Jump to content
Türk Anime TV Forum
sShoguNn

Dünya aslında çok net imiş...

Önerilen İletiler

Mileydi, 01.07.2017 - 10:58 yazdı:

Lise de 0,50 ile başlayıp giderek yükselen bir grafik izledim çok istikrarlıyım bu konuda :big-eye-onion-head-emoticon: 30 undan sonra göz numarası büyümez demişlerdi ama benim 2 derece birden yükseldi ve yükselmeye devam ediyor demek ki biyolojik yaşım hala kendini bulamamış 20 lerin de sanıyor:happy-dancing-crazy-rabbit-emoticon:Ama bu sadece gözler için geçerli diğer her yer gayet yaşının üstünde :get-out-crazy-rabbit-emoticon:

ablamın göz numarası 4,50. duyan kör zannediyor :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Sena33, 1 dakika önce yazdı:

benim abimin ki 5,5 ama ilkokuldan beri takıyor

benim ablam 2.5 yaşından beri bu durumda. şu anda 19 yaşında 20 yaşında ameliyat olursa bir daha takması gerekmeyecek falan diyorlardı hayırlısı...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konunun başlığını görüp de sürekli depresif bir şey olduğunu sanmıştım ben meğer gözlükmüş :haha-milk-bottle-emoticon:

Ben de bir 6 senedir takıyorum ilk taktığım zaman aynı böyle hissetmiştim. Hep geçtiğim yerlerde gözlüğü takıp çıkarıp görebildiklerime şaşırmıştım falan. Hala ağaçlardaki yaprakları tek tek görünce etkileniyorum.. :loveloveplz: Aslında fazla geç kalmayıp bir doktora gitmekte fayda var.. Ben ilk gittiğimde 2,5'tu zamanla 3,75'e çıktı ama yirmi yaştan sonra sabitleniyormuş kimisinde. Benimki de ne zamandır aynı ^^

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Sena33, 21.07.2017 - 19:22 yazdı:

benim abimin ki 5,5 ama ilkokuldan beri takıyor

Kusura bakmayın maydonoz olmadan edemedim. Arkadaşımın 9,25-8 idi sanırım. Kendisi miyop. Gözlük zaten maşallah parmak gibi :S. Ama en azindan gözlük ile bi nevi tedavi buldugu icin sukreder surekli :panda-21:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1456ha, 4 saat önce yazdı:

Konunun başlığını görüp de sürekli depresif bir şey olduğunu sanmıştım ben meğer gözlükmüş :haha-milk-bottle-emoticon:

Ben de bir 6 senedir takıyorum ilk taktığım zaman aynı böyle hissetmiştim. Hep geçtiğim yerlerde gözlüğü takıp çıkarıp görebildiklerime şaşırmıştım falan. Hala ağaçlardaki yaprakları tek tek görünce etkileniyorum.. :loveloveplz: Aslında fazla geç kalmayıp bir doktora gitmekte fayda var.. Ben ilk gittiğimde 2,5'tu zamanla 3,75'e çıktı ama yirmi yaştan sonra sabitleniyormuş kimisinde. Benimki de ne zamandır aynı ^^

Aaaa tamamen aynı ya :admire-onion-head-emoticon:

Bende takıp çıkarıp aradaki farka baktım şaşırdım hala da arasıra bakarım ve bende ağaçların yapraklarını çok detaylı görebildiğimde etkilenmiştim :hell-yes-onion-head-emoticon:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne..? Dünya net miydi? 

Sanırsam benim de bir gözlük almam gerek. 3 yıl önce doktora gitmiştim ve bir tane almıştım, numaram 1,5'tu. Ancak çok çirkin ve ağır bir gözlüktü, sayesinde gözük takmaktan soğudum... Takmayı bıraktığım günden itibaren numaramın da artış gösterdiğini düşünüyorum. O eski gözlüğü takmayı denedim ve sonuç pek hoş değildi. 

Dünyam 144p. Yakın zamanda gözlük almalıyım çünkü düzgün görememek beni her türlü etkiliyor. Etrafımı net göremeyince bakmaya değer bulmuyorum ve içine kapanık izlenimi veriyorum. Rahatsız edici bir durum...  :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Ama senin adına sevindim. Hd dünyanın tadını çıkar!  :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
AndaAtsushi, 2 saat önce yazdı:

Ne..? Dünya net miydi? 

Sanırsam benim de bir gözlük almam gerek. 3 yıl önce doktora gitmiştim ve bir tane almıştım, numaram 1,5'tu. Ancak çok çirkin ve ağır bir gözlüktü, sayesinde gözük takmaktan soğudum... Takmayı bıraktığım günden itibaren numaramın da artış gösterdiğini düşünüyorum. O eski gözlüğü takmayı denedim ve sonuç pek hoş değildi. 

Dünyam 144p. Yakın zamanda gözlük almalıyım çünkü düzgün görememek beni her türlü etkiliyor. Etrafımı net göremeyince bakmaya değer bulmuyorum ve içine kapanık izlenimi veriyorum. Rahatsız edici bir durum...  :bad-atmosphere-onion-head-emoticon:

Ama senin adına sevindim. Hd dünyanın tadını çıkar!  :muajajaja__how_funny__onion_by_elcerbero:

Çirkin ve ağır bi gözlük nasıl vermişlerki bende gözlük camını özel teknikle inceltiyorlarmış aynı görevi görüyor ama daha ince ve normal boyutlarda standart bi gözlük görünümü var. :confused-onion-head-emoticon:

Belki yeni bi tekniktir 3 yıl öncesine göre

Bakar kör oluyorsun bi bakıma o durumdayken 144p ile :sigh-onion-head-emoticon:

Teşekkürler :thank_you__onion_by_elcerbero:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende keşke erken alsaymışım şu gözlüğü diyenlerdenim. Ortaokulda iken slide ları okuyamama durumu ile baş gösteren miyopluk (ha birde astigmatım var :fan_by_pineapple_soup-d8ryy5z: )maceram hala seyrinde devam ediyor. Lise 3 te almıştım ilk gözlüğümü ve inancınız olsun o fosili hala kullanıyorum :D. Gözlerim 3 numara olmuştur diye tahmin ediyorum şu an. Miyop olmak bir yandan güzel ama böyle yürürken, izole olmak isterken, yalnız kalmak isterken faydalı olabiliyor. Ama efendim öbür türlü hiç çekilecek şey değil. Az sıra arkadaşı telef etmedik. "Hoca ne yazmış oraya yahu? Okuyamıyorum! Defterine bakabilir miyim?"ler falan. Şimdiyse lenslere terfi ettik bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş