Jump to content

Swort Art Online'ı Siz Yapsaydınız Nasıl Olurdu?

gromp

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Normalde bu bölüme 150 iletisini tamamlamamış üyelerin konu açması yasaktır. Kuralları okuyalım.

Ancak konu geyik açısından kayda değer bulunduğu için kapatılmayacaktır.

Konu başlığı kurallara uygun bir şekilde düzeltilmiştir.

SAO'nun senaryosunu benim tasarlamama izin verselerdi yapacağım ilk şey gereksiz romantizmi azaltmak olurdu. Bilimkurgu- aksiyon ve savaş içerikli olduğunu bildiğin mükemmel vs ler ve mmrog boss savaşları beklentisi içine girdiğin bir anime. Animedeki hemen her kadın karakteri Polat alemdara aşık olur gibi ana karaktere aşık etmek çok salakça. Aşktan mahrum bir seri olsun demiyorum. Ama aksiyon beklerken gereksiz romantizm olması sıkıntı.

Ek olarak maddi kazanç sağlamak için uzatıldığı çok aşikar serinin. Seriyi iki farklı oyun olarak değil de tek bir oyun içinde güzel kat savaşları ve gruplar arası çatışmaların bol olduğu bir seri yapmak daha mantıklıydı.

SAO ile ilgili sevdiğim tek şey Kirito'nun çoğu shounenin aksine güçlü oluşu. Değiştirmeyeceğim tek şey de bu olurdu. Yalnız kovboy olarak dolaşması ve iyi bir gamer olmasını seviyorum. Keşke haremimsi dokunuşlar olmasaydı seride.

SAO için genel düşüncem: konu müthiş, acayip derecede zenginleştirilebilir. Ancak yan karakterler basit ve aksiyon bakımından senaryo daha da zengin olabilirdi. Saçmasapan her türlü mmrog oynayan birisi olarak seriyi acayip iyi boss savaşları görmek umudu ile izlemiştim. Ancak bana kısa ve fakir geldi. Dediğim gibi bu konuda daha baba aksiyon sahneleri eklerdim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Amygirl herkesin duygularına tercüman olmuş :) ben de birkaç şey söylemek isterim. 

Sword art online ilk bölümü izlediğimde çok fena heyecanlandığımı hatırlıyorum. Konu mükemmel, çok zengin. İkinci bölümde 1. Kat boss'u ile savaş yapılınca dedim bu anime çok uzun olacak, çok savaş olacak. Ne yazıkki yanıldım. Daha 9. Bölümde 74. Kat boss'u ile karşılaştık. O bölüm en sevdiğim bölüm, ama onun gibi daha çok bölüm görmek isterdim. Sao, alo, ggo dünyalarını gördük. Bunlar sanki 2 sezona sıkıştırılmış gibi geldi bana. Sao tek başına 2 sezon olabilirdi. Gereksiz romantizm sahneleri vardı evet, ben olsam onları yapmazdım. Ama en sevdiğim şey animede yalnızlık teması vardı. Hem Krito karakteri hem de 2. sezondaki Asuna toplumdan dışlanmış gibi hissediyordu. Yalnızlık teması güzel işlenmiş. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SAO'yu ben yapsaydım 1. bölümde güzel başlayıp 2. bölümde güzel devamlılık umudu verip 3. bölümde her şeyin içine etmezdim ve 14. bölüm civarlarında saçmalıkların en büyüğünü yapmazdım.

O ilk 1 ve 2. bölümün başlangıç büyüsünün ve güzelliğinin devamı için tam bir gidişat ayarlardım. Yani her bölüm zorlu mücadeleler ile katları tek tek yukarı çıkmalarını sağlardım. Gereksiz seviyedeki romantizmi çıkarıp sadece aralara serpiştirme şeklinde koyardım. MMORPG ruhunun epicliğini izleyicinin hissetmesi için elimden geleni yapardım. Ve şuanki puan ve popüleritesini haketmesini sağlardım. Anime şuanki pozisyonunu asla haketmiyor çünkü.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animeyi bu haliyle zaten çok seviyorum.Şahsen ben yapsaydım bölüm sayısını biraz daha artırırdım.Oyunu bitirip gerçek dünyaya dönme olmazdı.Tür olarak da içerdiği   her türü zaten yeterli şekilde gösterdiğinden müdahale etmezdim.Son olarak da final bölümü bossunu yendiklerinde Kirito, Asuna ve sağ kalanların hepsini efsane bir finalle öldürürdüm :panda-04:  İyi ki ben yapmamışım, yoksa fena ağlatırdım herkesi :bwahahaplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Never4Ever, 11 dakika önce yazdı:

Animeyi bu haliyle zaten çok seviyorum.Şahsen ben yapsaydım bölüm sayısını biraz daha artırırdım.Oyunu bitirip gerçek dünyaya dönme olmazdı.Tür olarak da içerdiği   her türü zaten yeterli şekilde gösterdiğinden müdahale etmezdim.Son olarak da final bölümü bossunu yendiklerinde Kirito, Asuna ve sağ kalanların hepsini efsane bir finalle öldürürdüm :panda-04:  İyi ki ben yapmamışım, yoksa fena ağlatırdım herkesi :bwahahaplz:

Vay canına, senin fikir çok iyiymiş ilerde anime yap da izleyelim :)))

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

Ben yapsam biraz daha dram katardım ve oyunu 100. kata kadar sürdürüp öncü birliklerden 5-6 kişi bırakıp geriye kalnları öldürürdüm.

Sonda yine kirito ve asuna ölürdü ve olay orada biterdi kirito asunayı kurtarmak için 2. bir oyuna girmezdi o gereksiz 2. yarı çekilmezdi.  :bleeding-onion-head-emoticon:

2. sezon olmazdı ve muhtemelen sao serisi bu kadar batmazdı. :scratching-crazy-rabbit-emoticon: 

Mükemmel bir seri nasıl batırılır adlı çalışmayı izlememiş olurduk falan filan.  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.