Jump to content

Site Hakkında Öneri ve Hata Bildirme

Darktower

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 105
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Göndermiş olduğunuz bir çok şeye katılıyorum yalnız sadece site skin ile bu siteyi ayakta tutabilmek mümkün değil. Kulaktan dolma bilgilerle sitenin reklam gelirlerinden holding kurduğunu düşünüyor ol

Elbette niyetinizin reklamları kaldırmak olmadığının farkındayım. Sitenin daha kullanışlı ve daha kullanıcı dostu olması için bir şeyleri dile getiriyorsunuz. (Sadece reklam konusu sürekli karşıma çık

Merhabalar,   Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir. Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. - Facebook Beğen kısmı kaldırıldı

Posted Images

carefreecat00, 7 saat önce yazdı:

bu sıralar siteye ulaşılmasında bir problem mi var aşırı yavaş ve sürekli 404 - 504  hata kodu verip duruyor  girdiğin vakitte yorumlara yada beğenme gibi basit yerlere tıklanıllamıyor  bile onun için yenilemek gerek o zamanda 404  veriyor zaten bin bir zahmetle giriyorsun

https://forum.turkanime.tv/konu/19182-siteye-erişim-sorunu/?do=findComment&comment=384101

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Türkanime izlediklerim sayfası, diğer sayfalara göre çok geç açılıyor. Bu konuda bir düzeltme yapar mısınız?

Bu sorun siteye saldırıdan bağımsız. Site çok hızlı akarken, sadece bu sayfa geç açılıyor.

https://www.turkanime.net/profil?modId=izleme

Spoiler

RId4QA.png

Ayrıca foruma girerken hatalı giriş yaptım. Hatalı girişimi bildiren açıklama metni İngilizceydi. O metni de Türkçe çevirirseniz çok sevinirim.

Spoiler

RId6g1.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Site arayüzünden rahatsız olduğum bazı şeyleri belirtmek istedim. Şahsen bunlar yapılırsa, insanların reklam engelleyici açmayacağını düşünüyorum.

Sırf bazı arayüzleri sevmediğimden, reklam engelleyici uzantıs ile engelleyip sitede geziyorum. Bu yüzden reklamları da göremiyorum.

Anime izleme sayfası için şu söylediğim paneller kaldırılıp, gösterdiğim gibi yapılsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

İlk olarak Bodelen olarka geçen, sayfanın herhangi bir yerine tıklayınca, zorla yeni sayfa da reklam açan olayı bence kaldırmalısınız.

Bu hoş bir şey değil. İnsanlar bu tarz sıkıcı reklamları sevmediklerinden, adblock uzantılarına başvuruyorlar.

Önceki yorumlarda da belirtmiştim. Facebook sayfasının arayüzü siteye gereksiz yük bindiriyor. Hoş bir görüntüsü yok. 

Bunun yerine sağ üstte Facebook, Instagram, Twitter, Discord vb. görsel olarak bağlantıları konulabilir.

Spoiler

RYDHln.png

Aşağıda belirttiğim paneller anime izlediğimiz sayfayı bence gereksiz boğuyor. Bu sayfalar sadece ana sayfada olacak şekilde tasarlansa çok iyi olur.

Kontrol ettiğim kadarıyla ana sayfadan bazı panelleri, reklam engelleyici ile engelleyince anime sayfaları da etkileniyor.

Yani ana sayfayı anime izleme sayfalarından bağımsız yapmanız gerektiğini düşünüyorum.

Yeşil çizgi ile işaretlediğim yerleri anime izleme sayfalarından kaldırırsanız çok sevinirim.

Spoiler

RYDNE8.png

RYDhGA.png

RYDByI.png

Ayrıca bölümün altında bulunan beğenme, beğenmeme butonun olduğu barı, animeyi yükleyen ve fansub bilgi panosunun üstüne koysanız çok daha iyi olur.

Fansub bilgi panosu varken, dikkat yazısına gerek olmadığını düşünüyorum. Ben yeni video arayüzünü kullanıyorum. O yüzden video alternatifleri gözükmüyor.

Eski arayüzü kullananlar içinde yapılırsa güzel olur.

Spoiler

RYD2mc.png

Benim şahsen aşağıdaki gibi reklamların yerleştirildiği bir arayüzden rahatsız olmam. 

Bence Anime haberleri, fansub duyuruları, forum güncellemeleri gibi panelleri sadece ana sayfada sunsanız daha iyi olur.

Spoiler

RYDz2s.png

Şahsen bodelen dışında reklamlarınız konusunda bir sıkıntım yok. Arayüz olarakta reklamların siteyi boğmadığı bir hale getirirseniz sizin için iyi olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yöneticiler
Darktower, 26.11.2019 - 03:02 yazdı:

Site arayüzünden rahatsız olduğum bazı şeyleri belirtmek istedim. Şahsen bunlar yapılırsa, insanların reklam engelleyici açmayacağını düşünüyorum.

Sırf bazı arayüzleri sevmediğimden, reklam engelleyici uzantıs ile engelleyip sitede geziyorum. Bu yüzden reklamları da göremiyorum.

Anime izleme sayfası için şu söylediğim paneller kaldırılıp, gösterdiğim gibi yapılsa çok daha iyi olacağını düşünüyorum.

İlk olarak Bodelen olarka geçen, sayfanın herhangi bir yerine tıklayınca, zorla yeni sayfa da reklam açan olayı bence kaldırmalısınız.

Bu hoş bir şey değil. İnsanlar bu tarz sıkıcı reklamları sevmediklerinden, adblock uzantılarına başvuruyorlar.

Önceki yorumlarda da belirtmiştim. Facebook sayfasının arayüzü siteye gereksiz yük bindiriyor. Hoş bir görüntüsü yok. 

Bunun yerine sağ üstte Facebook, Instagram, Twitter, Discord vb. görsel olarak bağlantıları konulabilir.

RYDHln.png

Aşağıda belirttiğim paneller anime izlediğimiz sayfayı bence gereksiz boğuyor. Bu sayfalar sadece ana sayfada olacak şekilde tasarlansa çok iyi olur.

Kontrol ettiğim kadarıyla ana sayfadan bazı panelleri, reklam engelleyici ile engelleyince anime sayfaları da etkileniyor.

Yani ana sayfayı anime izleme sayfalarından bağımsız yapmanız gerektiğini düşünüyorum.

Yeşil çizgi ile işaretlediğim yerleri anime izleme sayfalarından kaldırırsanız çok sevinirim.

RYDNE8.png

RYDhGA.png

RYDByI.png

Ayrıca bölümün altında bulunan beğenme, beğenmeme butonun olduğu barı, animeyi yükleyen ve fansub bilgi panosunun üstüne koysanız çok daha iyi olur.

Fansub bilgi panosu varken, dikkat yazısına gerek olmadığını düşünüyorum. Ben yeni video arayüzünü kullanıyorum. O yüzden video alternatifleri gözükmüyor.

Eski arayüzü kullananlar içinde yapılırsa güzel olur.

RYD2mc.png

Benim şahsen aşağıdaki gibi reklamların yerleştirildiği bir arayüzden rahatsız olmam. 

Bence Anime haberleri, fansub duyuruları, forum güncellemeleri gibi panelleri sadece ana sayfada sunsanız daha iyi olur.

RYDz2s.png

Şahsen bodelen dışında reklamlarınız konusunda bir sıkıntım yok. Arayüz olarakta reklamların siteyi boğmadığı bir hale getirirseniz sizin için iyi olur.

Göndermiş olduğunuz bir çok şeye katılıyorum yalnız sadece site skin ile bu siteyi ayakta tutabilmek mümkün değil. Kulaktan dolma bilgilerle sitenin reklam gelirlerinden holding kurduğunu düşünüyor olabilirsiniz ne yazık ki gerçekler sandığınız gibi değil.

Aşağıda Ağustos ayına ait istatistikleri görebilirsiniz. Normalde bu tarz bilgileri paylaşmam ama ne yazık ki bazı şeyleri bazı insanlara sözlü anlatamıyorsunuz (Üstünüze alınmayın genele hitap ediyorum).

Ağustos ayını sitenin en yoğun olduğu dönemlerden biri olduğu için özellikle gönderdim. Haziran, Temmuz ve Ağustos ayları sitenin en yoğun olduğu dönemler. Muhakkak daha fazla kazanç sağlayacak çözümler vardır ama 10 yıldır site aktif ve 10 yıldır bu tarz reklamlar hariç reklam tekliflerini kabul etmedim. Site döngüsü sağlandıktan sonra gerisi önemli değil.

Benim de en çok rahatsız olduğum reklam sayfada zorla açılan reklam ilk fırsatta kaldırmak için elimden geleni yapacağım. (10. yıla özel bir gelişme olabilir.)

Aşağıdaki istatistikleri gördükten sonra halen bazı reklam alanlarını gereksiz görüyorsanız diyebileceğim pek bir şey ne yazık ki yok.

spacer.png

Bu aralar AdBlock kullanıcıları ile uğraşıyorum. Uğraşmamın sebebi sitede bulunan reklamlı seçeneklere izlenme sayısı eklettirmek, en azından videoların daha geç silinmesini sağlarlarsa minnettar olurum (Alternatifleri yüklediğimiz sitelerin bir çoğu 30, 60 ya da 90 gün izlenmeyen videoları aktif olmadıkları gerekçesiyle siliyor) malum pek bir faydaları söz konusu değil. En azından diğer kullanıcılar için video seçeneklerinin daha hızlı silinmesinin önüne geçebilirler belki.

Dip Not : Bu bilgilere inanmayanlar var ise ekran görüntüsünü [email protected]'a gönderip teyit ettirebilir.

Çok bilmiş bir arkadaşımız neden özellikle ağustos ayını paylaştığıma anlam verememiş. Ağustos ayı düşükmüş diye onu paylaşmışım sanırım.  O arkadaşımız iyice baksın diye 3 aylık datayı ekliyorum.

Yakınlaştırıp yakınlaştırıp baksın. Ayrıca site gelirini banka hesabında tutmuyorum özel kasam var orada tutuyorum.

spacer.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yöneticiler
sShoguNn, 16 dakika önce yazdı:

İzlediklerim kısmında gösterilen "PASİF!  Bu alanda bakım çalışması yapılmaktadır.  Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz..." tahminen ne zaman normale döner?

Bir kaç test yapıyoruz 2 3 güne eski haline döner.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yani amacım reklamları kapattırmak değil. Anime izlenilen sayfa da, fazla olan panelleri azaltmak ve görsel olarak kullanışlı olmasını sağlamak.

Peki reklamlar dışında dediğim Facebook, Forum son güncellemeleri kaldırmayı düşünür münüz?

Ayrıca Video altında bulunan beğeni, beğenmeme ve izlediklerime ekleme butonunu, tam video altında eklemeyi düşünür müsünüz?

Bir de Dikkat menüsünü kaldırıp, izleyemiyor musunuz menüsü yerine sadece fansub bilgi panosunu ekleseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Resimdeki gibi düşünmüştüm. Umarım anlatabilmişimdir.

Spoiler

RHsThh.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yöneticiler
Darktower, 38 dakika önce yazdı:

Yani amacım reklamları kapattırmak değil. Anime izlenilen sayfa da, fazla olan panelleri azaltmak ve görsel olarak kullanışlı olmasını sağlamak.

Peki reklamlar dışında dediğim Facebook, Forum son güncellemeleri kaldırmayı düşünür münüz?

Ayrıca Video altında bulunan beğeni, beğenmeme ve izlediklerime ekleme butonunu, tam video altında eklemeyi düşünür müsünüz?

Bir de Dikkat menüsünü kaldırıp, izleyemiyor musunuz menüsü yerine sadece fansub bilgi panosunu ekleseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.

Resimdeki gibi düşünmüştüm. Umarım anlatabilmişimdir.

RHsThh.png

Elbette niyetinizin reklamları kaldırmak olmadığının farkındayım. Sitenin daha kullanışlı ve daha kullanıcı dostu olması için bir şeyleri dile getiriyorsunuz. (Sadece reklam konusu sürekli karşıma çıkınca genel bir açıklama yapma gereği duydum.)

Bende istediğiniz gibi yapmak isterim ama dediğim gibi bazı şeyler kontrolünüzün dışında gelişiyor.

Belirttiğiniz önerileri dikkate alıyorum müsait bir zamanda bir kaç değişiklik yapacağım.

"İzleyemiyor musunuz?” başlığı eğer fansuba ait bir haber yok ise görüntülenen başlığın boş kalması da pek güzel durmuyor o yüzden böyle bir başlık var. Eğer seçilen fansub için haber ayarlanmışsa o haberi görürsünüz. Eğer haber yoksa karşınıza “İzleyemiyor musunuz?” bilgisi çıkar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.