Jump to content

( 12 / 12 ) Koutetsujou no Kabaneri

Sinsine

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 157
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime Adı : Koutetsujou no Kabaneri Anime Türü : Aksiyon, Shounen Bölüm Sayısı : 12 / 12 Yapım Yılı : 2016 Çevirmen : Nones Düzenleme : Sinsine Özet; Dünya endüstri devri

İngilizce sub bulmak bu animede çok zor olduğu için çok şükür bu bölüm endonezyaca bir kaynak sayesinde çeviri yapabildim yapmışken bir iki kelimede endonezyaca öğrendim. 4. Bölüm de fransızca bir kay

10. Bölüm eklendi. İyi seyirler...

Posted Images

4 saat önce, darkshinigami012 yazdı:

2. bölüm dün çıktı çeviri ne zamn gelir ? :(

Japonya'da meydana gelen depremden dolayı serimiz bu hafta yayınlanmamıştır. 2. bölüm haftaya yayınlanacaktır. İlginiz için teşekkür ederiz

Haber Kaynağı; http://www.animefantastica.com/deprem-sebebiyle-bu-hafta-ertelenen-animeler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seri iyi güzel hoş ama sub bulmak işkence. Dün gece o kadar yoğunluğun üstüne resmen soğuk soğuk terler akıtıyordum ki Sineciğim hemen imdadıma yetişti.

Buradan sub kaynağı çıkaran yetkililere sesleniyorum. Lütfen benim serilerimde sorun çıkartmayın. tşkkler :bigsmile-skype-smiley:

Animeye geçersek 2. bölümde ben Mumei'yi daha da çok sevdim.  Ikoma'nın sahnesi de oldukça etkileyiciydi. Şu kabaneri olayı ilgimi çekti. Umarım 3. bölümde kabaneri hakkında geniş bir bilgi sunarlar.

Emeğimize sağlık Sineciğim :blush-skype-smiley:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 4/23/2016 at 11:31, Nones yazdı:

Seri iyi güzel hoş ama sub bulmak işkence. Dün gece o kadar yoğunluğun üstüne resmen soğuk soğuk terler akıtıyordum ki Sineciğim hemen imdadıma yetişti.

Buradan sup kaynağı çıkaran yetkililere sesleniyorum. Lütfen benim serilerimde sorun çıkartmayın. tşkkler :bigsmile-skype-smiley:

Animeye geçersek 2. bölümde ben Mumei'yi daha da çok sevdim.  Ikoma'nın sahnesi de oldukça etkileyiciydi. Şu kabaneri olayı ilgimi çekti. Umarım 3. bölümde kabaneri hakkında geniş bir bilgi sunarlar.

Emeğimize sağlık Sineciğim :blush-skype-smiley:

Güncellerden bir tek de senin seride çıktı bu subtitle sıkıntısı, şansının doruklarındasın yine :) ben de encode'lardan fırsat bulursam izleyeceğim 2. bölümü inşallah :D Allahtan düzenlenme yaparken azcıkın göz gezdirebiliyorum yoksa meraktan çatlardım :) Ellerin dert görmesin canımcım :h:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

15 saat önce, Icewek yazdı:

yeni bölüm ne zaman gelir acaba???? bir hafta ertelendi diye glemediyse hiç beklemiyim yok çinceden çevrilcekse yine beklicem o yüzden soruyorumda

Depremden dolayı seri Japonya'da 1 hafta ertelendi. Geçen hafta türkanime online izleme sitesinde yayınlanan bölüm korsandı. Bu yüzden uygun bir subtitle bulunamadığı için çincenin üzerine Türkçe çeviri ile sunuldu. Seri 1 hafta ertelendiği için 2. bölüm Japon televizyonlarında olması gereken gün ve zamanda, olması gereken kalite ile geçen hafta sunuldu. Yani zaten normal koşullarda depremden dolayı bölüm ertelendiği için geçen hafta 2. bölüm yayınlandı kısaca 3. bölüm önümüzdeki hafta yayınlanacak. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu anime PVsini izledikten sonraki beklentilerimi öyle güzel karşıladı ki...

İkoma'nın kabane olmaktan kurtulduğunu sanmıştım... Meğerse beyne ulaşmadan virüsü kestiği taktirde kabane olunmuyormuş... Burada bi şaşırdım zaten. Adamı kabanesin sen deyip trenden attılar ona rağmen onlara yardım etti. İnsanlığından ya da karakterinden kaynaklı demek çok yanlış olmamakla beraber doğru da sayılmaz ama daha çok kendisini kanıtlama güdüsü baskındı. Burada öleceğim ama siz de benim kabanelerle mücadele ederek öldüğüm ve sizi kurtardığım gerçeğinin vicdan azabını taşıyacaksınız der gibiydi adam... Benim asıl şaşırdığım nokta küçük kızın da kabane ya da kendi deyimleri ile insan kabane arası varlık olan "kabaneri" olması. Aklen insan gibi düşünebilip kendi özgür iradesine hakim ama bedenen kabane gibi ölümcül hale düşmeleri zor. Uyumak için pelerine saklandığında kızın bedeninin parıldamalarından zaten belli olmuştu kabaneliği ama İkoma'yı kurtarıp trende yaptığı açıklama olaya daha bi netlik kazandırdı. Onun nasıl kabaneri olduğunu da merak ettim. Kabanerilerin varlığı da ilginç. Virüsün tamamen yayılmamış olması İkoma'da mucizevi olarak düşünmüştüm... Başkaları da var mıdır acaba çok merak ediyorum.

Elinize sağlık canlar...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ikoma artık virüse de bağışıklık kazanmış gibi bir şey oldu, bu durumda ısırılması da kendisini pek etkilemeyecektir. Ee artık kim tutar bizim esas oğlanı? :D ilerleyen bölümlerde kızla birlikte ön saflarda göreceğiz muhtemelen kendisini. Seri daha 2. bölümden hareketlenmeye başladı. Bakalım kızın geçmişiyle ilgili bir şeyler gösterecekler mi? Şahsen kızın abisini çok merak ediyorum,  kabane/kabaneri arasındaki geçiş sürecinde onun da bir parmağı vardır gibi düşünüyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Sine Güneş (Sinsine) yazdı:

Ikoma artık virüse de bağışıklık kazanmış gibi bir şey oldu, bu durumda ısırılması da kendisini pek etkilemeyecektir. Ee artık kim tutar bizim esas oğlanı? :D ilerleyen bölümlerde kızla birlikte ön saflarda göreceğiz muhtemelen kendisini. Seri daha 2. bölümden hareketlenmeye başladı. Bakalım kızın geçmişiyle ilgili bir şeyler gösterecekler mi? Şahsen kızın abisini çok merak ediyorum,  kabane/kabaneri arasındaki geçiş sürecinde onun da bir parmağı vardır gibi düşünüyorum :)

Etkilemedi de. Ama ben ilk bölümde kabane olmaktan kurtuldu zannetmiştim. Meğerse insan/kabane arası bir varlığa dönüştü. Kızın kabaneri olması umarım annem beni doğrumadan ısırılmış tarzı bir şey değildir. Hayal kırıklığı olur. Çok tahmin edilesi gelir bana bu tür senaryolar. Ben daha çok ısırılmasına rağmen abisinin kız kardeşine yardımı şeklinde olmasından yanayım. İkoma için biraz sarsıcı bir durum çünkü kendisi aynı şeyi kız kardeşi için yapamadı. Ama en azından başkalarının başına gelmesi durumunda nasıl engelleneceğini öğrenmiş olur. Kendini asmaya gerek duymadan :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.