Jump to content

Grafik tablet yardım

Rıdvan

Önerilen İletiler

yaklaşık  6 7 aydır grafik tableti kullanıyorum 'tahminen'. markası wacom intuos grafik tablet elim çizmeye alışık olduğu için aldığım gün alıştım fiyatı uçuk olanları var benimki tablete göre iyi bi fiyat fazla pahalı değil. başka sorularda sorabilirsin. çizdiğim bazı resimleride koycaktımda boyutu büyük olduğu için koyamadım .p

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Eğer el kabiliyetin üst seviye değilse hiç bulaşma henüz erken çünkü. 

Grafik tablet sadece çizim yeteneği ve kabiliyeti değil bunun yanı sıra el göz koordinasyonu da gerektiriyor. Ve bilgisayarda çizip boyamak oldukça zor -gerçi benim için bilgisayarda boyamak daha kolay-.. Elin alıştıktan sonra öğrendikten sonra üstüne yok çünkü sil yeniden çiz büyüt küçült yerini değiştir tarzında mükemmel olanaklar sağlıyor. Yani boşuna para harcamak istemiyorsan önce bi çizmeyi öğren ve alış.

Ve kesinlikle ama kesinlikle WACOM harici bi markaya bakma bile.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle aşırı eğlenceli kullanması alışınca mouse kullanasın gelmiyor.

1.Başlarda zor gelebilir el göz kordinasyonu istiyor ben 1 saatte defter gibi kullanmaya başladım ama çizimde düz çizgi yuvarlak gibi temelleri aktarmak uzun sürüyor.

2.Wacom öneririm ben inotuos draw modelini kullanıyorum başlangıç olarak en ideali program olarak önün çok açık ben youtubedan bak en beğendiğini indir kullan derim zaten çoğu crackli kullanıyor.İleride beğenirsen destek olmak için alırsın ama fiyatları tuzlu

3.Osu grafik tablet destekliyor.Ben antreman için kullanıyorum :d

4.Çizmeyi grafik tablette de öğrenebilirsin ama geçici bir hedefse alma boşuna paran gider.Önce kağıtta bak ne kadar ilerliyebilirsin diye

5.İnternette çok imkan var ders verenlerden tut kitaplara kadar sıfırdan başlıcaksın o yüzden klasik resim dersi kurslarında yapılan yuvarlak düz çizgi anatomi gibi videoları izle gölgelendirme...  bunları öğren boya işi zaten çok ayrı bir dünya ben çiziyorum boyamaya gelince batırıyorum o yüzden karakalem daha iyi benim için...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.