Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Amygirl

Kangoku Gakuen İnceleme [Spoiler İçerebilir]

Recommended Posts

İzlediğim animeler içinde en çok güldürenler listesinde kesinlikle ilk beşe girecek bir animeden bahsedeceğim.

 

Prison-School-anime-1024x576.jpg

 


Animenin Künyesi


Adı: Kangoku Gakuen / Prison School

Yapım Yılı/Dönemi: 2015 / Yaz

Bölüm Sayısı: 12

Tür: Okul, Komedi, Ecchi, Seinen

Yapım Şirketi: J. C. Staff

MyAnimeList Puanı: 8.06Animenin konusundan bahsetmeden önce ilk ecchi hatta ilk hard doz ecchi incelemem olduğu için öncelikle ecchi türü hakkında fikrimi sunmak isterim:

 

proxy?url=http%3A%2F%2Fsd.keepcalm-o-mat

Ecchi Japonca'da anlamı "sapık" olan Japonların çıplaklık ve cinsel öğeler içeren anime ve mangalarına dedikleri bir türdür. Ancak çok sık yanlış anlaşılan bir mesele var: Ecchi tüm cinsellik içeren, erotizm içeren seriler değildir. Başka bir deyişle her erotizm ya da cinsellik içeren seri ecchi değildir. Ecchilerde ana konu yanında okurun ya da izleyicinin ilgisini çekmek için kullanılan bir çıplaklık vardır.


Bana göre ecchiler ikiye ayrılır. Erotizm derecesine göre ecchiler ve konusuna göre ecchiler... Erotizm derecesine göre ecchiler ikiye ayrılıyor: Hard doz (borderline) ecchiler ve soft doz ecchiler... Hard doz (borderline) ecchiler ahlak, çıplaklık ve erotizm konusunda porno filmlerine kafa tutabilecek ecchilerdir anladığınız üzere. Ahlaktan kastım ensest ve harem ilişkilerin olduğu seriler yani. Bu gruba verilebilecek en iyi örnekler: High School DxD, KisxSis, High School of The Dead ve Seikon no Qweizer gibi serilerdir. Soft doz ecchiler yürürken kızın eteğinin altının görünmesi ve aşırı hatlı güzel organları olan karakterlerin bol olduğu ve ileri aşamaya gitmeyen serilerdir. Bunlara en iyi örnek: Great Teacher Onizuka, Midori Days, Fairy Tail gibi içinde fan service bulunan ecchilerdir.


Konularına göre ecchilere değinecek olursak konusuz ecchi dediğim şey animenin tek amacının izleyici kitlesini cinsellikle kendisine çekmek olan ecchi olmakta. Doğal olarak hard doz ecchiler bu gruba girer. Genelde sağlam bir konu ya da ecchi gibi baskın gelen bir türü yoktur. Mesela sadece ecchidir. Gelse gelse tür olarak yanına harem gelir. Konusu olsa da saçmadır. Mesela karakterin gücünün soma denilen kadınların memesinden çıkan hayat sütü ile arttığı bir seri konusu olan ama saçma olan bir seridir. Bu tür animelerin hitap ettiği izleyici kitlesi bellidir. KissxSis bu türe verilebilecek en iyi örnektir. Konulu ecchiler genelde ecchiyi komedi unsuru olarak kullanan ecchinin yan tür olduğu seriler olmakta. Soft doz ecchilerin hemen hepsi bu gruba girmekte iken sağlam ya da anlamlı konusu olan hard doz ecchi istisnaları da mevcuttur. Bu istisnalardan en bilindikleri Futari Ecchi'dir. Normalde cinsel organlar gözükse hentai türüne girecek kadar borderline olan bu seri konu ve işleyiş bakımından ciddi bir evlilik ve cinsel eğitim serisidir. Bana kalırsa DxD gibi seriler yerine daha ağır olsa da bu serinin izlenmesi belki hitap eden kesime cinsel hayat hakkında daha faydalı olabilir.


Hakkında konuşacağım Kangoku Gakuen serisi hard doz konusuz ecchiye girmekte. Ancak incelemeye hakkında bahsetmeye değer bulma nedenim kendi çapında olan aksiyonu ve cinselliği harika bir komediye dönüştürme başarısıdır.


Yazdık gene bir sürü  writer pink mouse


Gelelim animenin konusuna:


Hachimitsu Özel Lisesi bir kız lisesi iken karma düzene geçmiş bir lisedir. İlk karma öğretim hayatında okula beş adet erkek öğrenci başlar. Tabii kız cennetine düşen bu beş genç bir gece kızlar banyosunu dikizlemeye kalkınca okulun Yeraltı Öğrenci Konseyi tarafından yakalanırlar.


Bu davranışın cezası konseye göre "okul hapishanesi"dir. Kural ihlalinde bulunan öğrenciler bu hapishaneye atılıp derslerini sınıfa girmeden bu yerde işlemekte ve çeşitli okul angarya işleri yaparak belirlenmiş sürede bu hapishanede kalmaktadır. Dolayısı ile bu beş genç hapishane cezasına çarptırılırlar. Ve çeşitli nedenlerle bu hapishaneden kaçmak istemekte bu da onları çeşitli aksiyon ve komedi durumlarına sürüklemekte.


İtiraf edelim acayip saçma bir konu  Ancak komedisi ve olayların gelişim şeması kesinlikle size animeyi bir günde bitirtiyor  big-grin-smiley-face.gif?1302011312


Başlıca gördüğümüz karakterlerden bahsedelim:


Baş karakterimiz Fujino Kyoshi

 

Kiyoshi_anime_design.jpg

Kamiya Hiroshi gibi yetenekli ve tecrübeli seiyyusu tarafından canlandırılmış baş karakter aslında tipik harem serilerindeki öyle karıda kızda gözü olmayan bir sevdiğim olsun o da benim olsun havasında bir öğrenci iken spoiler sayılabilecek sebeplerle banyo gözetleme olayında baş karakter olup hapse atılır.


Aslında okul müdürünün küçük kızı Kurihara Chiyo'dan hoşlanmaktadır. Genelde başına ne geliyorsa onunla sözleştiği yerde ve zamanda buluşmak istediği için gelmekte. Özellikle Midorikawa Hana ile arasındaki olaylar kahkaha krizine sokmakta  big-grin-smiley-face.gif?1302011312


Wakamoto Shingo

 

chara_shingo.jpg

Seride ufak tefek romantizm görebileceğiniz yerlerde romantizmin baş karakteri olmakta. Çeşitli yanlış anlamaların ortasında kalan ve ilerleyen bölümlerde büyük bir olayda erkek arkadaşlıkların sadakatini görebileceğiniz bir karakter.


Andou Reiji


Prison-School-Anime-Character-Design-Rei


Bu şişman arkadaş bir mazoşist  big-grin-smiley-face.gif?1302011312 Bence kızların baş etmekte en çok zorlandığı karakter bu genç.


Morokuzu Takehito

 

Kangoku-Gakuen-Prison-School-character-1

Serinin otakusu. Cümlelerinin sonuna eklediği "gozaru" eki ile üç krallık otakusu olan bu karakterin figürlerle olan imtihanı iki dakikalık da olsa seriye ciddi bir dram katmakta.


Nezu Jouji

 

prison-school-anime-character-design-jou

İtiraf edeyim kafasında kapüşonu falan insan altından acayip gizemli bir karakter çıkacak sanıyor. Ancak boğaz ülseri olan sürekli kan kusan karıncasever bir genç işte 
big-grin-smiley-face.gif?1302011312

1453908725-prison-school-5.gif
 


Yeraltı Öğrenci Konser Başkanı Kurihara Mari

 

10339353a.jpg

Faşist denebilecek kadar feminist olan hatunumuz okul müdürünün büyük kızıdır. Baştan beri okulun karma düzene geçmesine karşıdır ve okulun tekrar kız lisesi olması için her türlü yola başvurabilir.


Kargalarla olan ilişkisi ilginç. Biraz doğaüstü bir tema katmakta kargalara hükmetmesi. Karga eğitmeni deyip geçelim  big-grin-smiley-face.gif?1302011312


Ek olarak göz rengine bayılıyorum  admire2 onion head


Serinin en dikkat çeken hatunu Shiraki Meiko

 

9caacc6e56e8c6bcca096f80044ddb22d1b9283a

Hatunda öyle bir oppai var ki sanırsın doğduğunda oppaiden ibaretmiş vücudu sonradan oluşmuş 
big-grin-smiley-face.gif?1302011312

Aşırı atletik bir vücuda sahip tam bir jimnastik sporcusu. Tabii devasa memeleri bu sportifliği ile çelişmekte ama  big-grin-smiley-face.gif?1302011312 Hiç devasa oppaili atlet gördünüz mü  big-grin-smiley-face.gif?1302011312


Hapse giren suçlularla en çok ilgilenen kırbaçlı hatunu avuç kadar olmayan mor kilodu ile bol bol görmektesiniz. Bir de aşırı terleme hastalığı ve Mari'ye olan düşkünlüğünden de bahsedelim.


Serinin manyağı Midorikawa Hana

 

large.jpg

Eteğin altına ilginç bir şey giydiğinden erkeklerin altını göremediği için ondan dayak yerken mutsuz olduğu çılgın takıntılı hatun.


Burada biraz spoilera gireyim: Hana hapishanedeki gençlere göz kulak olurken çişi gelir. Tuvalete gitmeye üşendiği için okulun arka bahçesine gider. O sırada dibine işediği ağacın başında hoş bir sebepten ötürü Kyoshi bulunmaktadır. Gördüğü şeyi görmezlikten gelmeye çalışır ama bir talihsizlikle ağaçtan Hana işerken önüne düşer ve bazı ayrıntıları görür  big-grin-smiley-face.gif?1302011312

Hana bu olaydan sonra şoka girer ve değişik bir takıntısı başlar. Aynı şeyi Kyoshi'den görüp intikam almak istemektedir. Bu da bir çeşit olaylar silsilesini başlatır ve kahkahalara girersiniz  big-grin-smiley-face.gif?1302011312

1773848_0.jpgSon olarak serinin bana göre en orijinal karakteri Müdür Kurihara'ya değinelim:

 

chara_riji.jpg

İnsanlar yedisinde ne ise yetmişinde de odur lafının temsili örneğidir kendisi. Popo takıntılı bir sapık diyebiliriz. Daha doğrusu popoyu memelere tercih ediyor ve bunun çok antropolojik bir açıklaması var sjdhfdgljf ne alem adam ya 
big-grin-smiley-face.gif?1302011312


Bir de her cümlesinin sonunu baskılayarak söylemesi çok ilginç  big-grin-smiley-face.gif?1302011312 Koleksiyon yaptığı popo resimlerini gömmeye çalışması  big-grin-smiley-face.gif?1302011312Velhasıl velkelam bu serinin ikinci sezonu gelir dostum  super onion head Zaten acayip yarım bir yerde bitirdiler ve manga hala devam etmekte. Seriye ikinci sezon kesinlikle gelir. Hard ecchi içerdiği için anime kazancı da fazla diye düşündüğümden ikinci sezona umudum yüksek. Gelmeli de gülmeliyiz böyle  big-grin-smiley-face.gif?1302011312


Son olarak bu animeye başlama sebebim olan youtube'ta tesadüfen gördüğüm bir videoyu paylaşıp size veda ediyorum  rice-ball-smiley-11.gif?1302020564

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Admin

Aşırı ecchi'ydi :P kız karakterler değilde, erkek karakterler oyunculuk olarak daha iyiydi bence. Devamı gelebilir, çok tutuldu gibi.

İnceleme için teşekkürler ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Açıkcası bende komedisi için izledim, aslında ciddi bir seri olsaydı acaba ne olurdu diyorum kendi kendime ^,^

İnceleme için teşekkürler, eline sağlık.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Güzel bir tanıtım olmuş eline sağlık.

En sevdiğim komedi serilerinden biridir.Hala daha mangasını güncel olarak takip etmekteyim okumayan arkadaşlara tavsiye ederim. Favori karakterim Midorikawa Hana  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...