Jump to content

Rus Anime Karakterleri ve Gümüş Saçları

Adige

Önerilen İletiler

Herkese merhaba. Yabancı bir sitede gördüğüm bu konuyla ilgili bir yazıyı çevirip size sunmaya karar verdim. Animelere forumdaki linklerini, yoksa türkanimedeki linklerini ekledim. Bu sayede ilginizi çeken karakterin olduğu animenin sayfasına gidebilirsiniz :)

Animelerde karakterlerin saç rengi genelde çok çeşitli olur. Karakterler mecazi bir deyimle çok canlı bir şekilde görünür özellikle de saçları. Japon internet kullanıcıları son dönemlerde yeni bir trend belirledi: Gümüş Saçlı Rus Karakterler! 

russian1.jpg

Rus anime karakterlerinin çoğu karşımıza beyaza kaçan saçlarıyla çıkar. Yer yer grimsi ve sırma saçlılar da gözükür. Bu karakterlere birkaç örnek verecek olursak;

Viktor Nikiforov

Yuri!!! On Ice

russian2.jpg

27 yaşında bir Rus patenci ve beş defa dünya şampiyonu.

Yuri Plisetsky

Yuri!!! On Ice

russian3.jpg

15 yaşında çocuksu fiziğiyle Rus patenci. Dostları ve yakınları onu bazen Yurio diye çağırır.

Lev Haiba

Haikyuu!!

russian4.jpg

Nekoma Lisesi'nde yarı Rus yarı Japon birinci sınıf öğrencisi.  Boyu 194 cm olan bir voleybolcu.

Eli Ayase

Love Live!

russian5.jpg

Rus olan dördüncü lise son sınıf öğrencisi. Kendisi bir İdol.

Russia

Hetalia

russian6.jpg

Rusya ülkesinin insan olarak betimlenmiş hâli.

Anastasia

The IDOLM@STER Cinderella Girls

russian7.jpg

346 Pro'daki 15 yaşındaki idol. Yarı Rus yarı Japon. Yakınlarının kullandığı takma ismi Anya.

Meiko "Menma" Honma

Ano Hana

russian8.jpg

Annesi yarı Rus olan hayalet karakter.

Semyon "Simon" Brezhnev

Durarara!!

russian9.jpg

Rus Sushi dükkanının sahibi. Japonca konuşması her ne kadar kötü olsa da daima güçlü kalır.

Sizce niye Rus anime karakterleriyle gümüş saçları bağdaşlaştırmışlar? Bunun sebebi ana yurtlarındaki soğuk hava ve karın saçlarını beyaza dönüştürmesi mi? Zamanından önce ihtiyarlamak onları rahatsız etmiyor mu? Cevap ne olursa olsun bu karakterler bu saçlarla özdeşleşmiş olarak gözüküyor. 

Evet arkadaşlar siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Benim de yazıyı okuduktan sonra daha çok dikkatimi çekti. Harbiden geneli böyle :D Eyeshield 21'de de iki üç tane aynı bu tip üç tane Rus eleman vardı :D Yazının orijinal metnine buradan ulaşabilirsiniz. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Nasıl bizim Arap algımız Arap bacı gibi kapkara insanlarsa ki asıl Araplar sarışın ve bembeyaz tenli olurlar demek ki Japonların Rus algısı da açık renkli saçları olan insanlar olabilir. 

Listeye Balalaika nın konulmamış olması büyük eksiklik bu arada...

Benim ırk çizimlerinde en sevmediğim olay melez karakterleri çok güzel çiziyor olmaları. Bu da temelde Japonların kendilerine has fiziksel özelliklerini küçümsedikleri algısını oluşturuyor bende. Japonlar bence güzel insanlar. Omegadan zengin beslendikleri için tenleri çok güzel oluyor. Güney Korelileri daha çok beğeniyorum orası ayrı :D Animelerde özellikle Amerikan ve İngiliz insanlarının fiziğine duydukları hayranlık çok ortada... Özellikler shoujolarda çok baskın

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet, gümüş saçlı Rus algısı çok oturmuş sektörde. Beyaz saçlı bir karakter görünce Rustur diyorum :D Mesela o yüzden Koko Hekmatyar'ın da milliyetini söylemeseler de Rus olduğunu düşünmüşümdür hep.  Ayrıca Durarara karakterleri ve Gundam'da da vardı bir kaç tane beyaz saçlı rus pilot falan. 

:ahaaah-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beyaz saç rengine; soğuk ciddi karakter,  buz bükücü (başka tabir bulamadım. Fantastik konulu animelerde sıkça yeri olan karakterler olduğuna atıf yaptım :D) ve soğuk diyarlardan gelen karakter motiflerinde rastladım daha çok animelerde.

Animelerde Gri/ Gümüş saç rengi: Sakin, dengeli, mütevazi, bilgili, asil, mantıklı, kendi halinde, olgun, açık vermeyen, edepsiz,  açık sözlü karakterler için kullanılıyormuş. 

Bi japon gözüyle bakıldığında ruslara, bu tanımlamalar arasında bi uyum var bence

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.