Jump to content

Visual Novel için çizim partneri

Paprika

Önerilen İletiler

Visual Novel için çizim partneri

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle böyle bir konuyu Fan Art başlığı altında açmam uygun düşüyor mu bilmiyorum onun için baştan moderatörlerden özrümü dileyerek gireyim.

Bir kaç sene içinde bir visual novel çıkartmayı düşünüyorum ve bunun için bilgisayar üzerinden çizim çalışmaya başladım ancak tabletsiz bunun biraz zor ve zaten uzun olan bir süreci daha da uzatacak bir girişim olduğu kanaatine vardım. Bunun için graphic art konusunda kendine güvenen ve çizim konusunda beraber çalışmak isteyen arkadaşlar varsa öğrenmek isterim. Yalnız, ben çizim konusunda yardım edebilirim ancak bir projede yer almak istemiyorum diyen varsa o da kabulümdür. Sadece çizim ve photoshop üzerine program önermeniz bile çok yardımcı olur. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben çizimin illaki grafik tabletle yapılması veya digital art olması gerekmediğini düşünüyorum. Gerçi fazla visual novel inceleme fırsatım olmadı. Bence "digital art gerekli mi?" diye biraz düşün. Başka bir alternatif de sadece renklendirmeyi dijital ortamda yapmak. Çizim konusunda Paint Tool Sai Photoshop'tan daha iyi bir programdır. Ben Paint Tool Sai ve Photoshop'u beraber kullanmanı öneririm.

Çalışmalarında başarılar dilerim. Umarım aradığın özelliklere sahip birini bulursun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

53 dakika önce, Barış D. Baryshx yazdı:

Dilek (UnderminE) yardımcı olabilir belki, gerçi o da light novel üzerine yoğunlaşmış biri.

İletişime geçeyim, teşekkür ederim.

16 dakika önce, Roronoa_Zoro yazdı:

Ben çizimin illaki grafik tabletle yapılması veya digital art olması gerekmediğini düşünüyorum. Gerçi fazla visual novel inceleme fırsatım olmadı. Bence "digital art gerekli mi?" diye biraz düşün. Başka bir alternatif de sadece renklendirmeyi dijital ortamda yapmak. Çizim konusunda Paint Tool Sai Photoshop'tan daha iyi bir programdır. Ben Paint Tool Sai ve Photoshop'u beraber kullanmanı öneririm.

Çalışmalarında başarılar dilerim. Umarım aradığın özelliklere sahip birini bulursun.

Aslında belki gerekmiyordur dijital ortamda olması ama öbür türlüsü hiç bilmediğim bir şey olduğu için kalkışmadım. Programlar için teşekkür ederim. :beg-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

http://www.trart.org Bu siteye bakmanı tavsiye ederim tamamiyle çizim üzerine yoğunlaşmış aralarında oldukça başarılı arkadaşlar mevcut istersen bu şekilde orada da bir konu açıp durum yoklaması yapabilirsin, katılımın daha fazla olacağını düşünüyorum. Başarılar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdi, Meast yazdı:

visual novel ne tarz çiziliyor ondan bahsediyorum oyunu tarzında mı :)

digital çizimde az buçuk bilgim var şuradan bakabilirsiniz isterseni

Ben de çizim deyince direkt çizimi anlattım :D Kalemle kağıda resim yapma sanatı falan diye. Visual novelda konusuna göre değişiyor belirli bir sınırlaması yok, animelerdeki gibi tıpkı. Çok realistik çizimleri olanlar da var anime çizimleri gibi olanlar da.  Ama ben biraz daha ikisinin ortası bir şey düşünüyorum ne çok gerçek ne çok kurgu :big-eye-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.