Jump to content

Türk Arkadaşlara Göre Hikayesi En Derin Animeler

Türk Arkadaşlara Göre Hikayesi En Derin Animeler  

50 oy

1. 1. Evet Arkadaşlar Japonların listesini beğenmeyerek kendi listemi oluşturdum lakin diğer anime severlerin de fikrini almak istedim;

• Ergo Proxy
      4
    • Death Note
      14
    • Neon Genesis Evangelion
      3
    • Tengen Toppa Gurren Lagann
      1
    • Toward the Terra
      1
    • Cowboy Bebop
      3
    • Code Geass
      13
    • Berserk
      6
    • Shinsekai Yori
      3
    • Serial Experiments Lain
      2
    • Paprika
      1
    • Mirai Nikki
      6
    • Ghost in the Shell
      3
    • Death Parade
      9
    • NHK
      1
    • Higurashi no Naku Koro ni
      2
    • Mahou Shoujo Madoka★Magica
      5
    • Zetsuen no Tempest
      5
    • Kurokami
      1
    • Boku dake ga Inai Machi
      8
    • Re:Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu
      6
    • Nausicaä of the Valley of the Wind
      2
    • Princess Mononoke
      2
    • Spirited Away
      9
    • Howl's Moving Castle
      6
    • Fullmetal Alchemist Brotherhood
      9
    • Bleach
      5
    • NANA
      5
    • Toki wo Kakeru Shoujo
      0
    • Monogatari Serisi
      3
    • Fate Serisi
      3
    • Fate Kailed Serisi
      0
    • Mahou Shoujo Lyrical Nanoha Serisi
      1
    • Clannad / Clannad: After Story
      7
    • Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai (Anohana)
      2
    • Steins;Gate
      19
    • Hotaru no Haka
      1
    • Plastic Memories
      3
    • Kara No Kyokai
      1
    • Legend of the Galactic Heroes
      2
    • Zankyou No Terror
      10

Önerilen İletiler

Japonların listelerini hepiniz gördünüz arkadaşlar. Sonuçta burası Türkiye ve zevklerimiz farklı. Bu nedenle Japon izleyiciler arasında yapılan anketten çok Türk izleyiciler arasında yapılan anketin daha önemli olduğu kanaatindeyim. Olurda listede yer almamış bir anime bulursanız çekinmemenizi yorumlara yazmanızı rica ederim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Seçmece seçenekle anket yapılmasını objektif bulmuyorum. Piyasada 2000'in üzerinde anime var. +18 kısmını eklersek 5000leri de görürüz. Gidip de orada 30-40 anime seçeneği göstermek sağlıklı bir değerlendirme değil.

Ek olarak konu yanlış yerde. Tarafımca doğru alt foruma taşınacaktır.

150 iletisini doldurmamış üyelerin bazı bölümlere konu açması yasaktır. Ek olarak forumda iyi kurgulanmış animelerin tartışılabileceği eski konular mevcut. Yeni üyelerin bu sebeple 150 ileti doldurana kadar foruma alışmasını, hangi konu var yok aşina olmasını istediğimiz için konu açmasını istemiyoruz.

Forumumuzun aktif üye sayısı da az olduğu için değerlendirme çok başarılı olmayacaktır. Kendi görüşüm. Ancak konu bir müddet açık bırakılıp rağbet görüp görmediğine göre müdahale edilecektir.

Bu kadar yazdık. Bir de kendi fikrimizi ekleyelim. Şimdiye kadar izlediğim animeler içinde konusu beni gerçekten etkileyen derin bulduğum iki seri var.

Birisi Monster. Açıklama yapmama gerek yok herhalde.

Diğeri de Angel Beats'tir.

Bunun dışında yeni bir toplumsal yaşam tarzı oluşturup bunu kendi içinde eleştiren bir anime olarak Psycho Pass i ilk üçe koyabilirim bu konuda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Listedeki tüm animeleri izlememekle birlikte oy verdiklerim FMA Brotherhood, Steins;Gate ve Death Note. Ki zaten onlar önde gidiyormuş. Aslında Gintama komedi ağırlıklı olmayıp hep ciddi giden bir seri olsaydı şu an oylamada bizde ve Japonlarda da kesin önde olurdu. Hikayesi çok derin gelmiştir bana hep ve manga'da devam eden olaylarla derine dalıyoruz iyice. Bir de manga'ya bakacak olursak Naruto'da olaylar hep dikkat çeken ve derin olaylarla dolu. Animede filler veya tam yansıtamama nedeniyle eksik veya garip olsa da Naruto'yu da derin hikayeli serilerden buluyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.