Jump to content

Fate/ Apocrypha (2017 TV Serisi) Kesinleşti !

Önerilen İletiler

Fate/ Apocrypha (2017 TV Serisi) Kesinleşti !

Yapılan resmi açıklamaya göre sonunda Fate serisinin beklenen yeni sezonu Fate/ Apocrypha'nın 2017'de TV serisi olarak izleyiciyle buluşacağı kesinleşti.  Fate'e paralel bir evrende geçen bu seride tamamen yeni Hizmetkarlar ve Efendiler göreceğiz. Kırmızı ve Siyah Hizmetkarlar'ın savaşını konu alacak olan serinin gidişatı ise bizi bambaşka bir hikayeye sürüklüyor...

1483199435-53d507611e5b5432f74a760a68839

Hikaye:

Fate/ Stay Night serisine paralel bir evrende Kutsal Kase, 3. Kutsal Kase savaşı sonrası Fuyuki'den götürülmüş ve uzun yıllar boyu kayıp halde kalmıştır.  2000'lerin başlarında, 5. Kutsal Kase savaşının yaşandığı dönemde bir grup olan Yggdramillennia, Kase'yi ele geçirir ve açıkça Büyücü Birliği'nden çekildiklerini belirtip, Kutsal Kase'yi sahiplenirler. Birlik, elli büyücü göndererek Kase'yi geri almak ister ancak büyücüler Siyah Lancer tarafından katledilir.  Ancak içlerinden biri bir şekilde Kutsal Kase'nin ters döngüsünü aktif etmeyi başarınca, toplamda on dört Hizmetkar'ın çağrılması sağlanmış olur.

Bu olay, iki farklı grubun karşı karşıya gelmesi ile Trifas'daki Kutsal Kase Savaşları'nın başlangıcını tetikler. (Yggdramillennia üyeleri; Kara Birlik ve Büyücü Birliği tarafından gönderilen büyücülerden -bir de Kilise tarafından gönderilen istisna kişi-  oluşan Kırmızı Birlik ) Ayrıca, Kutsan Kase kendi iradesiyle, ara buluculuk yapması için bir Gözetmen çağırır ve savaş başlar. ( Kaynak: Type-Moon Wikia)

Fragman:

Kadro:
Yönetmen: Yoshiyuki Asai (Charlotte serisinden )
Seri Düzenlemesi: Yuichiro Higashide (Fate/Apocryph'nın yazarı)
Karakter Tasarım: Yuri Yamada
Müzik: Masaru Yoyoyama (Shigatsu wa Kimi no Uso)
Stüdyo: A-1 Pictures

Resmi Site: http://fate-apocrypha.com/

Kaynak:
Fate/Apocrypha / MAL

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle Fate/Apoc baya baya paralel evren, yani seriye devam niteliği falan düşünmeyin. Ya da işte diğer bildiğiniz Fate serileriyle bir bağı olacağını düşünmeyin. Kendi çapında bir light novel idi, hazır şu sıralar Fate/GO sayesinde ekmeğini yedikleri için bunun da malesef animesini yapıyorlar.
 Nitekim Jean D'Arc gibi çok sağlam karakteri var, o yüzden pek şikayetçi değilim.

Normal zaman akışında 3. savaştan sonra (yani Kotomine Kirei'nin babası Risei'nin yavaş yavaş ortalara çıktığı) Grail'in ortadan kayboluşunu ele alıyor. Hikaye de 5. savaşla hemen hemen aynı zamanlarda geçecek (yani orijinal FSN). Direk paralel evren yani, sadece Holy Grail savaşı olarak izlemek isteyen varsa izlesin.

Ufotable'ın Fate serilerini katletmesinden sıkılmıştım artık, A-1 bari iyi iş çıkarsa. Hoş ondan da umudum yok ama napalım :D

----------------

Ayrıca bunlar yeni çıkan şeyler değil, aksine mezara bile gömülmüş şeyler fakat Fate/GO sağolsun şu an mezara gömülmüş her şeyi diriltme çabasında stüdyolar. Fate GO'nun da animesi var zaten.

Benim bu seneki olayım cağnım stüdyocuğum SHAFT'ın yapacağı en mükemmel Saber versiyonunu içeren Fate Extra adaptasyonu olacak <3

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

23 saat önce, Singularity yazdı:

Ya neden fate extra serisi anime olmuyor kırmızı kostümlü saber en güzeli ahh ahhh :hell-yes-onion-head-emoticon:

Yorumumu okusan görürdün :P Neredeyse yarım yıl oluyor SHAFT stüdyosu Fate Extra animesini duyuralı. Bu sene de gelecek zaten. Tahminimce Fate/GO ve Apoc animelerinin bitmelerini bekleyeceklerdir ekmek bölünmesin diye :D

Nero benim hatunum lütfen elleşmeyelim :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

7 saat önce, UnderminE yazdı:

Yorumumu okusan görürdün :P Neredeyse yarım yıl oluyor SHAFT stüdyosu Fate Extra animesini duyuralı. Bu sene de gelecek zaten. Tahminimce Fate/GO ve Apoc animelerinin bitmelerini bekleyeceklerdir ekmek bölünmesin diye :D

Nero benim hatunum lütfen elleşmeyelim :P

Okursam Sıpaylör olur :P ben önce gördüm bikerem oyunu var bende onda kullanuyordum 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

12 saat önce, Singularity yazdı:

Okursam Sıpaylör olur :P ben önce gördüm bikerem oyunu var bende onda kullanuyordum 

Spoiler'lık bir şey demedim ya, sadece bunun ne kadar canon olup olmadığını izah eden bir şey yazdım. Şu zamana kadar çıkan Fate animelerini izlediysen anlarsın zaten muhabbeti.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.