Jump to content

Shoukoku no Altair’e İlk Tanıtım Videosu Geldi!

Önerilen İletiler

Project Altair’in Ardındaki Proje Shoukoku no Altair’e İlk Tanıtım Videosu Geldi

Shoukoku no Altair izle osmanlı animesi

Aralık ayı ortasında  Rurouni KenshinMobile Suit Gundam UC ve Getbackers‘ın yönetmeni Furuhashi Kazuhiro’yu ve Shingeki no Bahamut: Genesis, Zankyou no Terror ve Yuri!!! on Ice serilerinin stüdyosu MAPPA‘yı bir araya getirdiği duyurulan Project Altair’in, tahmin edildiği gibi Katou Kotona’nın Shoukoku no Altair mangasına ait anime projesi olduğu bu hafta içinde açıklanmıştı. Animenin resmi internet sitesi ise sonucunda animeyle ilgili detayları ortaya koyacak bir geri sayıma yer veriyordu.

Bahsi geçen geri sayım bugün sona erdi ve 2017 yılı içinde yayımlanacak seriye ait ilk tanıtım videosu, serinin ilk ana görseli, serinin teknik kadrosu ve seiyuularıyla birlikte anime severlerle paylaşıldı.

Serinin seiyuularından paylaşılan ilk isimler şöyle:

• Mahmut: Murase Ayumu
  • Zaganos: Furukawa Makoto
  • Kyros: KENN
  • Sleiman: Konishi Katsuyuki
  • Rui: Tsuda Kenjiro
  • Khalil: Ogata Kenichi

Serinin teknik kadrosundan isimler ise şunlar:

• Yönetmen: Furuhashi Kazuhiro (Getbackers, Rurouni Kenshin, Mobile Suit Gundam UC)
  • Senarist: Takagi Noboru (Baccano!, Durarara!!, Kuroko no Basket)
  • Karakter Tasarımı: Kanno Toshiyuki (Black Blood Brothers, Garo the Animation)
  • Yardımcı Yönetmen: Igari Takashi (The IDOLM@STER ve Punch Line bölüm yönetmeni)
  • Müzik: Kawasaki Ryo (Fate/Grand Order: First Order, Luger Code 1951, Reikenzan: Eichi e no Shikaku)
  • Sanat Yönetmeni: Ogura Kazuo
  • Eşya Tasarımı: Niitsuma Daisuke
  • Görüntü Yönetmeni: Oyama Yoshihisa
  • 3D Yönetmeni: Ishigami Ryoichi
  • Ses Yönetmeni: Kimura Eriko

Kaynak;AnimeFantastica

http://www.animefantastica.com/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 4 hafta sonra...

Herhangi bir çıkış tarihi verilse güzel olurdu.. Ancak mangaya baktim osmanli dan çok, bir zamanların japon osmanli si gibi duruyor.. Divanı sultan ahmet te yapıyorlar. Kültürü yansıtmıyor. Hele camilerin ayet yazıları hiç konulmamış bu büyük bir eksiklik...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3 saat önce, nippon yazdı:

Herhangi bir çıkış tarihi verilse güzel olurdu.. Ancak mangaya baktim osmanli dan çok, bir zamanların japon osmanli si gibi duruyor.. Divanı sultan ahmet te yapıyorlar. Kültürü yansıtmıyor. Hele camilerin ayet yazıları hiç konulmamış bu büyük bir eksiklik...

Animelerin amacı tarih vs. anlatmak olmadığı için bence o noktalara takılmamak lazım. Hatta Japon Osmanlı gibi olmasının iyi yanları fazla. Mesela insanlar animeyi izlerken yepyeni bir kültür yerine kendilerininki ile birlikte göreceklerinden yabancılık azalır ve animeyi izlemeye devam etme isteği artar. Devletin adı da Türkiye diye geçtiği için insanlar buradaki farklılıkların Türkiye-Türk kültürü olduğunu bilecekler. Önemli olan Türk(Osmanlı) kültürünü baya bir yansıtmışlar. Sarıklar, padişah falan. Divanı da biraz üretkenlikle oraya taşımaları da iyi olmuş bence çünkü Ayasofya animenin çok önemli mekanları arasına girmiş ki; İstanbul dünyanın, Ayasofya da İstanbul'un en önemli turistik merkezlerinden.

Hakkımızda Japonya'da fazla bir şey yokken bizi iyi göstererek yapılan çalışmalara kötü taraflarından değil de iyi yanlarından bakmanın herkes için çok daha iyi olacağına inanıyorum ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.