Jump to content

Uchimiya Kouki [Seiyuu Tanıtım]

Amygirl

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Bugün size genç ama seslendirme sanatçısı olarak kariyeri bayağı kabarık yakışıklı bir seiyuu'dan bahsedeceğim.

Karşınızda Uchiyama Kouki!

34833.jpg

Sanatçımız 16 Ağustos 1990'da Japonya'nın Saitama eyaletinde doğmuştur. Kan grubu A imiş ama Rh pozitif mi negatif mi bilemem. Zaten kan grubunu bilmenin ne faydası var bilmiyorum. Adama ait adamakıllı bir biyografi bulamadım. Her yerde kan grubu yazıyor.Neysem işte...

Sanatçı lise eğitimini Uluslararası Hristiyan Üniversitesi Lisesi'nde, üniversite eğitimini Waseda Üniversitesi'nde almıştır. Seslendirme kariyerine 2005'te Kingdom Hearts oyununda Roxas karakteri ile başlamıştır. Sanatçı ile aynı yaşta birisi olarak ben o yaşlarda uyduda Alman kanallarında Naruto izliyordum boohoo crazy rabbit

13c5c4b67bf4604f.jpg

Seslendirdiği karakterler genelde genç lise çağı erkek karakter yoğunluklu olsa da listesinde bayağı sağlam karakterler mevcut. Ve mesleğini Mart 2011'de Beşinci Seiyuu Ödülleri'nde en iyi erkek aktör dalında ödül alarak taçlandırmış 2015'te Tokyo Anime Ödül Festivali'nde en iyi seslendirme sanatçılarından birisi seçilmiştir.

Şu anda Gekidan Himawari ajansı ile çalışmaktadır. Özellikle son yıllarda bayağı aktif olan sanatçı Sonbahar 2016 sezonunda yeni gelecek olan iki animenin de ana karakterini seslendirecektir. Bunlar:

WWW.Working!!'ten Adachi Masahiro

Adachi.Masahiro.full.2034938.jpg

ve

Yuri!!! On Ice'tan Plisetsky Yuri'dir.

Yuri_P_Profile.jpg

Gelelim başlıca seslendirdiği karakterlere:

Soul_Eater_Evans.jpeg

Soul Eater'dan Soul en göze çarpan karakterlerden birisi ki Soul'un animedeki karizmatik sesi anlatmaya yeterli sanatçının yeteneğini ama gene de belirtelim: Soul Eater 2008 yapımı bir seri ve sanatçı henüz 18 yaşında iken Soul'u canlandırmış. Böyle karizmatik ve tok bir genç sesi....

Ayollll calm down crazy rabbit

Yu Gi Oh Zexal'den Tenjou Kaito

Tenjou.Kaito.full.1693163.jpg

Güncel Seri Battery'den Harada Takumi

tumblr_ob4ujdOyE01qe7wb7o1_540.gif

Haikyuu!!'dan Tsukishima Kei

Kei_Tsukishima.PNG

HunterxHunter 2011'den Meruem admire2 onion head

4392155-3934808-6846480632-126_-.png

Nisekoi'den Ichijou Raku

242215.jpg

Shiki'den Yuuki Natsuno

Natsuno_Gru%25C3%259FKarte.png

Rokka no Yuusha'dan Goldof

Goldofhead.png

Nijiiro Days'den Naoe Tsuyoshi

Tsuyoshi_Anime.png

Kimi to Boku'dan Asaba Yuuta

842382.jpg

Hotarubi no Mori e'den Gin crying1 onion head

tumblr_m08rtaSpAy1qga2cho1_500.gif

Fairy Tail'den Midnight

Midnight_5.png

Charlotte'tan Otosaka Yuu

daee462b4d78c9287358d45af65ef3ce.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seslendirme yaptığı birçok animeyi izlesemde adını sanını Haikyuu sayesinde öğrendim. Ve nedense karakterinin Tsukishima'ya bayağı benzediğini düşünüyorum. Haikyuu seiyuu etkinliklerini izlerseniz ya da web radyoları dinlerseniz fark edersiniz. Onlardan birisinde bütün ekip kalkmış dans ederken kendisi 'bu benim işim değil' deyip kenarda oturma rahatlığını göstermiştir ve Tsukishima gibi sivri dilli birisidir kanımca. Sevdiğim seiyuulardandır. (Ve yine kendisi bu etkinliklerin birinde bütün soruları Tsukishima diye cevaplandırma istikrarını göstermiştir. ) 

Teşekkürler :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
51 dakika önce, pirabbean yazdı:

Seslendirme yaptığı birçok animeyi izlesemde adını sanını Haikyuu sayesinde öğrendim. Ve nedense karakterinin Tsukishima'ya bayağı benzediğini düşünüyorum. Haikyuu seiyuu etkinliklerini izlerseniz ya da web radyoları dinlerseniz fark edersiniz. Onlardan birisinde bütün ekip kalkmış dans ederken kendisi 'bu benim işim değil' deyip kenarda oturma rahatlığını göstermiştir ve Tsukishima gibi sivri dilli birisidir kanımca. Sevdiğim seiyuulardandır. (Ve yine kendisi bu etkinliklerin birinde bütün soruları Tsukishima diye cevaplandırma istikrarını göstermiştir. ) 

Teşekkürler :) 

Bu bilgiler benim tanıtımdan daha fazla bilgi içeriyor :boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Açıkcası ben Soulun sesini beğenmiyorum -.-*

Karakteri de sevmem zaten --.-*

Ama Meruem çok kuul konuşuyordu...nasıl farklı duygular yansıtıyor bu insanlar Cry T-T

Bu arada çok yakışıklıymış cidden * -*

Evli mi acaba :panda-16:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
Bir saat önce, Esora yazdı:

Açıkcası ben Soulun sesini beğenmiyorum -.-*

Karakteri de sevmem zaten --.-*

Ama Meruem çok kuul konuşuyordu...nasıl farklı duygular yansıtıyor bu insanlar Cry T-T

Bu arada çok yakışıklıymış cidden * -*

Evli mi acaba :panda-16:

Madara'yı aldatıyor öjfhdhkgksfds

Hiçbir fikrim yok ama değildir. Olsa haberi olurdu.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Amygirl yazdı:

Madara'yı aldatıyor öjfhdhkgksfds

Hiçbir fikrim yok ama değildir. Olsa haberi olurdu.

Ablama isticektim yoksa ben asla Madarayı aldatmam .s.s

Evde kalmış o zaman :booger-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.