Jump to content

Hikayesi En Derin Olan Animeler

Nones

Önerilen İletiler

Japonlar derin kelimesinin anlamini sanirim bilmiyor... Yada bana gore boyle. Steins Gate ve Fullmetal Alchemist bu grupta olmayi hakediyor, ancak diğer animeler yerine Guilty Crown, Akame Ga Kill, yada Elfen Lied gibi dram ve Kan iceren animelerde olmaliydi... Sonucta Derin kelimesinin anlami bu değil mi? Izleyeni yada okuyani icten etkilemeli ama bana gore Steins Gate ve Fullmetal Alchemist harici burda ki animeler derin animeler değil... KESINLIKLE YANLIS BIR SECIM -,-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Bu tür şeyleri anketlerle belirleyemezsin, daha bilimsel bir metodla profesyonel insanlar belirler ancak. Anket yaparsan genel kitleye yaparsın yani ankete ki amaç belirli bir kitlenin o konu hak

Japon Anime Severlerin Oylarıyla Hikayesi En Derin Olan Animeler Belirlendi!   Animelerin sadece çocuklar için olmadığını biliyoruz. Bu anket izlerken bizi düşündüren, derin, karmaşık animel

Durarara ve Code geass de listede olabilirmiş bence bide Boku dake ga inai machi'de tamam konu derinliği var ama listedeki diğer 4 seriden az olduğunu düşünüyorum 1.olmasında son zamanlarda çıkması et

@smg 

Steins gate hakında dediklerine katılıyorum ama fma konusunda değil.

İlk fma serisini izleyen insanlar genelde fma brotherhoodan etkilenmezler çünkü ikiside belirli bir etkileyiciliğe sahip olduğundan aynı hikayenin farklı versiyonun izleme izlenimi veriyor ve karşılaştırmaya sebebiyet veriyor.

Ben sadece fma brotherhoodu izlemiş biri olarak. Yan karakterlere yüklenmek zaten derinlik göstergesidir diyorum. Yan karakterleri ön plana koymak genelde puanı artırır. Kocaman bir one piece örneği var önümüzde onca arc arasında en sevilen arc marineford arcı ve luffy bu arcta baya bir kenera atılıyor hatta belirli bir bölüme kadar olaya bile dahil olmuyor.  

Yazılarından zaten kaliteli bir izleyici ve geek olduğun beli oluyor ama fma gibi net bir seriyi hakında 2-3 şey yazmadan fatein arkasına atmak biraz abesçe oluyor o kadar. 

Ayrıca puan bana göre sevgiye göre verilmez. Misal herkes witcerın batman arkham oyunlarının hafif karanlık atmosferini sevmeyebilir ama eleştirmenler asla buradan puan kırmaz aksine puanın artırmak için sebep olarak görür nedeni ise özgünlüktür. 

Hikayeyide ana karakterin gözünden çıkarıp yan karakterlere yüklemek fate serisindede olan bir şey ayrıca burada taraflı olduğunu düşünüyorum. Zero serisinde ana karakter arthur olmasına rağmen en çok ilgiyi gılgamesh iskender gibi karakterler aldı hatta berserk bile bir noktada daha ilgi çekici olmuş olabilir. Zaten serinin sevilmeyen kısmı yani zeronun iskender gittikten sonraki kısmı ve finalde ki anlamsızlığıydı.

Ben fanlık yaptığın düşüncesindeyim biraz noveler dediğin gibi bir hava veriyor olabilir tabi bilemeyeceğim ben gördüğüme bakıyorum şu an.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 31.08.2016 at 17:04, sari wimwek yazdı:

re zero, pandora hearts ve danganropanin olmadigi bi liste sadece copdur. aralarinda bi tek stains gate listede olmayi gercekden hak ediyor. derin hikaye dedikde bunlar huzunlu, karamsar ve birazcik karisik hikayeleri olan animeler anlamislar. ilk ikiyi izlemedim bilemem ama fate ve FM hikayeleri o kadqar da karmasik deyil. jkarmasik dediyin izledikden sonra 1 saat boyunca yorumlari okuyup gelecek bolum ne olacagini 99% tahmin edemediyin hikayeleri olan animeler akla gelmeli. benim icin ikl bes 5. Mirai Nikki , 4. Danganropa serisi, 3. Stains Gate 2. Pandora Hearts 1.Re: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu

Listeyi tartışmak anlamsız ama rezero nasıl olurda derin bi anime olarak algılanır onu anlamıyorum anime tamamen klişe lerden oluşan klasik bi jump anime hemen hemen her bölüm de ne olacağını tahmin edebiliyorum daha şaşırtıcı tek bir olay yaşanmadı (17. Bölüm e kadar) derin anime deyince benim aklıma xxxholic veya monogatari serisi gelir en olmadı fuly culy hatta one piece bile çok sayıda alt metin içeriyor

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Listede sadece hakkını veren iki anime var. 
-Steins;Gate
-F.M.A 'dir. 

1. sıradaki eyw güzel seriydi her hafta heycanla bekledik ama oradaki hiç biri Steins;Gate'deki kurgu içindeki kurguyu yenebilecek tarzda değildir. Yaklaşık 5 senedir anime izliyorum düzenli olarak, Steins;Gate'in yeri bende farklıdır. Her izleyişimde yakalayamadığım yeni şeyleri yakalıyorum ve o zaman daha da derinleşiyor konu. Hertürlü duyguyu yaşatan ve anime bittikten sonra genel çerçevede düşününce o kadar şeyi anlatmış ki, vazgeçmemeyi, arkadaşlığın dostluğun önemi, her nasıl birisi olursak olalım sevilmeyi kadar bizlerinde beklemediğimiz bir anda aşık olup sevebileceğimizi ve daha sayamayacağım bir türlü şeyleri işlemiş bir animedir. OVA'ları ve Filmiyle tüm kurguyu dünyasını alt üst eden seridir. Çoğu kişiye basit gözükebilir, onun sebebi ise düşünmeden öylesine bir anime izleme tayfasındadır veyatta beynin tıkandığı noktalardır. Her animeci tam olarak anlayamaz bu seriyi. 
Ayrıyetten filmi çıktığı senenin "En iyi Anime Filmi" ödülünü almıştır. İzlemediyseniz halen ne duruyorsunuz ? Bitirince tekrar tekrar dönüp izleyebilceğiniz o kadar sahne var ki anlatılmaz. Özellikle anime serisinin openingi ile moviesinin endingi efsanedir. 

Steins;Gate damarım tuttu kusura bakmayın :bitter-pink-cat-emoticon:

Kısacası ; "El Psy Congroo" :1f60e:
9686.giftumblr_mjqm70KPuO1s3x41po1_r1_500.gif

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tekrar yazasım geldi be :D

Orda biraz yanlış anlatmışım.

Dediğine katılıyorum yan karakterlere yüklenmek de derinlik göstergesidir.Benim problemim zaten yan karakterler değil.Mesela en sevdiğim animelerden biri olan baccano da öyle bir seri.Benim problemim yan karakterlerin daha kardeşlik kısmı düzgün bir şekilde yansıtılamadan bu kadar öne çıkarılmasıYani One piece'in en iyi arcı marineford ve luffy belli bir bölüme kadar rol bile almıyor ama orda önceki 400 bölümde zaten luffy ile ilgili kısım düzgünce gösterilmişti.Bilemiyorum belki de dediğin gibi ilk Fma'yı izlediğim için pek etkilenmiyorumdur.

Zero'ya gelirsek orda yanlış olduğun bir kısım var.Zero'da hiçbir zaman belli bir ana karakter olmadı.Bazı karakterler bazılarından daha önemli yer tuttu ama hiçbiri tam olarak ana karakter değildi.

Belkide fanboyluk yapıyorumdur.Orası benim karar verebileceğim bir sey değil.

Son olarak eleştirirken olabildiğince nesnel olmak gerek evet,ama insanız asla tam olarak objektif bakamayız öyle birşey olsa zaten herkes herşeye aynı puanı verirdi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@smgFate zero, FMA ve FMA brotherhood hepsini izledim. Hatta listedeki animelerin hepsini izledim. İnsanların zevkleri farklıdır, tabii ki de herkes sevdiği animeyi savunur ve ona karşı söylenen sözlere karşılık verir. O açıdan yazdıklarınıza sözüm yok ancak birkaç şey eklemek istiyorum. Brotherhood'da adında brotherhood geçiyor diye anime sadece kardeşlikten ibaret olacak diye bir şey yok aslında. Bu animeye kardeşlik sevgisini anlatıyor gözüyle bakarsanız çok büyük hataya düşersiniz. Kaybınızı geri getirmek için, para için veya ölümsüzlük için neleri feda edersiniz ve neleri feda etmelisiniz? İnsanı insan yapan nedir? Tanrıyı oynamak nelere mal olur? İnsanın gözüne sokar gibi olmasa da animede sürekli bu sorular ve cevaplarına değiniliyor. O yüzden zaman ayırıp FMA brotherhood'u izleyin. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Derinlik denildiğinde aklıma alt metin,sembolizm,alegori vs. gelir.Yani bittikten sonra seni düşündüren ve yeni teorilere üretmeye mazhar olan serilerdir kısacası

Bu kriterlere göre Full Metal Alchemist Brotherhood ve Mahou Shojou Madoka Magica benden geçer not alır.O ikisini dikkatlice izleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır.Madoka'nın karakter developmenti iyi olup absürt tarzda gerçeğe dokunduğu doğrudur.12 bölümün doğasından kaynaklanan bazı eksikleri olabilir ona bir şey diyemem

Steins Gate izlemedim.O yüzden yorum yapmıyorum.Fate serisinden sadece Fate Stay/Night'i izledim.Fena değildi hepsi bu

Boku dake ga İnai Machi'nin Legend of Galactic Heroes,Lain,Monster ve niceleri varken esamesinin dokunması dahi abes overrated olduğu fersahlarca öteden belli

Ayrıca belirteyim derinlik demek karmaşık,bir çok katmanlı hikaye anlatımı demek değildir.FMAB ve Madoka gayet basit olmasına rağmen listeye girebilecekken kafa yakan Baccano'dan şüpheliyim

Hele ki gore hiç değildir.Öyle olsaydı Bokusatsu Tenshi Dokuro-chan en derin yapımdı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.