Jump to content
×
×
 • Create New...

Site Hakkında Öneri ve Hata Bildirme


Recommended Posts

Site hakkında gördüğünüz hataları ya da istediğini özellikleri bu konu altından bildirebilirsiniz.

Daha çok benim yazdığım mesajlar var. Ama kullanıcılarında bu konuya katılmasını rica ediyorum.

 

Konuyu okuyan yönetici varsa ara sıra bazı öneriler yapıyorum. Ya da sitede bulunan sorunları belirtiyorum. Rica etsem yazdığım yorumları okursa ve konuyu kitlemezse sevinirim.

 

Link to post
Share on other sites
 • Replies 77
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Elbette niyetinizin reklamları kaldırmak olmadığının farkındayım. Sitenin daha kullanışlı ve daha kullanıcı dostu olması için bir şeyleri dile getiriyorsunuz. (Sadece reklam konusu sürekli karşıma çıkınca genel bir açıklama yapma gereği duydum.) Bende istediğiniz gibi yapmak isterim ama dediğim gibi bazı şeyler kontrolünüzün dışında gelişiyor.   Belirttiğiniz önerileri dikkate alıyorum müsait bir zamanda bir kaç değişiklik yapacağım. "İzleyemiyor musunuz?” başlığı eğer fan

Göndermiş olduğunuz bir çok şeye katılıyorum yalnız sadece site skin ile bu siteyi ayakta tutabilmek mümkün değil. Kulaktan dolma bilgilerle sitenin reklam gelirlerinden holding kurduğunu düşünüyor olabilirsiniz ne yazık ki gerçekler sandığınız gibi değil.   Aşağıda Ağustos ayına ait istatistikleri görebilirsiniz. Normalde bu tarz bilgileri paylaşmam ama ne yazık ki bazı şeyleri bazı insanlara sözlü anlatamıyorsunuz (Üstünüze alınmayın genele hitap ediyorum).   Ağustos ayını

Merhabalar,   Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir. Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. - Facebook Beğen kısmı kaldırıldı - Günde 1 kez açılan popup kaldırıldı - Forum son güncellemler kısmı 15 başlık olacak şekilde yeniden ayarlandı. - Günün animesi kısmı kaldırıldı. - Ana sayfada listelenen animeler 12 iken 10'a düşürüldü.   Güncel site speed test aşağıdaki gibidir; Bu test çok stabil deği

Posted Images

Darktower, 30.03.2019 - 20:04 yazdı:

Site arayüzünün daha sade ve modern bir hale gelmesinin yararınıza olacağını düşünüyorum. Anime izlenen sayfalarda anime haberleri, ücretsiz mmorpg oyunlar ve forum güncellemeleri gibi gereksiz sekmelerin gözükmesini saçma buluyorum. Siteyi gereksiz orantısz ve kötü gösteriyorlar. Biraz dizibox reklamı gibi gelebilir ama gerçekten arayüz ve sadelik olarak dizi, film ya da anime izleyeceksem böyle bir siteye tercih ederim.

Ayriyeten izlendi seçenekleri hem aşırı yavaş hemde çok kötü çalışıyor. Dizibox yaptığı gibi animeleri sezon ya da paragraflara bölerek sunarsanız çok güzel olur. Mesela 1 sezon içinde 15 bölüm var diyelim. Bu bölümleri izledikten sonra sezon sayfasından tümünü izlendi olarak işaretle yapılabilir. Resimde gözüktüğü gibi olursa çok güzel olur.

https://www.dizibox.pw/diziler/arrow/

 

Screenshot.thumb.png.d7ea27f8451749923fa3fd21ae3d1685.png

Bence baya dandik bu arayüz. Detay diyor bir şey yok, ayrıntılı bir şey yok boş :)

Ayrıca bizde detay, bölümler ve yorumlar hepsi bir sayfada. Sekme basmana gereklam yok

Link to post
Share on other sites

Belirtilen öneriler, gözden geçirildi. Facebook sayfası kaldırıldı. Site daha minimalist bir hale getirildi. (Düzenleyen Darktower)

 

 

Link to post
Share on other sites

Merhaba, güzel düşünceleriniz için öncelikle teşekkürler. Sitenin yavaş olması ile ilgili sıkıntı yaşıyorsunuz sanırım fakat 8 mbit internet hızı olan insanlarda bile site 3 saniye içerisinde açılmaktadır. Yavaşlık yaşayan arkadaşların çoğu chrome ayarlarındaki flash player ve çerezlere izin verilmemesinden kaynaklanmaktadır. Görünümün estetik olmasına da önem verdiğimiz için şimdilik her yönden mantıklı ve estetik bir fikir gelmediği sürece bir değişiklik yapmayı düşünmüyoruz. Attığınız sste önemle göstermek istediğiniz kısım hangisi anlayamadım fakat bölümün sağ üst kısmında önceki bölüm ve sonraki bölüm işaretlerimiz, alt kısımda ise beğenme-beğenmeme ve izlediklerime ekleme kısmı bulunmakta. Tekrardan güzel düşünceleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler, iyi günler. 

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...
 • 2 weeks later...

Bağlantıdaki konuya da bakmanızı öneririm. Site hızlandırma hakkında güzel ipuçları vermişler.

https://www.crmmedya.com/blog/12-adimda-site-hizlandirma-ve-donusum-oranlarini-arttirmak.htm

 

Bağlantıda sitenin Pagespeed insight tarafından hız testine ulaşabilirsiniz. 

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?hl=tr&url=http%3A%2F%2Fwww.turkanime.tv%2Findex

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Siteye HTTPS desteği eklendi. Eğer tarayıcınız da HTTP olarak açılıyorsa, sonuna HTTPS ekleyip girin. 

HTTPS ile giriş yaptığınızda yer imlerine ekleyin. HTTP olarak açılmasının nedeni, Windows XP kullanan kullanıcıların sorun yaşamasıdır.

Link to post
Share on other sites
 • Yöneticiler

Merhabalar,

 

Arama sonuçlarında linklerimiz silindiği için ne yazık ki çıkmıyoruz.

 

https://www.lumendatabase.org üzerinden silinen linkleri görebilirsiniz. Lumen'de yer almayan bir çok linkimiz de silinmiş durumda. SSL konusuna gelirsek SSL'i aktif etmememizin sebebi iframe kullandığımız bazı sitelerin SSL kullanmamasıydı. Şu an hemen hemen hepsi kullanıyor ama yine de sorunlar çıkabilir diye aktif etmiyoruz.

 

Önerileriniz için teşekkür ederiz.

 

saygılarımızla

Link to post
Share on other sites

Bu arada Türkanimetv üzerindeki profil resmim ve profil arka plan resmimi değiştirmek istiyorum. Ama 150x150 500x500 tes ediyorum. Bir türlü resmi kabul etmiyor.

Bodelen ve Facebook siteden kaldırıldı.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Similar Content

  • By Fusion_Kanao
   Daha önce böyle bir istek geldi mi bilmiyorum ama siteye bir girdi defteri(entry log) eklenirse çok güzel olur. İllah ki ana sayfada olmasına gerek yok, kenardan köşeden gidebileceğimiz bir tane olsun yeterli. Bunu istememin nedeni genel kitleyi çok ilgilendirmese de mesela biri, bir animeyi BD'si çıkınca izlerim diye bırakıyor ama BD yine aynı anime sekmesine eklendiği için ana sayfaya düşmüyor. Ya da örneğin Dedektif Conan diyelim bölümleri toplu toplu zaman aralıklarıyla atıyorlar ve ana sayfa yapısı değiştiği için sadece son atılan bölüm ana sayfaya düşüyor. Bu yüzden Türkçe çevirisinde güncelde olan bir insan zorluk yaşayabilir. Ayrıca güncel bir seri diyelim, işte fansub bir bölüm geciktirmek zorunda kaldı bu yüzden haftaya 2 bölüm attı ama izleyici fark etmeyip bir bölümü atlayabilir. Kişi bunu fark edecektir diyorsanız Concrete Revolutio gibi bölümlerde bir anda geçiş olan animeleri örnek gösterebilirim. Kısacası en azından kuytu bir köşede bile olsa entry log olması çok işe yarayacaktır. Çok nadir olsa da mesela bizim başımıza gelmişti encodelerken bir sıkıntı çıkmıştı ve o sıkıntıyla birlikte upload edildiği için insanlar izleyememişti. Ve düzeltildikten sonra bu insanların düzeltilip düzeltilmediğini öğrenmesinin tek yolu sürekli girip kontrol etmek.
    Şimdi söyleyeceğim biraz uçuk olsa da belki bildirim için basit bir mobil uygulama bile yapılabilir. Ve geliştirilmek istenirse forum uygulamaya eklenebilir.
   (Son şey biraz uçuk olmuş olsa da en azından siteye bir girdi defteri eklenirse cidden güzel olur.) 
  • By Mutaika
   Yeni güncellemeden sonra foruma koyu tema gelmiş, şahsen ben beğendim eğer mümkünse Türk Anime TV'yede aynı özelliğin gelmesini isterim.
  • By EroSenninBennim
   Merhaba arkadaşlar son yıllarda isekai animelere karşı müthiş ilgi duymaya başladım.İzlediğim en iyi 10 isekai animeyi paylaşmak isterim sizdende önerileri bekliyorum !
   1 ) That Time I Got Reincarnated as a Slime

   Rimuru Tempest, 37 yaşındaki eski bir insan olan Satou Mikami’nin geçen bir soyguncu tarafından öldürüldükten sonra aldığı fantezi dünyasındaki balçığın yeni adıdır. Sıradan, boş geçmiş yaşamını geride bırakıp, eşsiz yeteneklere sahip balçık canavarı olarak yeni bir hayata başlar.,
   Yorumum : isekai anime önerileri listemdeki en değer verdiğim anime gerçekten farklı seviyede ilk başta biraz animeye karşı soğuktum.Slime dönmesi falan komik ne bileyim.Ama sonradan yüzüklerin efendisi evreninde geçen yaratıklarında olduğu bir fantezi dünyasına gitmesi burada yaptıkları geçen olaylar gerçekten anlatılmaz şiddetle öneriyorum.
    
   2) Sword Art Online SAO

   2022 yılında piyasaya sürülen Sword Art Online MMORPG oyunu, başa takılan bir alet aracılığıyla oyuncuları kendi dünyasına götürerek gerçek bir Role-Playing oyunu sunmaktadır.
   Oyuna katılan 10.000 oyuncu arasında olan Kirito da SAO dünyasına giriş yapmıştır. Fakat kısa sürede bütün oyuncular oyundan çıkış olmadığını fark ederler ve herkes bir anda geniş bir alana ışınlanır.
   Oyunun yapımcısının burada yaptığı açıklamaya göre oyundan çıkmanın tek yolu 100 katlı SAO dünyasını temizlemektir. Her katta bir boss bulunmaktadır ve 100. kattaki boss’u öldürebilen oyundan çıkabilecektir.
   Fakat oyunda sağlığı biten kişi gerçek hayatta da ölecek, ayrıca dışarıdan biri oyuncuların başındaki aleti çıkarmak isterse alet oyuncuları öldürecektir.
   Bütün oyuncular şaşkınlık içerisindeyken oyunlar konusunda tecrübeli olan Kirito oyunu kazanmayı kafasına koymuştur.
   Yorumum: Hala yeni sezonları gelmeye devam ediyor.Yetişkinlere yönelik diyebiliriz gerek konu derinliği gerek ilk sezonda bizi eski metin2 knight online zamanlarına götüren mmorpg deneyimi favorilerim arasına soktu.
   3) RE: Zero Kara Hajimeru Isekai Seikatsu or RE: Zero Starting Life in another world

   Ansızın, lise öğrencisi Subaru Natsuki gittiği mahalle bakkalındaki dönüş yolunda öteki dünyaya çağırılır. Hayatının en büyük dönüm noktası böyle başlıyordu, kimin tarafından çağrıldığını dahi bilmez durumdadır ve saldırıya uğradığında işler çok daha kötü bir hal alır. Ama gümüş saçlı gizemli bir kız ve onun sihirli kedisi onu kurtadığında, Subaru ona olan iyilick borcunu ödemek için işbirliği yapmak zorunda kalır. İkisi beberaber ipuçlarını bir araya getirdiğinde, Subaru ve kız saldırıya uğrayıp öldürülür. Bundan sonra, Subaru ”Ölümden Dönüş” adlı yeteneği kazanmış halde uyanır ve zamanı ölümden geri alabilen çaresiz biri haline gelir. Umutsuzluğun ötesinde, acaba kızı ölümün kaderinden kurtalabilecek midir
    
   Yorumum : isekai anime önerileri listemdeki en değer verdiğim animelerden bir başkası gerçekten karakter çizimleri , macera akışı etraftaki sempatik karakterler çizim dram mutluluk eğlence herşey var içinde şiddetle tavsiye ediyorum.
   4) Overlord

   Hikayemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlıyor, ama baş kahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar veriyor. Daha sonra Momonga ‘’ En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşüyor. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Hiç bir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar.
   Yorumum: Güçlü anakarakter sevenler için şiddetle öneririm.
   5) Log Horizon
   Elder Tales dünya çapında popüler olan online bir fantezi rol üstlenme oyunudur. Ama “Cultivate the Noosphere” isimli on ikinci genişletme paketi çıktığında Japonya’daki otuz bin oyuncu içeride sıkışıp kalır. Aralarında sosyal ilişkileri güçlü olmayan lisansüstü öğrencisi Shiroe de vardır. Ama canavarlarla dolu bir dünyada hayatta kalabilmek için “Log Horizon” isimli bir birlik kurar.
   https://www.turkanime.net/anime/log-horizon
    
   Önerilerimin devamı için siteme ziyaret edebilirsiniz :) sizinde önerilerinizi bekliyorum ! 
   Makale devamı ;
   http://ramazanakbuz.com/isekai-anime-onerileri-dunya-disi-oyun-icerisinde-gecen/
    
    
    
    
  • By Darktower
   Forumda şimdilik koyu temayı kullanıyorum. Onun üzerinden gördüğüm hataları bildireceğim.
   Ara sıra beyaz temaya geçip, gördüğüm hataları buradan yazacağım.
    
   Şimdilik hız değerleri böyle gözüküyor.
    

    

    
   İlk olarak bence forumun geniş olması iyi bir şey değil. Daha düşük çözünürlükler de forum ekrana sığmıyor.
   Forum 1024x768 çözünürlüğünde, ekrana alt kaydırma çubuğu olmadan sığabilmeli diye düşünüyorum.
   Xenforo en güncel sürümünü kullanan çoğu forum, 1024x768 destekliyor. Örnek olarak bağlantıdaki foruma bakabilirsiniz.
   https://xenforo.com/community/
   Forumda Chatango olayını şahsen saçma buluyorum. Forumun mantığına ters bir şey.
   Ya tamamen kaldırımalı ya da daha aktif olan ''https://turkanime.chatango.com/'' sohbet ile değiştirilmelidir.
    
   Koyu temanın üst paneli görsel olarak bozuk. Birbirine giriyor.
   Konu açarken resimdeki gözükdüğü gibi, yazılar arka plan ile uyumsuzlar.
   Ayrıca beyaz tema da konulara resim attığımda, önizlemesi gözüküyordu.
   Şimdi böyle gözüküyor. Galiba otomatik medya algılaması, koyu temada çalışmıyor.
   Beyaz temaya geçince, sol altttan tek tek resim bağlantısı yapıştırıp düzelttim.
   Sağ üstteki Facebook, Twitter, Linkedin, VK görsellerine tıklayınca, bulunduğumuz sayfanın aynısı açılıyor. 
   Yani bağlantılar başka sayfaya yönlendirmiyor.
   En son olarak arka planda Facebook sayfası çalışıyor. Ana siteden facebook sayfasını kaldırınca, artan hız değerini baya fark etmişti.
   Bence forumdan Facebook yük bindiren arka plan hizmeti kaldırımalı diye düşünüyorum. 
   Dipnot: Facebook işlemi sadece koyu temaya geçince gözüküyor.
  • By UmutDragneel
   Merhaba arkadaşlar facebookta samimi , sıcak bir ortamda anime önerileri , animelerden kesitler ve anime ile ilgili merak ettiğiniz,  aklınıza gelen ne varsa içerisinde bulunmasını amaçlayan bir grup kurmuş bulunmaktayım. Grubun linki tam şurada  :https://www.facebook.com/groups/247828595918945/
   Gruba katılmak için istek atmanız yeterli. Kurallara uymayan kişiler banlanacağı için hiçbir sıkıntı olmayacağını umut ediyorum hepinize iyi eğlenceler ?
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.


Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.