Jump to content

Önerilen İletiler

• Forum Admin

ROOKİES

Rookies_(manga).jpg

Tür                          : Manga
Cilt Sayısı                  : 24
Bölüm Sayısı             : 233
Durumu                    : Tamamlandı
Yayın Tarihi               : 03 Şubat 1998 / 25 Ağustos 2003
Tür                          : Komedi, Dram, Okul Hayatı, Shounen, Spor, Hayattan Kesitler
Yazar                       : Morita Masanori
Yazarın Diğer Eserleri  : Ato Ippon no Otoko (one-shot), Hello Baby (one-shot), Besharigurashi, Rokudenashi Blues, Shiba Inu, Suberu wo Itowazu
Yayınlandığı Dergi      : Shounen Jump
MAL Puanı                : 8.21
Karakterler                : Kawata Koichi, Wakana Tomochika, Shinjo Kei, Aniya Keiichi, Akaboshi Shoji, Mikoshiba Toru, Sekikawa Shuta, Tetsura Yufune (miyavv)

Konusu                    : 1 yıl boyunca tüm okul yarışmalarından elenmiş bir okul olan Futakotamagawa lisesine yeni atanan Japonca hocası Kawata Koichi bu lisede sorunlu öğrencilerden oluşan, sorunlu beyzbol takımı ile kendi yöntemleriyle uğraşmak zorunda kalır. Peki bu yol nasıl ilerleyecektir.

Kişisel Görüş             : Birçok sitede GTO ile karşılaştırmalar olmuş okurken bende olay örgüsünden dolayı aynı şeyi hissettim, belki bu görüşüme katılmazsınız ama  yan karakterlerimiz bana göre GTO dan daha iyiydi, ve sonu vardı en önemli nokta sanırım bu.

Kawata Sensei, görünüşte bu hoca salak mı yoksa fazla mı saf diye bir izlenim uyandırsa da okudukça kendine öyle bir bağlıyor ki Kawata Sensei diye oradan oraya kendinizi atıyorsunuz, beyzbol takımının neredeyse tüm karakterleri orijinal, geçmişte kendilerine ihanet edildiğini düşünerek öğretmenlere ve okula karşı tavır almış, aslında hayalleri olan ama bunları nasıl gerçekleştireceklerini bilmeyen, hocalarına saf salak derken kendilerinin aslında ne kadar da saf ve zayıf olduklarının farkına varan bir grup yeni yetme gencin onları destekleyen büyükleri olduğu sürece istedikleri birçok şeyi başarabileceklerini anlatan bir manga. Bir kişi insanın hayatını değiştirebilir mi? Bir kişi size ne kadar inanabilir? Siz o kişiye ne kadar inana bilirsiniz? Okuyun ve kararı kendiniz verin, keşke benim de böyle bir hocam olsaydı diyeceksiniz, belki de demeyeceksiniz bilemedim şimdi (:

Spoiler

ROOKIES_cover-3407.jpg

Ve konu için araştırırken gördüm Türkçe çevirisi de başlamış ben şok ben vefat manga lisansa girdiğinde okuyacak bir yerler bulamamış netin altına üstüne getirdikten sonra seriyi bulmuş biri olarak bu duruma gerçekten sevindim desem yeridir tamamlansın baştan bir daha okurum artık (:

Çeviriyi yapan gruba da ayrıca emekleri için teşekkürler buradan Türkçe olarak okuyabilirisiniz.

Rookies_(manga1).jpg

Bu arada manganın bir de dizisi bulunmakta aşağıda ufakcıktan onun da bilgilerini bulabilirsiniz.

rookies_characters2.jpg

Dizi Bilgileri;
Bölüm Sayısı                      :11
Yayınlanma tarihleri             : 19 Nisan 2008 - 26 Temmuz 2008
Diğer İsimleri                     : ルーキーズ -  Acemiler
Ülke                                 : Japonya
Oyuncular: Sato Ryuta (Kawato Koichi), Ichihara Hayato (Aniya Keiichi), Koide Keisuke (Mikoshiba Toru), Shirota Yu (Shinjo Kei), Nakao Akiyoshi (Sekikawa Shuta), Takaoka Sousuke (Wakana Tomochika), Kiritani Kenta (Hiratsuka Taira), Sato Takeru (Okada Yuya), Igarashi Shunji (Yufune Tetsuro), Kawamura Yosuke (Hiyama Kiyooki), Onoue Hiroyuki (Imaoka Shinobu), Murakawa Eri (Yagi Toko)

*Ayrıca Rookies SP isimli özel bölümü ve seri ile aynı isimli film mi vardır.

**Dizi müziklerini şiddetle tavsiye ederim.

Spoiler

01 - Rookies Main Theme

02 - Rookies Ai no Theme

03 - Awai Omoide

04 - Kinkyuu Jitai

05 - Takurami

06 - Rookies Sekiyou Trumpet

07 - Warui Yokan

08 - Ai no Ballad

09 - Run-D.Bass

10 - Kiseki

11 - Welcome to The Paradise

12 - Warera Niko Gakuna-in

13 - Smoking a Go-go

14 - Tamagawa no Hirusagari

15 - Tenmou Kaikai

16 - Battle 4 Nothing

17 - Mr. Paul Smith

18 - Chi no Playball

19 - Meikyou Shisui

20 - Kobushi or Tanagokoro

21 - Yume ni Tokimeke! Ashita ni Kirameke!

22 - One For All

23 - Kiseki (For Rookies Instrumental Version)

Dizisini izlemek için; http://www.yeppudaa.com/showthread.php?t=38856

Spoiler

rookies_characters.jpgrookies_characters1.jpg

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.