Jump to content

Sıkça Sorulan Sorular (GENEL)

Burda ki bilgiler yararlı oldu mu ?  

55 oy

1. 1. Burda ki bilgiler yararlı oldu mu ?

• Evet, çok işime yaradı.
      34
    • Hayır, pek yaramadı.
      16

Önerilen İletiler

• Yöneticiler

1 ) İzlemek istediğim videoya tıkladığımda hata iletisi alıyorum?

- Öncelikle Mozilla firefox ile bağlandığınızdan emin olun. Eğer hata iletisi almaya devam ediyorsanız videonun altında bulunan Video kırık linkine tıklayarak hata raporu gönderebilirsiniz.

2 ) Altyazı zamanlamasında hata var?

- Küçük ise hatanız kendiniz düzenleyebilirsiniz ayrıntılı anlatım için : https://www.facebook.com/video/video.php?v=1838001995359 eğer hata düzenlenemeyecek düzeyde ise videonun üstünde bulunan Altyazı kırık linkine tıklayarak rapor gönderebilirsiniz.

3 ) Rapor gönderdim ama düzenlenmedi mi düzenlenmedi mi diye bakmak zor oluyor ?

- Bunun için sistemsel olarak özellik geliştirdik üye menünüzde bulunan Hata raporlarım kısmından gönderdiğiniz hataları kontrol edebilir düzenlendiyse cevabını görebilirsiniz.

4 ) Videoları indiriyorum yalnız içinde altyazı çıkmıyor ?

- Sitemizde ki videoların çoğunluğu soft sub olarak yayınlanmaktadır videoları indirerek izlemek istiyorsanız http://forum.turkanime.tv/index.php?board=14.0 adresinde ki fansub gruplarının sitelerinden temin edebilirsiniz.

5) Naruto, Bleach & One Piece ne zaman eklenir ?

- Naruto - Perşembe Günü (Altyazısına bağlı olarak bu gün süresi uzayabilir)

- Bleach - Salı Günü  (Altyazısına bağlı olarak bu gün süresi uzayabilir)

- One Piece - Pazar Günü (Altyazısına bağlı olarak bu gün süresi uzayabilir)

6 ) Yoruma hata raporu yazdım inceleme yapılmadı yorumum silindi?

- Defalarca bu konu hakkında bildirimler yaptık ve yorumlarda yazılan bildirimleri gözardı ettiğimizden bahsettik. Neden gözardı ettiğimizi tekrar açıklayalım 10.000 anime mevcut şu an sitede her animeye 1 yorum gönderilse 10.000 yorum yapar ve bizim tek tek animeleri dolaşıp bu yorumları kontrol etmemiz mümkün değil ! Sonuç itibariyle bir çok video sitesi 30 gün boyunca izlenmeyen videoları silmektedir. Bunun önüne geçmenin mümkünatı yoktur. Lütfen hatalı link bildirimi ile gönderelim bizde tek bir noktadan tüm videoları görüp düzenleyebildiğimiz kadarını düzenleyelim.

7 ) Yorumum silindi neden acaba ?

- * Yorumunuz da kişi veya kişileri rencide edici davranışlarda bulunmuşsunuzdur.

- * Yorumunuz da kısa ve anlaşılmayan cümleler kullanmışsınızdır.

- * Yorumunuz da Türkçemizi düzgün ifadelerle kullanmamışsınızdır.

- * Yorumunuz da hata raporu belirtmişsinizdir (Bknz : 6)

- * Yorumunuz da ingilizce bölümün çıktığını yalnız bizim neden yayınlamadığımızı sormuşsunuzdur  (TR olursa zaten ekliyoruz ingilizce olarak izlemeyeceğiniz için ingilizcenin çıkması bizim için anlam ifade etmemektedir.)

- * Yorumunuz da devamının ne zaman çıkacağını sormuşsunuzdur. (Çıkınca eklemekteyiz bu konuda sıkıntınız olmasın.)

8 ) Altyazım siyah çıkıyor okuyamıyorum ?

- Altyazınızın siyah çıkmasının sebebi altyazı ayarlarım menüsünde yaptığınız ayarın olmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple altyazı ayarlarım menüsüne tekrar girip default ayarları kullanmalısınız.

9 ) Yaş sınırlaması olan animeleri nasıl izlerim ?

http://forum.turkanime.tv/hentai-bolumu-icin-yas-dogrulamasi-yapma-resimli-anlatim-t2108.0.html

10 ) Mahkeme Kararıyla kapatıldı diyor ne yapmalıyım?

DNS adreslerinizi 208.67.222.222 208.67.220.220 olarak değiştiriniz

Nasıl değiştirebileceğiniz aşağıda ki adreslerde resimli anlatılmıştır.

http://windows7li.blogspot.com/2010/02/windows-7-ile-yasakl-sitelere-girme-dns.html

http://www.alialtugkoca.com/arsiv/sansursuz-internet-icin-dns-sunucunuzu-degistirin/

11 ) Videozer, Videobb, Megavideo Premium istiyor ?

- Videozer ve videobb 60 dakika izlenimden sonra premium istemektedir bu süre megavideo da 72 dakikadır bunu aşmanın 2 yolu vardır.

- 1 ) Premium satın almak (Bunun bizimle ilgisi yoktur.)

- 2 ) Modemi resetleyip, videoya kaldığımız yerden devam etmek (Güzel tarafı kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz bu videolarda)

12 ) Alternatif videolar seçeneğinde boş sayfa geliyor ?

- Bunun tek bir açıklaması vardır IE yani Internet Explorer kullanıyorsunuzdur. (Mozilla Firefox, Chrome veya Opera gibi tarayıcılar kullanmalısınız) Ekibimiz bu konu üzerinde çalışıyor sorun giderilene kadar belirttiğimiz tarayıcıları kullanınız.

13 ) Rapor gönderdim düzenlendi cevabı geldi ama düzenlenmemiş ?

- Raporunuz düzenlendi olarak görünüyorsa bu düzenlendiği anlamına veya raporunuzda hata görülmediği anlamına gelmektedir.

Yapılabilirler;

* Mozilla Firefox Yüklemek

* Tarayıcı Geçmişi Silmek

* Hiç bir çare bulunamadı ise iletişim formundan durumu açıklamak.

- Açıklama sonucunda hala bir hata bulunmadığı bildiriliyorsa yapılacak işlemler;

Öncelikle bilgisayarın tüm elektrik devreleri ile bağlantısı kesilir. Daha sonra tek elle veya iki elle bilgisayar kavranılarak en yakın pencerenin yanına gidilir ve artık bu kullandığınız bilgisayarın kimseye faydası olmadığı anlaşıldığı için direk olarak aşağıya doğru dalış pozisyonunda gönderilir.

Dikkat edilmesi gerekenler;

- Aşağıdan kimsenin geçmediğinden emin olmak.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra...
Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.