Jump to content

Ülkemizde yerli yapım çizgi filmlerin geleceği !

Shoryuken.M

Önerilen İletiler

Arkadaşlar konuya şöyle başlıyayım bildiğiniz gibi ülkemiz de son yıllarda yerli yapım çizgi filmler çok fazla olmasada çoğalmaya başladı, ancak yeterli mi derseniz tabikide değil, dünyada bu sektöre baktığımızda başta japonya ve amerika olmak üzere sıralandığını görüyoruz. Bunun dışında çok fazla bilgiye sahip olmamakla beraber kore ve hindistanıda sayabiliriz. Ülkemizin büyük bölümünün genç ve çocuklardan oluştuğunu düşünürsek bu sektörün ülkemiz için hem kültürümüzü tanıtmak hemde ekonomik katkı sağlamak açısından büyük bir kayıp olduğunu düşünüyorum, mesala şöyle bir yerli yapımlara bakalım bunlar keloğlan,nasrettin hoca,cille,küçük hazarfen ve şu sıralar küçük çocukların beğenerek izlediği pepee tabi örnekleri biraz daha çoğaltabiliriz ama şimdilik bu kadar yeter sanırım, şimdi gelelim benim merak ettiklerime gelecek yıllar da ülkemiz de büyüklere yönelik yani genç nesile anime tarzında yapılması gündemde olan projeler varmı? Veya sinama olarak düşünülen? Gerçekten merak ediyorum ben araştırdım ama detaylı bilgi bulamadım, bilen veya bu işlerin içinde olan arkadaşlar bilgilendirebilirlerse çok sevinirim, veya şöyle sorayım türkiyenin kendi animeleri olurmu sizce? Şimdiden teşekkür ederim...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Necati şaşmaz'ın "Yedi Kule Zindanları" diye Bir anime yapacağını okmuştum

ama ses soluk yok. Şimdilik Allah'ın Sadık Kulu: Barla adlı 3D film çıktı buda bi başlangıç :D

http://www.youtube.com/watch?v=qGZXqnnDYa8

Zamanla Çoğalır  zaten Bizde Böyle yetenekler olduktan sonra  :D

Seslendirenler Güzel seslendirmiş Bence

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Öncelikle; Türkiye'nin kendisine ait animesi olmaz. Bu söylemin yanlış. Anime uzakdoğunun, bilakis Japonya'nın kültürüdür.

Konuya gelince, bizim bu konuda 40 fırın ekmek yememiz lazım daha. Japon animeleriyle kıyaslamıyorum, ama Amerikanlarin yaptıgı animasyonlar, bilmem neler bizim erisemeyecegimiz uzaklıkta. Ha, gelişiriz bu konuda, umarım ki öyle olur ama dünya klasmanında belirli ülkeler arasında yer alamayız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende biliyorum türkiyenin animesi olmayacağını ve japonyanın kültürü olduğunu dikkat ettiysen tarzında diyorum bizim kendi yapımlarımız olsa belki bizde başka bir isimle söyleyecektik veya çizgi film demeye devam edecektik ama şu an olmadığı için birşey diyemiyoruz gelelim diğer konuyo okadar negatif bakıyorsunuzki bizimkiler bu işi yapamaz diye adeta kendinizi şartlamışsınız gören duyan da dünyanın 50,100 ülkesi bu sektörde çok ileri bir biz geri kalmışız sanır 40 fırın ekmek yememiz lazım demişsiniz haklıda olabilirsiniz ama bir yerden başlamamız lazım ki görünüşe görede başlamışız bir yerden ama önemlli olan bunu geliştirmektir ben bu işin sadece zevk tarafına bakmıyorum sadece ülke içinde bile büyük bir pazar oluşturacağını düşünüyorum ve belirli dünya ülkeleri arasında yer alamayız demişsin olmayan bir şey için bu kadar kesin bir yorum yapmak bana göre yanlış ayrıca beni bu yazdıklarımdan dolayı yanlış anlamanıda istemem benim kendi düşüncelerimde böyle...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sen fikrimizi sormuşsun ben de fikrimi söyledim. Hiddetlenerek yazdıklarımı çürütmeye çalışacaksan hiç girişme bile böyle bi başlık açmaya.

Ayrıca dikkat ettiysen; gelişemeyiz demedim, öncülerden birisi olamayız dedim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet fikrinizi sordum sizde cevap vermişsiniz teşekkür ederim ayrıca kusuru bakma da yazdıklarımı hep yanlış yerden değerlendiriyorsun sonuna özellikle yazdım umarım beni yanlış anlamazsın diye ben senin söylediklerini falan çürütmeye çalışmıyorum ayrıca bunuda nerden çıkardın tamam sen moderatör olabilirsin ancak bizde bu formun üyeleri olarak düşüncelerimizi ortaya koyuyoruz ozaman bizde bir şeyler paylaşamayacaksak bu forumun ne anlamı kalırki...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Benim orda üzerine basmaya çalıştığım şey "Hiddetlenme" mevzusuydu.

Ayrıca benim orda yazdıklarımın Moderatörlükle ne alakası var? Ben de en nihayetinde bi üye olarak yazdım onları. Böyle ufak, gereksiz ayrıntılar yüzünden germeyelim ortamı. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence, Türkiye'nin kendi stilinde bir çizgi film oturtması için, çok zamanın geçmesi lazım.Ve kesinlikle, yapılan çizgi filmler yeterli değil.Keloğlan, herkes tarafından bilinen bir halk kahramanı, kültürümüz. Evet, bu değerlere sahip çıkılması güzel ama biraz bence bunları da aşmamız gerekiyor.Daha farklı şeyler yapabilmemiz gerekiyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.