Jump to content

Profesyonel Cosplayer Enako Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

Red-King

Önerilen İletiler

Profesyonel Cosplayer Enako Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

enako-cosplayer.jpg

Cosplay bir hobi olsa da, bu işi tamamen mesleğe dönüştürmüş olarak iyi paralar kazananlar mevcut. Tabi bu mesleği icra ettiğiniz ülkenin cosplay’e ilgisi ve bakış açısı bunda en önemli faktörlerden biri.

Profesyonel cosplayer Enako, bu yaz gerçekleşen Comiket etkinliğinde sadece iki günde nasıl 100 bin $ kazandığını anlattı. 14 Eylül’de Nakai No Mado T.V. programının  Otaku Report bölümünde ekrana gelen Enako, gerçekte sadece cosplay yaparak yaşamını sürdürdüğünü onayladı.

Uluslararası etkinliklerde profesyonel cosplayer’lara iyi para ödendiği biliniyor. Enako’nun özel promosyona ve üretim masraflarına ne kadar harcadığını bilinmese de oldukça yüklü bir para aldığı biliniyor. Enako, sahne etkinliği başına 3000$-4000$ arası bir rakam ya da aylık ortalama 10 bin $ kazandığını söylüyor.
                                                       enako-21

Programın ardından Enako, tartışmayla ilgili bir tweet atarak izleyenlere teşekkür etti. Ve yaptığı açıklamada:

“Bu yayında biraz da olsa Comiket  ve cosplaye ilginizi çekebildiysem ne mutlu bana. İzleyen herkese teşekkür ederim. Ayrıca konuşma tarzım ya da seçtiğim kelimeler sizi rahatsız ettiyse özür dilerim. Anime ve cosplay hakkında daha fazla konuşmak isterdim ama maalesef bu çok zor.”

enako-2

Enako cosplay’in yanı sıra, Akira Itsuki ve Kuronekoin 2012 ile birlikte idol grup Panache’yi düzenledi ve seslendirme sanatçılığı yaptı.

Spoiler

Kaynak;cosplayturkiye

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hey yarabbim ya. Ne özelliği varmış bu kızın ? Ondan daha güzel cosplayerlar gördüm ama yani ne bileyim.. Zaten memleketindeki çoğu kız ona benziyor bize göre tipi ve vücudu avantajlı olsa da oralarda çoğu insan böyle ya da böyle olabilir. Kendi zevk aldığı şeyi yapıyor, makyaj yapıyor, lens ve peruk takıyor, gözlerini daha büyük gösteren o göz kapağı zımbırtıları kullanıyor yüzüne de sevimli olduğunu düşündüğü ifadesini takınıyor ve ayy sinirleniyorum :DDD kıskançlık değil. Öyle huylarım yoktur ama yazık yani. Ne bileyim. Tuhafmış bea. *-* Versinler paralarını bunlara verecek paraları çoksa demek ki. u.u 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bundan binlerce kat güzel olan cosplayerler var.Bu bu kadar para alıyorsa diğerleri kim bilir ne kadar kazanıyordur Cry T^T

Hatta türk olan Anzujaamu bile daha iyi -.-

Bende cosplayer olcam banane :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

10 dakika önce, Esora yazdı:

Bundan binlerce kat güzel olan cosplayerler var.Bu bu kadar para alıyorsa diğerleri kim bilir ne kadar kazanıyordur Cry T^T

Hatta türk olan Anzujaamu bile daha iyi -.-

Bende cosplayer olcam banane :bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:

sen önce okulunu bitir kendi paranı kazanmaya başla sonra ne istersen olursun 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

14 saat önce, kennet yazdı:

Gerçekten kız olduğuna eminiz değilmi :D yazarım buraya döşerim sonra bi erkek çıkar ilerleyen vakit :D sonra ben : :boring-crazy-rabbit-emoticon:

Sosyal paylaşım sitesinde resmi hesabı ekli bende, ismi Yumiko Satoshi, traplara lanet okuyoruz bu arada. Traplar zarar verir, öldürür! :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.