Jump to content

Oregairu(Yahari Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru) Analiz, Serideki Gözden Kaçan Şifreler, Karakter Şarkıları ve Merak Edilenler - Tamamlandı(Resimler Yenilendi)

Shiba Tatsuya

Önerilen İletiler

• 1 ay sonra...
  • Yanıtlar 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

(Bu resme dikkat edin, neden en başa koyduğumu anlayacaksınız. Kısaca buna animede atlanan en önemli yer diyebiliriz: Hachiman’ın Yukino’yla ilgili monologlarının en önemli kısımları)   Oreg

Animede Atlanan ya da Eksik Kalan Yerler ve Bazı Önemli Sorular İÇİNDEKİLER: 1 – Hachiman’ın ilk sezon finalinde yaptığı şeyin(Sagami’ye çatıda saydırması) kendisine etkisinin gerçek boyut

ANOTHER Nedir, Ne Anlama Geliyor? ANOTHER Watari’nin ana hikayeye(Yukino) alternatif olarak çıkardığı seri. Ana hikayede Vol 6-7 gibi başlıyor, buraya kadar olanlar aynı bundan sonra ise genel ol

Posted Images

Gallardo, 20.12.2019 - 03:55 yazdı:

Meraklıları için artık sonucu belli olmuş seridir.

İçeriği Gizle

Yu

İçeriği Gizle

i

İçeriği Gizle

ga

İçeriği Gizle

ha

İçeriği Gizle

ma

İçeriği Gizle

JA NAİ!

ULAN KALPTEN GİDİYORDUM .   Sonuncusunu açmamışım .  Korktum bir an  :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Çok güzel bir yazı olmuş.Gerçekten anlayamadığımız yerlerde kafamda oturdu.Katılmadığım tek nokta klubün hikki için kurulmuş olması teorisi.Bu bana zorlama bir teori olarak geldi.LN'de sonuçlandığına göre bu teori gerçek çıktı mı?Bilen varsa merak ettim.Onun dışında bu seriye hiçbir zaman yukinoxhachiman yada yuixhachiman olarak bakmadım.Seri benim için birbirleri arasında çok güzel bir ilişkinin filizlendiği 3 dostun hikayesi.Bence bu seride yukino daha çok şey yaptı gibi şeyler gereksiz.Sonuçta iki kızda hikkiye olan sevgilerini anlamalarına rağmen dostluklarını korumak için herşeyi yapıyorlar.İlişkileri için bunca çabayı izlemek insanın içini ısıtıyor.Sonunda kimle olursa olsun bu dostluk bozulmasında.Romantizm bana herzaman bulunabilir birşey gibi geliyor ama böyle bir dostluk bulunamaz.O yüzden seri bittiğinde üçünü yanyana görelim yeter gerekiyorsa hikkixhayama ile olsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

(Bu yorumu normalde dün veya önceki gün yapmıştım ancak yorumum ve hesabım tamamen silinmişti. Foruma giriş yapamadım sanırım problem vardı ya forumda problem vardı ondan dolayı hesabıma bir şey oldu yada yaptığım bu yorumda bir problem vardı çünkü bundan başka hiç yorum yapmamıştım o yüzden eğer yaptığım yorumda problem varsa yetkili arkadaşların problem olan kısmı bana söylemelerini rica ediyorum ona göre düzelteceğim.)

Normalde türkanime forumunu biliyordum ancak hiç kullanmıyordum ve bu yazıyı okuduktan sonra sana ve Yahari fanlarına teşekkür etmek ve forumun ne kadar önemli olduğunu anladığım için kendime hesap açtım artık burada daha aktif olmaya çalışacağım :D 

Hocam öncelikle hem senin bu kadar uğraşıp buraya özet çıkararak yazdığın için hem de diğer Yahari fanlarının bu kadar şeyi tek tek bulup paylaştığı için ellerine sağlık diyorum ve çok teşekkür ediyorum. Animeyi izlerken genelde sadece gösterilmek için olduğunu düşündüğümüz bir çok şeyin altında bu kadar derin anlam olması beni aşırı derecede etkiledi. Dün 3. sezonun yeni bölümünü izledikten sonra içimdeki duygularla bir yorum yapayım diye yorumlara baktım alt tarafta maxis coffee ile ilgili bir yorum gördüm ve orada biri senin bu konundan bahsetmişti ve aralıksız 2 saat okudum ancak gece geç olduğundan devamını bugün okuyacağım deyip bırakmıştım ve an itibariyle bitirdim. Ve anladım ki aslında biz seriyi sadece izliyormuşuz. Yani anlam aramıyormuşuz. Yada izlediğimiz anime bizi bu şekilde anlam aramamaya mı istiyor onu da düşünüyorum ancak LN de bu kadar önemli olayları animede işlememeleri ayrı bir saçmalık. Animeyi yapan kişilerin acaba Yui fanı mı olduğunu düşünmedim değil :D. Keşke animenin ilk 2 sezonunu izledikten sonra bu konuyu görseydim ve okusaydım. Zaten Türkanime de hem ilk bölümün altına yazdığım yorumda hemde yeni sezonun altına yazdığım yorumda senin bu konundan bahsettim ve yorumlara bakacak kişilerin umarım dikkate alıp seriyi bitirdikten sonra bu konuyu okumasını umuyorum. 3. sezon gelmese ve o yorumu görmesem benim de bu konu hakkında haberim bile olmayacaktı o yüzden umarım yazdığım yorumu görenler olur ve gelip burayı okurlar. 

Yalnız bu kadar atlanan şeylerin olmasının suçunu anime yapımcılarına mı yoksa animenin sahibi WW ye mi atsak bilemedim. Belki de animeyi sadece izleyip derin anlamlar anlamayan biz suçluyuzdur diyeceğim ancak o kadar derin anlamı olan şeylerin animede kısaca gösterilmek için gösterilen imgeler gibi gözükmesinden bizim bir suçumuz olduğunu düşünmüyorum. LN in zaten çok fazla okuyanı olmuyor anime izleyen kesime baktığımızda bu yüzden animede daha detaylı gösterim olmasını isterdim açıkcası. Ama her şeyiyle genede güzel bir anime özellikle bu yazılardan sonra animeyi daha iyi anladığımız için.

Ve burada da yeni bölümden bir kaç fotoğraf paylaşmak istiyorum çünkü bölümü izledikten sonra bu konuyu okudum ve konuyu okuduktan sonra tekrar bakınca neler varmış neler dedim içimden :D 

Maxis Coffee olayını tekrar gördük :d

1.jpg.15b271247ad5e189cc15b8d0001ec611.jpg

Ve opening de arkadaşında bahsettiği renk olayları :D

2.jpg.5f17a82bb598257a5999a5bd5c25f955.jpg3.jpg.299eab2891fa941053a2b06a4ed6bdcb.jpg4.jpg.7b138c23991a2ba0e2adb31ef217d8fd.jpg

Ve tam emin olmamakla beraber bu fotoğrafta da bir gönderme var diye düşünüyorum. Çünkü Yukino nun kişisel şarkısında "Karlar eriyince güzel bir çiçek bulacaksın" kısmı vardı. Burada ona gönderme yapmış olabilirler.

5.jpg.d1d267e05a59dd2602a5d5d32f2e9dcf.jpg

Bunları bilerek izlemek ayrı bir zevk veriyor insana artık :D. 3. sezon bitince bununla sezondaki göndermelerle ilgili gene bir konu olursa güzel olur anlayamadıklarımızı görmüş oluruz. Yorumumu bitirirken emeği geçen herkese tekrardan teşekkür ediyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.