Jump to content
 1. Nones

  Nones

 2. Laetitia

  Laetitia

 3. Krep

  Krep

 4. Singularity

  Singularity

 5. Vega

  Vega

 6. Luluna

  Luluna

 7. Barış D. Baryshx

  Barış D. Baryshx

 • Similar Content

  • By Fukase
   İlk defa tuval çizmeye çalıştım umarım çok batırmamışımdır, en zor kısmı adını japon alfabesi ile yazmak ve elini çizmekti. Zaten fark etmişsinizdir kitabın üzerindelini yazamayıp bıraktım. Normalde daha iyi çizerim ama tuval olduğu için zorlandım doğrusu zormuş yapması unutmuşum en son 5. sınıfta Nyo!APH Prusyanın tuvalini yapmıştım. Bu gece rüyama girdi Dazai bişiler dedi ama ne dediğini hatırlamıyorum ama herhalde çifte intihar falan filan saçmalamıştır Dazai bu sonuçta... :D
    
   Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler!
    

  • By Sinsine
   Anime Adı : Bungou Stray Dogs 2nd Season
   Anime Türü : Aksiyon, Gizem, Seinen, Doğaüstü Güçler, Süper Güçler
   Bölüm Sayısı : 12 / 12
   Yapım Yılı : 2016
   Çevirmen : jans09
   Düzenleme : jans09
   Özet: 18 yaşına geldiği için yetimhaneden çıkarılan bir genç, intihara teşebbüs eden bir dedektifin hayatını kurtarır. Bu olay sonucu polis ve askerin dahi zorlandığı vakaları çözen bu dedektiflik ofisine katılır. Dedektiflerin her biri özel güçlere sahip kişilerdir. * Karakterlerin her biri 20. yy Japon edebiyatçılarından bir uyarlamadır. (Biri hariç)  

   Bungou Stray Dogs serisinin 2. sezonudur.
    
     Klasör Linki
   Hidden Content You'll be able to see the hidden content once you reply to this topic.
    
  • By KurotsuchiMayuri
   Arkadaşlar merhaba,
   Yeni açtığımız Obsesif Porsuk Youtube Kanalımızda anime serilerinin tanıtımlarını yaptığımız bir seriye başlıyoruz. Burada ilk bölümünü paylaşmak istedim belki ilginizi çekebilir. YouTube'a yeni başladığımız için henüz daha tecrübesiz videolar çekiyoruz ancak zamanla sizlerinde desteğiyle daha iyi içerikler üreteceğimize inanıyoruz. Her Cuma günü yeni bir video ile bu sevdiğimiz dünyayı anlatmaya ve bilmeyenlere tanıtmaya çalışacağız. İlk videomuzda efsanelerden Bleach ile başlıyoruz umarız hoşunuza gider. 
   Not: Bu şekilde bir konu açmak yasak veya ban sebebi ise lütfen uyarınız. Bu konuyla ilgili kesin bir bilgim yok. Şimdiden anlayışınız için teşekkürler.
   Youtube Video Linki: https://www.youtube.com/watch?v=IiJnht3BtnI&t=5s
    
    
  • By Anime WR
   Ansatsu Kyoushitsu -- Spoiler İçerir -- 
   KAGUYA ARC -- EKLENDİ -- Naruto AMV -- Spoiler içerir
    
   K Project [Mikoto Suoh ] -- Spoiler içerir --
   Bungou Stray Dogs AMV - Spoiler içerir -- [[NEW]] [02.06.2016]
   Boku No Hero Academia AMV -- Spoiler içerir --
   AMV Mix -- Spoiler içerir -- ( Eğer spoiler yiyeceğinizden korkuyorsanız yorum kısmında ''Anime List'' diye animelerin adlarını yazdım gözden geçirebilirsiniz izlemeden önce )
   İzlediğiniz için teşekkürler. AMV çalışmaları hakkında düşüncelerinizi yorumlara aktarırsanız sevinirim.
   Daha fazlasına ulaşmak için : https://www.youtube.com/channel/UCJCRfSCRGwsJtp91cIUnXRA/featured

  • By mert24214
   Anime Tanıtım
    
   Sengoku Basara: Samurai Kings
    

    
   Tür: Aksiyon,  Macera,  Dövüş,  Doğaüstü-Güçler, Tarihsel
    
   Yayınlanma Tarihi: 02/04/2009
    
   Bölüm sayısı:  12
    
   Bölüm süresi:  23 dakika
    
   Yönetmen:  Itsuro Kawasaki
    
   Senaryo: Yasuyuki Muto
    
   Firma-Stüdyo: Production I.G, FUNimation Entertainmen
    
   Açılış: “JAP” by Abingdon Boys School
    
   Kapanış:  “Break & Peace” by Dustz
    
   Müzik:  Yuko Sakurai, Hiroyuki Sawano
    
   Başlıca Seiyuular:  Kazuya Nakai – Date Masamune, Norio Wakamoto – Oda Nobunaga, Souichiro Hoshi – Sanada Yukimura, Takehito Koyasu -Sarutobi Sasuke, Tesshô Genda – Takeda Shingen, Toshiyuki Morikawa-Katakura Kojūrō
    
   Capcom’un  video oyun serisinin aynı adlı anime uyarlaması olan Sengoku Basara, Japon tarihinin Sengoku dönemini anlatmaktadır. Dönem resmi olarak 1603 yılında başlar ve 1868′de Meiji dönemi’ndeki yeniden kurulmaya kadar sürer. Bu dönem ayrıca, Japonya’nın ilk modern dönemi olarak tanımlanmaktadır. Merkezi feodaliteye dayalı bir sisteme sahiptir. Anime de ki karakterler gerçekten var olmuş tarihi kişilerden esinlenerek yaratılmıştır.
    

    
   Feodalite söz konusu olunca aynı topraklarda birden çok lider (general,lord vb.) kendi ordularını toplayarak iktidar için kıyasıya bir mücadeleye girerler. Bu hiç sonu gelmeyen kanlı savaşlar devam ederken, Yüz Şeytan Ailesi’nin 6.cı Kralı Oda Nobunaga tüm ülke üzerinde hakimiyet sağlamaya çok yaklaşmıştır.
    

    
   Şeytan Ailesi ciddi bir tehdit oluşturmaya başlayınca, birbiriyle rekabet içinde olan iki savaşçı Date Masamune ve Sanada Yukimura kendi çatışmalarını bir kenara bırakıp beklenmedik bir birlik oluştururlar ve Şeytan Kral Oda Nobunaga’ya karşı mücadele ederler.
    

    
   Sengoku Basara,  tarihten bilgiler barındırsa da konusu biraz havada kalmış bir anime serisi olduğunu düşünüyorum. Bunun sebebi;  izleyici daha tam neyin neden olduğunu anlayamadan pat diye savaş sahnesi başlıyor, bitiyor. Tabii ki animenin ana teması savaş ama konu biraz daha derin işlenebilirdi bence. Karakterlerin birbiriyle diyalogları serinin eğlenceli taraflarından biri de olsa ana karakter Date Masamune’nin yarı İngilizce yarı Japonca konuşması anime severlerin pek alışkın olmadığı bir durum olduğu için kulağa farklı gelebiliyor.
    

    
   Masamune karakter olarak enerjik, iyimser ama hafifte kendini beğenmişliğe sahip bir savaşçı olarak animede yer alıyor. Genellikle tek katana ile savaşır ama ciddi dövüşlerinde parmaklarının arasında 3′er katana tutarak (Ejderha’nın Pençeleri) dövüşebilir. Önemli kararlar almadan önce sık sık Kojuro Katakura ile fikir alışverişinde bulunur. Kojuro, Masamune’nin sağ kolu niteliğinde biridir.
    

    
   Sanada Yukimura ise savaş delisi, heyecanlı bir karakter olarak Date Masamune ile tezat bir tavır sergiler. Yukimura için savaş her şey demektir. Sengoku döneminin en güçlü ordularından birinin komutanı olan, Takeda Shingen onu yetiştirmiştir. Yukimura, komutanına son derece sadıktır. Takeda’yı idolü olarak görür ve fanatik derecesinde bağımlısıdır.
    

    
   Sengoku Basara’yı izleyenler bilir, izleyecek olanlar ise eminim bu ikilinin arasında ki komutan-asker ilişkisine takılacaktır. Bunun sebebi, birbirlerine bıkmadan “Yukimuraaa” ve “Oyakata-samaaaa” diye seslenmeleridir. Serinin belki de en eğlenceli sahneleridir. Hatta sizinle şöyle, tatlı ve eğlenceli bir çalışma paylaşayım.
    

    
   Serinin 2.sezonu ise 11 Temmuz 2010 tarihinde yayınlanmıştır. Masamune ve Yukimura bu sefer de Toyotomi Hideyoshi’ye karşı mücadele vermekte ve ülkenin birliğini sağlamaya çalışmaktadır.
    
   Son olarak ise 4 Haziran 2011 yılında Sengoku Basara “The Last Party” adında film yayınlanmıştır. Tam da barış sağlandı derken, Toyotomi Hideyoshi’nin astı olan Ishida Mitsunari kutlamaların olduğu gün saldırır ve bir kez daha kargaşa çıkar. Masamune ve Yukimura tekrar Mitsunari ile mücadele etmek zorunda kalır.
    

    
   Animenin en iyi yönleri ise kesinlikle harika çizimleri ve bir hayli etkileyici müzikleri.  Önemli bir sahnede arka fonda yoğunlaşan müzik izleyiciyi epey coşkulandırıyor. Kısaca; samuray,katana,dövüş temalı serilerden hoşlanıyorsanız Sengoku Basara tam size göre bir anime olabilir.
    
   [ İyi seyirler. ]
   http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jugi1GviRfI
    
   ______________________________________________________________________
    
   Kaynak: AnimeFantastica: http://www.animefantastica.com/sengoku-basara-samurai-kings
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.