Jump to content

Swort Art Online'ı Siz Yapsaydınız Nasıl Olurdu?

gromp

Önerilen İletiler

İlk olarak Far cry gibi, her sezon farklı bir hikaye anlatmaktan vazgeçerim. Oyunun tamamını bir MMORPG oyununa odaklar ve bunu 3-5 sezona ya da 150-300 bölüm civarına çekerdim.

Eğer anime Aksiyon ve Fantastik dünyada geçiyorsa, uzun değilse tutmuyor. Uzun değilse bir animeye Dram katmak için hikayen çok iyi olmalı. Ne yazık ki Sword art online buna uygun bir temaya ve doldurulacak hikaye alt yapısına sahip değil. O yüzden uzatmanın faydalı olacağını düşünüyorum.

İkincisi çoğu kişinin söylediği gibi ecchi tadındaki berbat romantizm salardım. Sadece aksiyon odaklı da yapmam. Sadece aksiyon aynı şekilde sadece romantizm gibi bayıyor. Dram, hayata göndermeler kesinlikle gerekli. Naruto aşırı seven bir iolarak, bir sürü hatası olmasına rağmen, Naruto kadar hayata gönderme yapan, karakter gelişimini sıkmadan anlatan pek anime bilmiyorum.

Çizimleri daha dram odaklı, koyu temalarda geçen ve özellikle böyle çirkin, ruhsuz yani odun karakter çizimleri yapmaz. Seslendirmeleri ise iyi seçerdim.

SAO gibi animelerin ışıklı ve aşırı detaysız çizimlerini sevmiyorum. Yani detaydan kastım inanılmaz renkli ve mükemmel bir dünya değil. Ara sıra çorak arazi, radyasyon yeyince yok olmuş arazi gibi, çizimlerde böyle detaylar olsun isterim. Nedense çoğu anime, çizimlere detay kasmak yerine renk katıp geçiyor.

Kusura bakmayın bu animenin 1. sezonunun 15. bölümüne kadar zor izledim. Sırf bitirmek için diğer yarısını atlaya atlaya geçtim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ne kadar olay ayarlayabileceğime bağlı olarak oyun dünyalarını çok uzatırdım. Aincrad dünyasını 2-3 sezon, Alfheim dünyasını 1 sezon, GGO ideal, Alicization yine bir o kadar yerinde. Üstüne eklenebilecek daha farklı ve güzel oyun konseptleri ekleyip, üstüne gerçek hayattaki olayları arttırırdım. Kısaca olay ağacını genişletirdim işte.

Şu anki Sword Art Online'ye bakarsak Asuna ile bir anda ayrı düşüyor bir anda tekrar bir araya geliyorlar hemen üstüne sevgili oluyorlar ve jet hızında bitiyor. Sword Art Online evreninin bölüm sayısı animenin sadece %12'sini kapsıyor. Dediğim gibi yapılsa bir şaheser meydana gelebilirdi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...

Yıkık Klein'e de bağlanabileceği GERÇEK bir karakter verirdim ve Kirito ile dostluklarını daha ince işlerdim. Silah işine hiç girmezdim fantastik dünyadan ayrılmazdım. Her şeyi aşka çevirmezdim SAO evreninde daha fazla keşif ve macera yapardım. Gerçek dünyaya hiç dönmezdim orası sanki yokmuş gibi davranırdım. Milletin orasını burasını ekranın en belirgin yerine dikkat çeksin diye koymazdım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Sadece olay anlatımı yapmak yerine hikayeyi daha fazla bakış açısından daha detaylı anlatırdım konusu tek karakter ağırlıklı olmaya pek müsait değil yapılabilir ki zaten anime de bunun yapılmışı ama gerçekten olmuş diyebileceğimiz bir sonuç çıkmaz. Ha birde elim deymişken o romantizme de bir el atardım. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.