Jump to content

Anime'ye Nasıl Başladınız?

TasteLess

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 129
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yu-gi-oh sağ olsun onunla beraber başladım. Kartlarını sakız ile beraber bakkallardan toplar olduk. Mahallede ağabeyimle beraber yarışlar düzenledik. Pegasus misali, çocukların artık bizden uzak duruş

8 yıl kadar önce (2008 yada 2009 olmalı) Maxi TV diye bir kanalda gece çıkan Ergo Proxy isimli muazzam animeyi izleyerek animeyle tanıştım. Şuan benim en sevdiğim ve eşsiz olarak nitelendirdiğim Ergo Proxy'den sonra başka anime izlememiştim. Ardından 2012 yada 2013 yıllarında Death Note'u izledim. Akabinde 2014 yılının Kasım ayında ask.fm sitesinde birinin başkasına önerisi olark gördüğüm ve merak ettiğim High School DxD isimli animeyi izledim. Ve o günden bu güne neredeyse hergün anime izliyorum. Yani tanışmam 2009 yılında oldu. Başlamam ise 2014 yılında oldu. 200'ü geçik izlemişim 2,5 yılda :ahaaah-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 sene sonra...

Yu-gi-oh sağ olsun onunla beraber başladım. Kartlarını sakız ile beraber bakkallardan toplar olduk. Mahallede ağabeyimle beraber yarışlar düzenledik. Pegasus misali, çocukların artık bizden uzak duruşunu izledik. Sonra bunca zafer bunca sevinç, gözyaşı sonucunda kendimizden başka oynayacak kimsemiz kalmadı. Eee büyüdük bu dönemde haliyle sonra Japoncası varmış onu izleyelim diyerek, ilk başka nasıl anlayacağız yaa, safsatalarından sonra birde altyazıyı takip edememe, sorunlarıyla başladık. Sonra bir arkadaşım Golden time adlı, anime önerdi ben zannediyorum ki yu -gi -oh dan başka anime yok, onu da izledim ama o yaşlarda pek de anlayamadım. Ondan sonra izlediğim ve hep ilk 30 bölümde vazgeçtiğim anime 'Bleach' animesiydi çok sıkıcı gelmişti. Bu ara süreçte yine kendimi online oyunların, tuzağına düşürmüştüm. knight / metin2/ silkroad/wow... derken derslerimde tatlı çöküşlerle, oyunlar ve bilgisayar yasaklandı. Sonra bir süre, internet kafelerde süründük. Animeleri abim izlerken öyle göz ucuyla bakıyordum. Oyunlardan vazgeçtiğim dönemde, animeyi hayatıma aldım. Bütün uzun serileri o dönem izlemeye başladım. bu süreç çok hızlı geçti, birden kendimi lise döneminde buldum. İlk sene, elimi eteğimi anime ve oyunlardan çektim. Sonra okul değiştirmemle beraber oldukça popüler lol adlı oyuna geçiş yaptım 2. senemi çöp ettiğim dönemimdir. Lise 3 narutoyu 3. kez tekrara aldığım, başka hiçbir seriden tat alamadığım dönemler, çizimlerimde artık full animeye  yönelikti. Oyunları bıraktıktan sonra neyi sevdiğime karar verdim. Resim yaptım delicesine, lise son da resim ve ders çalışmayı beraberinde götürdüm. Animeleri artık nadir ve kısa serilerden seçiyordum. Yabancı dizi kültürüm, o dönemler pek yoktu, mezun olduktan sonra ona da el sürdüm. Yetenek sınavlarına hazırlandım gsf animasyon olsun diye kazandığım diğer şehirlere gitmedim. Şuan tekrar hazırlanıyorum artık animasyon olmasa bile gideceğim işsiz psikolojisinde değilim fakat evimde oturup çizerken zamanım çok verimsiz geçiyor bunu üniversite de verimli hale getirebileceğimi  kavradım. Sanat ortamında, çevren yoksa işlerini gören de yok maalesef, sonuç olarak anime hayatımın her alanında var. İyi ki de tanışmışız, kendimi bulmamı sağlayan bir çok seri izledim. Küçük yaşta anlayamadığım büyüyünce tekrar izleyip ayrı tat aldığım çok seri oldu. İlerde çocuklarım olursa onları da bu çukura atacağım oh mis.. Buraya kadar gelip okuduysanız ayrı teşekkürler seviliyorsunuz :bye1-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Küçükken Avatar the last airbender, Bakugan falan izlerdim. Bunlar baya hoşuma gidiyordu ve 15-16 yaşımda bile kaliteli ve eğlenceli olduklarını düşünmeye devam ettim. Sonra yabancı dizilere sardım bazıları çok iyi olsa da istediğim tadı bir türlü alamadım. Daha önceden izlediğim çizgi filmlerdeki arkadaşlık dostluk bol bol macera gibi şeyler yoktu. Bir gün steamde oyun oynarken yabancı birisiyle tanıştım beraber ingilizce konuşarak oyun oynuyoduk sonra 3. biri daha geldi bunlar baya anime muhabbeti yapıyolardi dedim bana da bi şey önerin Overlord önerdiler Overlord ilk sezonu izliyodum ama beklentim yüksek değildi. Pc oyunlarını da sevdiğimden Overlord daha önce izlediğim dizi filmlerden çok daha zevkli geldi. Hatta o kadar beğenmiştim ki bu kadar kaliteli anime yoktur diye devam etmemiştim anime izlemeye. Sonra Game of Thrones final sezonunun hayal kırıklığıyla yabancı dizileri tamamen saldım o arada Attack on Titan falan duyuyodum hep dur dedim bi de şuna bakayım. İlk sezonu 1 günde bitirdim ramazandı zaten her gün okuldan gelip saatlerce izliyodum ve acayip sarıyordu. O günden sonra akame ga killdir fullmetal alchemisttir code geasstır yardırdım gittim ve çoğu harika serilerdi. Ama şöyle üzücü bir durumum var anime izleyen kimse yok etrafımda ve anime izleyen yabancı arkadaşımla da oynamıyoruz artık kimseyle anime konuşamıyorum patlamak üzereyim en yakın arkadaşımı da başlatamıyorum taktik verin :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

5 , 6 Yaşlarımda televizyondan KıdzAnimez adlı kanalı açıp oradan ablamla beraber Code Lyoko izlerdim hiç kaçırmazdık , saati geldiğinde direk televizyonlara yer alırdık. Sonralarda ablam telefondan Naruto izlediğini görmüştüm bende onunla beraber izledim sonra Naruto'yu bitirdikden sonra D-gray man serisine başladım. 103 bölümdü , Ablam ile yarışa girmiştik ilk kim bitirir diye ve gece gündüz izlerdim. Sonra D-gray manı çok beğenince animelere devam ettim. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk Olarak Küçükken Televizyonda Anime Olmadığını Bilmeden Beyblade İzlemiştim Ama Çok İzlemiyodum Denk Gelirse Falan İzliyodum. Neyse Geçen Yıl Yaz Tatiliydi, Ben Bi Oyunda Takılıyorum Orda Bikaç Arkadaşım Var Gerçekte Pek Sosyal Değilimdir. Sonra Bi Gün Bu Oyunda Biri Bana Anime Önerin Anime Boşluğundayım Falan Diyodu. Tabi Abimde One Piece İzliyodu O Sıralar Bende Onun Anime Olduğunu Bilyodm. Bi Bakıyım Şu Animlere Beğenirsem İzlerim Diye Düşünüp Youtube'dan Bi Şekilde Mirai Nikki'yi Buldum Tam 1. Bölüme Başlıcakken Aklıma Abimin Turkanime Diye B i Siteden İzlediği Geldi. Gittim Açtım İzledim Biraz, Güzel Geldi. Sonra Abim Beni Mirai Nikki İzlerken Görünce Normal Şeyler İzle Deyip Kapattırdı. Neyse Ben Sonra O Gidince Yine İzledim 15 Bölümünü Falan Bitirdim Bi Sürede. Sonra 2-3 Ay Geçti. Takıldığım Oyundan Sadece 2 Arkdaşım Giriyodu Okullar Açılmıştı. Kasım Ayı Falan Gelince Bi Arkadaşımda Girmemeye Başladı. ende 1-2 Hafta Sonra Mirai Nikki'ye Başladım Öyle Devamı Geldi. Bu Arada O Arkadaş Şuan Giriyo Hala Konuşuyoruz. Bi Nevi Bu İşte Onunda Parmağı Var Saolsun. Okuyanada Helal Olsun. Babay

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.