Jump to content

ass formatında altyazı sorunu.


cwerde
 Share

Recommended Posts

evet sayın forum sakinleri, size bir sorum olacak. benim elimde .ass uzantılı bir altyazı dosyası var. stil, boyut, şarkı falan herşeyi ayarlanmış. birde .mkv formatında bir video var. bu videoyu .mp4 uzantısına dönüştürmek tamam. ama bu videoyu .mp4 uzantısına dönüştürürken .ass dosyasının bütün özellikleri kayboluyor. kullandığım programlar ya .ass kaldırmıyor yada kaldırıyor ama .srt formatından bir farkı kalmıyor. yani .ass dosyasının bütün avantajları gidiyor. ben bu .ass dosyasını özellikleri gitmeden bu .mkv'ye gömüp bunu nasıl .mp4'e çevirebilirim? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Similar Content

  • By sinek410
   MEGA bağlantı linki
   Animenin Türk Anime sayfası: http://www.turkanime.tv/anime/tokyo-magnitude-8-0
   Mega bağlantı linki: https://mega.nz/#!eV9n2BYa!eSLR27oO3SbeFPnpCLtL0k2NfbOkYNuDl0Zy_oHcmMo
    
  • By Ecciel
   ———————∼・∽———————
   Yeni yıl beraberinde yeni maceralar getiriyor, özellikle Tavşan Evi'nde! Kokoa Hoto gelişinden bu yana, ilk baş beklediği tavşan cennetiyle karşılaşmamış olsa da, Tavşan Evi'ndeki yeni yaşamına alıştır. Hayatı sakin ve neşeli. Arkadaşı ve meslektaşı olan Çino Kafuu -Tippy adında pofuduk bir tavşan arkadaşı olan şirin bir ortaokullu- ve Rize Tedeza -her göreve hazır bir askerin saçları at kuyruğu şeklinde olan kızı- ile birlikte çalışarak ve oyunlar oynayarak zaman geçirmekten hoşlanıyor.
   Şehirdeki başka kafelerde çalışan Çiya Ucimatsu ve Şaro Kirima ile birlikte, Tavşan Evi ekibi çeşit çeşit çılgınca macera yaşıyorlar. Bu maceraları süresince kızlar sorunlu roman yazarları, rakip kafelerle, gizli bir hazineyle karşılaşıyorlar. Ve bir de... Likörlü çikolatalar?
   ———————∼・∽———————
    
   Çeviri: Bipolar Panda - Ecciel - Gintoki'nin Balgamı
   Encode/Upload: Degurechaff - Rothschild
    
   Uzun bir zaman sonra, ekibimize yeni encoder/uploader'ların katılmasıyla nihayet çevirdiğimiz bu seriyi sizlere MKV formatında sunabileceğiz.
   Mail Cloud bağlantısı: https://cloud.mail.ru/public/7zwH/1ny4tMUXg
    
   Not: Yoğun olduğumuzdan dolayı altyazı dosyaları TürkAnime'de yüklü olan videolardakilerin birebir aynısıdır. Yani, maalesef düzenlemelerde bulunamadık henüz, ama altyazıların yeteri kadar anlaşılır olduğunu umuyoruz. Hepinize iyi seyirler dileriz!
   Başka serilerde buluşmak üzere!

    
   Ekibimize acilen görsel roman ve anime projelerimizde çevirmen, redaktör ve/veya resim düzenleyici olarak görev alacak istekli üyeler aramaktayız.
   İletişim için Discord kanalımıza başvurmanızı rica ederiz: https://discord.gg/XeGkGHw
  • By Ecciel
   ———————∼・∽———————

   Bu, bir kız, motorsikleti ve aldıkları yolun hikâyesi.
   Kino, tuhaf antromorfik (insanımsı) motorsikleti Hermes'in üstünde, ziyaret ettiği her ülkede üç gün kalarak dünyayı dolaşıyor. Maceraları süresince mutluluğu, hüznü, acıyı, çöküşü, şiddeti, güzelliği ve erdemi buluyorlar. Ama bütün bunların arasında özgürlük anlayışlarını yitirmiyorlar. Dünya'nın, kusurları yüzünden güzel bir şey olduğunu keşfediyorlar.
   "Dünya güzel değil, işte bu yüzden güzel."

   ———————∼・∽———————
   Çeviri: Ecciel
   Encode/Upload: Degurechaff - Rothschild
   Uzun bir zaman sonra, ekibimize yeni encoder/uploader'ların katılmasıyla nihayet çevirdiğimiz bu seriyi sizlere MKV formatında sunabileceğiz.
   Mail Cloud bağlantısı: https://cloud.mail.ru/public/AVyd/hrrkMMdWN
   Uyarı: MKV dosyalarına eklemeyi unuttuğumuz ve çoğu kişide zaten yüklü olduğunu varsaydığımız Times New Roman yazı tipini eğer bilgisayarınızda yüklü değilse buraya tıklayarak indirmeniz tavsiye edilir.

   Not: Yoğun olduğumuzdan dolayı altyazı dosyaları TürkAnime'de yüklü olan videolardakilerin birebir aynısıdır. Yani, maalesef düzenlemelerde bulunamadık henüz, ama altyazıların yeteri kadar anlaşılır olduğunu umuyorum. Hepinize iyi seyirler dileriz!
   Başka serilerde buluşmak üzere!

    
   Ekibimize acilen görsel roman ve anime projelerimizde çevirmen, redaktör ve/veya resim düzenleyici olarak görev alacak istekli üyeler aramaktayız.
   İletişim için Discord kanalımıza başvurmanızı rica ederiz: https://discord.gg/XeGkGHw
  • By cwerde
   merhaba saygıdeğer forum sakinleri, başlık biraz anlaşılmaz olabilir. kısa ve öz yapmaya çalıştım. şimdi benim merak ettiğim konu, elimizde bir .ass uzantılı altyazı dosyası var ve bu dosyada gayet göze hitap eder şekilde altyazı stilleri var. birde .srt uzantılı farklı bir bölümün altyazı dosyası var. bu .srt dosyasını .ass dosyasına çevirmekte bir sıkıntı yok ama bu dosyayı çevirirken öteki .ass dosyasındaki stilleri bu dosyaya nasıl aktarırız? anlamadıysanız söyleyin. daha açıklayıcı anlatmaya çalışırım. 
  • By Huseyinekrem
   :Yapım Yılı:
   2008

   :Tür:
   Dram,Romantizm

   :Bölüm Sayısı:
   22+3

   :Konu:
   Okulun bitmesinin ardından ne yapacağını bilemeyen Okazaki ve Nagisanın başından geçenleri anlatıyor. Serinin ikinci sezonu.

   Çeviri: dr_frenky  -  Redaksiyon: Luthien
   ********
   Mini MKV Nedir? Hevc(h265) codec'i ile yüksek sıkıştırma oranına sahip video formatıdır. 480p olmasının sebebini de, nasıl yapıldığınıda açıkladım arkadaşlar.
   Handbrake konusunda mevcut. Konuya ulaşmak için tıklayınız.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.