Jump to content

Cosplayerlar yardıma ihtiyacım var

hianede

Önerilen İletiler

Cosplayerlar yardıma ihtiyacım var

Ben bir etkinlik için cosplay yapmaya karar verdim. Ve bu benim ilk cosplayim olduğu için deneyimsizim. Ne yapacağıma karar verdim hatta kostümleri de hallettim zor bir şey seçmedim. Suicide Squad'tan Katana'yı seçtim. Ama bunun için bir katana ve maskesini yapmam gerekiyor ve kötü durmasını istemiyorum. Bu konuda da bilgim olmadığı için yardımınıza ihtiyacım var. Bunları neyle yapabilirim, nasıl yapabilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba, öncelikle böyle bir işe kalkışmaya cesaret ettiğin için seni tebrik ederim. Çoğu etkinlikte cosplayerdan çok onlarla fotoğraf çekilmek isteyenler olur. Sen fotoğrafları çekilecek tarafa gelmeye karar vermişsin  :) El işi, craft konusunda biraz önemli elin yatkınsa tek başına da yapabilirsin ama ilk olduğu için önceki yapılanlara bakıp önceden yapanlardan yardım alman doğru olur. Ne yazıkki benim el işim kötüydü ve yaptığım Hitsugaya cosplayinde biraz kolaya kaçmıştım :D Bu konu için her türlü yardımı alabileceğin facebookta bilindik gruplar var. Burada link paylaşmam sakıncalı olur mu emin olamadım dilersen özelden link yollayabilirim :) Başarılar dilerim kolay gelsin şimdiden!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şimdi sana taktiği veriyorum kardeşim gidiyosun bahaustan foamborad diye bi malzeme var 10 tlye yakın bişi eğer yapıcağın karakter bi silah ne biliyim taç sert bişi falan taşıyosa bununla yapmanı öneririm çünkü bu malzme tahta gibi görünüyo ve işlemesi çok zor değil fazla kırılgan da değil ama bükülmez çok keskin bi bıçak veya bi usturayla kesebilirsin ben ustura kullanıyorum :D zırh gibi bişi varsa karakterinin üzerinde eva kullanabilirsin oda çok pahalı değil kırtasiyeden alabilirsin havya diye bi aletimiz var bizim bu alet de evanın üstüne desen yapmak için kullanılır asıl işi elektirik kablosu bağlamak :D neyse eğer kumaş kullanman gerekiyosa burası zor kendine dikiceksin ya da diktiriceksin ben çok güzel pelerin dikmiştim ama baya zordu dikiş makinesi kullanman faydalı olur yani genel olarak cosplay böyle yapılır ama en ama  en önemlisi asla pes etme ve başta planlarını çiz ki baştan savma bişi olmasın bu arada tüm malzelerer sıcak silikon ya da tutkalla birleşiyo ben sıcak silikon kullanıyorum boyamak içinde akrelik boya al bahaustan rich marka güzel büyük tüpü 8tl falan eva zaten renki satılıyo boyayı sulandırmanı önermem aldığın gibi sür suluboya fırçan vardır o işine yarar boyamaya önce açık renkten başla umarım yardımcı olmuşumdur ilk cosplay olarak ne öneririm bilmem sana kolay gelsin insanlar karşı çıkarsa da boşver onları yap sonda beğencekler (ailem temsili :D ) işinin bitmiş halini de bana yollarsan sevinirim çok merak ettim nasıl bişi yapıcaksın

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Kaneki21 yazdı:

şimdi sana taktiği veriyorum kardeşim gidiyosun bahaustan foamborad diye bi malzeme var 10 tlye yakın bişi eğer yapıcağın karakter bi silah ne biliyim taç sert bişi falan taşıyosa bununla yapmanı öneririm çünkü bu malzme tahta gibi görünüyo ve işlemesi çok zor değil fazla kırılgan da değil ama bükülmez çok keskin bi bıçak veya bi usturayla kesebilirsin ben ustura kullanıyorum :D zırh gibi bişi varsa karakterinin üzerinde eva kullanabilirsin oda çok pahalı değil kırtasiyeden alabilirsin havya diye bi aletimiz var bizim bu alet de evanın üstüne desen yapmak için kullanılır asıl işi elektirik kablosu bağlamak :D neyse eğer kumaş kullanman gerekiyosa burası zor kendine dikiceksin ya da diktiriceksin ben çok güzel pelerin dikmiştim ama baya zordu dikiş makinesi kullanman faydalı olur yani genel olarak cosplay böyle yapılır ama en ama  en önemlisi asla pes etme ve başta planlarını çiz ki baştan savma bişi olmasın bu arada tüm malzelerer sıcak silikon ya da tutkalla birleşiyo ben sıcak silikon kullanıyorum boyamak içinde akrelik boya al bahaustan rich marka güzel büyük tüpü 8tl falan eva zaten renki satılıyo boyayı sulandırmanı önermem aldığın gibi sür suluboya fırçan vardır o işine yarar boyamaya önce açık renkten başla umarım yardımcı olmuşumdur ilk cosplay olarak ne öneririm bilmem sana kolay gelsin insanlar karşı çıkarsa da boşver onları yap sonda beğencekler (ailem temsili :D ) işinin bitmiş halini de bana yollarsan sevinirim çok merak ettim nasıl bişi yapıcaksın

Çok teşekkür ederim yardımın için. Ama o elektrikli ve usturalı kısımlar 15 yaşındaki bi kız için biraz zorlayıcı olucak gibi :D Hadi bakalım baya hevesliyim. Bitince eğer çok kötü olmazsa yollayacağım :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2 saat önce, hianede yazdı:

Çok teşekkür ederim yardımın için. Ama o elektrikli ve usturalı kısımlar 15 yaşındaki bi kız için biraz zorlayıcı olucak gibi :D Hadi bakalım baya hevesliyim. Bitince eğer çok kötü olmazsa yollayacağım :)

Bu adresteki kişiye ulaş, yardımcı olabilir

https://www.facebook.com/senseecosplay/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.