Jump to content

Disqus Banları Hakkında Bilgilendirme

Amygirl

Önerilen İletiler

• 6 ay sonra...
  • Yanıtlar 32
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

TürkAnime.Tv Site yorumları Disqus sistemi üzerinden yürütülmekte olup bu sistemin kullanıcıları, anime ve bölüm altlarına yorumda bulunurken aşağıda belirtilen kurallara uymak zorundadır. Bu kurallar

Aslında bölüm hakkında, bölüm altına yorum yapmak spoiler olmamalı, zaten değil de. Önce izlemeyip, sonra yorumlara bakan tipler spoiler diyor. Niye izlemeden bakıyorlar bölümün yorumuna anlamadım, ma

Bende okunuyor ama   Değiştireyim bari 

Posted Images

Hocam merhaba defalarca yorumum silindiğini için üye olup sormak durumundayım.

Bu bölümdeki karakter tahlil ve tahminlerim neden silindi? Ne hakla ve neden haber verilmeden silindi? MERAK EDİYORUM.

http://www.turkanime.tv/video/kimetsu-no-yaiba-12-bolum

2. si ise soracağım bir soru

Bir bölümün altında örneğin HunterXHunter 20. Bölümün altında normalde olması gereken o bölümün yorumları değil midir? O bölümde yaşanan Off be killua şunu nasıl kesti, bu bölümde bu çok sıkıcıydı hiçbir şey yapmadı yattı uyudu gibi yorumlar SPOILER midir? Filmlerde veya Animelerde yorum kısmı o bölümün yorumu ve bilgi paylaşımı için vardır kullanıcılar o bölümü yorumlar ve bilgi aktarır. Gelecek bölümlerden bilgi veriliyorsa bu SPOILER dir ve Bu SPOILER koduna alınır. Eğer böyle değilde aynı bölümde spoiler kısmına alınacak diyorsanız o yorumlarda paylaşılan herhangi bir yorum ve fansubların ekran görüntüleri de spoilerdir ve silinmesi gerekir. Aynı bölümde aynı bölümün yorumunu paylaştığım ve ötesi hakkında hiçbir şey paylaşmadığım halde ergen arkadaşlar spoiler diye şikayet edince siliniyor eğer durum buysa bende seyredilen bölümle alakalı tüm spoilersiz yorumları şikayet edeceğim. Silinmezlerse de HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Ergen yaşında ki insanların zayıf ve küçük kararlarını tartmadan düşünmeden yorum silinmez. Eğer silinseydi, en başta fansubların o bölümden sahneler paylaşılan gifleri silinirdi daha sonra da o bölüm hakkında ki tüm yorumlar. ZATEN YORUM BÖLÜMÜ Anime açılmadan öncede kapalı duruyor.

Umarım bu 2 konu hakkında açıklayıcı ve bilgilendirici yazı yazarsınız. Diğer türlü telif hakkı patent ve reklam konusunda gerek global gerekse ülke içi tüm kanalları sitenize yönlendireceğim. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
Prof, 2 saat önce yazdı:

Hocam merhaba defalarca yorumum silindiğini için üye olup sormak durumundayım.

Bu bölümdeki karakter tahlil ve tahminlerim neden silindi? Ne hakla ve neden haber verilmeden silindi? MERAK EDİYORUM.

http://www.turkanime.tv/video/kimetsu-no-yaiba-12-bolum

2. si ise soracağım bir soru

Bir bölümün altında örneğin HunterXHunter 20. Bölümün altında normalde olması gereken o bölümün yorumları değil midir? O bölümde yaşanan Off be killua şunu nasıl kesti, bu bölümde bu çok sıkıcıydı hiçbir şey yapmadı yattı uyudu gibi yorumlar SPOILER midir? Filmlerde veya Animelerde yorum kısmı o bölümün yorumu ve bilgi paylaşımı için vardır kullanıcılar o bölümü yorumlar ve bilgi aktarır. Gelecek bölümlerden bilgi veriliyorsa bu SPOILER dir ve Bu SPOILER koduna alınır. Eğer böyle değilde aynı bölümde spoiler kısmına alınacak diyorsanız o yorumlarda paylaşılan herhangi bir yorum ve fansubların ekran görüntüleri de spoilerdir ve silinmesi gerekir. Aynı bölümde aynı bölümün yorumunu paylaştığım ve ötesi hakkında hiçbir şey paylaşmadığım halde ergen arkadaşlar spoiler diye şikayet edince siliniyor eğer durum buysa bende seyredilen bölümle alakalı tüm spoilersiz yorumları şikayet edeceğim. Silinmezlerse de HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. Ergen yaşında ki insanların zayıf ve küçük kararlarını tartmadan düşünmeden yorum silinmez. Eğer silinseydi, en başta fansubların o bölümden sahneler paylaşılan gifleri silinirdi daha sonra da o bölüm hakkında ki tüm yorumlar. ZATEN YORUM BÖLÜMÜ Anime açılmadan öncede kapalı duruyor.

Umarım bu 2 konu hakkında açıklayıcı ve bilgilendirici yazı yazarsınız. Diğer türlü telif hakkı patent ve reklam konusunda gerek global gerekse ülke içi tüm kanalları sitenize yönlendireceğim. 

Disqus kullanıcı adınızı ve mail adresinizi özelden yazın, kontrol edeyim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

torotoro, 7 saat önce yazdı:

Disqus kullanıcı adınızı ve mail adresinizi özelden yazın, kontrol edeyim.

2. sorduğum soruyu da kural olarak açıklasanız herkes için sağlıklı olur bizde buna göre yapılması gerekeni ve yapılmaması gerekeni yazarız. Keyfe keder yorumlarımız siliniyor. O bölümün altında o bölümün yorumu, ekran görüntüsü hakkında yorum spoiler kodlu mu yoksa spoiler kodsuz mu paylaşılacak. Yorum kısmını aç demeden açılmamasına rağmen, 15 yaş altı bir ergenin şikayet edip yorumun boş yere sildirilmesi kadar saçma bir şey yok. Zaten o bölümün altında o bölümün yorumu olur. Beğendiğimiz beğenmediğimiz anlardan bahsederiz karakter yapısını anlatırız. 

Açıkca şu kuralın nasıl olması gerektiğini söyleyin yok bahsedilemez derseniz bölüm altı %99 yorumun ve en başta fansub yorumlarının kaldırılması gerekli. Şikayet gelince bakılmadan mı siliniyor? Kural nedir açıklayın lütfen.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin
Prof, 14 saat önce yazdı:

O bölümde yaşanan Off be killua şunu nasıl kesti, bu bölümde bu çok sıkıcıydı hiçbir şey yapmadı yattı uyudu gibi yorumlar SPOILER midir? Filmlerde veya Animelerde yorum kısmı o bölümün yorumu ve bilgi paylaşımı için vardır kullanıcılar o bölümü yorumlar ve bilgi aktarır. Gelecek bölümlerden bilgi veriliyorsa bu SPOILER dir ve Bu SPOILER koduna alınır.

O bölümle ilgili olsa dahi spoiler kodunun kullanılmasını öneriyoruz. Bölümü izlemeden yorumlara bakan insanlar oluyor, mağduriyet yaşanmaması için en sağlıklısı öyle olacaktır. Birkaç ay önce de bu yüzden yorumları sakladık. (Yorumları Göster'e tıklamak gerekiyor)

Eğer böyle değilde aynı bölümde spoiler kısmına alınacak diyorsanız o yorumlarda paylaşılan herhangi bir yorum ve fansubların ekran görüntüleri de spoilerdir ve silinmesi gerekir.

Bazı fansublar spoiler içeren görüntüleri spoiler koduna alarak paylaşmakta eğer yapmayan olursa fansub ile görüşüp, daha hassas davranmalarını rica edebilirsiniz. (Fansubların Discord sunucularından iletişim kurabilirsiniz)

Aynı bölümde aynı bölümün yorumunu paylaştığım ve ötesi hakkında hiçbir şey paylaşmadığım halde ergen arkadaşlar spoiler diye şikayet edince siliniyor eğer durum buysa bende seyredilen bölümle alakalı tüm spoilersiz yorumları şikayet edeceğim.

Belli sayıda kişi yorumu şikayet edince Disqus yorumu otomatik olarak yayından kaldırıyor, onaya sunuyor. Her gün binlerce yorum yapıldığı için bütün yorumları ayıklayamayabiliyoruz. Ayrıca Disqus'ta high-rep / low-rep (reputation) sınıflandırması mevcut. Yorumlarınız fazla eksi alıyorsa (down vote) low-rep, artı alıyorsa (up vote) high-rep oluyorlar. Bu sınıflandırma da yorumlarınıza Disqus sisteminin size ne kadar müdahale edeceğini de etkiler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Prof, 11 saat önce yazdı:

2. sorduğum soruyu da kural olarak açıklasanız herkes için sağlıklı olur bizde buna göre yapılması gerekeni ve yapılmaması gerekeni yazarız. Keyfe keder yorumlarımız siliniyor. O bölümün altında o bölümün yorumu, ekran görüntüsü hakkında yorum spoiler kodlu mu yoksa spoiler kodsuz mu paylaşılacak. Yorum kısmını aç demeden açılmamasına rağmen, 15 yaş altı bir ergenin şikayet edip yorumun boş yere sildirilmesi kadar saçma bir şey yok. Zaten o bölümün altında o bölümün yorumu olur. Beğendiğimiz beğenmediğimiz anlardan bahsederiz karakter yapısını anlatırız. 

Açıkca şu kuralın nasıl olması gerektiğini söyleyin yok bahsedilemez derseniz bölüm altı %99 yorumun ve en başta fansub yorumlarının kaldırılması gerekli. Şikayet gelince bakılmadan mı siliniyor? Kural nedir açıklayın lütfen.

torotoro, 7 saat önce yazdı:

Aslında bölüm hakkında, bölüm altına yorum yapmak spoiler olmamalı, zaten değil de. Önce izlemeyip, sonra yorumlara bakan tipler spoiler diyor. Niye izlemeden bakıyorlar bölümün yorumuna anlamadım, mazoşist bir durum:lol2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhabalar efendim,

Aylar öncesinde, yorumlarda animedeki bir karaktere küfür ettiğimden Disqus banı yemiştim.İletişim kısmından üzgün olduğumu belirtip bir daha yapmayacağımı bu yüzden banı kaldırmanızı temenni ettim.Bunun için tekrar özür dilerim anlık öfke idi.Banın kalkmayınca ve cevap alamayınca buradan yazmaya karar verdim.Yoğunluktan cevap veremiyorlardır diye.Bir şekilde hesabın açılma ihtimali var mıdır?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nyunyenoreo, 24.06.2019 - 15:08 tarihinde yazdı:

Merhabalar efendim,

Aylar öncesinde, yorumlarda animedeki bir karaktere küfür ettiğimden Disqus banı yemiştim.İletişim kısmından üzgün olduğumu belirtip bir daha yapmayacağımı bu yüzden banı kaldırmanızı temenni ettim.Bunun için tekrar özür dilerim anlık öfke idi.Banın kalkmayınca ve cevap alamayınca buradan yazmaya karar verdim.Yoğunluktan cevap veremiyorlardır diye.Bir şekilde hesabın açılma ihtimali var mıdır?

İlk sayfadan alıntı yapayım:

2) Yorumlar içinde başka disqus kullanıcılarına, animeye, anime yapımcılarına hatta karakterlere hele hele çevirmen ya da çeviri gruplarına hakaret etmek, küfür etmek katiyen yasaktır.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nyunyenoreo, 10 saat önce yazdı:

Merhabalar efendim,

Yassağ kaarşim:pretty-onion-head-emoticon::onion_yep_by_7anime7drawer7: geri döndürüle bilemez şekilde banlıyoruz saygı değer üyelerimizi:tuzkistrokeplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Barış D. Baryshx, 23.06.2019 - 21:08 yazdı:

Aslında bölüm hakkında, bölüm altına yorum yapmak spoiler olmamalı, zaten değil de. Önce izlemeyip, sonra yorumlara bakan tipler spoiler diyor. Niye izlemeden bakıyorlar bölümün yorumuna anlamadım, mazoşist bir durum:lol2-onion-head-emoticon:

Barış hocam siz farklı demişsiniz, torotoro hocam başka demiş. Bunu karara bağlayıp disqus yorum kurallarına eklesenizde bizde ona göre davransak daha güzel olur :) Bende sizinle aynı düşünüyorum. Zaten o bölümün altında yorumlarda o bölümü konuşmayacaksak yorum kısmının ne anlamı var? Spoiler kodu girilince insanlar spoiler yiyeceğim zannederek o bölümün yorumuna bile bakmaz ve gerçek spoiler dediğimiz ileriyi anlatan yorumlardan farkı kalmaz. :) İnsanlar birbiriyle yorum kısmını o bölümden aldıkları hazzı paylaşmak anladıklarını paylaşmak ve kendi yorumlarını paylaşarak birbirleriyle sohbet etmek için kullanıyor zaten.

Her türlü sizlerden rica ediyorum. Sistemin bu kuralını açıkca belirleyip maddelere ekleseniz güzel olur.

Sizin dediğiniz gibi olacaksa da başım gözüm üstüne ona göre davranacağım.

Diğer türlü de olacaksa başım gözüm üstüne ona göre davranacağım. Eğer böyle olursa Disqus kısmında ki yorumların %90 silinecek demek oluyor ve bende şikayet edeceğim ki hak yenmesin. Keyfi iş olmasın. Bu pek mantıklı gelmiyor bana. Hayırlı günler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.