Jump to content

Polingu.com Anime izleyerek Japonca öğrenin

Ogulcann

Önerilen İletiler

Öncelikle Yabancı dil öğrenmek üzerine bir web sitem var ve bunun üzerinde 1 yıldır çalışıyorum. Adresi https://polingu.com . Dizi, film, anime, şarkı izleyerek ve dinleyerek yeni bir yabancı dil öğreniyorsunuz, çıkan küçük kısımları çeviriyorsunuz. Örnek vermek gerekirse bunlar mobil uygulamamızdan görüntüler;

DDJg06XWsAAOYwR.jpg

DDJg06YW0AAmT6q.jpg

DDJg06cXoAAzJuI.jpg

İçerisinde sadece Japonca yok dil olarak. Korece, İngilizce de var ve mümkünse başka dillerde eklemek istiyorum. Ayrıca multiplayer ve karaoke gibi seçeneklerde var web sitemizde. Gelelim asıl konuya, bana yardım edecek insanlar arıyorum. Dediğim gibi çeviri yapabilecek insanlar. Her türlü dil kabulümdür. Projenin bütün yazılımını ve İngilizce çevirisini kendim yapıyorum. Bana buradan mesaj atmanız yeterli.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Merhaba herkese yorumları için teşekkür ederim. :) 

Haraguro, 29.06.2017 - 02:39 yazdı:

Çok tatlı bir şeye benziyor, mutlaka inceleyeceğim. Çeviri konusunda da yardım etmek isterim açıkçası, gerçi İngilizce dışında pek bir dilim yok biraz da Fransızca. Ama takdir ettim, devamı da gelsin mutlaka.:happy-milk-bottle-emoticon:

:D Her dil makbule geçer, dil ayrımı yok. :big-eye-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

konsept güzel de çok fazla hata var her sitende girdiğim her örnekte yazım hatası veya apayrı sözcükler ayrıca dinleme egzersizleri koymuşsun üstten altyazıyla orijanilini açabiliyoruz güzel de altta da romajili sormuşun romajili kim ne yapsın, altyazıya basınca hiraganalı açılsın altta orijinalini sor de hora geçsin romajiliyi kardeşiim de dinlese yapar, hatalara geri dönersek buraya koyduğun örneklerde bile erika-chan sonnakotoiwanaide diyor sen hiraganayla sona koto iwanaide demişsin arada bir de boşluk bırakmışsın daha kafa karıştırıcı boşluk yerine kanji kullanıp ve de dogru yazsan 「そんなこと言わないで」やってばいいのに。言葉間の間隔はともかく何で「そんあ」書いてるの? 間違ってる情報を教えないでください。そもそも本当に日本語知ってるの?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

animemuzikleri, 9 dakika önce yazdı:

konsept güzel de çok fazla hata var her sitende girdiğim her örnekte yazım hatası veya apayrı sözcükler ayrıca dinleme egzersizleri koymuşsun üstten altyazıyla orijanilini açabiliyoruz güzel de altta da romajili sormuşun romajili kim ne yapsın, altyazıya basınca hiraganalı açılsın altta orijinalini sor de hora geçsin romajiliyi kardeşiim de dinlese yapar, hatalara geri dönersek buraya koyduğun örneklerde bile erika-chan sonnakotoiwanaide diyor sen hiraganayla sona koto iwanaide demişsin arada bir de boşluk bırakmışsın daha kafa karıştırıcı boşluk yerine kanji kullanıp ve de dogru yazsan 「そんなこと言わないで」やってばいいのに。言葉間の間隔はともかく何で「そんあ」書いてるの? 間違ってる情報を教えないでください。そもそも本当に日本語知ってるの?

İlk olarak site öğrenmek için olduğundan bence Romanji şart, iki ayrı alfabenin bulunmasının kimseye zararı yok. Ama ayrı olarak isteyenin romaji isteyenin hiragana ile yapabileceği bir sistem daha sağlıklı olabilir. Ayrıca Japonca çevirileri ben yapmadım, bir arkadaşım yaptı. Ben İngilizce çeviriyorum. Zaten çeviriden anlayan birilerini aramamın sebebi de bu. Bu yanlışları düzeltmek. Sorun zaten Japonca ve Korece içerikte. Bunlardan anlayan kişiler bulmam gerekiyor. Yoksa siteyi her türlü düzenleyebiliyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

God Eater, 4 saat önce yazdı:

Güzel bir site olmuş.

Okul zamanında insanlar siteye pek bir girmeyebilir ancak yaz döneminde siteye girip anime izlerken dil öğrenmeyi kim istemez ki;bence dil öğrenmek hem de eğlenerek öğrenmek çok iyi bir fikir.:onion_yep_by_7anime7drawer7:

:D çok teşekkürler :big-eye-onion-head-emoticon: 

AndaAtsushi, Bir saat önce yazdı:

Harika bir site olmuş, ben beğendim! :happy-milk-bottle-emoticon:Yardımcı olamayacağım ancak dil öğrenmek adına kullanabilirim. Biraz geliştirilirse çok daha güzel olacak elbette. Sık kullanılanlara ekliyorum :smiley2:

Çevirmenlerimiz olunca daha da ilerleyeceğiz. Yazılımsal olarakta çalışıyorum. Çok teşekkür ederim. :gameaddictplz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.