Jump to content

Yeni Bir Başlangıç! Çizime Baştan Başlamak!

by_alfa

Önerilen İletiler

A fresh start

3 yıl önce 1 buçuk yıllık çizim maratonuma 8. Sınıftaki sınabım yüzünden ara vermiştim(7. Sınıfın yazında bırkamıştım çizmeyi kısacası.)  Resim dersindeki mevsim çizimleri vs. onlar hariç hiç çizim yapmadım ve tekrardan çizim yaomaya başladım. Bu sefer önceki gibi sabırsız davranıp anatomi ve diğer önemli şeyleri atlamayacağım. Gelişimim de görülsün diye buraya atmak istedim(gene). Çizim yapmaya pazar günü(23.04.2017) da başladım. Sınavlarım olmadığı müddetçe her güne en az 1 çizim yapıo buraya atmaya çalışacağım. Sıra çiziktirmelerde =D

23.04.2017

Spoiler

GB71Vr.jpg

24.04.2017

Spoiler

yEWnbn.jpg

Kendi tasarımım bir karakter ->

Spoiler

69B6g9.jpg

25.04.2017

Spoiler

DP1kQ3.jpg

Spoiler

Qa5gkg.jpg

Spoiler

4PAZ2p.jpg

26.04.2017

Spoiler

V0OyZj.jpg

27.04.2017

Kimya performansını son güne bıraktığım için şu an için yok.  Eğer erken bitirsem bu günde birşeyler çizmeyi planlıyorum. 

28 ve 29.04.2017

Biraz gezdim ve çizemedim =#

30.04.2017

Spoiler

gq0Ol0.jpg

01.05.2017

Spoiler

ALMpqr.jpg

06.05.2017

Spoiler

9QPZjo.jpg

Ziyaret ettiğiniz ve yorum yaptığınız için şimdiden teşekkürler =)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Maşallah maşallah, ellerine sağlık kıskanmıyorum tabi ki neden kıskanayım ki benim gibi çöp adam bile çizemeyen kişilerin kıskanmaya hakkı yoktur :boohoo-crazy-rabbit-emoticon: Başarılar dilerim umarım istediğin gibi bir çizim kalitesine ulaşırsın :good-job-onion-head-emoticon: Bu arada paylaşımlarını spoiler içine almanı ve konu başlığını Türkçe olarak değiştirmeni rica ediyorum.  

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Mileydi yazdı:

Maşallah maşallah, ellerine sağlık kıskanmıyorum tabi ki neden kıskanayım ki benim gibi çöp adam bile çizemeyen kişilerin kıskanmaya hakkı yoktur :boohoo-crazy-rabbit-emoticon: Başarılar dilerim umarım istediğin gibi bir çizim kalitesine ulaşırsın :good-job-onion-head-emoticon: Bu arada paylaşımlarını spoiler içine almanı ve konu başlığını Türkçe olarak değiştirmeni rica ediyorum.  

Öncelikle teşekkürler=) başta bende çöp adam çizemiyodum birkaç basit kuralı bilince çizmek çok ama çok kolay. Biraz da pratik lazım tabi.  Doğuştan gelen yeteneği hiç inanmadım.  Bu arada bundan sonra dikkat ederim spoilere ve hemen değiştiriyorum  konu başlığını. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Vuuuv müko çizmişsin yav :reactionplz: . İkinci renklendirmede Batsy yi güzel çizmişsin ama renklisinde bazı gölgelendirmeleri yapmamışsın. Mesela çizimde çıkan yıldırımlardan oluşacak olan gölge detaylarını eklemiş olsaydın daha realist bir şey elde edebilirdin. Ama her halükarda güzel çalışmaların, devam et. Ne demiş atalarımız azimle işeyen mermeri deler :bwahahaplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Perfectum yazdı:

Vuuuv müko çizmişsin yav :reactionplz: . İkinci renklendirmede Batsy yi güzel çizmişsin ama renklisinde bazı gölgelendirmeleri yapmamışsın. Mesela çizimde çıkan yıldırımlardan oluşacak olan gölge detaylarını eklemiş olsaydın daha realist bir şey elde edebilirdin. Ama her halükarda güzel çalışmaların, devam et. Ne demiş atalarımız azimle işeyen mermeri deler :bwahahaplz:

?? belki biraz acele de etmiş olabilirim ama kendimi bildim bileli renklendirmeden zerra anlamıyorum. Netten izledim beyaz boya ile üstümden geçin falan diyolar da ben gene o müthiş renklendirme beverilerimle mahfediyorum. Bir an önce öğrenmem lazım ??

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Beğendiğim için kritik vermek istiyorum, gördüğün şeyleri oranları taklit etme yeteneğin güzel geliştirmeye devam et, tek nokta perspektif olduğunda başarılısın ancak işin içine diğer noktalar karışınca kafan karışıyor sanırım benim de çok oluyor aynısı ikisini farklı düzlem gibi görmektense aynı düzlemin uzantıları gibi düşünmek oranları korumana yardımcı olabilir iki noktaya giden çizimlerinde ikisi birbirinden ayrı duruyor oranların hep ikincide kaymaya başlıyor çalışma rutininde buna odaklanmaya çalış. Hatching güzel taktik ama tembelleştiricidir, hızlı çizim yapmak zorunda olduğun zaman hatch kullanırsın (bkz. mimari eskizler, manga çizimleri vs.) , pratik için doku çalışması ve gölgelendirmelerini boyayarak yapmaya çalış sana daha çok faydası olacaktır. Kırışıklıkların genellikle tam olması gerekn yerde güzel, manga olarak da ilgin varsa ishida sui'nin çizimlerini örnek alman senin için iyi olacaktır diye düşünüyorum, o gerçekçi dokuları manga soyutlaştırmasına aktarmada gerçekten başarılı bir çizer. Son olarak tekrar söyleyeceğim oranlar oranlar :D Tek yönde iyisin ancak ikincide sıkıntılar başlıyor herkeste olduğu gibi, bunun en iyi pratiği de gerçek modelleri çizmektir, gördüğün her şeyi çizebilirsin ayrıca boyut olarak ne çalışıyorsun emin değilim ama buradan çok büyük gözüküyorlar A3 ve üstü çalışmak detaylara odaklanacağından güzel gözükse de seni yorar pratik yaptığın zamanlar çok büyük ölçekte bir şeyler çizmiyorsan (manzara, mimari vs.) A4'ün üstüne çıkmamaya çalış. Kameradan öyle gözüküyor olabilir ama kağıt kalınlığını da değiştirmeyi dene derim farklı kağıtlara bak hangisi hoşuna giderse onda devam et ben düz kağıtta en çok 120 gr seviyorum ama pahalı olduğundan genelde 100 gr kullanıyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

6 saat önce, by_alfa yazdı:

Batman Rebirth #21 The button

Biraz uğraştırdı ama sonunda bitti ama kendisi biterken sağ kolumu da bitirip yanında götürdü ?

Bu arada 2. Renklendime denemem hata ve eksiklerimi söylerseniz süper olur =)

Gizle

Bunu şimdi gördüm burada da aklıma gelen ilk iki şey, tek kat boyayla o iş olmaz, evi bile en az iki üç kat badana yapıyorlar bu ayrıca renkleri "blend" (Karma?) na yardımcı olur ve kolun yorulmasın diye, yuvarlaklar çizerek boyamaya çalış hem daha düz bir renk elde edersin hem de yorulmazsın bayağı yavaş olabilir ama boymanın zevki oradadır derler ki boyama çok yavaş olduğu için sinir oluyorum ben de ne yalan söyleyeyim. Bir tık daha zevkli ve hızlı olsun diye sulu boya daha hoşuma gidiyor 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

18 saat önce, animemuzikleri yazdı:

Beğendiğim için kritik vermek istiyorum, gördüğün şeyleri oranları taklit etme yeteneğin güzel geliştirmeye devam et, tek nokta perspektif olduğunda başarılısın ancak işin içine diğer noktalar karışınca kafan karışıyor sanırım benim de çok oluyor aynısı ikisini farklı düzlem gibi görmektense aynı düzlemin uzantıları gibi düşünmek oranları korumana yardımcı olabilir iki noktaya giden çizimlerinde ikisi birbirinden ayrı duruyor oranların hep ikincide kaymaya başlıyor çalışma rutininde buna odaklanmaya çalış. Hatching güzel taktik ama tembelleştiricidir, hızlı çizim yapmak zorunda olduğun zaman hatch kullanırsın (bkz. mimari eskizler, manga çizimleri vs.) , pratik için doku çalışması ve gölgelendirmelerini boyayarak yapmaya çalış sana daha çok faydası olacaktır. Kırışıklıkların genellikle tam olması gerekn yerde güzel, manga olarak da ilgin varsa ishida sui'nin çizimlerini örnek alman senin için iyi olacaktır diye düşünüyorum, o gerçekçi dokuları manga soyutlaştırmasına aktarmada gerçekten başarılı bir çizer. Son olarak tekrar söyleyeceğim oranlar oranlar :D Tek yönde iyisin ancak ikincide sıkıntılar başlıyor herkeste olduğu gibi, bunun en iyi pratiği de gerçek modelleri çizmektir, gördüğün her şeyi çizebilirsin ayrıca boyut olarak ne çalışıyorsun emin değilim ama buradan çok büyük gözüküyorlar A3 ve üstü çalışmak detaylara odaklanacağından güzel gözükse de seni yorar pratik yaptığın zamanlar çok büyük ölçekte bir şeyler çizmiyorsan (manzara, mimari vs.) A4'ün üstüne çıkmamaya çalış. Kameradan öyle gözüküyor olabilir ama kağıt kalınlığını da değiştirmeyi dene derim farklı kağıtlara bak hangisi hoşuna giderse onda devam et ben düz kağıtta en çok 120 gr seviyorum ama pahalı olduğundan genelde 100 gr kullanıyorum

3-4 yıl once sadece manga cızımlerıyle ugraşöıştım realıstık çızımlere yenı başladım o yzden pek teknık bılmıyorum kıtapta ne goruyosam cızmeye calışıyorum :) Ve boyut konsunda dogrudur bazı resımlerde çok ama çok sılıp duzeltmek zorunda kalıyorum Ayrıca canlı modelden cızmeye pek guvenemıyorum bırkaç fotogrftan portre denedım ama olmuyo dıye bıraktım daha hazır oldugumu dusunmuyorum Şuan çızdıgım kıtaptakı cızımlerı tamamen bıtırıp sonra guzel bı portre kıtabı var ou da baştan sona çızıp sonra canlı modelden calısmayı dusunuyorum cunku 1 -2 denememde de hazır olmadıgımı hıssettım :) Internetten zaman buldukca çızım vıdeoları ızleyıp teknık ogrenmeye calısıyorum. Ama okul oldugu ıcın pek te zaman ayıramıyorum. Ayrıca şu renklı olanlar ve anıme karakter b4 dıgerlerı okul ıcın aldıgım ama kullanmadıgım çızgısız yazı defterı :E Yaz gelsın Allah ne verdıyse cızıcem :) Yorumun ve tavsıyelerın ıcın çok teşekkur ederım.

18 saat önce, animemuzikleri yazdı:

Bunu şimdi gördüm burada da aklıma gelen ilk iki şey, tek kat boyayla o iş olmaz, evi bile en az iki üç kat badana yapıyorlar bu ayrıca renkleri "blend" (Karma?) na yardımcı olur ve kolun yorulmasın diye, yuvarlaklar çizerek boyamaya çalış hem daha düz bir renk elde edersin hem de yorulmazsın bayağı yavaş olabilir ama boymanın zevki oradadır derler ki boyama çok yavaş olduğu için sinir oluyorum ben de ne yalan söyleyeyim. Bir tık daha zevkli ve hızlı olsun diye sulu boya daha hoşuma gidiyor 

Boyarken zor geldıgı zamanlarda yuvarlak yuvarlak boyamayı bıraz keşfettım ama aklımda duz tek yon boya dıye bışey var bılmıyorum hangı boyama ıçın ama her zaman tek yone boyuyorum o yuzden olmuyo sanırım ve sag kolumu alyo uzaklara goturuyo :) Boyamayı kendımı bıldım bılelı hıc beceremem hatta ugraşmazdım bıle bı tek şurdakı 2 renklı  çalışmada özendım hatta ılk çızımde bıle bıraz baştan savma oldugu anlaşılıyo ama şu 2. ıcın cıdden ugraştım ama flash husran :S tavsıyelerın ıcın tekrar tesekkur ederım :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.