Jump to content

Slasher

Önerilen İletiler

Fate Grand Order (İngilizce)

screen-0.jpg?h=355&fakeurl=1&type=.jpg

Arkadaşlar Fate GO oyununu 6-7 aydır oynuyorum ve artık inceleme yapabilecek kadar bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum! US Server yani Amerika sunucusuyla Google Play'e yaklaşık 200 gün önce yayınlanmaya başlanmış oyunun olumlu ve olumsuz yanlarını paylaşacağım....

Oyunda en can sıkıcı unsur Drop Rate (Düşürme oranları) oranları ve Quartz (Yıldız paralar) elde etmenin zorluğu..

Peki nedir Quartz?

İkiye ayrılıyor para ile alınan ücretsiz kazanılan, para ile alınanlar ile 5* SSR düşüre biliyorsun fakat ücretsiz olanlarla düşmesi mümkün değil en az bir harcama gerekiyor. Şayet düştüğünü görmedim. Dolayısıyla oyunu 4* Servantlar ile oynamak zorundasınız iyi 4* Servantlar var ama bir 5* yerini tutmazlar.

latest?cb=20150916060548

Nasıl 4* Servant elde ederim?

İki yöntemi var. İlki Drop ikincisi event ile dağıtılan servantlar. (Ücretsiz etkinlik Servantları) Oyunda başlangıçta 1 tane 4* geliyor. Ama sonrası Drop Rate Oranları yüzünden çok düşük ihtimal var keza %1 5* SSR Servant, %3 4* SR Servant oranlar çok düşük diğer oyunlarda 30 günde bir 5* onu geçtim 4* verenler var. Drop yapmak için Quartz gerekiyor.(1 Drop 3 Quartz-10 drop 30 Quartz)

450?cb=20160212102305

Gelecek etkinlik listesine nereden bakabilirim?

http://fategrandorder.wikia.com/wiki/Event_List#February

Bulunduğumuz aydan itibaren 2016 kısmındaki etkinlikler aynı aylarda gelecek olanlar.... (Şubat-February)

Nasıl indirip oynarım?

APKPure (Google Play ülkemize izin vermediği için bu siteden sürekli güncel olarak indirebiliriz!) (Google Play saçmalıkları)

Not: Oyun emulatorler tarafından desteklenmiyor. Yalnızca telefonunuzdan oynayabilirsiniz! (Bluestacks ve Nox App Player çalıştırmadı.)

Sorularınız olursa gördükçe yanıtlarım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Fate Grand Order (İngilizce) Arkadaşlar Fate GO oyununu 6-7 aydır oynuyorum ve artık inceleme yapabilecek kadar bilgiye sahip olduğumu düşünüyorum! US Server yani Amerika sunucusuyla Google

Bilgisayardan facebook hesabı ve emülatör ile oynandığını duymuştum ama zahmetli geldiği için yapmadım.

İlla oynamak isteyen vrasa araştırabilir ya da biri deneyip yazabilir nasıl olduğunu...

Drop rate'leri duyunca oyundan çok soğudum alternatif olarak grand sphere diye bir şeye yöneldim. Meraklısı çıkarsa bir konu açılabilir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

Ben bayadır oynuyorum. Oyun hakkında söyleyebileceğim hiçbir servant boş değildir( ama ben prensip itibariyle 3 yıldız ve altını kullanmıyorum hoşuma gitmiyor). Servantının özelliklerini bilerek kullanmayı bilmek ve craft essence ile iyi kombin yapabilmek önemli. Combat mekaniği ise Fate/Extra'yla neredeyse aynı. Sadece fgo'da atk, def ve break şeklinde değilde quick, art ve buster şeklinde onun dışında aynı. Birde free quartztada benim birkaç tane 5 yıldızlı düşürmüşlüğüm var. Paralı ve free quartzlar arasındaki çizgi o kadar keskin değil. Yine hakkaniyetli sayılır ama belli başlı servantlara verilen düşme oranı baya kötü. Patır kütür SSR düşürmek istersen Azur Lane daha doğru bir seçim olur. Orası baya ödüllendirici :3 Bu arada oynayan veya supportu sağlam olan kimseler beni bu ID'den ekleyebilirsiniz: 264,351,902 . Birde ben Nox'ta oynuyorum 5.2.1.0 versiyonunda çalışıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ZENOM, 58 dakika önce yazdı:

Ben bayadır oynuyorum. Oyun hakkında söyleyebileceğim hiçbir servant boş değildir( ama ben prensip itibariyle 3 yıldız ve altını kullanmıyorum hoşuma gitmiyor). Servantının özelliklerini bilerek kullanmayı bilmek ve craft essence ile iyi kombin yapabilmek önemli. Combat mekaniği ise Fate/Extra'yla neredeyse aynı. Sadece fgo'da atk, def ve break şeklinde değilde quick, art ve buster şeklinde onun dışında aynı. Birde free quartztada benim birkaç tane 5 yıldızlı düşürmüşlüğüm var. Paralı ve free quartzlar arasındaki çizgi o kadar keskin değil. Yine hakkaniyetli sayılır ama belli başlı servantlara verilen düşme oranı baya kötü. Patır kütür SSR düşürmek istersen Azur Lane daha doğru bir seçim olur. Orası baya ödüllendirici :3 Bu arada oynayan veya supportu sağlam olan kimseler beni bu ID'den ekleyebilirsiniz: 264,351,902 . Birde ben Nox'ta oynuyorum 5.2.1.0 versiyonunda çalışıyor.

Oyuna girince eklerim Ign:Cem ayrıca esasen 3 yıldız ve altı baya sağlam servantlar var Cu,Euryale,Hans,Georgios ve Leonidas gibi onları da denemeni tavsiye ederim ayrıca Mash' da Camelot'ta aldığı buff'larla baya sağlam bi servant haline gelecek

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tensai-san, 12 saat önce yazdı:

Oyuna girince eklerim Ign:Cem ayrıca esasen 3 yıldız ve altı baya sağlam servantlar var Cu,Euryale,Hans,Georgios ve Leonidas gibi onları da denemeni tavsiye ederim ayrıca Mash' da Camelot'ta aldığı buff'larla baya sağlam bi servant haline gelecek

aga sen chu chulainn berserkerı nasıl düşürdün. 300 dolar basıpta onu düşüremeyen adam gördüm ben. Çok rezildi o gatcha. Bu arada scathach var mı sende? (Gerçi summer eventinde hepimizde bir tane olacaktırda önemli olan lancer hali)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ZENOM, 11 saat önce yazdı:

aga sen chu chulainn berserkerı nasıl düşürdün. 300 dolar basıpta onu düşüremeyen adam gördüm ben. Çok rezildi o gatcha. Bu arada scathach var mı sende? (Gerçi summer eventinde hepimizde bir tane olacaktırda önemli olan lancer hali)

Shishou yok ki bir daha roll'lamayacağım ona?(iki banner'ına toplam 720 sq gömüp tek bir ssr bile alamadım ? ) Cu alter de ise şanlıydım 63 sq ile aldım onu ama zaten şans olmadıktan sonra ne kadar sq harcarsan harca olmuyor yaklaşık 900 sq'dır ssr alamıyorum mesela paid gacha'yı bekliyorum artık ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.