Jump to content

Poison of the Life #3: Deneklerle Arkadaş Olunmaz

agg1401

Önerilen İletiler

POISON OF THE LIFE

BÖLÜM 1

"Ailemi Öldüren Space

Anlatıcı: Bugün ki maceramız öyle 5 – 6 tane arabası, 2 – 3 tane evi ve 5 – 6 adette çalışan olmayan sıradan ve sıkıcı bir mahallede yaşayan Yasuji Ichinose’nin macerasını anlatacağız. Efenim, bu ailenin reisi matbaacıdır ve annesiyse sıradan olan bir ev hanımıdır, baş cidden klişelik akıyor gördüğünüz gibi. Ciddileşirsek bu hikayemiz 1994 Matsumaru Eria’sında geçiyor.

SPACE CHARGE MANAGER, Spoiler Gezegeni

Space Ichinose: Ichinose Soyadına sahip birisi var mı?

Yakuza Hoshigawa: Evet

Space Ichinose: O halde o aileyi ortadan kaldıracağım.

Yakuza Hoshigawa: Tamamdır, o halde ailenin yerini göstereyim sana.

Space Ichinose: İstemez, Matsumaru Eria denen bir kasabada yaşıyorlar.

Yakuza Hoshigawa: Nereden biliyorsun?

Space Ichinose: Kan çekiyor, rahatça bulup onları cehenneme göndereceğim. Hahahahahahahahahaha

Yakuza Hoshigawa: Peki patron bu kasaba nerede?

Space Ichinose: Dünya gezegeninde yer alıyormuş ve oraya oldukça yakınız. Bugün Dünya saatine göre akşam ineceğim o gezegene ve aileyi bulacağım.

Yakuza Hoshigawa: Peki aileyi bulduğun an nasıl öldürmeyi planlıyorsun?

Space Ichinose: Aileyi öldürmeden önce kendimi tanıtmayı düşünüyorum ve orasını da o zaman düşüneceğim.

Yakuza Hoshigawa: Yine fantezi peşindesin Space-san!

Space Ichinose: Aynen öyle Yakuza-kun.

Yakuza Hoshigawa: Peki, o evde küçük yaşta çocuk varsa?

Space Ichinose: Bana göre Dünya gezegenindeki tüm yaşayanlar bebe sayılır. Burayı nasıl bulduğumuzu hatırlıyor musun?

Yakuza Hoshigawa: Onca dönemdir, uzayı araştırdık ve sonra araştırma bitince bir gezegen bulduk ve bu güzel gezegende yaşamaya karar verdik. Bu gezegenimize bir de ad koyup, sevdiğimiz 100 bilim-insanını davet ettik ve bu davet ettiğimiz insanlardan birisi bize ihanet etti. Bu ihaneti yapan kişinin soy adı Ichinose’idi. Ayrıca 1.000. yaş gününü nasıl kutluyacaksın?

Space Ichinose: Hmm… O kadar oldu mu Yakuza-kun?

Yakuza Hoshigawa: Evet, o kadar oldu. En son kutladığın doğum günü yaşını hala hatırlıyor musun?

Space Ichinose: Hayır.

Yakuza Hoshigawa: Ben unutmadım, 58 yaşındaydın.

Space Ichinose: O kadar oldu mu?

Yakuza Hoshigawa: Evet.

Space Ichinose: Ölümlü insanlardan biriyken uzaya çıkmamız bizim yaşam dengemizi bozmuş.

Yakuza Hoshigawa: Evet, bana bir şey demeyecekseniz gidiyorum Space-san.

Space Ichinose: Gidbilirsin Yakuza-kun.

Cümlesinden sonra Yakuza Hoshigawa mekanından ayrılır.

Anlatıcı: O ailenin tehlikede olduğuna dair kimsenin bir bilgisi yok ve bu aile normal bir günlük hayatını yaşıyor. Sizi o aile ile tanıştırmaya götürelim.

Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 15 Saat: 07:00

Samake-wo: Gazete Sokağı

Samake Eawa-da: Gazete Basım Evi Caddesi,

Mekan: Evin girişin biraz ilerisinin tam ortasında merdiven var sola dönerseniz ve 5 adım ileriye giderseniz mutfak var, Shinsetsu Ichinose ve Zenya Ichinose ile birlikte yemek yiyorlar.

Shinsetsu Ichinose: Zenya-san, bugün bizlere ne hazırladın ve bugün neler yapacaksınız?

Zenya Ichinose: Bugün Yasuji-kun’un 14. doğum günü. Pasta, meyve ve içecekler yapacağım ve saat 16:00’da kutlamasını yapacağız. Sadece ben değil, tüm sınıf arkadaşları da olacak.

Shinsetsu Ichinose: Şuan ne yapıyor?

Zenya Ichinose: Şuan uyuyor ve gece uyumadığı her halinden belli oluyor.

Shinsetsu Ichinose: Yasuji-kun heyecanlı demek ki.

Zenya Ichinose: Evet keşke kızım olsaydı hayatım.

Shinsetsu Ichinose: (İçinden: Bir kızı olduğunu hala hatırlamıyor. Ben o kızımı eve getirmemin bir anlamı olmayacak.)

Zenya Ichinose: Shin-kun, bugün manşette neler olacak?

Shinsetsu Ichinose: Bir şeyler olmayacak, siyaset, cinayet, çocuk kaçırma, adam yaralama falan oluyor.

Zenya Ichinose: İlgi çeken bir başarı haberi yok mu? En azından prenseslerin cephesinden.

Shinsetsu Ichinose: Hayatım bizim bölge başbakanlık bölgesi gibi gözüküyor ama aslında burası prenseslere sahip.

Zenya Ichinose: Az evvel TV’de “Başbakanlık sistemi ve Prenses Kanunu arasındaki kavga büyüyor.” alt başlığı geçti.

Shinsetsu Ichinose: Ama benim bastığım gazetede “YENİ SİSTEM: PRENSES KANUNU OLACAK!” yazıyordu.

Zenya Ichinose: Vov. Anladım, bir de bu ilk prenses kimmiş biliyor musun?

Shinsetsu Ichinose: Evet, dün basımevindeydi. Adı: Aiko Kamikaze

Zenya Ichinose: Nasıl biri?

Shinsetsu Ichinose: 1.75 boylarında, altın sarısı kıyafetiyle, yeşil renkli tokasıyla, saçının rengi kırmızı ve gözlerinin renkleri de eflatun’dur.

Zenya Ichinose: Oh, iyi incelemişsin. Benden başka kıza bakmayacaksın, prenses bile olsa.

Shinsetsu Ichinose: Sen kıskandın demek hayatım.

Zenya Ichinose: YOK! KISKANMADIM!

Cümlesinden Yasuji Ichinose bu bağırışmaya uyanır ve uyku sersemlemesiyle mutfakta kendine ait sandalyesine oturur. Zenya Ichinose, Yasuji Ichinose için tabak alır ve o pişirdiği yemekten koyar.

Yasuji Ichinose: (Esner), beni niye uyandırdınız? Bir de bugün Cumartesi üstelik.

Zenya Ichinose: Resmen babanın suçu Yasuji-kun. Benim değil.

Shinsetsu Ichinose: Ama anne sen bağırıyordun. YOK! KISKANMADIM! Diye.

Zenya Ichinose: Babana sor, o suçunu biliyor.

Yasuji Ichinose: (İçinden: Tanrım, bunların ikisi de deli) Evet baba, seni dinliyorum.

Shinsetsu Ichinose: O halde, anlatayım. Buralara yeni taşınmış komşumuzdan bahsediyordum.

Zenya Ichinose (İçinden: Aferin, arada da olsa kafan çalışıyor)

Zenya Ichinose yemekli tabağı Yasuji Ichinose’nin masasına koyar.

Yasuji Ichinose: Itadakimasu(*)

Anlatıcı: (Japon’larin yemeklerini yemeden ve ya hediyelerini almadan önce söyledikleri sozdür ve tam anlamı olmasa da Şükranlarını dile getiriyorlar. )

Zenya Ichinose: Bugün akşama kadar evde olmanı istiyorum Yasuji-kun.

Yasuji Ichinose: Tamam anneciğim. (İçinden: Ben arkadaşlarla doğum günümü dışarıda kutlayacaktım.)

Zenya Ichinose: (İçinden: Ne düşündüğünü biliyorum, ben de o yüzden arkadaşlarını eve çağırdım)

Yasuji Ichinose: Anne, ben odama çıkıyorum.

Shinsetsu Ichinose: Zenya, bende işe gidiyorum.

Cümlesinden sonra Yasuji Ichinose ve Shinsetsu Ichinose dediklerini yaparlar. O sırada Space Ichinose Dünyaya inmek için hazırlık yapmaya karar verir, bunun için Yakuza Hoshigawayı yanına çağırır ve hemen Space Ichinose’nin yanına gelir.

SPACE CHARGE MANAGER, Spoiler Gezegeni

Space Ichinose: Düşündüm de aileyi çok merak ettim, o yüzden hemen dünyaya inmeye karar verdim.

Yakuza Hoshigawa: Anladım prensesim. Peki ne tür giysi giyeceksin?

Space Ichinose: Şânıma yakışır bir güzel giysi.

Yakuza Hoshigawa: Anladım prensesim, peki nasıl öldüreceksin?

Space Ichinose: Hmm… Düşündüm, büyük ihtimalle Dünyada olmayan bir teknolojik alet ile ölmelerini sağlayacağım.

Yakuza Hoshigawa: Ya gören olursa prensesim, o zaman ne yapacağız?

Cümlesinden sonra Space Ichinose kılıcını gösterir.

Yakuza Hoshigawa: Mesaj alındı prensesim.

Space Ichinose: KAZE AKASAKA yanıma gel.

Cümlesinden sonra Kaze Akasaka, Space Ichinose’nin odasının hemen önündedir ve duyar duymaz Kaze Akasaka içeri girer.

Kaze Akasaka: Efendim prensesim.

Space Ichinose: Aileyi bulabildin mi ajan Mustafa Deniz?

Kaze Akasaka: Evet, evlerin yeri: Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 12, fakat bir sorun var. Numarayı yanlış buluyorum her seferinde.
Space Ichinose: Numara yanlış olsun, önemli değil. Zaten caddeyi ve sokağı bulduktan sonra iş kolay.

Kaze Akasaka: Evet, prensesim. İniş kaç dakika içinde başlamasını istersiniz?

Space Ichinose: Mümkün olan en erken zamanda.

Kaze Akasaka: Tamamdır.

Yakuza Hoshigawa: Prensesim, tek mi ineceksiniz aşağıya?

Space Ichinose: Hayır.

Kaze Akasaka: Benimle inecek ve bize karşı gelen herkesi keseceğiz.

Space Ichinose: Evet, nasıl olsa ben ölü gözüküyorum Dünya gezegeninde?

Yakuza Hoshigawa: Peki bu sefer neden gizlenmiyorsun? Normalde gizlice Ichinose’lerin kökünü kurutur sonra gizlice uzay geminize dönerdiniz.

Space Ichinose: İnsanlar beni tanısın ve bir daha asla soy adımı almaya cesaret bile edemesinler istiyorum.

Kaze Akasaka: Anladım prensesim. Benim bu görevdeki işim nedir?

Space Ichinose: Şimdilik ayak işlerime devam edeceksin, sonra sana gizli gizli görevler vereceğim.

Kaze Akasaka: Prensesim sen kötü birisi değilsin, sadece karma(*)sın. Yani karma aslında, düşüncelerini, eylemlerini, isteklerini ve arzularını senin geleceğini belirlemektedir.

Yakuza Hoshigawa: Aslında, herkesin içinde biraz bile olsa karmalık ve karamsarlık var.

Space Ichinose: Ben kötü değilim aslında, bana acı çektiren o aileye kim varsa onlarda acı çekmesini istiyorum. Yaptığım deneylerin malzemelerinin çalınması ve bilgilerimin değersiz görülmesine neden oldular, hepsini ait olduğu cehenneme göndereceğim. Umarım orada yaptıklarının bedelini öderler.

Kaze Akasaka: Bence bu aileyi öldürmekten vazgeçelim, bu aile senin gibi bilim adamı değil. Sıradan bir vatandaş.

Space Ichinose: Her sıradan vatandaş gözümde bir bilim adamının varlığını taşır.

Yakuza Hoshigawa: O halde ben inmeni sağlayacak sistemi başlatıyorum.

Space Ichinose: Tamam!

Kaze Akasaka: Ben de hazırım.

Cümlesiden sonra Yakuza Hoshigawa, Kaze Akasaka ve Space Ichinose, uzay gemisinden aşağıya inmeye başlar.

Matsumaru Eria, Samake-wo, Samake Eawa-da No: 15 Saat: 15:40

O sırada Zenya Ichinose evini Yasuji Ichinose’nin doğum günü için hazırlıklara başlar, balonlar şişirilir, yiyecekler ve içecekler hazırlanır mutfakta bekletilir. Tam oğlunu çağıracakken kapı zili çalar ve kapıyı açmak yürür ve kapıyı açar, karşısında Mamoru Ichigo’yu görür ve hemen içeriye alır.

Mamoru Ichigo: Zenya-san, Yasuji-kun nerede?

Yasuji Ichinose: Odasında.

Mamoru Ichigo: YASUJI-KUN! EVİNDEYİM, HADİ AŞAĞIYA İN!

Bunu duyan Yasuji Ichinose güzel giysilerini giymiş vaziyette aşağıya iner.

Yasuji Ichinose: Sonunda gelebildin kanka!

Mamoru Ichigo: Anneme ders çalışma yalanıyla sana kaçtım ve evde gram nefes alamıyorum.

Zenya Ichinose: Ve bundan annenin haberi yok.

Mamoru Ichigo: Lütfen anneme söylemeyin olur mu?

Zenya Ichinose: Tek bir şartım var, annene daha sonra gerçeği söyleyeceksin Mamoru-kun.

Mamoru Ichigo (utanır): Tamam.

Cümlesinden sonra ikisi de mutfağa geçer. O sırada kapı yine çalar, annesi sonraki gelen çocukları da içeriye alır ve güzel yüzle karşılar, mutfağa baş parmağını gösterir.

Mamoru Ichigo: Sınıfın en çalışkan öğrencisi de gelir ve aramıza yanaşır. Selam güzel Aimi Sun.

Aimi Sun: Hıh, ezikler.

Yasuji Ichinose: HAHAHAHA! Ezik dedi sana… AHAHAHAHAHAHA!

Aimi Sun: Keza sende öylesin.

Shinji Honda: Senin derdin ne Aimi-baka?

Yasuji Ichinose: Tamam boşverin kavgayı, meseleye geçelim. ANNE!

Cümlesinden sonra Zenya Ichinose pastayı getirir ve masaya yiyecekleri ve içecekleri ortaya koyar, bu güzel günü mahvetmek isteyen Space Ichinose Dünyaya inmiştir ve ilk gördüğü şey karşısında şok olmuş.

Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 12 Saat: 16:20

Space Ichinose: Vov, bu kasaba bayağı gelişip bir ülke olmuş, benim zamanımda burası bir kasabaydı.

Kaze Akasaka: İnsan olduğun günleri hatırladıkça sinirleniyor musun?

Space Ichinose: Yok, sadece aynı soy adımı paylaşan tüm pislikleri temizlemek istiyorum, o kadar.

Kaze Akasaka: Sana zarar vermek isteyenlere karşı savunmamı ister misin, yoksa ortalıkta oturup yas mı tutayım?

Space Ichinose: Güzel fikir, sen otur ağla. Şimdi anladığım kadarıyla bu ev boş, 3 numaralı evden kahkaha sesleri geliyor ve kapıda Shinsetsu Ichinose yazıyor, aradığımız ev burası Kaze-kun. O halde kapıyı insanca tıklatalım.

Cümlesinden kapıyı çalar ve evin annesi olan Zenya Ichinose kapıyı açar ve Space Ichinose’yi görünce şok olur, dışarıya çıkar ve kapıyı dışarıdan kapatır.

Space Ichinose: Sen, Misaki Ichinose’nin kızısın. O gün nasıl ölmedin ha!? Bir de çocukların olmuş.

Zenya Ichinose: İçeri de 12 çocuk var. İçlerinden bir tanesi benim çocuğum var, mümkünse çekip git buradan.

Space Ichinose: Lanet olsun, senin ölmen gerekiyor. Senin yüzünden uzaya hapis edildim ve beni öldü olarak gösterdin, hiç mi vicdan azabı çekmedin. Şimdi sıradan insan rölu oynuyorsun, sana bu yakışmış Misaki Ichimonji!

Kaze Akasaka: Bu isim hiç yabancı gelmedi.

Misaki Ichimonji: Demek sen hala yaşıyorsun, ha 2000 yaşında olduğunu hatırlamıyorsun. Çünkü seni lanetledik, sen her 1050 yaşında hafızanı siliyoruz. Ha beni hatırlamana da şaşırdım.

Kaze Akasaka: Kızlar, çocuklardan birisi sizi görüyor.

Misaki Ichimonji kafasını döndürür ve gördüğü çocuk Mamoru Ichigo’dur.

Misaki Ichimonji: O bakan Mamoru Ichigo, Sakurai ve Kanzaku Ichigo’nun tek erkek çocuğudur.

Cümlesinden sonra Space Ichinose kılıcını çıkartıp Misaki Ichimonji’nin karnına saplar.

Space Ichinose: Biri bitti, gerisi lanet olası eşinde.

Kaze Akasaka: Çocuğa ne yapalım?

Space Ichinose: Hangisini soruyorsun?

Kaze Akasaka: Bize bakanı ve öz çocuğunu.

Cümlesinden sonra Mamoru Ichigo kapıdan çıkar ve tüm çocuklar evlerine gider, kanlar içinde olan annesini gören Yasuji Ichinose bir şey yapamaz ve Space Ichinose’nin kılıcını almak için yanına gelecekken Kaze Akasaka onu durdurur.

Kaze Akasaka: Sanırım öz çocuğu bu yaramazın tekiymiş.

Mamoru Ichigo: Arkadaşımın annesini ne yaptın?

Kaze Akasaka: Size gerçeği anlatmadılar mı?

Space Ichinose: Ay kıyamam.

Mamoru Ichigo: Bize ne yapacaksın?

Space Ichinose: Sen bu aileye bir soy ad olarak bağlı değilsin. Evin babasının çalıştığı yeri söylersen, arkadaşın canını bağışlar.

Cümlesinden sonra Kaze Akasaka’nın telsizi çalar.

Kaze Akasaka: Xi Zou no masakoe lae. (Xi Zou seni dinliyorum.)

Uzay Komutanı Xi Zou: Kaze akasaka lae masena icogaesadeo seona masesa. Masoa oisade ouead operasewa (Kaze Akasaka evin babası iş yerinde yok, dünya gezegenindeyim.)

Kaze Akasaka: Owake (Tamam.)

Kaze Akasaka: Çocukları bırak prensesim evin babası kaçmış, büyük ihtimalle öldürüleceğini biliyordu?

Space Ichinose: Yasuji Ichinose‘yi alalım.

Mamoru Ichigo: Alamazsınız arkadaşımı.

Space Ichinose: Ne yapacaksın çocuk? Annen seni merak eder.

Cümlesinden sonra Space Ichinose, Mamoru Ichigo’yu bayıltmak için tokat atar. Daha sonra Yasuji Ichinose’yi sol eliyle yakasından tutarak geldiği yerden uzay gemisine çıkartır.

Matsumaru Eria, Samake-wo*, Samake Eawa-da* No: 30 Saat: 16:40

Evin babası evi arıyor ve evden kimseden ses gelmeyince endişelenir, hiç beklemeden işi bırakıp hemen koşa koşa eve gider. Gördüğü manzara karşısında şok olur, çünkü karşısında Xi Zou’yu görür ve arkasında ölü eşini.

Xi Zou: Senin dilini biliyorum Dünyalı, sakın bir daha adım atma. Eşini öldüren Space Ichinose’dir.

Shinsetsu Ichinose: Çocuğum nerede?

Xi Zou: Belki deney yaparız ve belki de sizinle olan tüm geçmişini sileriz.

Shinsetsu Ichinose: Pislikler, bizden ne istediniz?

Xi Zou: Çocuğuna iletmek istediğin bir şey var mı ve sakın kaçmaya denemeye kalkışma?

Shinsetsu Ichinose: Yok, tek isteğin çocuğumun ölmemesidir.

Xi Zou: Bu isteğini yerine getireceğim.

Shinsetsu Ichinose: Sizi tanımak istiyorum ve siz kimsiniz?

Xi Zou: Eşinin çalıştığı yer hakkında ne biliyorsun?

Shinsetsu Ichinose: Ne? Çalışmak mı? O sadece sıradan bir insan.

Xi Zou: Güzel kandırmış seni.

Shinsetsu Ichinose: Cidden merak ediyorum.

Xi Zou: Dürüst olayım sana acıdım.

Shinsetsu Ichinose: Bu bağışlanmak anlamında yoksa öldürmek anlamında mı?

Xi Zou: İkisine de.

Shinsetsu Ichinose: Siz kimsiniz?

Xi Zou: Ben uzay generali Xi Zou ama senin telaffüz edeceğin şekilde söyleyeyim ismimi Matsukaze Shinsuke’dir. Başka sorun var mı?

Shinsetsu Ichinose: Öldüreceğin adamın sorularını neden cevap veriyorsun.

Matsukaze Shinsuke: Prensesimin emridir, insanlar kuşkularıyla ve cevapsız sorularla birlikte mezara gitmesine razı olamaz.

Cümlesinden Xi Zou/Matsukaze Shinsuke kılıcını çıkartır ve Shinsetsu Ichinose’nin kalbini hedefleyip aşağıya doğru indirir ve bölüm sona erer.

GELECEK BÖLÜM

Kaze Akasaka: Bu çocuğu istemenin sebebi nedir prensesim?

Space Ichinose: Bu saatten sonra kimsesiz yaşayacak, ben bunu koruyup yetiştireceğim.

Kaze Akasaka: Kaçarsa.

Yasuji Ichinose: Gelecek bölüm, ilk defa “Denek” olma macerama ortak olunuz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Matsumaru Eria, Samake-wo, Samake Eawa-da No: 12 Saat: 18:14

Xi Zou/Matsukaze Shinsuke kılıcını çıkartır ve Shinsetsu Ichinose'nin kalbini hedefleyip aşağıya doğru indirmiş vaziyette bölüm başlar. Bunu gören yarı uyanık olan Mamoru Ichigo hemen ayılır ve bilmeyerek General Xi Zou'ya sinirlenir ve şu cümleler dökülür ağzından;

Mamoru Ichigo: SEN KİMSİN?

General Xi Zou: Bana bağırma ufaklık, ölümün kokusunu aldığın halde bana kafa tutabilmene şaşırdım. Ha bir de bu gördüklerini birine ötersen, senin o güzel kalbini sökerek alırım.

Mamoru Ichigo: ANNE!

Cümlesinden sonra Mamoru Ichigo ağlayarak eve gider ve Xi Zou telsizle üstte bir haber vermek için konuşmaya başlar, karşısında Kaze Akasaka var.

SPACE CHARGE MANAGER, Spoiler Gezegeni'ne Çıkarken ve tabii ki Yasuji Kyora Ichinose ağlamaktadır.

General Xi Zou: SPACE CHARGE MANAGER! Orada mısınız?

Kaze Akasaka: Söyleyin, General Xi Zou!

General Xi Zou: Çocuğun artık bir ailesi kalmadı ama çocuğun babasının isteği var.

Space Ichinose: Nedir?

General Xi Zou: O çoğunun ölmemesini istiyor.

Space Ichinose: (Sinirli ses Tonuyla) Lanet olasıca babası. (Umursamaz Ses Tonuyla) Tamam, istediğini yapacağız.

Kaze Akasaka: Başka istediğiniz bir şey var mı General Xi Zou?

General Xi Zou: Yok efendim.

Cümlesinden sonra General Xi Zou telsizi kapatır ve oradan ayrılır. Biz yine Space Charge Manager'dan devam edelim.

Kaze Akasaka: Ağlamayı bırak çocuk desem şimdi bana kalpsizsin diyeceksin ama şu yanındaki bayan benden daha acımasız o yüzden sakin ol.

Yasuji Kyora Ichinose: (Ağlamaklı Ses Tonuyla) Siz kimsiniz, bizden ne istediniz?

Space Ichinose: Beni iyi dinle, algılarını sonuna kadar aç. Bu günden itibaren bizim için bir deneksin, sürekli üzerinde deney yapacağız. Deneylerden birinde ölürsen seni mezarına kadar götürüp gömeceğiz bücür.

Yasuji Kyora Ichinose: Denek olmayacağım ve benim bir adım var.

Kaze Akasaka: Sakin ol bakalım velet buradan o kadar kolay kaçamazsın ve buna asla kolay kolay müsaade etmeyiz.

Space Ichinose: Anlamamakta ısrar mı ediyorsun, yoksa şakacıktan mı böyle yapıyorsun Ichinose çocuk!

Yasuji Kyora Ichinose: O halde soruyorum, siz kimsiniz ve soy adımı nereden biliyorsunuz?

Kaze Akasaka: Deneylerimizden sağ çıkarsan bunun karşılığında yemek ve bizim hakkımızdaki tüm bilgileri sana sunacağız. Ne dersin Ichinose çocuk?

Space Ichinose: En azından adını sormayı dene Kaze.

Yasuji Kyora Ichinose: Adım mı, o nedir?

Space Ichinose: (Gerilmiş ses tonuyla) Adını mı unuttun?

Yasuji Kyora Ichinose: (Rahatlamış ses tonuyla) Yok be. (Normal ses tonuyla) Adım Ichinose, Yasuji Kyora.

Space Ichinose: Demek adın Yasuji Kyora, peki peki. Şimdi sana hangi isminle seslenelim?

Yasuji Kyora Ichinose: Hmm... Bana Yasuji yeterlidir.

Kaze Akasaka: Tamam.

Cümlesinden sonra kapının açıldığını gören Yasuji Kyora Ichinose hiç bekletmeden hemen kapıdan kaçar ve Kaze Akasaka koşmaya başlar.

Kaze Akasaka: KAÇMA, YASUJI-SAN!

Yasuji Kyora Ichinose: Böö, yakala beni.

Kaze Akasaka: KAÇMA, GEL BURAYA!

Yasuji Kyora Ichinose: Yakalayamaz ki, yakalayamaz ki!

Kaze Akasaka: ASKER! ÇOCUĞU YAKALAYIN!

Cümlesinden sonra askerler emri duymamış gibi yaparak hayatlarına devam eder. Bunu gören Kaze Akasaka daha çok sinirlenerek General Xi Zou'ya telsizle iletişime geçer kendisi Dünyadadır.

Kaze Akasaka: (Korkmuş Ses Tonuyla) EFENDİM! BİR ÇOCUK ELİMİZDEN KAÇTI!

General Xi Zou: (Sinirli Ses Tonuyla) NASIL BECERDİNİZ? (Sakin Ses Tonuyla) Neyse, (Gürler) ASKERLER!

Cümlesinden sonra tüm askerler bir alanda toplanırken Yasuji Kyora Ichinose onlara çaktırmadan bir deney odasına girer.

General Xi Zou: (Gürlemeli Ses Tonuyla) KAÇAK OLAN ÇOCUĞU CANLI BULUP KAZE AKASAKA'YA CANLI TESLİM EDİN VE ASLA SİLAH, KILIÇ KULLANMAYIN.

Asker Kasagi: EFENDİM! BİZ NEDEN ÇOCUĞU ARIYORUZ Kİ, KAÇIRAN ARASIN!

General Xi Zou: (Sinirli ve Gürlemeli Ses Tonuyla) BİZE KAFA MI TUTUYORSUN? SENİ ÖLDÜRTÜRÜM ASKER! BURADA OYUN OYNAMIYORUZ, İNSANLARIN İYİLİĞİ İÇİN BİR ŞEYLER DENİYORUZ! BULUN O ÇOCUĞU ADAMI DELİ ETMEYİN.

Kaze Akasaka: 20 ASKER BENLE GELİYOR! Kalanınız 10.000 adet şınav çekmeye başlasın. İtiraf edeni vururum.

Space Ichinose: Yine mi kafa tutan var?

Asker Kasagi: Evet, ben tutuyorum! Çekin vurun beni.

Space Ichinose: Ooo, cesarete bak. Gözümü kamaştırdı, bilim adamı Arco!

Arco Anderson çalıştığı masa olay yerine yakın olduğu için çıkar ve,

Arco Anderson: Buyurun Space-dono!

Space Ichinose: Bu Misaka Kasagi'yi al, dilediğin gibi deney yap.

Arco Anderson: Tamamdır ve gel bakalım.

Cümlesinden sonra Arco Anderson, Misaka (Asker) Kasagi'yi kulağından tutarak kendi deney odasına götürür ve ilk bağırışma çok geçmeden gelir. Bu sırada bu kaçak Yasuji Kyora Ichinose ne yapıyor?

AMIGO ROSA'NIN ODASIAMIGO ROSA'NIN ODASI

Amigo Rosa: Şşt, burada biri ağlıyor. (Japonca)

Neslihan Güleryüz: Aaa. Bakın bir çocuk ağlıyor, gel ablacığım. (İngilizce)

Cümlesinden sonra Yasuji Kyora Ichinose şefkatli eli görmesine rağmen anlamadan da sarıldı ve ona Japonca olarak

Yasuji Kyora Ichinose: Teşekkür ederim ama sizin dilinizi anlamıyorum abla!

Neslihan Güleryüz: O zaman, bir Japonca konuşmayı deneyeyim. Merhaba ben Güleryüz, Neslihan! (Japonca)

Yasuji Kyora Ichinose: Burası neresi tam olarak ve deneyi yapılıyor?

Neslihan Güleryüz: İnsanların yediği yiyeceklerin, insanların DNA'sındaki etkilerini araştırıyoruz.

Yasuji Kyora Ichinose: Abla lütfen beni denek olarak kullanabilir misin?

Amigo Rosa: Olmaz, biz Maymunların üzerinde deney yapıyoruz.

Yasuji Kyora Ichinose: Buradaki en güzel deney yeri burası mı?

Amigo Rosa: Evet.

Cümlesinden sonra çocuk gözyaşını silip orayı terk eder, o sırada kaçak olan çocuğu arayan sinirli Kaze Akasaka ve askerler tüm odaya girer ama göremezler, tam cyborg insanların odasından çıkarken kaçak olan çocuğu askerlerden birisi görür ve.

Asker Yıldız: Efendim, kaçıyor.

Kaze Akasaka: KAÇMA DUR!

Yasuji Kyora Ichinose: Beni kim bilir hangi deney cehennemin içine koyacaksınız?

Asker Yıldız: KOŞMA!

Kaze Akasaka: KOŞMANI İSTEMİYORUZ!

Asker Hi (Ateş): KAÇAMAZSIN ÇOCUK!

Cümlesinden sonra koşmaya devam ederler ve tam sola dönerken Yakuza Hoshigawa denk gelir, onu tutarak odasına kaçırır.

Yakuza Hoshigawa: Söyle bakalım, bizden niye kaçıyorsun?

Yasuji Kyora Ichinose: Tamam, söyleyeceğim ama bana söz verin. Beni dünyaya geri göndermen için söz verin.

Yakuza Hoshigawa: Deneksin anladığım kadarıyla ve kaçmaya çalışman için bir neden aramana gerek bile yok. Buradaki en büyük ve en tehlikeli deney Cyborg'dur, onun dışındaki tüm deneyler normaldir. Burada, yemek deneyi, su deneyi nefes almadan bir dakikada koşma deneyi, sadece kitap okutma deneyi vb. gibi deneyler yapılıyor. Sanırım sen bayağı korkmuşsun ve kaçarken bizim yemek deneylerin yapıldığı odaya girmişsin. Bu şekilde bizim güzel bilim adamlarımızla tanışmışsın ve ayrıca bilgisayar deneyimiz de var. Birini seçip girebilirsin ama kaçmaya devam edersen, seni kendi ellerimle Cyborg deney odasında denek olarak gözü kapalı ve elleri bağlı şekilde hayat geçirmen için oraya kapatırım.

Yasuji Kyora Ichinose: Tamamdır, bu arada benim adım Ichinose, Yasuji Kyora'dır.

Yakuza Hoshigawa: O halde benim de ismim Hoshigawa, Yakuza'dır, hadi çık ve teslim ol.

Cümlesinden sonra Yasuji Kyora Ichinose sakinleşir ve çıkıp teslim olur ve herkes rahatça bir nefes alır. Daha sonra Kaze Akasaka alarak Space Ichinose'nin odasına götürür.

SPACE ICHNOSE'NİN ODASI

Kaze Akasaka: Sakarlığım için özür dilerim.

Space Ichinose: Sorun değil, çocuklarla uğraşmaya alıştım ama bu bayağı hiper aktif çıkınca işleri karıştırdı...

Yasuji Kyora Ichinose: Karıştırırım, size mi hesap vereceğim?

Kaze Akasaka: İyiliğin için atar yapma istersen, canın resmen bizim elimizde. İstersek seni asarak keseriz, istersek fantezi yaparak canına son veririz.

Cümlesinden sonra Yasuji Kyora Ichinose ağlamaya başlar.

Space Ichinose: Hassas çocuğa atarım keserim demek nedir? Kaze ÇIK!

Yasuji Kyora Ichinose: Abla adın ne?

Space Ichinose: Ichinose, Space.

Cümlesinden sonra Kaze Akasaka, laf söyleye söyleye gider ve kapıyı kapatır. Biz Space Ichinose'nin Odası'ndan devam edelim.

Space Ichinose: Söyle bakalım, niye kaçtın?

Yasuji Kyora Ichinose: Denek ve deney dediğinizde çok korktum, üstelik ailemi de siz öldürdünüz. Bu durumda herkes korkardı, gerçi hala sizden korkuyorum.

Space Ichinose: Seni görseydik emin ol, tüm düşmanlığımı bir yana bırakıp bu olayı unuturdum ve hayata devam ederdim.

Yasuji Kyora Ichinose: Ben hala sana güvenemiyorum, annemi öldüren kişi kim bilir başka neler yapabilir?

Space Ichinose: O halde, bir soru. Sen öğrenci misin?

Yasuji Kyora Ichinose: Evet ama çok iyi bir öğrenci değilim. Ortalama bir çocukta ne varsa bende de o var.

Cümlesinden sonra ortalık biraz sessizleşir. Gelin sizi Dünyaya götüreyim. Xi Zou yine birilerin peşinde, bu isimse Ming Jie Huang'tır, onu Çine bulmak için Matsumaru Eria'daki Çin mahallesine bakar bulamaz tam Dünyadan çıkacakken Speed-ka'nın önünde görür.

Matsumaru Eria, Speed-ka*, Silalome-da* Saat: 21:22

Speed: Başkent, (Matsu Langu) Hız (İngilizce)

Silalome: Gösteriş Mekanı

General Xi Zou: Sonunda seni bulabildim isyancı Çin!

Ming Jie Huang: Efendim, bu şekilde olmasını hiç istememiştim. Lütfen beni bağışlayınız, kaçmakta istememiştim.

General Xi Zou: Pekala seni dinliyorum, bakalım sen neler yaşamışsın?

Ming Jie Huang: Efendim, uzay gemime saldırıp sol kanat kısmı parçalandı ve tam size telsizle haberleşecekken geminin alt kısımdan ağır darbe aldım, kaçmak için Dünya gezegenine geldim ve orada yıllarca yaşamaya başladım.

General Xi Zou: Umarım dinlencen iyi geçmiştir, çünkü birazdan seni kendi ellerimle öldüreceğim.

Ming Jie Huang: Efendim, durun. Size gemiyi göstereyim, lütfen benim arabama binelim beraber gidelim.

General Xi Zou: Anladım, yürü bakalım.

Cümlesinden sonra Ming Jie Huang'ın arabasına biner ve o dediği yere gelirler.

Matsumaru Eria, Zenoe-wo, Erissa-da* Saat: 22:50

Erissa: Eris ve ya Elis ama genellikle Eris olarak söylenir.

Ming Jie Huang: Burada gemimiz var efendim.

Cümlesinden arabadan iner ve kapattığı geminin örtüsünü açar...

General Xi Zou: Demek dediğin doğruymuş, öldürmeyeceğim. Sakinleş bakalım Asker Huang!

Asker Huang: Efendim! EMRİNİZ NEDİR?

General Xi Zou: O halde, eşyalarını topla benimle geliyorsun. Artık seni yaşadığım gezegene götüreceğim.

Asker Huang: TAMAM! EMREDERSİNİZ!

General Xi Zou: İLK GÖREVİN: BİR ÇOCUĞA GÖZ KULAK OLACAKSIN, EĞER AĞLARSA VE BİRİLERİNE ZARAR VERİRSE DÖVMEDEN, BAĞIRMADAN VE ONA ASKERİ MUAMELE YAPMADAN ONU YATIŞTIRACAKSIN.

Asker Huang: Bu çocuk özel birinin çocuğu mu?

General Xi Zou: SANA SADECE EMİR GELİR, BUNU SORGULAMAK GİBİ YETKİN YOKTUR.

Asker Huang: TAMAMDIR! EFENDİM!

Cümlesinden sonra arabaya binerler ve indiği yere gelir, oradan Space Charge Manager'a doğru yukarıya çıkarlar. Gelin sizi Space Ichinose'nin Odası'na götürelim.

SPACE ICHNOSE'NİN ODASI

Yasuji Kyora Ichinose: Space abla deney odalarını merak ediyorum. Göstermen mümkün müdür?

Space Ichinose: Tamam ama bu kıyafetlerle olmaz, sana uyabilecek bir denek pardon insan kıyafeti vardı. Bir dakika, kaçmayacağına söz verirsen beraber bakabiliriz.

Yasuji Kyora Ichinose: Tamamdır, dilediğin gibi olsun ama okula gidecek miyim?

Space Ichinose: Hayalindeki meslek nedir?

Yasuji Kyora Ichinose: Annem, bilim insanı olmamı istiyordu ama ben öğretmen olmak istiyorum.

Space Ichinose: Tamamdır, istediğini yapacağız. Seni okula götürüp getiren birisi olacak ama sakın insanlara denek olduğunu söylememelisin. Özellikle en yakındakilerine. Eğer olur da ağzından kaçırırsan senin hayatın daha çok çekilmez hale getireceklerdir. Seni izlemek için insanların arasına karışacağım.

Yasuji Kyora Ichinose: Beni götürmeseydiniz, ne yapabilirdim?

Space Ichinose: Seni götürmeseydik, büyük ihtimalle ağlamaktan mahvolmuş ve sonra dayanamayıp hayatına son verirdin. Bak kafandaki insanla uyuşamıyor olabilirim ama ben sandığın kadar kötü değilim, sadece geçmişimdeki kötü pardon beyin hastalarını temizliyordum. Anneni görünce geçmişim aklıma geldi ve bu yüzden annenle bire bir ilgilenmek için Dünyaya indim. Eğer onu askerlerime bıraksaydım büyük ihtimalle anneciğin seni alıp kaçardı ve işleri daha berbat ederdi. Bak, benim üzerimde çok iğrenç bir deney yaptılar ama o deneyi hatırlayamıyorum.

Yasuji Kyora Ichinose: He, anladım Space abla.

Cümlesinden sonra odadan çıkıp giysi almak için ANDROME AVM'ye giderler ve oradan giysiyi alıp tekrar Space Ichinose'nin Odası'na gelirler, daha sonra bu giysiyi Space Ichinose'ye giydirir ve onu tüm deneklerin olduğu yemekhaneye götürür ve konuşma koltuğuna oturur ve solunda Yasuji Kyora Ichinose yer alır.

Space Ichinose: ÇOCUKLAR, SADECE 5 DAKİKANIZI ALACAĞIM. LÜTFEN BİRAZ BURAYA BAKINIZ.

Yasuji Kyora Ichinose: Space abla. İnsanlar seni dinliyor.

Tsuchiri Hayazaki: Space anne, yanınızdaki çocuk kim?

Space Ichinose: Benim soy adıma sahip çocuklardan birisidir, bu günden itibaren bizimle yaşayacak ve deneylerimizde bizlere yardımcı olacaktır.

Hayabusa Miyamoto: O halde Space anne, bu çocuk nerede denek olacak?

Space Ichinose: Onu söylemedim daha. Bu yemek deneği olacak. Sürekli insanlarımızın yediği yemekleri yiyecektir, kan tahlilli alınacaktır. O kanlar incelenip DNA'sını ne kadar değiştiğini gösterecektir?

Hayabusa Miyamoto: O zaman Space anne, bu çocuk sonradan çok kilolu olmaz mı?

Space Ichinose: Olmaz, deney saatlerce sürmeyecektir. Sadece günde 1.5 kg'm. yemek yemesi için 4.5 saat sürecektir, deney esnasında deneğin psikolojisi ve konuşma şekilleri sürekli kontrol edilecektir, eğer saat çok gelirse indirilecektir. Eğer hafif gelirse süresi daha da arttırılacaktır ve yemeğin dozajı artacaktır.

Tsuchiri Hayazaki: Benim de sorum var. Kimin odasında yatacak?

Space Ichinose: (İçinden: Ölen Ichinose'nin odasında) Dışından: (Sözü kesilir)

Yasuji Kyora Ichinose: Soy adımı karşılayan her oda uygun bana.

Space Ichinose: AFİYET OLSUN ÇOCUKLAR.

Cümlesinden sonra Space Ichinose sağ eliyle masasını gösterdi ve Yasuji Kyora Ichinose oraya gidip oturdu. O sırada komutan Kaze Akasaka birisi Ming Jie Huang ve General Xi Zou gelir ve tüm askerleri sıraya dizmesi için komut verir ve o komutla dizilirler.

General Xi Zou: Komutanınızın sözünden çıkmaya nasıl cesaret edersin Askerler? Burada bir aile gibiyiz doğru ama bazı şeylerin sınırı var, mesela üst komutadan bir emir alınca koşulsuzca ve sorgusuzca yerine getirilmelidir, aksi halde denek olursunuz.

Kaze Akasaka: Efendim, 1 komutan, 250 asker göreviniz için hazırdır.

General Xi Zou: Bugünden itibaren ben ne dersem onu yapacaksınız, eğer gram sorgulamaya cesareti olan birisi varsa şimdi çıksın ortaya! Aksi halde sonsuza dek susmak zorunda kalacaktır.

Ming Jie Huang: ASKER! BEN DE KOMUTANDIM! BENİM GÖREVİM BİR MALZEMEYİ BİR GEZEGENE GÖTÜRÜYORDUM, FAKAT BİRİSİ BANA TUZAK KURUP MALZEMEYLE BİRLİKTE TARİHE KARIŞTI. ŞİMDİ GENERALİNİZ NE DERSE KÖLE GİBİ OLUN.

General Xi Zou: ASKER! Bugünden itibaren, bir denekle arkadaş olmanızı emrediyorum. Eğer arkadaş olmazsanız, sizi güzel bir sopadan geçiririm. Umarım verilen mesajı anlamışsınızdır.

Cümlesinden sonra askerler dağılır ve yemek haneye gidip bir çocuk seçerler ama bir çocuk hariç ve bölüm sona erer.

GELECEK BÖLÜM

Kaze Akasaka: Herkes bir denek ile arkadaş olmayı seçti. Ben de bir denek seçtim ve adı da Selim Akkaya.

Selim Akkaya: Bizim deneklerde bir Koreli var, kimse onla geçinemez. Bakalım bu geçimsiz çocuğu kim yola getirecektir.

Yasuji Kyora Ichinose: Askerlerin denekle arkadaş olma fikri bakalım ne kazandıracak? Gelecek bölümün adı: Deneklerle Arkadaş Olunmaz!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

POISON OF THE LIFE

BÖLÜM 3

Deneklerle Arkadaş Olmaz

Dünyadan 1000 metre yükseklikte olan Space Charge Manager‘da çocukların ve askerlerle birbirleriyle arkadaş olma görevi başladı ve bunu duyurmak için General Zi Xou Space Ichinose yani prensesin olduğu yere gidiyor ve eğilerek; (Yemekhanede)

General Zi Xou: Merhaba prenses Space Ichinose-dono! Benim aklımda bir görev var, askerler ve çocuklar birbirleri hakkında hiçbir bilgi bilmiyorlar. Bende düşünüp taşınıp her asker 1 denek çocukla arkadaş olmasını istedim.

Space Ichinose: O halde, ayağa kalk! Senin bu fikrini sevdim ama çocuklardan birisini kaçırırsanız sorumluluğu senin üzerine yüklerim ve o deneği bulamazsan seni Cyborg’ın eline emanet ederim.

Yasuji Kyora Ichinose: Demek benim babamı öldüren adam senmişsin. Umarım, senin de bir denek ile arkadaş olur ama sanmıyorum.

General Zi Xou: O halde dinle çocuk, büyüklerinle konuşurken dikkatli kelimeler seçmelisin aksi halde canını yakarım.

Space Ichinose: Bu kafayla bu fikrinin altında ezilirsin ve sakın çocuklara sakın öldürürüm falan dememelisin. Onlar hassas insanlardır, eğer dersen senin için hoş olmaz.

Yasuji Kyora Ichinose: Space abla, ben kimle arkadaş olacağım.

General Zi Xou: Ming Jie Huang ile arkadaş olacaksın, kendisi benim tarafımdan eğittiğim bir askerdir. Yemeğini yedikten sonra seni onun yanına götüreceğim.

Cümlesinden sonra eğilmesi biter ve normal bir şekilde durur, arkasından mikrofonun olduğu yere gelerek gürlemeli ses tonuyla,

General Zi Xou: ÇOCUKLAR! BENİ DİNLEYİN, BUGÜNDEN İTİBAREN BOŞ SAATLERİNİZDE ASKERLERLE BİRLİKTE BURADA VAKİT GEÇİRECEKSİNİZ VE KİŞİYİ SİZ SEÇEBİLECEKSİNİZ, EĞER SEÇEMEZSENİZ ÜZÜLÜN. BURADAKİLERİN HEPSİNE YETECEK ASKER VAR, O YÜZDEN HIZLI DAVRANAN ASKERİ KAPAR. ŞİMDİDEN SİZLERE BOL ŞANSLAR VE SORUNUZ VARSA İÇİNİZDE TUTUN.

Selim Akkaya (Cyborg): Senin amacın ne general?

General Zi Xou: SEN BANA SORU SORMA CESARETİNİ NEREDEN BULDUN? SENİN ÖLÜMÜNDEN BEN SORUMLU TUTULACAĞIM.

Selim Akkaya (Cyborg): Dünyada en azından az canım yanıyordu, sırf Bilim Adamı olacağım diye bu kadar üzerime gitmeniz ne derece doğru?

General Zi Xou: ÇOCUK, SENİNLE ÖZEL OLARAK KAZE AKASAKA İLGİLENECEKTİR. ONU BUL, YOKSA SENİ KENDİ ELLERİMLE GÖTÜRECEĞİM.

Selim Akkaya (Cyborg): Aman çok korkttum, senin sesine alıştım ve hatta senin gibi ses çıkartabileceğim. (Gürleyerek: NİHAHAHAHAHAHAHA)

Selim Akkaya, Yasuji Kyora Ichinose hariç Tüm Çocuklar (Ağlayarak): Space anne!

Space Ichinose (İçinden: General Zi Xou, çocukları sevemiyor.)

Cümlesinden sonra sinirlenin Space Ichinose ayağa kalkar ve General Zi Xou’yu sola iterek düşürür ve;

Space Ichinose: Sakin olun çocuklar, General Zi Xou! Biraz abarttı.

Hayabusa Miyamoto (Bilgisayar): Space anne, bu adam bize hep kötü davranıyor.

Space Ichinose: Özel olarak ilgileceğim çocuklar!

Tsuchiri Hayazaki (Meyve): Space anne, bizimle vakit geçirecek insanı merak ediyorum.

Hayabusa Miyamoto (Bilgisayar): Space anne, boş zamanımızı nasıl oluşturacağız?

Hakan Murat Temiz (Yemek): Benim çok boş zamanım oluyor.

Hayabusa Miyamoto (Bilgisayar): Space anne, kız var mı?

Space Ichinose: Kızlarda olacak ve boş zamanınızı deney yapan insanlarla konuşup kararlaştıracağız o yüzden biraz sakin olunuz.

Tsuchiri Hayazaki (Meyve): Space anne, benim okullar yarın başlıyor. Bu konuda ne yapacağız?

Space Ichinose: Okuluna gideceksin ama okul çıkışı deneyin devam edecektir.

Yasuji Kyora Ichinose: Space abla, işinize karışmak gibi olmasın ama akşam yapmak daha iyi olur.

Space Ichinose: Tamamdır.

Cümlesinden sonra yemek saatinin bitmesini belirten bir zil çalar ve çocuklar deney odalarına giderler, o sırada Kaze Akasaka askerlerle birlikte deney odalarının önüne dizilirler.

Kaze Akasaka: 250 asker beni dinleyin, sizin göreviniz başlıyor ve bu zorlu görevde tıkandığınız zaman prensesimizden, benden ve bilim adamlarından destek alabilirsiniz. Bir çocukla iyi arkadaş olursanız belki o çocuğun dünyasını değiştirirsiniz, sizden onlara baba ve ya annelik yapmanızı istiyorum. Bu isteği yerine çok iyi getirebilen kişinin askerliğini bitirip memleketine göndereceğim.

Asker Mia: Komutanım bu güzel bir fikir. Umarım birilerin memleket özlemi sona erer, peki ya hiç yapamayanların başına ne gelecek?

Kaze Akasaka: Cyborg’un eline emanet edeceğiz.

Cümlesinden sonra Selim Akkaya deney odasından çıkar ve herkesin yüz ifadesindeki korkuyu rahatça okunduğunu görür ve Kaze Akasaka’nın yanına gelir ve ona;

Selim Akkaya (Cyborg): Demek benden bahsediyorsunuz, birini kesinlikle öldürmemi istemiyorsanız. Eziklerle iyi geçinin, yoksa sizi onların beyin seviyesine indiririm. HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

Kaze Akasaka (İçinden: Lanet olsun Zi Xou!): Çocuk, lütfen insanlara tepeden bakmamalısın. Aksi halde senin için hiç iyi olmayacaktır.

Selim Akkaya (Cyborg): Anladım, ko-mu-tan ba-ba!

Kaze Akasaka: Demek duydun her şeyi. O halde benim yanımda geliyorsun.

Selim Akkaya (Cyborg): HAHAHAHAHA!

Cümlesinden sonra, sakinleşir.

Selim Akkaya (Cyborg): Pekala, seni dinliyorum.

Asker Matsukaze: Efendim, ne zaman başlıyoruz?

Kaze Akasaka (İçinden: Şimdiden birileri gitmek için can atıyor.) Deney saatinin bitmesini bekliyoruz, muhtemelen 20 – 40 dakika içinde sona erecektir.

Selim Akkaya (Cyborg): Aslında cyborg’luğu sevdim, bir nevi yarı insanım ve bir nevi robotum. Dilediğimi öldürür, dilediğimi de yaşatırım.

Kaze Akasaka: He, sanki seni Dünyaya savacağız.

Cümlesinden sonra askerlerin hepsinin yüzü buz keser ve çok geçmeden deney süresi sona ermiştir ve çocukların hepsi askerlerin karşısına dizilir, herkes kendine uygun askerden birisini seçer ve mekanda bağırışmalar başlar.

Metin Albayrak (Yemek): Asker abla, buradaki insanların kaçı gerçekten yetim?

Asker Ai: O soruya doğru cevap verebilmek için, hepsinin geçmişini bilmek gerekiyor.

Metin Albayrak (Yemek): O halde, seninle birlikte kovalamaca oynayalım.

Asker Ai: Tamam.

Cümlesinden sonra Metin Albayrak koşmaya başlar ve arkasından Asker Ai’da onu kovalar. Aynı zaman diliminde başka bir çocuksa,

Hayabusa Miyamoto (Bilgisayar): Asker abi, bilgisayara tüm insanların isimlerini ve deneylerini kaydediyorum ve özellikle Selim Akkaya ciddi anlamda ortamı karıştıracaktır. Sana bir sorum olacak, buradaki askerlerin kaçı Japon?

Asker Çetin: Tahminimce 25’i Japon.

Hayabusa Miyamoto (Bilgisayar): O halde, biraz oyun oynayalım. Gel beni yakala!

Asker Çetin: Ol~(maz)

Cümlesini tamamlayamadan Hayabusa Miyamoto koşmaya başlar ama Asker Çetin’de onu kovalamaktan başka çaresi kalmamıştır. Başka bir çocuksa;

Nehir Yavru (Deniz): Nefesini tutmadan kaç dakika boyunca cümle kurabilirsin?

Asker Hi (Gün): Ha, diyorsun ki ben seni yenerim ve ruhun bile duymaz.

Nehir Yavru (Deniz): Evet, senle kovalamaca oynamak isterim ama 45 dk. sonra bedenin bitkin düşer ve ben saatlerce koşabilirim.

Asker Hi (Gün): Yâni. Şimdi sen beni mi kovalayacaksın?

Nehir Yavru (Deniz): Aslında fena bir fikir değil. KOŞ ASKER!

Cümlesinden sonra Asker Hi koşmaya başlar ve peşinde Nehir Yavru var. O sırada başka bir çocuk;

Ertegün Aksaç (Müzik) (Şarkı söyleyerek): Söyle asker, benim sesimi sevdin mi?

Asker Güneş: Güzel ama sen beni her türlü yenemezsin, ben de şarkıcıydım. Kapışalım mı?

Ertegün Aksaç (Müzik) (Şarkı söyleyerek): Olur, sen başla!

Asker Güneş (Şarkı Söylerek): O halde dinle.

Cümlesinden sonra 70’li yıllardan şarkı söyler ama telif yememek için orayı hızlıca atlıyoruz. O sırada bir çocuk çok çekingendir.

Miranda Diamond (Koşu): Ben korkuyorum asker abla!

Asker Ela: Korkma lütfen, sakin ol. Sor bakalım.

Miranda Diamond (Koşu): Benim hayalim çok iyi koşucu olmaktır. Buradaki koşu bandı beni iyi geliştirdiğini düşünüyorum ve deneyim yarın sona eriyor ve ben koşamayacak mıyım?

Asker Ela: Üzücü ama içinde yapma isteğin ateşlenirse seni kimse durduramayacaktır. O yüzden üzülme.

Cümlesinden sonra Asker Ela eğilir ve Miranda Diamond’ın gözyaşını siler. O sırada Yasuji Kyora Ichinose’yse kendi deney odasının önünde oturup çocukları izlerken;

Yasuji Kyora Ichinose: Benimle ilgilenmek zorunda mısın?

Ming Jie Huang: Maalesef, evet. Komutana ve generale karşı gelemezsin. Ayrıca kaçmasaydın belki sende özgürce birini seçebilirdin ve çocuklara bakıyordum da, hepsi kendilerine denek bulmuşlar gibi eğleniyorlar.

Yasuji Kyora Ichinose: Bence bunlar bugüne kadar yaptığınız deneyin acısını askerlerden çıkarıyorlar.

Ming Jie Huang: Acı çekiyor gibi değiller ama yüzlerindeki eğlenceli gülüşü bozmak istemiyorum, müdür delirip burayı basmasa.

Yasuji Kyora Ichinose: O duruma göre, bu deney başarısız olacak ve askerlerin işleri zor.

Ming Jie Huang: Belki de haklısın, çocukların ilk defa özgürce hareket edebildiği alan oluştu. Bu yüzden prenses bir şey demeyecektir.

Yasuji Kyora Ichinose: O halde, ben kalkıyorum. Peşimden gelir misin?

Ming Jie Huang: Nereye?

Yasuji Kyora Ichinose: Space ablamın yanına!

Cümlesinden sonra ikisi de oraya giderken, başka bir çocuksa;

Meryem Okkaya (Yemek): Peki peki, benimle ilgilenen askerden bir isteğim olacak. Lütfen bana uzaktan destek olur musun?

Asker Xia: Sebebi nedir?

Meryem Okkaya (Yemek): Vücudum son günlerde çok zayıfladı, harbiden kusuyorum.

Asker Xia: Üzücü aslında, gel beraber biraz yürüyüş yapalım.

Cümlesinden sonra ikisi de yürüyüş yaparken, başka bir çocuksa;

Ahmet Yıldırım (Koşu): Pekala, Yakuza ağabey.

Yakuza Hoshigawa: Sakin ol, korkma! Biraz rahatla, bana dilediğini sor.

Ahmet Yıldırım (Koşu): Ichinose soyadına sahip burada kaç çocuk var?

Yakuza Hoshigawa: Pekala dürüst olayım sana, 10 çocuk var. İsimlerini de biliyorum ama söylemem doğru olmaz.

Ahmet Yıldırım (Koşu): Tamam.

Yakuza Hoshigawa: Peki, bir sorun varsa çekinme. Space anneye söylemek istediğin derdin var mı?

Ahmet Yıldırım (Koşu): Sence Space anne kötü birisi mi?

Yakuza Hoshigawa: Duymamış olayım.

Cümlesinden sonra başka bir çocuğa geçelim.

Angelika Enfant (Konuşma): Asker ağabey, benim sana çok fazla sorum var.

Asker Emir: Buyur bakalım.

Angelika Enfant (Konuşma): Okula başladığım zaman kekelemeden insanlarla konuşabilir miyim?

Asker Emir: Evet, okulda rahatça kekelemeden konuşabileceksiniz.

Angelika Enfant (Konuşma): Teşekkür ederim asker ağabey. Bir diğer sorumsa, okulda çok başarılı olabilecek miyim?

Asker Emir: Evet, hiç korkmadan ve hata yapmadan rahatça sınıfını geçebileceksin...

Angelika Enfant (Konuşma): Hayat amacımı belirledim ve artık ciddi anlamda sanatçı olacağım. Beni kimse geçemeyecek.

Asker Emir: Güzel dediniz.

Angelika Enfant (Konuşma): Kitap okumayan insanları ciddi anlamda anlamakta zorlanıyorum. Kitap insanın konuşmasını, yazmasını ve hayalgücünü geliştiriyor.

Asker Emir: Haklısınız, kitap güzeldir. Boş kaldıkça okumak lazım ve ne tür şarkı söyleyeceksiniz?

Angelika Enfant (Konuşma): POP.

Asker Emir: Anladım.

Angelika Enfant (Konuşma): Dünya gezegenini özlemiyor musun?

Asker Emir: Dünyayı özlüyorum ama en çokta İstanbul’u.

Angelika Enfant (Konuşma): Anladım.

Asker Emir: Ne tür müzik dinlersin?

Angelika Enfant (Konuşma): Şu aralar Fransızca POP dinliyorum.

Asker Emir: Güzel.

Angelika Enfant (Konuşma): Bir gün ileride kendi kitabımı yazabilir miyim?

Asker Emir: Bunun için çok fazla çalışman gerekiyor.

Angelika Enfant (Konuşma): Eğer çok çalışırsam kitaplarımı okuyacak mısın?

Asker Emir: Tabiiki de.

Angelika Enfant (Konuşma): İlk defa birinin yanında zorlanmadan konuşabildim.

Asker Emir: Çok sevindim.

Angelika Enfant (Konuşma): Sağ olasın.

Cümlesinden sonra ikisi de olduğu yere otururken tüm askerler yorulur ve çocuklar odasına çekilir, çok beklemeden tüm askerlerde oraya girer. Sizi Yasuji Kyora Ichinose’ye götürelim.

Prenses odası’na vardıklarında Ming Jie Huang eğilir ama Space Kyora Ichinose eğilmeden yere oturur ve Space Ichinose ise ayağa kalkar.

Ming Jie Huang: Prensesim, Yasuji Kyora, size bir şey soracakmış.

Space Ichinose: Sor bakalım.

Yasuji Kyora Ichinose: Bazı çocukların saçları neden farklı renk Space abla?

Space Ichinose: Büyük ihtimalle deneylerin yan etkileridir.

Yasuji Kyora Ichinose: Bazı çocukların çok enerjisi var, bu nasıl oluyor Space abla?

Space Ichinose: Çocukların hepsinin enerjisi yemek ve meyve deneylerinden oluyor. Diğer çocuklar ise, çok iyi eğitiliyor.

Yasuji Kyora Ichinose: Peki, ciddi bir sorum olacak, dışarıdaki kargaşayı duyuyorsunuz, neden bir şey yapmıyorsunuz?

Space Ichinose: Ming Jie, dışarıda bekle.

Cümlesinden sonra Ming Jie Huang dışarıya çıkar ve asker gibi bekler.

Space Ichinose: Benim bir şey yapmama gerek yok, çocukların biraz hareket etme şansı vermek gerekiyor. O biriken enerjisini atabilmesi için bu tip şeyler gerekiyor. Bazı durumlarda insanların kapalı kutuda kalması iyidir ama bazı durumlarda iyi gelmez, insanı ciddi anlamda yoracak ve psikolojik olarakta yıpratacaktır sana bir soru neden bana abla demeyi tercih ediyorsun?

Yasuji Kyora Ichinose: Anne demek canımı acıtıyor.

Cümlesinden sonra Yasuji Kyora Ichinose ağlamaya başlar. Bunun üzerine Space Ichinose eğilir ve ona;

Space Ichinose: Şimdi ağlamayı bırak, sende koşmaya başla. İnsan koştukça sakinleşir. Hadi bakalım. MING JIE!

Cümlesinden sonra Ming Jie Huang içeri girer ve kulağına;

Space Ichinose: Koşmasını emret.

Ming Jie Huang: Tamam.

Cümlesinden sonra odadan çıkar. O sırada 5 çocuk odalarından sıkılır ve onlar boş ama geniş alana çıkarlar ve Yasuji Kyora Ichinose‘de onlara katılarak birlitkte oyun oynarlar, Space Ichinose’yse çok beklemeden oraya gelir ve 5 asker eğilir.

Space Ichinose: Şşt! Sessiz olun.

Asker Ai: Prensesim cidden bu çocuklara yetişemiyoruz.

Cümlesinden sonra Selim Akkaya odasından elleri kanlı bir şekilde çıkar ve tüm askerleri yavaş yavaş öldürmeye başlar ve bunu gören herkes birden bağırmasıyla sinirler gerilir ve tüm askerler hızla kılıçlarını almak için koşmaya başlar ve Space Ichinose’ye doğru koşan Asker Matsu durur ve eğilmeden;

Asker Matsu: Eğilmeye vaktim olmadığı için bu kusura bakmayın ama komutan Kaze Akasaka öldürüldü.

Space Ichinose: Ne?

Ming Jie Huang: Peşinden geliyorum.

Asker Matsu: TAMAM KOMUTANIM.

Space Ichinose: Bak, Deneklerden Arkadaş Olunmaz’mış. Hepsi birbirinden haylaz ama birisi var ki en sevdiğim arkadaşımı öldürmüş.

Cümlesinden sonra Space Ichinose’nin gözünden yaşlar gelir ve çok beklemeden o da peşlerine düşer.

O sırada sinir krizi geçiren General Zi Xou deney odaların olduğu yere gelir ve gürleyerek;

General Zi Xou: KİM BENİM ASKERİMİ ÖLDÜRÜR?

Hiç kimseden çıt çıkmaz.

General Zi Xou: PEKİ İYİLİKLE ANLAMAYACAKSINIZ, KİM BENİM ASKERİMİ ÖLDÜRMEYE CESARET EDER, ÇABUK ÇIKSIN ORTAYA!

Yine hiçkimseden çıt çıkmaz.

General Zi Xou: PEKALA, PEKALA! O ZAMAN BANA ŞÜPHELENDİĞİNİZ ÇOCUKLARIN İSMİNİ VERİN.

Çok geçmeden Space Ichinose oraya gelir ve yüzünü saklayarak.

Space Ichinose: Cyborg deneğimiz olan Selim Akkaya!

Bunu duyan General Zi Xou hiç beklemeden Cyborg deney odasına gider ve kapıya tekme atarak açar ve bunu gören bilim adamı Carlos Plaisir geri çekilir ve Selim Akkaya’yı kolundan sürükleyerek Space Ichinose’nin yanına getirir ve hemen Space Ichinose herkesin gözü önünde tokat manyağı yapar ve sonra kolundan tutarak hapishaneye götürür.

GELECEK BÖLÜM

Space Ichinose: Benim en iyi arkadaşımı ve sevgilimi öldüren kişi Selim Akkaya’dır, bu çocuğu elime geçireyim bakın o zaman yaptığının bedelini ödeteceğim. Madem Dünyayı istiyor, salacağım onu ama sesini kaybetmesini sağlamadan yapmayacağım.

Ming Jie Huang: Peki bunu sorgulamayacak mısınız?

Space Ichinose: Tabii ki sorgulayacağım, gelecek bölümün adı: Mahkeme Günü

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra...
crea, 27.02.2020 - 01:24 yazdı:

Devamı nerede ? Devamını merak ediyorum lütfen buraya girdiğinde devamını paylaşır mısın ? Diğer hikayene baktım ama bunun devamı değil ilk hikayenin devamı. Bu arada eksik yanlış şeyler var ama önemi yok sonuna kadar okudum sonuçta. xd

Bu seriyi zamanı geldiğinde sıfırlayacağım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

agg1401, 05.03.2020 - 10:23 yazdı:

En baştan yazacağım.

Evet yazılması lazım bence de ama yazım ve anlatım hataları hariç geri kalan tasarı hoşuma gitti, çok oynamaz umarım hikaye.

agg1401, 03.03.2020 - 13:24 yazdı:

Bu seriyi zamanı geldiğinde sıfırlayacağım.

Zamanı ne zaman gelecek ? "Zamanı" gelmesini ne belirliyor ? Kaç ay sürer tahminen ? :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.