Jump to content

19 TİAN ( 19 Days - 19天 - 19 Ngày ) - Manhua

Önerilen İletiler

• Forum Admin

19 TİAN ( 19 Days - 19天 - 19 Ngày ) - Manhua

19 Days 27.png

Adı                         : 19 TİAN ( 19 Days  - 19 - 19 Ngày )

Türü                      : Komedi / Okul Hayatı / Shounen Ai / Hayattan Kesitler / Dram - Manhua

Ülke                      : Çin

Yayın Tarihi           : 2014 – Devam Ediyor (198 Bölüm yayınlandı)

Yazar                    : Old Xian (oxian - old ) 23.04.1990

Diğer Eserleri        : Mosspaca Advertising Department (幕星周刊廣告部 - Mu Xing Zhou Kan Guang Gao Bu)

The Specific Heat Capacity of Love  (的比 , Ai De Birerong)

Xiao Chou Dan Ni  (小丑丹尼 - Clown Danny - Joker Danny)

Konusu                                : İçinde sanatçıya ait bazı çizimlerin de yer aldığı, iki yakın arkadaşın komik maceralarının konu olduğu bir manhua.

Karakterler          : Jian Ji, Zheng Xi Zhan, He Tian, Havuç Kafa

Detaylar             : 2 liseli genç çocukluktan beri arkadaşlar ve oldukça muallâkta olan bir ilişkileri var, ana karakterlerimizden biri olan  Jian Yi abayı diğer ana karakterimize olan Zheng xi Zhan ye yakmıştır, Zheng xi Zhan her ne kadar istemem kodumum mu uzatırım havalarında olsa da ( ki gerçekten de okkalı vuruyor) hafiften bir meyletme yok değil. Zamanla bu iki yakın mı yakın arkadaşın olduğu hikâyeye başka karakterlerde giriyor ve olaylar başlıyor.

Eğer yazarımız ileri de konudan sapmayıp, dallandırıp budaklandırmaz ise oldukça merak edici gelişmelere şahit olacakmışız gibi bir his var içimde. Başlarda ne okuyorum ben yaa diye içimden geçirmedim değil, ancak ilerleyen birkaç bölümden sonra kendimi kahkahalar atarken, karın ağrısından kıvranırken, Jian Yi ile birlikte canım yanarken buldum, okuması acayip zevkli olan bu manhuayı şiddetle tavsiye ediyorum.

Erkek forumdaşlar sizlere tavsiye ederdim ama bu türe bakış açınızın pek hoş olmadığını biliyorum yine de birazcık tavsiye edebilirim, olur da ön yargılarınızı atıp okumak isterseniz bir şansı hak ediyor, hatta bana göre shounen ai etiketi olmasaymış erkek okuyucuların baş tacı edeceği serilerinde biri haline gelebilirdi.  

İyi okumalar.

Birkaç resim;

rROHYUm8aAvpk-Lwjni5eI6NAJDo5mjog5uAIFtQuCUnPAa9SzjCUWCZTZ6LW8CKgX8jScwqkTEegJJKkOFctStjyXzW266WD8R.jpg

Spoiler

tumblr_static_tumblr_static_el07pxpb83s4so8wcgc40k484_640.png

Spoiler

maxresdefault.jpg

Spoiler

001.png

Spoiler

034049b53e6cb6eac22e9149f24b85ba.jpg

Not: Serinin Türkçe çevirisini Heterophobia Fansub yapmaktadır, emekleri için çok teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
7 saat önce, Barış D. Baryshx yazdı:

Öncelikle tanıtım için teşekkürlerde, bir şeyi düzeltmek gerek gibime geldi. Erkekler bu konuda önyargılı değil ki, gayet gerçekçi, shounen-ai bu yani :suicideoniplz:Bize terso şeyler bunlar:aaah-plz:

Sana terso yoksa okuyan hatta çevirisini yapan bile var kendi adına konuş :meh-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.