Jump to content

Site Hakkında Öneri ve Hata Bildirme

Darktower

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 105
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Göndermiş olduğunuz bir çok şeye katılıyorum yalnız sadece site skin ile bu siteyi ayakta tutabilmek mümkün değil. Kulaktan dolma bilgilerle sitenin reklam gelirlerinden holding kurduğunu düşünüyor ol

Elbette niyetinizin reklamları kaldırmak olmadığının farkındayım. Sitenin daha kullanışlı ve daha kullanıcı dostu olması için bir şeyleri dile getiriyorsunuz. (Sadece reklam konusu sürekli karşıma çık

Merhabalar,   Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir. Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır. - Facebook Beğen kısmı kaldırıldı

Posted Images

• Yöneticiler

Merhabalar,

Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir.

Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır.

- Facebook Beğen kısmı kaldırıldı

- Günde 1 kez açılan popup kaldırıldı

- Forum son güncellemler kısmı 15 başlık olacak şekilde yeniden ayarlandı.

- Günün animesi kısmı kaldırıldı.

- Ana sayfada listelenen animeler 12 iken 10'a düşürüldü.

Güncel site speed test aşağıdaki gibidir; Bu test çok stabil değildir site yoğun olduğunda veya saldırı olduğunda değişiklikler olabilir.

MASAÜSTÜ

spacer.png

MOBİL

spacer.png

Mobil konusunu tekrar belirtmekte fayda var sitemiz hiçbir şekilde mobil uyumlu hazırlanmamıştır. Bu sebeple ayrıca mobil sayfamız bulunmaktadır. m.turkanime.net adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

saygılarımla

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Geri bildirimleri dikkate aldığınız için teşekkür ediyorum.

Anime & Manga haberleri ve sağ tarafta bölümleri gösteren panel de, diğer panellere göre 3-5 saniyelik bir gecikme var.

Bazen kare paneller içindeki, sponsor reklamlar geç yüklenebiliyor.

Bence bölümler sekmesi de, forum son güncellemeleri sekmesi gibi biraz küçültülebilir.

Spoiler

RNnl0t.png

RNJP56.png

Yorumları görüntüle sayfasını, Puzzlesubs sitesindeki gibi sadece yorumları görüntüle olacak şekilde değiştirir misiniz?

Örnek olması için bağlantıyı attım.

https://puzzlesubs.com/ceviriler/anime/black-clover/izle/bolum111

Disqus ve Site yorumları panelleri hoş gözükmüyor.

Ayrıca Site yorumları galiba artık kullanılmıyor. Bazı sayfalarda site yorumlarına yapılmış yorumlar halen duruyor.

Spoiler

RNJkGp.png

Chatango kurallarının, daha okunaklı ve azaltmış bir şekilde yazılmasının iyi olacağını düşünüyorum.

Mesela Küfür, Spoiler, Zararlı bağlantı, Spam vb. gibi kısaltılabilir.

Şahsen ben kullanmıyorum. Harici bir sekme üzerinden bakıyorum. Ama site üzerinde kurallar çok yer kaplıyor.

https://turkanime.chatango.com/

Spoiler

RNJgmc.png

Ayrıca Live action sitesine ulaşılamıyor. Bu sorun benden mi kaynaklanıyor?

Spoiler

RNJFUj.png

Live Action kaldırıp, sağ tarafta açılan boşluğa Facebook, Twitter, Instagram ve Steam gruplarının görsellerini koyup.

Bu görsellere tıklayınca bağlantı açılmasını sağlayabilir misiniz? Steam grup duyuruları özellikle, yeni eklenen animeleri duyurmak için en iyi yöntem diye düşünüyorum.

https://twitter.com/turkanimetv

https://steamcommunity.com/groups/TVturkanime

https://www.facebook.com/turkanitv

Fansub duyuru panosunda, eski çevirinin iki tane duyurusu var.  Eğer bir yanlışlık görmediysem, eski duyuru kaldırır mısınız?

Spoiler

RNnBoj.png

Son olarak reklam engelleyici açık veya kapalı fark etmeksizin, sitede sağ tıklayınca ya da bazı bölümlere tıklayınca, BTK tarafından engellemiş sitelere ya da bazı otomatik yazılım indirmeye çalışan sitere atıyor.

Buna neden olan şey ne bilmiyorum. Ama bu sorunları yaşayan insanlar Chatango belirtmişler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

schneizeL, 28.11.2019 - 15:30 yazdı:

Merhabalar,

Sistemde ufak bir kaç revize işlemi gerçekleştirilmiştir.

Darktower arkadaşımızın önerisiyle aşağıdaki değişiklikler yapılmıştır.

- Facebook Beğen kısmı kaldırıldı

- Günde 1 kez açılan popup kaldırıldı

- Forum son güncellemler kısmı 15 başlık olacak şekilde yeniden ayarlandı.

- Günün animesi kısmı kaldırıldı.

- Ana sayfada listelenen animeler 12 iken 10'a düşürüldü.

Güncel site speed test aşağıdaki gibidir; Bu test çok stabil değildir site yoğun olduğunda veya saldırı olduğunda değişiklikler olabilir.

MASAÜSTÜ

spacer.png

MOBİL

spacer.png

Mobil konusunu tekrar belirtmekte fayda var sitemiz hiçbir şekilde mobil uyumlu hazırlanmamıştır. Bu sebeple ayrıca mobil sayfamız bulunmaktadır. m.turkanime.net adresinden erişim sağlayabilirsiniz.

saygılarımla

Günün animesi kısmını kaldırmasaydınız iyi olabilirdi hergün bakıp güzel anime bulmamı sağlıyordu arada da olsa

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

EnsMsgLu, 8 saat önce yazdı:

Günün animesi kısmını kaldırmasaydınız iyi olabilirdi hergün bakıp güzel anime bulmamı sağlıyordu arada da olsa

sShoguNn, 8 saat önce yazdı:

Günün animesi kısmı bende hala duruyor. Geri mi konuldu yoksa kaldırılmadı mı? Kaldırılmaması bence daha iyi çünkü bazen benim işime yarıyor günün animesi kısmı mutlaka kalmalı

Kaldırılmıştı, tekrardan aşağıdaki menüye eklenmiş.

Spoiler

ROBJ8I.png

Önceden kendine özel paneli vardı. Büyük ihtimalle site çok büyük gösterdiğinden kaldırdılar.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@schneizeL Discord simgesi, en üstte çık butonun üstüne geliyor. Düzeltirseniz sevinirim.

Spoiler

RjPEkx.png

Ayrıca arama sistemi ve anime etiketleri konusunda geliştirme yapar mısınız? Mesela Isekai diye etiket eklenebilir.

Bazı animeleri ararken, kelimesi kelimesin ismini yazmamız gerekiyor. Arama sonuçlarının etiketlendirmesi geliştirilebilir.

Ayrıca aktif kullanıcılar arasından, sitede hatalı bulunan metin, panel, kırık videolar düzeltmek için yetkili alımı yapar mısınız?

Mesela bir animenin ikinci sezonu var. Ama bağlantılı animeler sekmesine eklenmemiş. Animeyi izleyen kişi, buraya güvenerek olmadığını düşünüp salıyor.

Örnek olarak geçen belirtmiştim. Halen ikinci sezon sayfası eklenmemiş. Sadece bu tarz şeyleri değiştirme yetkisi olan, yetkili alımı yapılsa güzel olabilir.

Anime açıklama sayfasından, İzlemeyi tamamladıklarım seçeneğini seçince, anime bölümlerin hepsi son izlediklerime ekleniyordu.

Artık İzlemeyi tamamladıklarım yapınca eklenmiyor. Bu bakım esnasında oluşan bir hata mı? Yoksa bundan sonra böyle mi olacak?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pek bir değişiklik ya da yenilik olmasına gerek olmadığını düşünüyorum, sadece altyapısı geliştirilse yeterli. Eskisi gibi animelerin izlenme sayısı ve listelemede İzleme sayısına göre sıralama olması güzel olabilir. İzleyecek anime bulmakta zorlanıyorum bu yüzden izlenme sayısına göre izlemek isterim tekrardan. (Ne güzel eskiden böyle birşey vardı:bad-luck-crazy-rabbit-emoticon:)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Son 2-3 gündür, görsellerin yüklenmesin de bir gecikme var. Farklı tarayıcılar ve reklam engelleyici kapalı ve açık olmak üzere denedim.

Bu soruna sebep olan şeyi düzeltir misiniz? Pagespeed sayfası da ne yaptıysam, siteyi tarayamıyor.

-Resimdeki hatayı veriyor.

Spoiler

spacer.png

Ayrıca anime bilgi sayfasındaki Facebookta paylaş butonunu kaldırp ve Anime detayı sekmesini en yukarıya koyup, javascript olarak ayarlarsanız çok iyi olur.

Anime detayına basınca, tekrar aynı sayfa yeniden açılıyor. Diğer sekmeleri anime detayı ile eşitlerseniz bu sorunu çözebilirsiniz.

Spoiler

RGM7Pb.png

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.