Jump to content
Türk Anime TV Forum
Nones

Mekakucity Actors’un 2. Sezonu Duyuruldu!

Önerilen İletiler

Vocaloid Şarkısından Uyarlanan Seri Mekakucity Actors, Mekakucity Reload Adlı 2. Sezonuyla Yeniden Karşımıza Çıkacak

 

Mekakucity Actors izle

Vocaloid ve Jin severler toplansın! 2014’te Shaft stüdyosunun hazırladığı Mekakucity Actors’ün, Mekakucity Reload ismi ile 2. sezonu duyuruldu!

15 Ağustos, Kagerou Days şarkısında ve animenin kendisinde bahsedilen kilit bir noktadır ve bu sebeple her sene 15 Ağustos tarihi Kagerou günü olarak bilinir severler arasında. İşte bu senenin 15 Ağustos’unda, Japonların YouTube’u olan Nico Nico’da, SEEK at MEKAKUCITY adında bir canlı yayın yapıldı ve Mekakucity Reload animesi duyuruldu! Animenin ne zaman başlayacağı ise henüz belli değil. Bir baktım Twitter’da da TT olmuş, insanlar pek bir heyecanlılar; fakat hemen alttaki resimde görebileceğiniz üzere 1. sezonda insanları endişeye düşüren birtakım sorunlar vardı ve bunun gibi bir durumun tekrar yaşanmasından da korkuyorlar.

İnsanların endişesinin kaynağı olan durum şöyle:

Mekakucity Actors izle

2014’te Shaft Mekakucity Actors’dan daha çok Nisekoi’ye yoğunlaştığı için serinin kalitesinde büyük düşüş gözlenmişti ve seri bu konuda izleyicilerden pek çok negatif eleştiri almıştı. Animasyonlar BD’nin çıkmasıyla ne kadar düzenlenmiş olsa da insanların çoğu animeyi TV’de yayımlanırken izledikleri için seri onlarda kötü bir izlenim bırakmıştı; mesela bu durum benim aklımda da böyle kaldı. Ama stüdyo ilk sezondan dersini almıştır artık herhalde diyorum, bu sezonda da aynı problemler yaşanmaz diye umuyorum!

Ayrıca bu konudaki diğer araştırmalarıma göre öğrendim ki düzelen animasyonlar ardından animenin yeni bir sezonu garantileyecek kadar BD/DVD satışı yapılmış. Yani 2. sezon haberi çok şaşılacak bir durum da değilmiş.

Son olarak, bilmeyenler için Jin’in şarkılarını bırakayım, dediğim gibi bu seri Vocaloid şarkılarının uyarılması yani özü manga veya roman değil, bir şarkı! İlginç değil mi? Ama kurgusu gayet sağlam, umarım bu yeni sezonda da o sağlamlığını korur!

Spoiler

 

 

 


 

 

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk başlarda oldukça sıkıcı olduğunu anımsıyorum, sonlara doğru açılmıştı gerçi. TV versiyonuna bakınca insanın bunun bir Shaft serisi olduğuna ----inanası gelmiyor.  Umarım ikinci sezonu daha başarılı olur. 

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk 10 bölümünde muhteşem giden ama son 2 bölümde batıran bir seriydi, 2. sezon nasıl bir konu üzerine dönecek bilmiyorum ama umarım yine güçsüz bir sonla karşımıza çıkmazlar.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok güzel bir haber. Fakat ilk sezonu 24 bölüm yapıp her şeyi adam akıllı anlatmalarını isterdim. Çünkü animenin finalini gösterdiler, yetersizdi ama gördük neticede. İkinci sezonda ne anlatacaklar merak ediyorum.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

  • Bu sayfadaki üyeler   0 üye

    Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok

×
×
  • Yeni Oluştur...