Jump to content

Hikayesi En Derin Olan Animeler

Nones

Önerilen İletiler

Japon Anime Severlerin Oylarıyla Hikayesi En Derin Olan Animeler Belirlendi!

Animelerin sadece çocuklar için olmadığını biliyoruz. Bu anket izlerken bizi düşündüren, derin, karmaşık animeleri karşımıza çıkarıyor.

Genç Japon anime severlere göre, hangi animeler daha derinlere iniyor dersiniz? Öğrenmek için My Navi Student’in animeleri seven üniversite öğrencileriyle yaptığı ankete bakalım. İşte sonuçlar!

5. Fullmetal Alchemist

Düşündüren Animeler

4. Fate Serisi

en iyi hikayesi olan animeler

3. Steins;Gate

en iyi hikayesi olan animeler

2. Mahou Shoujo Madoka★Magica

1. Boku Dake ga Inai Machi (ERASED)

Japon anime severlerin belirlediği ilk 5 hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Kaynak: http://www.animefantastica.com/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu tür şeyleri anketlerle belirleyemezsin, daha bilimsel bir metodla profesyonel insanlar belirler ancak. Anket yaparsan genel kitleye yaparsın yani ankete ki amaç belirli bir kitlenin o konu hak

Japon Anime Severlerin Oylarıyla Hikayesi En Derin Olan Animeler Belirlendi!   Animelerin sadece çocuklar için olmadığını biliyoruz. Bu anket izlerken bizi düşündüren, derin, karmaşık animel

Durarara ve Code geass de listede olabilirmiş bence bide Boku dake ga inai machi'de tamam konu derinliği var ama listedeki diğer 4 seriden az olduğunu düşünüyorum 1.olmasında son zamanlarda çıkması et

re zero, pandora hearts ve danganropanin olmadigi bi liste sadece copdur. aralarinda bi tek stains gate listede olmayi gercekden hak ediyor. derin hikaye dedikde bunlar huzunlu, karamsar ve birazcik karisik hikayeleri olan animeler anlamislar. ilk ikiyi izlemedim bilemem ama fate ve FM hikayeleri o kadqar da karmasik deyil. jkarmasik dediyin izledikden sonra 1 saat boyunca yorumlari okuyup gelecek bolum ne olacagini 99% tahmin edemediyin hikayeleri olan animeler akla gelmeli. benim icin ikl bes 5. Mirai Nikki , 4. Danganropa serisi, 3. Stains Gate 2. Pandora Hearts 1.Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

55 dakika önce, sari wimwek yazdı:

re zero, pandora hearts ve danganropanin olmadigi bi liste sadece copdur. aralarinda bi tek stains gate listede olmayi gercekden hak ediyor. derin hikaye dedikde bunlar huzunlu, karamsar ve birazcik karisik hikayeleri olan animeler anlamislar. ilk ikiyi izlemedim bilemem ama fate ve FM hikayeleri o kadqar da karmasik deyil. jkarmasik dediyin izledikden sonra 1 saat boyunca yorumlari okuyup gelecek bolum ne olacagini 99% tahmin edemediyin hikayeleri olan animeler akla gelmeli. benim icin ikl bes 5. Mirai Nikki , 4. Danganropa serisi, 3. Stains Gate 2. Pandora Hearts 1.Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

listedekilerin 2 tanesini izledim ama re zero olmalıydı, daha birok anime yazabbilirim ama gerek yok..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hikaye derinliği; zor kurgulardan ya da hemen anlaşılamayan senaryolardan ibaret değildir. bir hikayenin derinliği karakterlerden ve karakterlerin birbirileri ile ilişkisinden başlar. Boku dake ga inai machi bu anlamda iyi örneklerden biri. steins;gate'e diyecek bir şey yok, tüm iyi hikaye özelliklerini bünyesinde barındırıyor.  aslında bu, biraz öznel bir konu. hikayenin genel geçer özellikleri olsa da önemli olan bireyin ondan alabildiği. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu tür şeyleri anketlerle belirleyemezsin, daha bilimsel bir metodla profesyonel insanlar belirler ancak.

Anket yaparsan genel kitleye yaparsın yani ankete ki amaç belirli bir kitlenin o konu hakında ki görüşüdür.  

Yani başlık hikayesi en derin olan animeler değil.  Genç japonlara göre derin olan animeler olmalı. Veya en iyi 30 kadın anime karakteri değil. Japonlara göre en iyi 30 kadın anime karakteri olmalı. Başlık içeriği aktarmıyorsa bu magazincilik olur daha çok.

Derinlik dediğin olayla karmaşıklık aynı şey değil. Karmaşık hikaye yapısı her seriye gitmez, belirli serilerde yapılabilir ancak.(polisiye,bilim kurgu vb.)

Bir serinin hikayesi derin deniliyorsa, hikaye saçaklanıyor dalanıyor ve dahada kök salıyor demektir. Danganronpa gibi animeler hikaye değil olay örgüsü ve işleyişiye dalanır hikaye önemsizdir.(genel yazdım çünkü 10 sayfa sürse post %90 herkes aynı hataya düşecek)

Bir an panoda görünce ilgimi çekti hayal kırıklığına uğradım.

Bu arada listede fma dışında derin hikayeye sahip anime yok. Ki fma bile normal derinlikte bir seri daha çok hikaye işleyişinin kusursuzluğuyla öne çıkan bir seri. Mangaka zaten gin no sajide sıradan bir konuyla bile ne kadar iyi işleyiş yaptığını gösteren biriydi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çarpık ve başarısız bir liste olmuş.En derin anime derken ne demek isteniyor o bile anlaşılamıyor.Hikayesi felsefik ve büyüklere hitap eden bir anime mi?Yoksa karmaşık çözmesi zor kafa zorlayıcı şaşırtıcı bir anime mi?Mesela legend of galactic heroes neden listede değil?Monster veya casshern sins neden yok?Gidip en popüler animelerden hangisini derin buldunuz demişler onlarda bunları seçmiş:)En iyi film hangisidir diye anket olsa bunlar gider son 10 yılda çıkan filmlerden birini koyar oysaki 20-30 yıl önceki filmler daha iyidir izlenirse tabi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Anime WR yazdı:

Boku dake ga inai machi kötü değil ama 1.liğe oturması için daha 40 fırın ekmek yemesi lazım. Anime kötü değil ama bu işte ondan daha iyiler var. Onun dışında Listedeki 5 animeden sadece birkaçı ''düşündüren'' tanımına uyuyor. Fate Stay Night'ta düşündürücü bir şey varmıydı ki? Savaş animesiydi. Ya bende bir hata var ya da onlarda. 

Fate Stay Night olarak kısıtlama Fate zero ve gelecek olan Heavens Feel listenin kalanından çok daha iyi. Visual novel animesi olduğu için vn ye kıyasla biraz sığ kalabilir.Ama yerini hakediyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.