Jump to content

Dünya aslında çok net imiş...

sShoguNn

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 39
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Aylar önce forumun chatine ilk geldiğim zamanlarda yazmıştım chatte takılanlardan belki hatırlayanlar olur ben yıllardır miyopum ve uzağı çok kötü görüyorum. Daha o zamanlardan bana doktora git d

Bende miyopum ama gözlük vermediler.Nedeni ise gizli miyopmusum.Sağ gözüm 2 numara olmasına ragmen vermediler.Bir daha gidecem.Hayırlısı :D

Ben sana kıyamam    Göz kusuru olanların çoğu gözlük takıncaya kadar göz kusuru olduğunu bilmiyor.  Araba kullanırken bir araba takip mesafesinden takip ettiğim arabaların plakasını okuy

• 2 hafta sonra...

Konunun başlığını görüp de sürekli depresif bir şey olduğunu sanmıştım ben meğer gözlükmüş :haha-milk-bottle-emoticon:

Ben de bir 6 senedir takıyorum ilk taktığım zaman aynı böyle hissetmiştim. Hep geçtiğim yerlerde gözlüğü takıp çıkarıp görebildiklerime şaşırmıştım falan. Hala ağaçlardaki yaprakları tek tek görünce etkileniyorum.. :loveloveplz: Aslında fazla geç kalmayıp bir doktora gitmekte fayda var.. Ben ilk gittiğimde 2,5'tu zamanla 3,75'e çıktı ama yirmi yaştan sonra sabitleniyormuş kimisinde. Benimki de ne zamandır aynı ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1456ha, 4 saat önce yazdı:

Konunun başlığını görüp de sürekli depresif bir şey olduğunu sanmıştım ben meğer gözlükmüş :haha-milk-bottle-emoticon:

Ben de bir 6 senedir takıyorum ilk taktığım zaman aynı böyle hissetmiştim. Hep geçtiğim yerlerde gözlüğü takıp çıkarıp görebildiklerime şaşırmıştım falan. Hala ağaçlardaki yaprakları tek tek görünce etkileniyorum.. :loveloveplz: Aslında fazla geç kalmayıp bir doktora gitmekte fayda var.. Ben ilk gittiğimde 2,5'tu zamanla 3,75'e çıktı ama yirmi yaştan sonra sabitleniyormuş kimisinde. Benimki de ne zamandır aynı ^^

Aaaa tamamen aynı ya :admire-onion-head-emoticon:

Bende takıp çıkarıp aradaki farka baktım şaşırdım hala da arasıra bakarım ve bende ağaçların yapraklarını çok detaylı görebildiğimde etkilenmiştim :hell-yes-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Ne..? Dünya net miydi? 

Sanırsam benim de bir gözlük almam gerek. 3 yıl önce doktora gitmiştim ve bir tane almıştım, numaram 1,5'tu. Ancak çok çirkin ve ağır bir gözlüktü, sayesinde gözük takmaktan soğudum... Takmayı bıraktığım günden itibaren numaramın da artış gösterdiğini düşünüyorum. O eski gözlüğü takmayı denedim ve sonuç pek hoş değildi. 

Dünyam 144p. Yakın zamanda gözlük almalıyım çünkü düzgün görememek beni her türlü etkiliyor. Etrafımı net göremeyince bakmaya değer bulmuyorum ve içine kapanık izlenimi veriyorum. Rahatsız edici bir durum...  :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Ama senin adına sevindim. Hd dünyanın tadını çıkar!  :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

AndaAtsushi, 2 saat önce yazdı:

Ne..? Dünya net miydi? 

Sanırsam benim de bir gözlük almam gerek. 3 yıl önce doktora gitmiştim ve bir tane almıştım, numaram 1,5'tu. Ancak çok çirkin ve ağır bir gözlüktü, sayesinde gözük takmaktan soğudum... Takmayı bıraktığım günden itibaren numaramın da artış gösterdiğini düşünüyorum. O eski gözlüğü takmayı denedim ve sonuç pek hoş değildi. 

Dünyam 144p. Yakın zamanda gözlük almalıyım çünkü düzgün görememek beni her türlü etkiliyor. Etrafımı net göremeyince bakmaya değer bulmuyorum ve içine kapanık izlenimi veriyorum. Rahatsız edici bir durum...  :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Ama senin adına sevindim. Hd dünyanın tadını çıkar!  :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Çirkin ve ağır bi gözlük nasıl vermişlerki bende gözlük camını özel teknikle inceltiyorlarmış aynı görevi görüyor ama daha ince ve normal boyutlarda standart bi gözlük görünümü var. :confused-onion-head-emoticon:

Belki yeni bi tekniktir 3 yıl öncesine göre

Bakar kör oluyorsun bi bakıma o durumdayken 144p ile :sigh-onion-head-emoticon:

Teşekkürler :thank_you__onion_by_elcerbero:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...

Bende keşke erken alsaymışım şu gözlüğü diyenlerdenim. Ortaokulda iken slide ları okuyamama durumu ile baş gösteren miyopluk (ha birde astigmatım var :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z: )maceram hala seyrinde devam ediyor. Lise 3 te almıştım ilk gözlüğümü ve inancınız olsun o fosili hala kullanıyorum :D. Gözlerim 3 numara olmuştur diye tahmin ediyorum şu an. Miyop olmak bir yandan güzel ama böyle yürürken, izole olmak isterken, yalnız kalmak isterken faydalı olabiliyor. Ama efendim öbür türlü hiç çekilecek şey değil. Az sıra arkadaşı telef etmedik. "Hoca ne yazmış oraya yahu? Okuyamıyorum! Defterine bakabilir miyim?"ler falan. Şimdiyse lenslere terfi ettik bakalım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Bir yerde gözlüğün nesnelerin boyutunu küçülterek net görüş sağladığını okumuştum.Miyop ameliyatı olanlarla konuştuğumdada yıllarca gözlük kullanmış kişiler bu ameliyatı olunca nesneleri daha büyük gördüklerini söylemiş.Yine bir yerlerde okuduğum şey gözleri küçülttüğüydü bu arada sırada aklıma geliyor çok bişey araştırmadım.Miyobun büyümesinide durdurmuyor hatta benim her sene 0.25-0.50 arası artıyor.Neden oluyor diye sorunca bilgisayara telefona çok bakıyorsundur diyorlar halbuki önceki gittiğim doktor o gözlerini yorar ama gözlük taktığın sürece büyüme olmaz demişti.Onun dışında bide miyobun ilerlerse glokom ihtimali yükseliyor glokom demek ömür boyu gözüne damla damlatmak demek.

Göz çok hassas bir konu olduğu için bir sürü şey biliyormuşum meğerse yazdıkça aklıma geldi :homelessonionplz: Ameliyat sonrası daha çok araştırıyorum bu göz komplikasyonlarını ama böyle araştırdıkçada insan paranoyak oluyor.Kör olursam bilin ki lazer ameliyatı kötü bişeymiş 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra...

Başlığa bakınca dedim ki işte hayatında bir dönüm noktası tecrübesi yaşamış olan biri, kim bilir hangi görmezden geldiğimiz konuyu aydınlatacak şimdi diye içimden geçiriyordum.:waiting-onion-head-emoticon:

Sonra ciddi ciddi görme ile ilgili bir konuymuş. :whistling-onion-head-emoticon: 

Neyse arkadaşlar göz için maalesef söyleyecek fazla bir şeyim yok göz küremizin şeklinden ötürü siz yakın nesnelere gözlerinizi odakladıkça o numaralar da büyüyecek :flying-crazy-rabbit-emoticon: göz hareket egzersizleri ve uzağa-yakına bakma şeklinde günlük egzersizler yaparak numara büyümesini yavaşlatabilir hatta durdurabilirsiniz hepinize geçmiş olsun:love-you-crazy-rabbit-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.