Jump to content

Site Hakkında Öneri ve Hata Bildirme

Darktower

Önerilen İletiler

Harley_Quinn, 3 saat önce tarihinde yazdı:

İlk öncelikle çok beklenen animelerin (demon slayer,slime,tuta no yuusha,seven deadly sins , vb.)haftada 1 bölüm değilde 2 yada 3 bölüm atılması gerektiğini dusunuyorum 12 bölümlük animeyi bile 12 hafta beklemek sıkıntılı 24 bölümlük animeyi düşünemiyorum bile nerdeyse 6 ay ediyor.Yazdiklarimi dikkate alırsanız sevinirim bide eğer çevirmen azlığından dolayı böyleyse şimdiden özür diliyorum.

Yani dediğin şeyi anladıysam anime dünyasında yeni olduğunu düşünüyorum. Bunlar güncel serilerdir ve haftalık olarak Japonya'da çıkar. Japonya'da çıktıktan sonra İngilizceye çevrilir ,tabii bu genelde olan bazı kişiler direkt Japonca çeviriyor, İngilizceden sonra Türkçeye çevrilir ve buraya yüklenir. Yani buraya haftalık olarak yüklenmesinin sebebi bölümlerin haftalık olarak çıkmasından. Senin dediğinin yapılabilmesi için daha bölüm çıkmadan çevirip yayımlamaları lazım. :))

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 105
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Göndermiş olduğunuz bir çok şeye katılıyorum yalnız sadece site skin ile bu siteyi ayakta tutabilmek mümkün değil. Kulaktan dolma bilgilerle sitenin reklam gelirlerinden holding kurduğunu düşünüyor ol

Elbette niyetinizin reklamları kaldırmak olmadığının farkındayım. Sitenin daha kullanışlı ve daha kullanıcı dostu olması için bir şeyleri dile getiriyorsunuz. (Sadece reklam konusu sürekli karşıma çık

Merhabalar,   Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir. Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. - Facebook Beğen kısmı kaldırıldı

Posted Images

pegasusejder, 10 saat önce tarihinde yazdı:

Yani dediğin şeyi anladıysam anime dünyasında yeni olduğunu düşünüyorum. Bunlar güncel serilerdir ve haftalık olarak Japonya'da çıkar. Japonya'da çıktıktan sonra İngilizceye çevrilir ,tabii bu genelde olan bazı kişiler direkt Japonca çeviriyor, İngilizceden sonra Türkçeye çevrilir ve buraya yüklenir. Yani buraya haftalık olarak yüklenmesinin sebebi bölümlerin haftalık olarak çıkmasından. Senin dediğinin yapılabilmesi için daha bölüm çıkmadan çevirip yayımlamaları lazım. :))

Aslında yeni sayılmam ama beklemek çok sıkıcı.Bide ben animenin bütün bölümleri yayınlanınca izleyen birim :-(  yani özürlerimi sunarım :).  Ama bu yorumum yeni bir çıkan animenin bölümleri 2 gün üst üste atılmıştı bu sitede yada başka sitede (hangi site tam hatırlamıyorum) ona dayanarak bu yorumu yapmıştım tekrardan özür dilerim... ?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Harley_Quinn, 7 dakika önce tarihinde yazdı:

Aslında yeni sayılmam ama beklemek çok sıkıcı.Bide ben animenin bütün bölümleri yayınlanınca izleyen birim :-(  yani özürlerimi sunarım :).  Ama bu yorumum yeni bir çıkan animenin bölümleri 2 gün üst üste atılmıştı bu sitede yada başka sitede (hangi site tam hatırlamıyorum) ona dayanarak bu yorumu yapmıştım tekrardan özür dilerim... ?

Bazı animelerde çeviri sıkıntısı oluyor, çevirmen hastalanıyor veya işleri yoğunlaşıyor. Böyle durumlarda seriyi çeviremiyor ve biriken bölümleri art arda atıyor veya hali hazırda 6. bölüme gelmiş bir seriyi çevirmeye başlıyorlar ve bu durumda da art arda yükleyebiliyorlar. 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Disqus yorumlarım bazen hiçbir sebep yokken beklemeye alınıyor ve kaldırılıyor bir aydır bu durum böyle önceden olmuyordu site bakıma girmişti en son hatırlarsanız, ondan sonra sayfa yüklemesinde sorun oluştu hata veriyor yorum kaldırılıyor falan bu sorunlar fazlalaştığı için artık can sıkıyor:( 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Bu aralar sitedeki yavaşlık canımı sıkmaya başlamıştı. AoT olduğu günler sunucu tarafında sorunların yaşanmasını normal karşılıyorum. Bağış sistemi olmasa da o yoğunluğu karşılayacak geliri bulmanın da zor olduğundan o günler siteye girmiyorum. Bunun dışında AoT olduğu günlere uzak zamanlarda ise, site çok ağrı yükleniyor. Reklam engelleyici açık ve kapalı test ettim fark etmiyor. Bu arada sitede üyeliğim bulunuyor.

Pagespeed testini bir tane anime sayfasında test ettim. Önceden 85-100 arası olan hız 72 civarına düşmüş. Biraz daha hız değerini 90-100 civarına çekecek iyileştirmeler yaparsanız çok iyi olur. Üyeliği algılamadan test ettiği için, üyeliğe göre olmayan arayüzdeki değerleri gösteriyor. Bu yüzden üyeliğin aktif olduğu arayüzde de iyileştirmeler yaparsanız çok sevinirim.

https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/?url=https%3A%2F%2Fwww.turkanime.net%2Fvideo%2Fdeath-note-17-bolum&tab=desktop

Test ettiğim sayfada 2 tane fansub olduğundan, video oynatıcısı da yüklenmeden açılıyor. Ama baya yavaş açılıyor. 

Bir de önceki bölümde video oynatıcısı açıksa, sonraki sayfaya geçerken daha yavaş geçiyor. Bunu da hızlandırabilirseniz çok iyi olur.

Screenshot_1.thumb.png.fe8e10759fcbe9fef9f9d6dcb00119c3.png

Buna ek olarak bazı sayfalarda sitenin aşırı yavaşladığını fark ettim. Aynı zaman esnasında, diğer sayfaları kontrol ettiğimde bir sorun yaşanmıyordu. Bellek sızıntılarını tespit etmenizi öneririm. Özellikle anime sayfalarındaki açılış süresi ya da en aşğıdan ne çıkarsa bahtına tıklayınca açılan sayfalar baya yavaş.

https://developers.google.com/web/tools/chrome-devtools/memory-problems

Hızı önceye göre artırmışsınız. Ama lütfen yapabiliyorsanız oradaki tüm önerileri uygulamaya çalışın.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.