ya giderek Trapnest'e katılıp çok büyük bir üne kavuşmuştur

Nobuo "Nobu" Terashima

Resmi ekleyen

Nana'yı Black Stones'a kazandıran Nana'nında okuldan en yakın arkadaşıdır.Ailesi'nin zenginliğine rağmen onun da hayali bir gün yaptıkları müzikle çok büyük bir üne kavuşmaktır.Hachiko'ya olan aşkı yüzünden de devamlı hüzün yaşar.

Shinichi "Shin" Okazaki

Resmi ekleyen

Black Stones'a Hachiko sayesinde katılır ve grubun gitaristi olur.Trapnest'ten Reira'ya hayrandır.Ailevi sorunları nedeniyle başına buyruk yaşamaktadır.

Yasushi "Yasu" Takagi

Resmi ekleyen

Asıl mesleği avukatlık olan Yasu Blackstones'un lideridir aynı zamanda ve de Nana'ya karşı ilgisi vardır ama Ren en iyi arkadaşıdır,içtiği sigara nedeniyle''Blackstone''(Gerçekten de var olan bir sigaradır Japonya'da) gruba isim konusunda ilham kaynağı olmuştur

TRAPNEST

Reira Serizawa

Resmi ekleyen

Yarı amerikalı yarı japon olan Reira Trapnest'in vokalistidir,yıllardır Takumi'ye aşık olmasına rağmen bir süre Yasu'yla bir ilişki yaşamıştır ama Takumi'yle asla yaşayamadığı için hep bir hüzün vardır hayatında ve sonradan Shin'le bir ilişki yaşamaktadır.İsmi babasının sevdiği Layla isimli bir şarkıdan esinlenerek konulmuştur.

Takumi İchinose

Resmi ekleyen

Trapnest'in lideri olan Takumi ünlü bir çapkındır hayatında asla aşka yer vermez.Reira'nın ona olan aşkını bilmesine rağmen asla onunla birlikte olmaz ve ilerleyen zamanda Hachiko ile bir ilişki yaşar.

Ren Honjo

Resmi ekleyen

Oosaki Nana'yla büyük bir aşk yaşamasına rağmen bir gün Blackstones'u bırakarak Tokyo'ya Trapnest'e katılmak için gider.Trapnest'in gitaristi olarak onlara katılır ve de istediği üne kavuşur.

DİĞER KARAKTERLER  BAŞROLDEKİ HATUN

Nana "Hachi" Komatsu

Resmi ekleyen

Oosaki Nana'yla Tokyo'ya yolculuğu sırasında tanışır ve tesadüf eseri ev arkadaşı olurlar çok zıt kişilikte olsalarda hiç bitmeyecek bir dostluğa adım atarlar.

Resmi ekleyen                                      http://i41.tinypic.com/k4wll2.jpg

http://i33.tinypic.com/nltt1z.jpg

http://i41.tinypic.com/5upqx5.jpg

http://i44.tinypic.com/3464a5z.jpg

Bölüm Listesi:

01. Prologue: Nana and NANA

02. Love? Friendship? Nana and Shoji

03. Nana and Shoji, Love's Whereabouts

04. Nana's Love, NANA's Dream

05. Ren's Dream, NANA's Thoughts

06. Snowing in Tokyo! Nana and NANA

07. Yasu Appears! Room No. 707

08. Strawberry Grass and Lotus Flower

09. Nobu arrives in Tokyo! NANA's Song

10. The Handsome Youth, Shin, Appears!

11. Sachiko, Is This on Purpose?

12. Urgent Approach! Shouji and Sachiko

13. Sachiko's Tears, Shoji's Determination

14. Family Restaurant of Shambles

15. Blast, First Live

16. NANA's Love Whereabouts

17. Trapnest, Live

18. Hachi's Prayer, NANA's Thoughts

19. NANA's Prize

20. Sudden Development! Hachi's Fate

21. Dream of Suite Room

22. Wish Of July 7th, Hachi's Love

23. I do not want to pass over to anybody

24. Hachi's Confused Heart

25. A Capricious and Selfish Man

26. The Passing Hachi and NANA

27. Hachi's Desired Future

28. Hachi and Nobu, Urgent Approach

29. The Problem of Expressing Love

30. Breakdown, NANA's Heart

31. Hachi's Child, Pregnancy

32. Don't Separate the Joined Hands

33. Hachi's Choice

34. The Grass of the Split Strawberry

35. Reira's Loneliness

36. Blast's New Song!!

37. Hachi, High-Class Housewife

38. The Trigger of Fate

39. Look, Hachiko

40. Blast, Debut!

41. Blast Lodging Together

42. NANA, Sudden Fit

43. Blast, Guerilla Live

44. Blast VS Trapnest

45. Blast`s First TV Performance

46. Reunion! Hachi and Shoji

47. The Fireworks Display, Hachi and NANA

--------------------------------------------------------------------------------

Özel Bölüm 1: Bölüm 11.5: Junko`s Room I

Özel Bölüm 2: Bölüm 21.5: Junko`s Room II

Özel Bölüm 3: Bölüm 36.5: Junko`s Room III

Alıntıdırhttp://www.animemangatr.com/forum/anime-tanitimlari-ve-incelemeleri/62-nana/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

öncelikle tanıtım için teşekkürler;

açıkçası bu harika anime hakkında kimsenin eleştirel yorum yapmamış olmasına şaşırdım. izlediğim en güzel, en gerçekçi ve en etkileyici animelerden biridir. ilk izlememin üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen hala favorim diyebilirim. externalımdan silmeye cesaret edemiyorum ya yine nana krizim tutarsa diye.

müzikleri ayrı güzeldir.

başta hiç sıcak bakmamıştım bunu izlemeye. çizimleri itici görünüyordu ama bir iki bölüm sonrasında büyülenmeye başladım sanırım:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • Forum Admin

Shoujo türüne en iyi örneklerden birisidir... Aynı zamanda izlediğim ilk animelerden birisidir...

Sevmediğim tek şey anime ile ilgili Kotatsu Nana'dır... "Selvi Boylum Al Yazmalım" ile büyümüş birisi olarak hiç tasvip etmediğim seçimler yapmış ve hiç tasvip etmeyeceğim bir yaşam tarzına sahip olmuş bir karakter... Psikolojimi bozmuştu kişiliği...

Çizimleri çok güzel ama benim değinmek istediğim en önemli yeri müzikleri... Reira karakterinin şarkılarının sahibi Olivia ve Osaka Nana karakterinin şarkılarının sahibi Anna Tsuchiya gerçekten kaliteli sanatçılar bence...

Hatta foruma Anna Tsuchiya'nın tanıtımını koymuştum bir ara:

http://forum.turkani...uchiya-tanitim/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence de güzel bir animeydi ama izlerken sıkıldığım da oldu açıkçası. Saf olan Nana karakterinin yaptığı her hareket özellikle animenin son bölümlerine doğru bana batmaya başladı. Animenin başından beri sinir olmuştum o kıza ama izlerseniz görürsünüz son bölümlerde yaptıklarını <_< Brezilya dizisi havası vardı gerçekten ama müzikleri harikaydı :D Ayrıca gerçek hayata çok yakın olduğu için izlemesi ayrı bi keyif vermişti.Ayrıca çizimleri beni ilk başta rahatsız etmişti ama sonralardan konu ilerlemeye başlayınca alıştım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...
  • 1 ay sonra...

Başlarda çok zevkli ortalarda boğmaya başladı sonlarda ise buruk bir final.İlk josei animem.İzlerken değil de izledikten sonra çok daha güzel olduğunu anladığım bir anime.Müzikleri muhteşem.Starless Night ve Rose her zaman dinlediğim iki şarkısı bu animenin.Romi Park'ın en müthiş seslendirdiği karakter Osaki NANA ve yeri çok ayrı.Mangasını okumak istediğim ender animelerden.Okuyamasam da müzikleri animeyi yaşatmaya yeter.Umarım animesi devam eder.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.