Jump to content

Disqus Banları Hakkında Bilgilendirme


Amygirl
 Share

Recommended Posts

 • Forum Admin

TürkAnime.Tv Site yorumları Disqus sistemi üzerinden yürütülmekte olup bu sistemin kullanıcıları, anime ve bölüm altlarına yorumda bulunurken aşağıda belirtilen kurallara uymak zorundadır. Bu kurallara uymayan kişiler tespit edildiği an TürkAnime.Tv disqus sisteminden banlanır ve buradaki tüm iletileri silinir.

 

1) Kullanıcılar, anime ve animenin bölümlerinin altına animelerle ilgili spoiler verirken spoiler butonu kullanmak zorundadırlar. Spoiler uyarısı vererek de olsa spoiler butonu dışında spoiler içeren ileti atmak yasaktır. Disqus iletisi yazarken spoiler butonunu şu şekilde oluşturabilirsiniz:

gWy8J3.png

2) Yorumlar içinde başka disqus kullanıcılarına, animeye, anime yapımcılarına hatta karakterlere hele hele çevirmen ya da çeviri gruplarına hakaret etmek, küfür etmek katiyen yasaktır.

3) Bölüm altı seviyesiz tartışma yapmak, TürkAnime.Tv sitesinin kalitesini düşürücü muhabbetlere girmek yasaktır.

4) Özellikle popüler seriler altındaki ilk yorum atan kişi olayım ya da ileti sayım artsın derdinde olup "İlk yorum zaaaaaa" "nokta" "sdjdfhdsjjs" gibi anlamsız iletiler atan kişiler bunu yapmamaya özen göstermelidirler. Aynı kişiler tespit edildiğinde siteden uzaklaştırılır.

5) Her türlü erotik ve pornografik içerik, karakterlerle ilgili ilginç fantezileri yorumlara dökmek yasaktır.

6) Anime ya da bölüm altlarına "Bunu izleyeceğinize gidin ... izleyin" gibi ibarelerle insanlara +18 içerikli anime önermek, insanları yanlış yönlendirmek yasaktır. Türkanime.Tv kullanıcı yaş grubu aralığını göz önünde bulundurup elimizi vicdanımıza koyalım.

 

Not: Küfür ve spoiler sebebi ile banlanmış kişilerin banı asla açılmayacaktır.

 

Bunun dışında:

***** Şikayet sistemi aktiftir. Bölüm altı yorumlarda sizi rahatsız edecek spoiler ve küfür gördüğünüzde disqus yetkililerine ulaşıp var olan kural ihlalinin olduğu bölüm linkini ve hesap adını belirterek şikayet edebilirsiniz.

***** Banlanmış kişiler ise banları hakkında disqus yetkililerine güzel bir uslup kullanmak şartı ile ulaşabilirler.

***** Disqus Yetkilileri ve Site Yöneticisi ihtiyaca yönelik kurallarda değişiklik yapabilir. Değişiklikler buradan duyurulacaktır.

TürkAnimeTv nin discord sunucusundan Disquss Moderatörüne ulaşabilirsiniz. Discorda TürkAnimeTv nin ana sayfasında sağ alt köşedeki discord baloncuğundan ulaşabilirsiniz.

 

Genel Uyarı: Foruma açılan kişisel "Disqus Hesabım Ban Yedi" içerikli konular yetkililerce uyarısız silinecektir.

Link to comment
Share on other sites

 • Amygirl featured and pinned this topic
 • Forum Admin
Amygirl, 19.06.2017 - 11:54 yazdı:

Not: Küfür ve spoiler sebebi ile banlanmış kişilerin banı asla açılmayacaktır.

 

SiyahDranza, 12 dakika önce yazdı:

Sonunda kendimizi affettirmek için bir şansa sahibiz ha neden ban yediğimi de bilmiyorum gerçi newyse yapmışızdır bir yanlış elbette Yetkililerden birini bulayım da affettiriyim kendimi :onion_yep_by_7anime7drawer7:

 

Link to comment
Share on other sites

bu konu hakkında çok şey yazmak isterim ama olmaz yaş kitlesi giderek aşağı doğru gitmekle birlikte atılan yorumların kalitesi seviyesizlikleri de cabası herkes daha dikkatli olmalı sürekli spoiler verenlere lütfen kendinize saklayın lütfen 

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • By TheDarkUs
   Herkese merhaba yaklaşık 1.5 hafta önce ban yedim sanırım * işaretini kullandığım  için oldu şuan herhan gibi bir yere yorum yapamıyorum sizden ricam ban süresini nasıl öğrenebilirim ?
  • By misbed
   AltDentifier verdiği linkten hesabımı doğrularken bir  anda "Farklı bir Discord hesabıyla doğrulama yapmaya çalıştığınız için sunucudan yasaklandınız!" yazısı çıktı sanırım discord  epostasıyla  google epostam  farklı olduğu için olmuş  ne yapmalıyım yardım edersiniz sevinirim 
  • By HerkezeMiyawlar
   Öncelikle şimdiden bilgi vericeklere teşşekür ederim ve yardımcı olacak yetkililere de aynı şekilde teşşekür ederim...
   Konumuza gelirsek ben sanırım ki bundan da pek emin değilim (:D) ban yemişim yorum yapamıyorum yanıt da yazamıyorum vesaire yaklaşık tam emin olmamakla beraber 2 aydır ban'lı olduğumu düşünüyorum neden ban yediğimi bilmiyorum neden yediğime dair bilgi vericek yada bilgi edinebileceğim sitede bir yer varda ben mi bilmiyorum? tekrardan teşşekürler.((Son olarak yazım kurallarınca yaptığım hataları mazur görün lütfen edebiyatım zayıf yazım kurraları filanda facia :D))
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.