Jump to content

Çakra açılımı temizlemesi ve yeniden dolum işlemleri

MetroFM

Önerilen İletiler

Çakra açılımı temizlemesi ve yeniden dolum işlemleri

Merhaba arkadaşlar öncelikle çakrayı bilmeyenlere anlatalım naruto daki gibi düşüne bilirsiniz ama ordaki daha çok telekinezi gibi aktif halde

normalde de çakra aktif bulunmasına rağman dağ yıkma gücü vermez :D çakra bedenin yakıtı ruhunsa kendi enerjisidir yani sizin enerjiniz ruh siz siniz ruha sahip değilsiniz.

siz bedene sahip ruhsunuz. Bdenimiz ruhumuz ile beslenir biz eğer ruhumuzu yeterince kullanmaz bedene enerji vermesini kesersek beden hastalanır bir nevi çürümye bırakılır 

kuruyan bir yaprak gibi yok olmaya mahküm olur ama eğer temizlerseniz sizi asıl olduğunuz ruh halinize yaklaştıracak ve size gerçek mutluluğu bah şedecektir ruhlar hep mutludur bunu unutmayın

çünkü endişelenicekleri bir şey olmaz dünya bize nesnellik katar ve deneyim sağlar dünyaya herkes kendi görevlerini gerçekleştirmek için gelir eğer o görevlere karşı çıkar yada yapamazsanız tekrarlanır

bu tekrarlandıkça ya siz anlamazsınız bunu içinize atarsınız yada anlarda çözemezseniz yine çakranızı tıkar. 

Çakra siz siniz bunu unutmayın öncelikle bir çok kaynak ta deni şu çakra bunu açar yok şunları yapar bunlar fasa fiso doğru yanliş değil ama çakra karakterinizdir eğer bu çakraları açarsanız 

ruhların yaşadığı mutluluğu düşünceleri göreceksinz siz kendi bedeninize kendiniz şekil veriyorsunuz ruhunuz ile burda önemli nokta şu belki şuan yaptıklarınız size mantıklı geliyor yapıyorsunuz

peki ruhunuz siz bu hayatı yaşadıktan sonra keşke derse iş orda yanlış yapıldığını anlatıyor içinizden geldiğince içinizde kalmayacak şekilde yaşayın çakralarsa bu konuda size destek veren şeyler olacaktır.

00_%25C3%2587akralar.jpg

Çakralar aşağından itibaren Kök çakra, Şakak çakra, Solar Plexus ,Kalp, Boğaz , 3.göz ve taç çakralar ana girişler dediğimiz yoksa narutodaki gibi binlerce giriş var da onları anca hissedersiniz.

önce çakraları bir tanıyalım 

Kök Çakra:

Rengi kırmızı, Elementi:toprak , sembolü 4 yaptaklı kırmızı lotus çiçeği, anahtar kelimeleri: sabır düzen güvenlik istikrar bereket aidiyet , 

Kontrol ettiği organlar ve salgı bezleri: adrenalin,kemikler,dişler,ayaklar,böbrekler,mesane,Kan dolaşım sistemi,boşaltım sistemi,yumurtalıklar,prostat.

Kök çakra dengeleyen doğal taşlar: lal taşı, yakut, mercan, kırmızı akik taşı, hematit, oniks,dumanlı kuvars ,siyah turmalin,siyah obsidiyen

Kök çakrayı dengeleyen şifalı bitkiler ve yağlar: sandal ağacı,melekotu(anjelika),sedir ağacı,misk adaçayı,karanfil, melisa,paçuli,mür(sarı sakız),gül ağacı.

Kök çakrayı dengeleyen besinler :yumurta ,sarımsak,havuç,kırmısı biber,kırmızı soğan,kırmızı lahana, kiraz,turp,soya,çilek , kuş üzümü.

Kök çakrasının enerjisel odağı hayatta kalmak, maddi gerçeklik ,istikrar,güvende hissetme,aile, aile bağları,dünya ana ile olan ilişki

Kök çakramız dengede iken kendimizi enerji dolu, hayata bağlı , hem güçlü , hem sakin hissederiz ve sindirim sistemimiz doğru çalışır ve vücudumuzda genel bir sağlıklı hal ve canlılık vardır.

eğer dengede değil se enerjisiz ve kronik yorgun, içimizden hiç bir şey yapmak gelmez ve depresyona eğilimli oluruz, tembellikle beraber ruh halimize boşvermişlik hakimdir, 

kök çakrası temel yaşam enerjimiz olduğundan tıkalı olursa hayata güvenimizi kaybeder kendimizi sürekli endişeli hissederiz insanlarla bağ kuramadığımızı görürüz ruh halimize genel bir huzusuzluk hakimdir.

kök çakrasının tıkanıklı bereketinde kapanması anlamına gelir maddi kaynaklar kuru ve budurum daha güvensiz hisetmemize neden olur.hiç birşey yetmemek dedir ve genel bir kıtlık azlık söz konusudur.

yeme bozuklukları obezite soğuk algınlıkları vb. görülür

Kök çakrası neden tıkanır kök çakrası ilk aktive olan çakramız olduğu için ve hayatta kalma ile alakalı olduğu için doğum sırasında tramvalardan etkilenir çocuklukta ve hatta bebeklik döneminde yaşanan tramvatik deneyimler anne baba tarafından terkedilmek onar tarafından yeterli ilgi ve sevgi görememek ve çocukken kndimizi güvende hissedememek bu çakrayı bloke eder.

Kök çakrasını nasıl dengeleye biliriz: 1)doğal taşlar ve kristaller  üzerinizde taşımanız yeterli önemli nokta alındıktan sonra 24 saat deniz suyunda yada toprakta bekletilerek arındırılmasıdır.

arındırıldıkdan sonra ona yanlızca siz dokunmalısınız.

2)aromaterapi ve bitkisel yağlar veya tütsüler: sandal ağacı,melekotu(anjelika),sedir ağacı,misk adaçayı,karanfil, melisa,paçuli,mür(sarı sakız),gül ağacı.

küvete birkaç damla damlatarak yada ayaklarımızı bi kaç damla koyduğumuz suda dinlendire biliriz.

3)yukarda dediğimiz besinleri tüketerek

4)yoga ve meditasyon

5)ses ve frekansla şifalanma solfeggio frekansı 396.Hz C noktası

Kaynakça Mistik yol youtube kanalı ve kendi deneyimlerim baştaki yazıların derlemesi bana aittir ama 2. kısım alıntıdır soru ve sorunlarınızı 

discord hesabımdan yapabilirsiniz sizde rahatlayın dostlarım yeni bir macera için :D

https://discord.gg/c5U72Th

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konuyu görünce anında Özgür açmıştır kesin dedim. :D:D Ve doğru çıktı.*-* Ben çakra olayına böyle tamamen inanamıyorum ya. Bu anlattığın olayların bi kısmı ve benim de araştırdığım yanları fazla mistik geliyor. :p Demiştim zaten sana da. :D Ama skypedaki Çakra grubu da çürüdü he. :DD Açıkçası ben ruhumuz olduğuna da şüphe ile yaklaşıyorum :) bence ruha ihtiyaç yok yaşamak için vs. bu açıdan bakınca çakra olayının mantığı bozuluyor bana göre zaten en baştan. xD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

48 dakika önce, Turuncu yazdı:

Konuyu görünce anında Özgür açmıştır kesin dedim. :D:D Ve doğru çıktı.*-* Ben çakra olayına böyle tamamen inanamıyorum ya. Bu anlattığın olayların bi kısmı ve benim de araştırdığım yanları fazla mistik geliyor. :p Demiştim zaten sana da. :D Ama skypedaki Çakra grubu da çürüdü he. :DD Açıkçası ben ruhumuz olduğuna da şüphe ile yaklaşıyorum :) bence ruha ihtiyaç yok yaşamak için vs. bu açıdan bakınca çakra olayının mantığı bozuluyor bana göre zaten en baştan. xD

senin ruhun yok ruh olan sensin niye anlamıyorsun insanların ruhu olmaz çünkü ruhlar zaten ruh enerji yani doğru bilimsel birşey yok ama bilim dünyanın yüzde onundan fazlası değil

bunu ben söylemedim einstein söylemiş 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

19 saat önce, MetroFM yazdı:

senin ruhun yok ruh olan sensin niye anlamıyorsun insanların ruhu olmaz çünkü ruhlar zaten ruh enerji yani doğru bilimsel birşey yok ama bilim dünyanın yüzde onundan fazlası değil

bunu ben söylemedim einstein söylemiş 

Ruh ben miyim :D peki beden ne ? Kafa karıştırma.  Ruh olan benim lafını biraz açar mısın ayrıca ? Ruh = enerji diyorsun ama ben ruha inanmıyorum diyorum. Enerjiye inanırım ama. Enerji ve ruhu aynı kavram gibi önüme sunma Özgür. :D Sen diyorsun ruh da bir enerjidir anlıyorum ama bana ruhun varlığını kanıtla o zaman ? Hatta kendi varlığımı kanıtla. O zaman seni dinleyeceğim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 24.12.2016 at 20:07, Red King yazdı:

Biyokinezi olayını denemiştim. Çakra olayı da baya bir etkileyici ve merak uyandırıcı duruyor. 

Denemek isterim aslında ama karadenizin dağlara paralel durduğu bu kesimde, tıkanıklığın açılması pek mümkün durmuyor '-'

biyokinezi nasıl birşey anlatabilirsen nasıl denediğini felan

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

On 25.12.2016 at 22:34, MetroFM yazdı:

biyokinezi nasıl birşey anlatabilirsen nasıl denediğini felan

Ben sana direk yaptıklarımı anlatayım, zaten site üzerinden öğrendiğim bilgiler silsilesi bunlar;

Öncelikle tek ayak üstünde duruyorsun.
Gözlerini kapatıyorsun.
Derin derin nefes alıp veriyorsun.
Sonra bacağına yoğunlaşıyorsun. Derinin içini görüyorsun. Daha içeri bakacaksın. Kaslarını göreceksin. Bu görüntüyü kaybetmemeye çalışıyorsun sonra.
Bu arada olduğun yerden hiç kıpırdamayacaksın.
Ayaklar ağrımaya başladığında kaslarının yorulduğunu görüyorsun. Daha sonra kalp çakrasından yemyeşil bir ışık akmaya başlıyor. Işık yavaş yavaş ayaklarına ulaşıyor. Işığın aktığını hissedeceksin.
Işık kas liflerinin etrafını sarıp, yorgun olan kaslarının bir anda sıkılaşımasını ve dahada sertleşmesini sağlıyor.
Daha sonra ağrının yavaş yavaş azaldığını hissediyorsun. Ağrı azalıyor,azalıyor... Ve rahatlayıp, olayı tamamlıyorsun.

Bu benim denediğim taktik. **

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
On 26.12.2016 at 00:32, Red King yazdı:

Ben sana direk yaptıklarımı anlatayım, zaten site üzerinden öğrendiğim bilgiler silsilesi bunlar;

Öncelikle tek ayak üstünde duruyorsun.
Gözlerini kapatıyorsun.
Derin derin nefes alıp veriyorsun.
Sonra bacağına yoğunlaşıyorsun. Derinin içini görüyorsun. Daha içeri bakacaksın. Kaslarını göreceksin. Bu görüntüyü kaybetmemeye çalışıyorsun sonra.
Bu arada olduğun yerden hiç kıpırdamayacaksın.
Ayaklar ağrımaya başladığında kaslarının yorulduğunu görüyorsun. Daha sonra kalp çakrasından yemyeşil bir ışık akmaya başlıyor. Işık yavaş yavaş ayaklarına ulaşıyor. Işığın aktığını hissedeceksin.
Işık kas liflerinin etrafını sarıp, yorgun olan kaslarının bir anda sıkılaşımasını ve dahada sertleşmesini sağlıyor.
Daha sonra ağrının yavaş yavaş azaldığını hissediyorsun. Ağrı azalıyor,azalıyor... Ve rahatlayıp, olayı tamamlıyorsun.

Bu benim denediğim taktik. **

fena değil ama neye yarıyo anlamadım önce ağrıtıp sonra düzeltiyoz mu :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.