Jump to content

Doki Doki Edebiyat Kulübü! Türkçe Çeviri Projesi

Recommended Posts

cde.jpg

BakaYume Çeviri Ekibi olarak yeni çeviri projemizi sizlere gururla sunarız: Doki Doki Edebiyat Kulübü!

Bu görsel romanda güzel mi güzel dört kızın bulunduğu bir edebiyat kulübüne katılan bir baş karakteri canlandıracaksınız. Bakalım kalplerine giden yolu yazabilecek misiniz.

Çeviri oranı %70'e ulaşmıştır. Tahmini bir çıkış tarihi veremiyoruz ancak en kısa sürede yamayı tamamlamak için çalışıyoruz. Güncellemeler için takipte kalın!

Gallardo, 48 dakika önce yazdı:

Tokido Saya'yı profil resmi yapan birini görmek.. :)) Elinize sağlık bakmayı düşünüyorum iletiyi hatırlatma niyetine bırakayım.

Çok teşekkürler. Kendisi favori karakterim olur ^_^

Little Busters! English Edition'da da rotasına gelmek için yardıra yardıra yeniden okuyorum tüm rotaları.

Just Monika yerine Sadece Monika demeye geldik diyorsunuz yani :D

Çeviri işini her daim desteklemişimdir. Hele ddlc gibi psikoloji türünün hakkını çok iyi derecede veren kaliteli bir yapım olunca ayrı bir destek vermek gerek.

Her ne kadar "don't leave her hanging" gibi kelime oyunlarını nasıl çevireceğinizi bilemesemde başarılar

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By MasterMonsterMan
      Animenin ismi: ChäoS;Child: Silent Sky

Diğer isimler: Chaos Child: Silent Sky,
      Chaos Child Episode 13, Chaos Child Episode 14

Yayınlanma tarihi: 17 Haziran 2017

Bölüm sayısı: 2

Süre: 24 dk

Türü: Bilim kurgu, Gizem, Psikoloji, Doğa üstü

Stüdyo: Silver Link.

Yaş sınırı: 13 yaş ve üzeri

Çeviren: MasterMonsterMan

ANİME VE ALT YAZIYA DAİR AÇIKLAMA

Arkadaşlar öncelikle merhaba, bu anime 11 Ocak 2017 de yayınlanan, 12 bölümlük Choäs;child serisinin direkt devamıdır. Choäs;child serisini türkanime'den izlemiş (Çeviren arkadaşlara teşekkürler.), ve daha sonrasında ChäoS;Child: Silent Sky'ın yayınlanmasıyla onun da çevrilmesini bekledim fakat türkçe çevirisi çıkmadı ve bende geçen zaman diliminde dedim ki bari ben çevireyim :). ChäoS;Child: Silent Sky iki versiyon da yayınlanıyor, ilk olarak film halinde tek parça, birde iki bölüm halinde, bu iki bölüm serinin 13. ve 14. bölümü olarak ta isimlendirilmiş direkt orijinal seriye eklenebilir, ben alt yazıyı iki bölüm halinde olan versiyonu için hazırladım.

BÖLÜMLERİ BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ

İZLEME LİNKİ-[MEGA.NZ]

SADECE ALT YAZIYI İNDİRMEK İSTERSENİZ

İNDİRME LİNKİ

İyi seyirler...

• By Ecciel
      [Uyarı: Bu görsel roman ağır vahşet öğeleri ve cinsellik içermektedir. 18 yaşını geçmemiş kişilerin oynaması önerilmemektedir.]

“Sakisaka Fuminori, sonucunda ebeveynlerinin öldüğü ve kendisinin ağır yaralandığı bir trafik kazası geçirir. Hayatının kurtulması için ona yapılan beyin ameliyatından sonra dünyayı farklı algılamaya başlar: gördüğü her şey kan ve iç organlardan ibarettir, insanların görünüşleri ve sesleri canavarımsıdır ve normalde yediği yiyecekler midesini bulandırmaktadır. Bir gün, canavarlarla kaplı bu iğrenç dünyada güzel bir kızla tanışır. İsmi, Saya’dır.”

Japonya’nın en başarılı görsel roman firmalarından biri olan Nitro+ ve Fate/Zero, Maho Şoco Madoka Macika, Psycho-Pass gibi eserlerin yazarı Urobuçi Gen’in hazırladığı Lovecraftvari olan bu kült görsel romanı yakın (sayılabilecek) bir zamanda, tahminen 2019 içerisinde Türkçe olarak oynayabileceksiniz. Şu an çeviri aşaması tamamlanmakla birlikte redaksiyona başlanmakta, aynı zamanda oyunun Amerika yayımcısı JAST USA’in çıkacağını iddia ettiği yenilenmiş Steam sürümünün çıkmasını beklemekteyiz. Takipte kalın! 
      Çeviri Durumu:
      Türkçe yamamızın ilk sürümünü çıkardık nihayet. İndirmek için tıklayın.
    • By Ladybernkastel
      Konu
      Yaz'a az bir zaman kala Maebara Keiichi uzaktaki bir dağ köyüne henüz yeni taşınır. Bir grup kızla yakın arkadaş olduktan sonra köydeki hayatından zevk almaya başlar. Her şey yolundayken Keiichi her yaz gerçekleşen cinayetlerden haberdar olur. Sonrada kız arkadaşları garip davranmaya başlar. Kızlar tamamen başka birisine dönüşür. Keiichi artık kimseye güvenemez.

Çevirmen Hakkında 
      Ben kendince çeviri yapan küçük bir Fansub'um. Hobi olarak böyle şeylerle uğraşıyorum. Konusunu sevdiğim Türkçe'ye çevrilmeyen Romanları, Dizileri vesaire çevirmeyi severim.

Çeviri Durumu
      Senaryo (%100)
      Menü (%70)

Oyun içi görüntü linkleri
      https://store.donanimhaber.com/59/96/6b/59966bad2e71b40cb4889a97245978a2.png
      https://store.donanimhaber.com/a2/c4/d3/a2c4d3b244714075601da78354757f4a.png
      https://store.donanimhaber.com/e3/b9/ac/e3b9acfd9713ccdd0601f08ee326df73.png
      https://store.donanimhaber.com/9a/d5/cf/9ad5cf176ed29dc7f04ffeff5b3f6d3c.png
      https://store.donanimhaber.com/1a/e9/32/1ae9325bebb3216ddd24952b551dcc6d.png

Görsel Romanın Kurulum videosu. (Linkler açıklama alanında...)  

• By Niocchin
      Merhaba arkadaşlar ben Niocchin eski nickimle Nio Juventas! 
      Bir Japonya aşığı olarak anime izlemeden, japonca öğrenmeye, anime çevirilerinden, şarkı çevirmenliğine kendimi atamış bulunmaktayım ?
      Bahsetmek istediğim bloğumda başta Reol ve Amazarashi grupları olmak üzere ;
      Vocaloid, Utaite, Anime Ost ve diğer japon şarkıcıların şarkılarını türkçeye çevirip paylaşıyorum.
      Genelde bazı sanatçılarda güncel gittiğimden YouTube'da telif yiyorum. Bu yüzden tüm çevirilerim bloğumdadır ?
      İşte aşağıda bloğumun ve YouTube kanalımın linkleri ^^
      Beğenmeniz dileğiyle ?

Blog ----> Buraya tıklayın
      YouTube ----> Buraya tıklayın
    • By Ecciel
      BakaYume Çeviri Ekibi olarak bir görsel romanı daha Türkçe olarak sizlerle buluşturacağımız için çok sevinçliyiz.
      Türkçe yama Steam sürümüyle uyumludur.
      Türkçe Yama v1.1 çıktı! İndirmek için tıklayın!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.