Jump to content

3-gatsu no Lion Tanıtım

Kutatgu

Önerilen İletiler

3 gatsu no lion

17 yaşındaki Rei Kriyama, profesyonel bir Shogi oyuncusudur ve buradan kazandığı parayla henüz yalnız yaşamaya başlamıştır. Bağımsız yaşamasına rağmen, Rei, duygusal olgunluğa erişmemiş bir gençtir ve sorunları günlük yaşamı boyunca peşini bırakmamaktadır. Üvey ailesi ile olan ilişkileri gergindir, lise arkadaşlarıyla ise anlaşmada güçlük çekmektedir.

Bunların üstüne, profesyonel bir Shogi oyuncusu olarak kariyeri de düşüşe geçmiştir. Kendisi üzerine yüklenen büyük beklentilerin ağırlığıyla Rei’nin başarısı ve sıralamada ilerleyişi, değişkenlik gösteren galibiyet ve mağlubiyetler ile duraklamaya başlamıştır.

Rei’nin tanıdığı sınırlı sayıda insan arasında Kawamoto kız kardeşler: Akari, Hinata ve Momo da vardır. Rei’nin aksine mütevazi evlerinde mutlu mesut yaşayan bu kız kardeşler, Rei’yi sanki kendilerinden biriymişçesine aralarına kabul ederler. Rei onları sıklıkla ziyaret etmekte ve üvey ailesinde hiçbir zaman sahip olamadığı, yakınlığı ve şevkati görmektedir.

Japonca İsmi: 3月のライオン

Tür: Drama, Oyun, Seinen, SoL

Yayın Tarihi: Ekim 2016

Stüdyo: SHAFT

Yönetmen: Akiyuki Shinbou

Kış sezonu ortaları gibi mangasının animeye hem de SHAFT tarafından uyarlanacağını duyduğumda oldukça sevindiğimi hatırlıyorum. Manga'yı bana göre keyifli kılan yönü hissettirmiş olduğu samimiyet ve aşinalık. Bu samimiyet ve aşinalık ise öyle herhangi diğer bir mangada değil ama Yeşilçam filmlerinde bulabileceğiniz türden. Umarım yenilikçi yönetmen Shinbou'nun elinden en iyi şekilde izleyicisine ulaşır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Nones yazdı:

Kendi adıma güz sezonunda izleyeceğim bir seri olmayacak. 

Yine de temennim iyi bir çevirmenin devralması ve animenin tamamlanması yönünde olacaktır.

Emeğine sağlık, tanıtım için teşekkürler.

Teessüf ederim Bungou vardı oysa güz sezonunda...

Eline sağlık Alper. İzleyecek Seinen seri bulamayanlar için senin tanıtımların çok iyi oluyor. Mangasını okumadım ama geçenlerde bir forumda haberine denk geldim. Bu ara anime manga konusunda yoğunlaşmaya vakit bulamıyorum ama listeme aldım...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

15 saat önce, jans09 yazdı:

Teessüf ederim Bungou vardı oysa güz sezonunda...

Eline sağlık Alper. İzleyecek Seinen seri bulamayanlar için senin tanıtımların çok iyi oluyor. Mangasını okumadım ama geçenlerde bir forumda haberine denk geldim. Bu ara anime manga konusunda yoğunlaşmaya vakit bulamıyorum ama listeme aldım...

Bungou'yu elbetteki güncel takip edeceğim canısı 

Ben güzde çıkacak olan Alper'in tanıtımını yaptığı bu animeyi takip etmeyeceğimi dile getirmek istedim :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.