Jump to content

Merhaba dünyalı! Ben dostum!

Cevanes

Önerilen İletiler

Merhabalar merhabalar... Ben Ceren, 20 yaşındayım. Karadeniz Teknik Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyorum. Çevirmenlikle uğraşıyorum.  Animeyle yaklaşık 3-4 yıllık bir dostluğumuz var. Animeye olan sevgim sayesinde diliyle de haşır neşir olmaya çalışıyorum. Dili öğrenmek istiyorum ama biraz üşengecim itiraf ediyorum :D Bunun dışında hobilerim kitap okumak tabi kii de. Edebiyat öğrencisinden ne beklenirdi ki :( Bazen çok sıkıcı oluyor bu bölüm. Her neyse :D Gülmeyi eğlenmeyi çok severim tabii ortama alıştığım sürece yoksa sanırım çok durgun oluyorum :( 

Şimdilik bu kadar :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 26
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhabalar merhabalar... Ben Ceren, 20 yaşındayım. Karadeniz Teknik Üniversitesinde İngiliz Dili ve Edebiyatı okuyorum. Çevirmenlikle uğraşıyorum.  Animeyle yaklaşık 3-4 yıllık bir dostluğumuz var. An

Hoş buldum Barış-san 

Hoş buldum :D

pseudohomophylus, 5 dakika önce yazdı:

merhaba hoş geldin :onion_emo_2_by_theg_force:ben de artık ingilizce öğrenmeye başlamalıyım 

japoncayı farkında olmadan öğrenirsin zaten dile ilgin varmış ingilizceden daha çabuk kavrayacağına eminim 

doyasıya eğlenmen dileğiyle formun tadını çıkar

Teşekkür ederim. Hoş bulduk. Acaba sen Japonca biliyor musun? Merak ettim de. :)))

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pseudohomophylus, Şimdi yazdı:

Evet , geçen ay sınavına girmiştim (N4 seviye) geçebileceğimi düşünüyorum ama okula devam edip daha sonra Japonca'yı ilerletmek istiyorum şimdilik bu kadar yeterli diye düşünüyorum

Ne kadar güzel. Benim şehrimde kurs gibi bir olanağım yok o yüzden sadece kitaplardan kendi kendime öğrenmeye çalışıyorum. Acaba önerebileceğin çalışma stili var mı acaba? Gerçekten bu benim için çok yararlı olabilir. :admire2-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İnternette çok güzel siteler var aslında kendini hızlandırmak için bazı uygulamaları da telefonuna yükleyebilirsin youtubeda yabancı insanlar nasıl japonca öğrendikleri ile ilgili bir çok video da paylaşmışlar onlara da bakabilirsin kendine en uygununu sen seç bence

kitap olarak biz kursta Minna no nihongo adlı kitabı işlemiştik internetten indirebilirsin ücretsiz galiba

kanjiler için de pdf şeklinde indirip okuyabilirsin http://yuki-nezumi.blogspot.com.tr/2011/02/basic-kanji-book.html

bu blogda sınava yönelik de çalışmalar mevcut bi göz atabilirsin 

zaten anime izledikçe daha iyi kavrayacağını düşünüyorum insan yabancı bir dil bildiğinde  ikinci üçüncüsünü öğrenmek abancı dil bilmeyenlere göre çok daha kolay olur zaten Japonca kaynakların %85 İngilizce gibi bir şey şimdiden kolay gelsin iyi çalışmalar

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

pseudohomophylus, Bir saat önce yazdı:

İnternette çok güzel siteler var aslında kendini hızlandırmak için bazı uygulamaları da telefonuna yükleyebilirsin youtubeda yabancı insanlar nasıl japonca öğrendikleri ile ilgili bir çok video da paylaşmışlar onlara da bakabilirsin kendine en uygununu sen seç bence

kitap olarak biz kursta Minna no nihongo adlı kitabı işlemiştik internetten indirebilirsin ücretsiz galiba

kanjiler için de pdf şeklinde indirip okuyabilirsin http://yuki-nezumi.blogspot.com.tr/2011/02/basic-kanji-book.html

bu blogda sınava yönelik de çalışmalar mevcut bi göz atabilirsin 

zaten anime izledikçe daha iyi kavrayacağını düşünüyorum insan yabancı bir dil bildiğinde  ikinci üçüncüsünü öğrenmek abancı dil bilmeyenlere göre çok daha kolay olur zaten Japonca kaynakların %85 İngilizce gibi bir şey şimdiden kolay gelsin iyi çalışmalar

Teşekkür ederim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.