Jump to content

Wolf Guy

Önerilen İletiler

Resmi ekleyen

Yetişkinlere yöneliktir. Aşırı şiddet ve cinsellik içerdiğinden 18 yaş altı için uygun değildir.

Tür..: Action, Adult, Drama, Mature, Mystery, Psychological, Seinen, Supernatural

Yazar..: Tabata Yoshiaki

Çizer..: Yugo Yuuki

Yayın durumu (scan)..: (Devam Ediyor)

Türkçe çeviri..: mevcuttur

Yapım yılı..:2007

Temel olarak 2 cilt olan “Ookami no Monshou” ve “Ookami no Enka” isimli novellerden olan 1970 yılı yapılmış 2 ciltlik Wolf Guy (SAKAGUCHI Hisashi) ‘ nin mangasından adapte edilmiştir.

Ms. Aoshika genç ve yalnız bir öğretmendir. Bir gece serserilerin bir adamamı öldüresiye dövdüklerine şahit olmuştur. Kendine geldiğinde adamın öldüğüne emindir. Ertesi gün okulda ise, gece öldüğüne emin olduğu Akira’ yı karşısında gördüğünde hayatının şokunu yaşamıştır. Üstelik öğretmen olduğu okula transfer olan bir öğrencidir. Aklının kendisine oyun oynadığını düşünse de ne gördüğünden emindir. Dik ve asi bir mizaha sahip olan Akira, dün sanki hiç bir darbe almamış gibi sapa sağlam karşısında durmaktadır. Gördükleri ile aklının ona oyun oynadığı fikri arasında kalsa da artık endişelendiği daha ciddi bir sorun vardır. Sınıfında ki belalı grup ile bu çocuk arasındaki gerginlik..

Üstüne üstük okulun hatta bulundukları şehrin en son dikkatinin çekilmesi isteneceği ismi olan Dou Haguro’ nun bile dikkatini çekmiş olması daha büyük belalarında kapıda olduğunun habercisidir. Hayvansı yanını insansı yanına tercih eden Akira her ne kadar sakin ve sorunsuz ve beladan uzak bir hayat istese de gene bu dileğine kavuşamayacak gibi görünmektedir..

Not Türkçe çevirici Linkleri : http://www.pandemoniumceviri.com/projeler/devam-eden-projeler/wolf-guy-wolfen-crest & http://v-teammanga.blogspot.com/p/wolf-guy-ookami-no-monshou.html

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 sene sonra...

Daha geçenlerde bitirdiğim bir manga.

Gerçekten sevdim...

Türkçesi olduğunu daha yeni tanıtımı okurken öğrendim ve şok oldum boşu boşuna tüm seriyi ingilizce okumusum, ki mangatr de aradığım halde bulamamistim isim değişikliği yüzündenmış -.-

Mangaya gelirsek Zaman zaman gerçekten hüzünlendirdi ve zaman zaman hele de o şiddet sahnelerinde kanımı dondurmadı değil :O

Ama izlediğim için çok memnunum, umarım bir gün anime serisi de olur ^_^

Tanıtım için teşekkürler ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerçekten sevdim...

Türkçesi olduğunu daha yeni tanıtımı okurken öğrendim ve şok oldum boşu boşuna tüm seriyi ingilizce okumusum, ki mangatr de aradığım halde bulamamistim isim değişikliği yüzündenmış -.-

Mangaya gelirsek Zaman zaman gerçekten hüzünlendirdi ve zaman zaman hele de o şiddet sahnelerinde kanımı dondurmadı değil :o

Bende bitirmiştim bu seriyi daha öncede pek sevmemiştim, klasik kurt adam ayakları ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben daha okuyorum ve sevdim. *-* Bazen olay örgüsünde bu da mı olur dediğim oluyor ama ehehe zaten kurt adam ile ilgili bir şeyi okuyorum pek de takılmıyorum. -,- Gerçi bazı hastalıklardan dolayı 'kurt adam' diye tabir edilen kişiler var yani kendini öyle sanıyor hastalığını belirtmek için fln ne ise gereksiz bilgi. D: 

Gerçekten sevdim...

Mangaya gelirsek Zaman zaman gerçekten hüzünlendirdi ve zaman zaman hele de o şiddet sahnelerinde kanımı dondurmadı değil :o

Aynen MangaTR de ve MangaTürk de 'Wolfen Crest' adıyla geçiyor. :D Bende bu konuya girerken acaba aynı mı ikisi diye düşündüm ki aynılarmış. =-= Şu anlık okuyorum bakalım 26.bölümdeymişim. T-T Ara verdim gerçi devam edeceğim._.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende bitirmiştim bu seriyi daha öncede pek sevmemiştim, klasik kurt adam ayakları ^_^

Neden tamda benim yorumum altına düşüncemin tam zıddını yazmışsınız ▪_▪

Ben daha okuyorum ve sevdim. *-* Bazen olay örgüsünde bu da mı olur dediğim oluyor ama ehehe zaten kurt adam ile ilgili bir şeyi okuyorum pek de takılmıyorum. -,- Gerçi bazı hastalıklardan dolayı 'kurt adam' diye tabir edilen kişiler var yani kendini öyle sanıyor hastalığını belirtmek için fln ne ise gereksiz bilgi. D: 

Aynen MangaTR de ve MangaTürk de 'Wolfen Crest' adıyla geçiyor. :D Bende bu konuya girerken acaba aynı mı ikisi diye düşündüm ki aynılarmış. =-= Şu anlık okuyorum bakalım 26.bölümdeymişim. T-T Ara verdim gerçi devam edeceğim._.

Yemin ederim seriyo okurken hep içimden "Ah keşke türkçesi olsaydı, bunu türkçe okumak çok daha iyi olurdu" kaç kere demisimdir... İngilizce cevirisi biraz zorladı da beni :O

He he neyse, bence çok erken ara vermissin, durum buysa emin ol 8.chapter da aranın efsanesi verirsin sanırım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yemin ederim seriyo okurken hep içimden "Ah keşke türkçesi olsaydı, bunu türkçe okumak çok daha iyi olurdu" kaç kere demisimdir... İngilizce cevirisi biraz zorladı da beni :O

He he neyse, bence çok erken ara vermissin, durum buysa emin ol 8.chapter da aranın efsanesi verirsin sanırım :D

Ben ingilizce görünce direkt bırakıyorum. Pek iyi değil de. :') Senin içine doğmuş aklına gelmiş de fark edememişsin. :P

Ya başka serilere başlayınca haliyle kaldı. :D Yoksa hani askıya almadım diğerleriyle kaynadı arada D: spoiler fln vermek istersen hep buradayım *-*daha heyecanla okumamı sağlıyor. xD

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben ingilizce görünce direkt bırakıyorum. Pek iyi değil de. :') Senin içine doğmuş aklına gelmiş de fark edememişsin. :P

Ya başka serilere başlayınca haliyle kaldı. :D Yoksa hani askıya almadım diğerleriyle kaynadı arada D: spoiler fln vermek istersen hep buradayım *-*daha heyecanla okumamı sağlıyor. xD

Ben iki mangayı bir arada götüremedim ya denedim de olmadı, sadece birine odaklanmak benim için en iyisi :D

İlk kez spoilerden keyif alan birini gördüm :D

Skypetan ekleyeyim o zaman seni :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başlarda oldukça etkileyici gitse de sonunda batırdıkları, okuduğuma pişman olduğum seri, hele sonlara doğru yaklaştıkça özelikle gereksiz cinsellik ve biraz daha zorlayarak düşmanlar arasındaki ilişkiye neredeyse yaoi boyutuna getirmeyi başardıkları için yazarı çizeri buradan tebrik ediyorum bir seri yapalım içine bir tutam doğa üstü, bir tutam cinsellik, bir tutam şiddet ee olmuşken bir tutam da düşmanın takıntısını ileriye taşıyıp aşka çevirelim kısaca içinde her şey olsun ama bittiğinde tümüne bakıldığında bibok olmasın diye yapılan bir seri vaktinize yazık  :smile_artiz:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Başlarda oldukça etkileyici gitse de sonunda batırdıkları, okuduğuma pişman olduğum seri, hele sonlara doğru yaklaştıkça özelikle gereksiz cinsellik ve biraz daha zorlayarak düşmanlar arasındaki ilişkiye neredeyse yaoi boyutuna getirmeyi başardıkları için yazarı çizeri buradan tebrik ediyorum bir seri yapalım içine bir tutam doğa üstü, bir tutam cinsellik, bir tutam şiddet ee olmuşken bir tutam da düşmanın takıntısını ileriye taşıyıp aşka çevirelim kısaca içinde her şey olsun ama bittiğinde tümüne bakıldığında bibok olmasın diye yapılan bir seri vaktinize yazık  :smile_artiz:

Güzel noktalara değinmişsin :)

İlk baktığımda 117 chapterda uzun soluklu olduğundan dedim çeşit çeşit macera, olay filan görürüz ama tüm konuyu özetlesen aslında çok küçük bir arc'ı var, daha doğrusu tek bir arc. Sonu ise;

Inugami'yi filan hastaneye yatırıp araştırmalar yapılması filan konuyu bambaşka yere çevirirken tam orada noktaladılar...

Bunun dışında, cinsellik cidden nerden baksan 2-3 cilt onunla geçti okumaktan midem bulanmıştı artık, o kadarına hiç gerek yoktu...

Ama şöyle genel baktığımızda Inugami'nin hatrına hoş bir manga olarak kaldı bende :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.