Jump to content
Türk Anime TV Forum
agg1401

Dream Field #4: Elena'nın Re-Volt Macerası

Önerilen İletiler

Ayhan Gazi Gülcü son günlerde bilgisayarı normal günlerden daha çok oynamaya başlamıştı ve hatta oynadığı tek oyunsa Re-Volt Open GL*‘dir. Bu oyun için üretilmiş hayran pisti olan Snowland 1’de Zipper ile yarışıyordu. Tam yarışın son turuna gelince Messenger programından Mehmet Kingx’ten mesaj gelir ve konuşmaya başlar.

Bilgi: Re-Volt Open GL gerçek hayatta mevcuttur.

Bilgi 2: Ayhan Gazi Gülcü engelli birisidir.

Mehmet Kingx: Ayhan Gazi Gülcü abi, senin için güzel bir haberim var. Elmas Ordu FC’de bir kişilik futbolcu yeri var ve Kayserindeyiz.

Ayhan Gazi Gülcü: Gelemem ağabeyim, şuan yarışta 1. olmak üzereydim.

Mehmet Kingx: Lütfen ama.

Ayhan Gazi Gülcü: Gelemem diyorum.

Mehmet Kingx: Sebebi nedir?

Ayhan Gazi Gülcü: Ben ömrümde topu ayağıma almadım.

Mehmet Kingx: Yapma be Ayhan Gazi Gülcü abi,

Ayhan Gazi Gülcü: Olmaz, diyorum. İzin ver de şu yarışımı bitireyim.

Mehmet Kingx: Peki, kalemizde bir kız olduğunu söylesem, gelir misin? (İçinden: İnatçı.)

Ayhan Gazi Gülcü: Yok.

Mehmet Kingx: Seni başka nasıl ikna edebilirim?

Ayhan Gazi Gülcü: Hiç bir şekilde.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü’nün cep telefonunda arayan Asena Deniz’dir.

Ayhan Gazi Gülcü: Asena Deniz’de kim ve numaramı nereden biliyor?

Mehmet Kingx: Benden biliyor Ayhan Gazi Gülcü abi.

Ayhan Gazi Gülcü: Kov.

Cümlesinden sonra telefonuna cevap verir.

Ayhan Gazi Gülcü: Efendim.

Asena Deniz: Senin gibi tembel adamın çalışkan bir arkadaşı varmış, galiba o kişi siz oluyorsunuz. Sana meydan okuyorum, Re-Volt Open GL’de 1 adet yarış yapacağız. Yarışı sen kazanırsan futbolcu olmayacaksın, eğer ben kazanırsam futbol sahasına gelip takıma katılman için bana bir gol atacaksın.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, IP adresini no ile at. Geliyorum ama önce oyunu indir.

Asena Deniz: Vay, demek futbolcu olmamak için direniyorsun. Çok pişman edeceğim.

Cümlesinden sonra telefonu kapatır ve Asena Deniz oyunu indirir, oyunu kurar ve tuş ayarlarını kontrol eder. Sevmediği tuş ayarını değiştirir. O sırada Ayhan Gazi Gülcü tıslayarak oflayarak oyunu kopyalar ve kopyaladığı dosyada tüm ek arabaları ve bölümleri temizler. Asena Deniz ise, oyunu online oynamak için girer ve Çoklu Oyuncu’yu seçer, Ayhan Gazi Gülcü’ye IP adresini atar. Ayhan Gazi Gülcü o adresi girer, Zipper’ı seçer. Asena Deniz'se Toyeca seçmiştir ve oyuna başlamadan önce ikisi de Discord'dan bir birlerini ekleyip sesli olarak konuşuyorlar.

Ayhan Gazi Gülcü: Semi-Pro dışında olmasın, adaletli kapışalım bayan.

Asena Deniz: Tamam, sen Zipper’da kal. Ben Adeon ile geliyorum.

Cümlesinden sonra Adeon seçer ve pist olarak ise Toys in the Hood 1 seçilmiştir ve yarış 1 turdur.

Ayhan Gazi Gülcü: Bol şans.

Asena Deniz: O sana lazım olacak.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü bu cümleden itibaren Ayhan Gazi Gülcü olarak yazılacaktır. Hemen ilk dönüşü geniş alır, Asena Deniz bu cümleden itibaren Asena Deniz olarak yazılacaktır. Çok bekletmeden kısa dönüşü yapar. Ayhan Gazi Gülcü önce şaşırır ve sonra hemen arabasıyla hızlanır, ilk gördüğü power-up’ı alır ve gelense yağ’dır. Asena Deniz ikinci dönüşten sonra gelen rampadan atlayarak power-up’ı alır ve gelen pildir ve bekletmeden kullanır. Ayhan Gazi Gülcü sinirden dişlerini kemiriyor ve hemen yağı kullanır.

Ayhan Gazi Gülcü: Lanet olsun sana Asena Deniz cadısı.

Asena Deniz: Çok güvenenin sonunu görüyoruz acınası Ayhan Gazi Gülcü.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, sen bittin.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü ‘ gider power up alır ve pil gelir. Hemen fazla bekletmeden kullanır ve arkasından tekrar power-up alır şansa bak yıldız gelir. Onu da kullanır.

Asena Deniz: Şanslısın ama ballı değilsin Ayhan Gazi Gülcü.

Ayhan Gazi Gülcü: Daha yeni başlıyorum, izle.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü arabasını kaydırarak Asena Deniz'in önüne geçer ve tünele girerler ama ondan önce ikisi de power-up almışlardı.

Ayhan Gazi Gülcü: Duyamadım, kim birinci?

Asena Deniz: Şımarma.

Cümlesinden sonra Asena Deniz, Ayhan Gazi Gülcü'nün arabasına çarparak geçer ama Ayhan Gazi Gülcü'nün elinde sahte power-up var. Asena Deniz'in elindeyse yağ var. Ayhan Gazi Gülcü‘nün arabası zaten yavaşlamıştı, onu avantaja çevirmek için Asena Deniz yağı aktif eder.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, sen şanslıydın.

Asena Deniz: Duyamadım.

Ayhan Gazi Gülcü: Sen kazandın, tamam mı?

Asena Deniz: Duyamadım. (İçinden: Kabul etmelisin, senin içinde futbol oynama isteği var. Kör müsün?)

Ayhan Gazi Gülcü: Diyorum ki: SEN KAZANDIN! FUTBOLCU OLACAĞIM!

Asena Deniz (Güler) daha sonra: Aferin, yola geldin ve hemen hazırlan, çünkü seni almaya geliyoruz.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, kaçacak delikte kalmadı.

Asena Deniz: Bir zahmet kalmasın yani.

Cümlesinden sonra, Asena Deniz bilgisayarını kapatır ve güzelce formasını giyer, daha sonra dağınık saçını toplar ve evden çıkar. Çok uzun beklemeden bir taksi bulup ona biner ve Gevher Nesibe Stadyum’una gider. O sırada Ayhan Gazi Gülcü bilgisayarını kapatır, güzelce giysilerini giyer ve kapının önünde bekler.

Ayhan Gazi Gülcü (İçinden): Benden cidden futbolcu olur mu? Asena Deniz, bana blöf mü yapıyordu? O değilde bir kıza karşı yenilmekte çok can yaktı. Belki de kız haklıydı.

şoför arabadan iner ve Ayhan Gazi Gülcü’ye bakar.

şoför: Sen misin takıma gelecek insan?

Ayhan Gazi Gülcü: Evet, ne olmuş?

şoför: Güzel, bin arabaya.

Cümlesinden sonra Elmas Ordu FC’den gelen bir araba Ayhan Gazi Gülcü'yü alıp Gevher Nesibe Stadyum’una götürür. Arkasından şoför, Ayhan Gazi Gülcü’yü indirir ve gider. Asena Deniz dahil herkes orada, Ayhan Gazi Gülcüyü gören Mehmet Kingx ve Asena Deniz hemen yanına gelir.

Asena Deniz: Seni getirmek ne kadar zormuş arkadaş?

Ayhan Gazi Gülcü: Topu alıp en fazla kötü bir şut çekip giderim.

Mehmet: Yok öyle, hadi bakalım Ayhan abi.

Ayhan Gazi Gülcü: Çekilin bakalım.

Cümlesinden sonra Ömür Kırmızıgül topla birlikte gelir.

Ömür Kırmızıgül: Senin top oynaman mümkün değil, boşuna uğraşmış bizim kaptan (Asena Deniz'den bahsediyor).

Asena Deniz: Senin de bundan bi’farkın yoktu, Ömür.

Ömür Kırmızıgül: Çekilin bakalım, ne kadar dandik vurabilecek?

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü topa sol ayağıyla yanlamasına şut çeker ve top normal bir hızda gider.

Ayhan Gazi Gülcü: Ömür haklı benden bir cacık olmaz.

Asena Deniz: Sen kendini tutuyorsun.

Ayhan Gazi Gülcü: Yok!

Ömür: Asena Deniz sanırım haklısın, topa güç uygulamadan öylesine çekmiş. Maksadı bu olaydan mümkün olabildiğince kaçabilmesidir.

Asena Deniz: Ayhan Gazi Gülcü! Ciddi anlamda şut çekmeni istiyorum, seni tutmaya zorlayan nedir?

Ayhan Gazi Gülcü: İnsanlardan korkarım ve hep insan. (cümlesi kesilir)

Asena Deniz: Yok öyle bir dünya. Adam gibi çek.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, çekeyim.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü sakinleşir ve topa sol ayağıyla tüm gücüyle kaleye gider, ağlara sabitlenir. Tüm takım Ayhan Gazi Gülcü‘ye bakar.

Ayhan Gazi Gülcü: Alın işte.

Asena Deniz: Bir daha dene.

Cümlesinden sonra Asena Deniz iki eliyle topu Ayhan Gazi Gülcü’ye verir. Ayhan Gazi Gülcü bu sefer daha sakinleşir ve topa olabildiğince çok sert vurur ama Asena Deniz'in solundan geçer ve girer.

Asena Deniz: Vay, dahice. Bir daha.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü’ye doğru şut çeker ve topu Mehmet sağ ayağıyla keser ve Ayhan Gazi Gülcü'ye verir. Bunu gören koç Ezgi Çetin, Asena Deniz'in kulağına yaklaşır ona;

Ezgi Çetin: Sana öğrettiğim Büyük El’i kullan.

Asena Deniz: Tamam.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü bekletmeden şutu çeker ve gelen topa Asena Deniz sakinleşir ve önce sağ elini öne getirilerek sıkar ve sıkması biter, daha sonra geriye doğru çaprazlama götürür. Daha sonra o süreçte ateş efekti çıkar, yine sıkar elini daha sonra ileriye doğru götürürken

Asena Deniz: Kurtar bu topu Büyük El

Cümlesinden sonra elini açar ve topu tutamayarak kaleye gider.

Ayhan Gazi Gülcü: Bu ben miyim?

Mehmet Kingx: Evet, sen çektin.

Ömür Kırmızıgül: Vov, bu bizim kaleciden tehlikeli çıktı.

Ezgi Çetin: Adın ne?

Ayhan Gazi Gülcü: Adım: Ayhan Gazi de siz kimsiniz?

Ezgi Çetin: Ben bu takımın çalıştırıcısıyım, adım Ezgi’dir. Bu günden itibaren bu takıma katılacaksın ve ilk resmi sertifikanı bugün akşam alacaksın ve ilk maçını da yarın yapacaksınız.

Ayhan Gazi Gülcü: Beni zorla getirdiniz.

Asena Deniz: Çok konuşma da çalıştırıcımız ne derse onu yapacaksın, tamam mı?

Ayhan Gazi Gülcü: Hayır, yapmayı planlamıyorum.

Asena Deniz: He, karşı çıkacağım yine diyorsun.

Ömür Kırmızıgül: Evet, karşı çıkmaya başlayacağım diye cümle kurmaya tenezzül bile etme. Çünkü sende gelecek gördüler.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, o beni eve bırakın.

Cümlesinden sonra tüm takım Ayhan Gazi Gülcü’nün başına toplanır.

Özge Çetin: Öyle bir seçeneğin yok, şimdi gitsen bile yine akşama kadar oyun oynayacaksın.

Mehmet Kingx: Özge abla, bu takımın koçu. Bu arada diğer takım arkadaşlarınla zamanla tanıştıracağım Ayhan abi.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, mevkim ne olacak?

Özge Çetin: Forvet!

Ahan Gazi Gülcü: Peki peki.

Özge Çetin: Hangi numarayı istersiniz? İlk 11 numara tamamen işgal ediliyor, onları seçemezsiniz.

Ayhan Gazi Gülcü: Ben 18 isteyeyim.

Özge Çetin: Tamamdır.

Özge Mikaelson: Takımın yeni adamı sen misin?

Ayhan Gazi Gülcü: Evet, zorla yaka paça tutup getirdiler. Şimdi de zorla beni futbola sokacaklar, birazdan da futbolu kötüye kullanan takımların olduğunu söyleyecekler ve buradan birazdan klişelik akacak.

Metin Yılmaz: Haklısın.

Asena Deniz: Aslında dediğin biraz değil bayağı klişe ama böyle bir gerçek var. Bazı takımların içinde NEET diye tabir edilen kötü niyetli oyuncular var. Bu oyuncular rakip takımdan bilgi toplayıp, başka rakip takıma bilgi satıyor.

Özge Mikaelson: O tür oyuncular genelde sahaya çok geç gelir ve bu yüzden ilk sorunda cevabında seni tersleyip sana laf çakarlar.

Metin Yılmaz: O yüzden sinirin gerilebilir hatta sinirlenip oyuncuyla kavga bile edebilecek duruma gelebilirsin ama ne olursa olsun cevabını skor ile vermelisin. Sana ilk rakibimizden bahsedelim: İzmir Takımı 1, kısaltması IZ1‘dir.

Asena Deniz: Bizim takımızın kısaltması da DIA’dır.

Özge Mikaelson: Ayhan maalesef o takım bir NEET olayı yüzünden dağıldı ve o takımdaki herkesin kardeşi vardır. O kardeşlerde takımda oynamaktadır.

Ayhan Gazi Gülcü: NEET kim o takımda?

Özge Mikaelson: Elena Forbes.

Ayhan Gazi Gülcü: Peki bizim takımdaki NEET kim?

Özge Mikaelson: Benim ama artık sen olacaksın NEET.

Mehmet Kingx: Aslında çok doğru seçenektir. Kendisi akşama kadar bilgisayar başındadır, bir işe yaraması iyi olur.

Özge Çetin: O halde 3. rakibimiz hakkında bilgi toplayacaksın. Bu takımın adı: Tokat FC, takımın kısaltması: TKT’dir. Bu takım bu sene bizim lige katıldı, ondan önce ki sene düşme riskindeydi. Bu takım nasıl oluyordu, bir anda yükselebiliyor bu lige?

Ömür Kırmızıgül: Bu takımdaki NEET’i bulamadık, eğer bulabilirsen takım hakkında bilgiler bulmak çok kolay olacak.

Mehmet Kingx: Ayhan abi, biliyorum karşı çıkacaksın ama lütfen düşün.

Ayhan Gazi Gülcü: Yooook, ben severim tehlikeli oyunları oynamayı. Hatta dürüst olayım, klişe diye dalga geçtiğim şeyin içi bayağı derin gözüküyor. Hatta çok ilgi çekici.

Asena Deniz: Oyun demişken, futbol oyunumuzda hayatta kalabilmek ve isim yapabilmek için en az tek başına kullanabileceğin bir adet özel yeteneğin olmak zorundadır ve ayrıca tek başına en fazla 3 özel yetenek kullanman gerekiyor, lakin sınırı aşarsan futbol ve ya gerçek hayatına da son verdirilir.

Ayhan Gazi Gülcü: Bu sistem çok korkutucu.

Ömür Kırmızıgül: Korkunç değil ama alışınca seversin.

Asena Deniz: Eğer NEET’sen bilmen gereken şey var, insanların bilgisayarına sızmayacaksın ve insanlara NEET olduğunu söylemeyeceksin. Ayrıca her NEET’in gittiği organizeye gideceksin ve bize organizeden bilgilerde getirmen gerekiyor. Eğer bir bilgi bile dahi getiremezsen işine son verilir.

Ayhan Gazi Gülcü: Peki işten istifa etmeye kalkarsam başıma ne gelir?

Özge Mikaelson: Öldürülürsün.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamamdır ama bir sorun var, İngilizcem çok kötü.

Ömür Kırmızıgül: Sana çeviri konusunda Özge Mikaelson yardım edecektir.

Özge Mikaelson: Sana İngilizce çalıştırmam lazım, öyle kolayca kaçamazsın.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, prenses.

Mehmet Kingx: Ayhan abi bakıyorum da çok çabuk alıştın. Bu arada 3 adet sınır meselesi çoklu olarak kullanılan tekniklerde de geçerlidir.

Asena Deniz: Bir şey daha var, Ayhan. NEET olabilmen için bir kaç nokta daha var. Senin saç rengin bu sisteme müsait değil.

Ayhan Gazi Gülcü: Saç rengimde ne varmış (Kapalı Mavi Saçlı, Kapalı Mavi Gözlüdür)

Özge Mikaelson: Aslında sorun değil, çok dikkat çekiyorsun bu şekilde. Fakat, değiştirilmesi şart değil.

Yalın Güneş: Bu sisteme seni sokmamızın sebebi, o sistemi çökertmek olacaktır. İnsanlar keyiflice spor yapamıyor. Bir kişi bile özel yetenek kullandığı an hemen futbol klübüne yazdırırlar.

Ayhan Gazi Gülcü: Ben ne zaman kullandım ki?

Mehmet Kingx: Dün!

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam!

Bu sırada Kayseri Takımı’ndaki NEET, Elena Forbes evinde bilgisayar başında otururken Elmas Ordu FC’nin ana sunucusundaki bir kişiliğin bir anda yok olduğunu görür.

20:00

KAYSERİ

Elena Forbes: Anne, bu ekrana baksana.

Andromeda Forbes: Vov, Elmas Ordu FC’nin o kadar çok parası var mı?

Elena Forbes: Parayı bilmem de, kimi bulabildiler acaba?

Andromeda Forbes: Futboldan anlamayan birisini forvet yapmışlardır, zaten bir forvet eksiği vardı.

Elena Forbes: O halde, anne. Ben bir şu bilgisayarın verilerine saldıracağım.

Andromeda Forbes: Kadroyu bulabilir misin?

Elena Forbes: Evet.

1 saat sonra takım listesine ulaşır ve;

Elena Forbes: Buldum anne. Takımdaki oyuncuların isimlerini okuyorum. Kalede, Asena Deniz var. Defanslarda, Metin Yılmaz, İlkhan Günyüzü, Yalın Güneş, Akın Taşyurt bulunuyor. Orta sahada Ömür Kırmızıgül. (sözü kesilir)

Andromeda Forbes: Bu Ömür Kırmızıgül, ciddi anlamda tehlikeli bir insandır. Çoğu zaman topu ayağına aldığı zaman skora katkı yapmadan bırakmaz. Devam et yavrum.

Elena Forbes: Orta sahadaki diğer isimler, Akdemir Yavan, Mehmet Kingx (sözü kesilir)

Andromeda Forbes: Mehmet Kingx, çok iyi bir orta saha oyuncusudur. Genellikle topu kaleye o sokar.

Elena Forbes: Orta sahadaki son isimse Özge Mikaelson’dır. Forvetteyse Hasan Noyan ve Ayhan Gazi Gülcü yer alıyor.

Andromeda Forbes: Özge Mikaelson senin gibi NEET’tir.

Elena Forbes: Artık değil, Ayhan Gazi Gülcü’nün yanındaki paranteze bak.

Ekrandaki NEET yazısı ikisini de yeterince şok edecektir ve bölüm sona erecektir.

1. BÖLÜM SONU

GELECEK BÖLÜM

Ayhan Gazi Gülcü: Yarın sabah ilk maçıma çıkıyorum ve çok heyecanlıyım.

Asena Deniz: Çok heyecanlanma seni yerler ve sana birinin hediyesi olacak.

Akdemir Yavan: Sana sürprizi maç içinde göstereceğim ama okuyucularımıza gelecek bölümün adını söyleyeyim. İlk Özel Şut: Şokdalgası Şutu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

23:00

KAYSERİ

Elena Forbes: Anne, bu yeni isim nedir ve ne planlıyor bu deli Türkler?

Andromeda Forbes: Bilmiyorum ama oradaki isim hakkında bir bilgi bulmaya başlasak iyi olacaktır, eğer bilgi bulamazsak NEET Organizasyonun müdürü seni sahadan men eder.

Elena Forbes: Ayhan Gazi Gülcü (NEET) yazısı beni şuan şaşırtmaya yetti, umarım sahada da beni şaşırtmayı başarır. Bu çocuktan çok fazla beklentilerim var.

Andromeda Forbes: Demek beklentin var, kızım bir araştırsana ne tür oyuncu?

Elena Forbes: Tamam anne.

O sırada Elmas Ordu FC'deki pratikler sona ermiştir. Ayhan Gazi Gülcü, Akdemir Yavan ile biraz vakit geçirmek için Gevher Nesibe FC'den ayrılıp Ayhan Gazi Gülcü'nün evine doğru giderken bir grup çete 5 – 7 yaşlarındaki kız çocuğunun önünü keser ve Akdemir Yavan bunu izlemektedir. Çetenin 1 tanesinde de top vardır.

KAYSERİ, SAAT: 23:00

İsimsiz 1: Kanka buradaki çocuklardan bir cacık olmaz de mi?

İsimsiz 3: Kanka, bu küçük yaramaza bir şey yapmayacak mıyız?

İsimsiz 2: Bu çocuğa karşı bir saldırı hamlesi yapayım mı kanka?

İsimsiz 1: Yok be, o kadar da zalım olmayalım.

Cümlesinden sonra Akdemir Yavan olduğu yerde dururkenAyhan Gazi Gülcü sinirlenir ve hemen oraya atlar ve,

Ayhan Gazi Gülcü: Çocuğun önünü keserek yeterince zalım oldunuz.

Kız Çocuğu: Benim önüme neden geçtiniz? ANNE! YABANCILAR! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

İsimsiz 4: Baksana karşımızda ne idüğü belirsiz sıradan bir ahmak çıkıyor.

İsimsiz 1: O zaman önce ona saldıralım, sonuçta kendisi salak gibi atlamanın bedelini ödeyecektir.

İsimsiz 2: Bazı insanlar gibi, korkup bağırsana mesela "ANNE!" gibi.

İsimsiz 2: Dur bakalım, o kadar kolay değil.

İsimsiz 1: Kaçamayacak, zaten. En fazla onu havaya uçaracağız. NİYAHAHAHAY!

İsimsiz 4: Bence kanka, sen saldır.

Ahmet Karadeniz: Öncelikle benim adım Ahmet Karadeniz'dir ve bu tekniğim karşısında donup kalacaksın.

Cümlesinden sonra Ahmet Karadeniz topla birlikte yukarıya uçar ve sol ayağıyla topa yere doğru vurur. Bu rakibin üzerine yıldız hareketini yaptıktan sonra,

Ahmet Karadeniz: Yıldız Saldırısı

Cümlesinden sonra düşürerek ileriye doğru gider ve Ayhan Gazi Gülcü 'yü geçer.

Ayhan Gazi Gülcü: AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!

Ahmet Karadeniz, hiç bekletmeden topu İsimsiz 2'ye doğru atar ve İsimsiz 2 topu ayağına alır ve falsolu bir şekilde Kız çocuğun üzerine doğru çeker. Bunu gören Akdemir Yavan 'da buna karşılık verebilmek için hızlıca koşarak kız çocuğun üzerine atlar ve top gelmeden sağ ayağıyla yerden elektrik gücünü alır ve gelen topun üzerine değirerek elektrik oluşturur.

Akdemir Yavan: Üzgünüm ezikler!

Arkasından yine sağ ayağıyla topa vurur ve top İsimsiz 2'nin üzerine doğru gider, o kişiyi havaya uçurur. Akdemir Yavan, Küçük kız çocuğunu Ayhan Gazi Gülcü'nün kucağına oturtarak ortalıktan yok olurlar. Belirli bir alandan sonra Ayhan Gazi Gülcü'nün evine varırlar. Elena Forbes o sırada Ayhan Gazi Gülcü hakkında bilgi almaya çalışıyor.

KAYSERİ, SAAT: 23:00

Elena Forbes: Anne, galiba bilgi buldum. Kendisi Re-Volt oynamak dışında bir işi beceremeyen bir insandır.

Andromeda Forbes: O halde, ona futbolu öğreteceklerdir kızım. Bakalım ne kadar iyi öğretecekler, göreceğiz.

Elena Forbes: Ömür Kırmızıgül'e öğrettiklerini gördük, adam resmen topla cambaz yapmaya başladı. Her gün daha da tehlikeli birine dönüşüyor, o yüzden dikkatli olmakta fayda var.

Andromeda Forbes: Ayhan Gazi Gülcü'yü nasıl bulmuşlar biliyor musunuz?

Elena Forbes: Yok, sadece çektiği şut hakkında bir bilgi var.

Andromeda Forbes: O zaman, o bilgiyi de söyler misin?

Elena Forbes: Artı Şutu!

Andromeda Forbes: Bu şut hakkında bir bilgi yok demek ki, onu da bilinçli kullandığı da meçhul.

Elena Forbes: Anne, bir kişi bilinçsiz olarak kullanılan bir tekniği bir daha kullanamaz.

Andromeda Forbes: Büyük ihtimalle çok üzerine gitmişlerdir, bu da kaçmak için göz dağı veriyor. Akıllıca ama kameraların kaydettiğini hesapa katamamış görünüyor. Bunu duyan Elmas Ordu FC, Kayseri'de kamp yaptığı için onu ikna edip takımda oynatacaklar, eğer o şutu bilinçli bir şekilde çektiyse.

Elena Forbes: O zaman rakipler için çok korkunç bir şekilde başa bela olacaktır ve zamanı gelince cevap alacağız.

Andromeda Forbes: O halde o çocuğu kontrol altında tutmak gerekiyor, bakalım bununla kim baş edecek?

Elena Forbes: Anne, o vakit geldiğinde göreceğiz ama bir şey bilmek istiyorum. Bu çocuğu neden NEET yapmış olabilirler?

Andromeda Forbes: Özge Mikaelson geçen gün veri güvenliği hakkında bir yazı hazırlayıp çok fazla takıldığı forumlara paylaşmıştır. Bunu gören patronumuz çok fena delirdi ve onu NEET'likten men etmiştir.

Elena Forbes: Kesinlikle onu da takım bilmiyordur.

Andromeda Forbes: Görünüşe göre biliyorlar, kimse durduk yere Ayhan Gazi Gülcü 'ye devretmezler. Bu çocuğa yanaşıp Re-Volt'un oynadığı saatleri öğrenerek ona bir meydan oku. Eğer ben kazanırsam NEET olduğunu sor. Eğer sen kazanırsan ben senin rakibin olarak seni kendi takımında çalıştıracağım de.

Elena Forbes: Anne, bunu yapamam ve eğer bunu yaparsam o takımın kapanmasına neden olurum?

Andromeda Forbes: Neden olmasın ki, takımı kapattırırsak rahatlarız.

Elena Forbes: Anne, bir takımda en fazla 5 yabancı bulundurabilirsin. Bu kurala karşı çıkarsan takımdaki tüm yabancı oyuncuların hepsi memleketine gönderilip 10 yıl hapise atılır ve takımdaki yabancı olmayan oyunculara gelince futbol hayatlarına sonlandırılıp takıma kapatılma mühürü bastırılır ve tüm sosyal ağları da kapatılmaktadır.

Andromeda Forbes: O halde sen de yat artık. Yarın önemli bir gündür.

SAAT: 23:30

O sırada Ayhan Gazi Gülcü'nün evinde herkes oturma odasındadır.

Akdemir Yavan: Söyle bakalım bu saatte dışarıda ne yapıyordun?

Kız Çocuğu: Öğlenden beri kayıbım ve üstelikte çok açım.

Ayhan Gazi Gülcü: Kanka, sakin ol. Söyle bakalım, senin adın nedir?

Elif Çetin: Benim adım Elif Çetin'dur ama siz kimsiniz ve bana ne yapacaksınız?

Ayhan Gazi Gülcü: Biraz sakinleş bakalım, ben Ayhan Gazi Gülcü ve bu arkadaşta takım arkadaşı ve adı da Akdemir Yavan'dır.

Akdemir Yavan: Kanka, mutfağı görmüştüm ve ben oraya gidiyorum.

Cümlesinden sonra Akdemir Yavan odadan ayrılır.

Ayhan Gazi Gülcü: Söyle bakalım Elif, peki tam olarak nerede kayboldun?

Elif Çetin: Annemle birlikte otobüsten inince kolunu bıraktım ve sonra bir duman çıktı. Sonra annemi göremedim. (Ağlamaya başlar)

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, gel sarıl.

Cümlesinden sonra Elif Çetin ilk baş tedirgin olur sonra sarılır ve çok geçmeden Akdemir Yavan mutfaktan tabağın üzerine bir şeyler koymuş getirmiştir ve onu bir güzel yemiştir. Yemek biter bitmez Elif Çetin onu mutfağa koyar. Arkasından Elif Çetin ve Akdemir Yavan oturma odasında yatarken, Ayhan Gazi Gülcü'de kendi odasında yatmıştır ve sabah olmuştur.

Sabah olunca herkes kalkar ve yemek masasında yemek yerler, Ayhan Gazi Gülcü daha ilk lokmasını almadan telefonu çalar ve arayan Özge Çetin'dir.

Özge Çetin: Akşam bir çocuğun elinden tutmanız çok hoş olmuş ve özellikle benim çocuğuma denk gelmenizde iyi olmuş. Arabamın bozuk olması tamamen eşimin suçudur, onu da getirin sahaya olur mu?

Ayhan Gazi Gülcü: Olur, çocuğunun sesini duymak ister misin Koç?

Özge Çetin: Hayır! (İçinden: EVET!)

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü bu isteğe olumsuz cevaba rağmen Elif Çetin'e verdi ve Ayhan Gazi Gülcü yemek yemeğe devam ediyor.

Elif Çetin: Kimsin?

Özge Çetin: ELİF! ANNECİĞİM!

Elif Çetin: Ayhan ağabeyin evdeyim ve çok iyi ilgilendiler anneciğim.

Özge Çetin: Sadece seni kurtarmakla kalmamışlar yemekte yapmışlar diyorsun.

Elif Çetin: Evet anneciğim, birazdan beni sahaya getirecekler. Telefonu Ayhan ağabeyime veriyorum.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü alır.

Ayhan Gazi Gülcü: Koç, dün ki olanları nereden öğrendin?

Özge Çetin: Televizyondan. Bunu bana adaşım söyledi.

Ayhan Gazi Gülcü: Anladım, birazdan biz yola çıkarız.

Özge Çetin: Yemeği kaç çiğnemeden sonra yutuyorsun?

Ayhan Gazi Gülcü: Sanırım 5 çiğnemeden sonra.

Özge Çetin: Hatalı, en az 30 çiğnemeden sonra yutman gerekiyor ve yavaş yavaş yemen gerekiyor.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamamdır koç ve ben telefonu kapatıyorum.

Özge Çetin: Tamamdır.

Cümlesinden sonra telefonu kapatır ve çok geçmeden şoför gelir, kapıyı tıklatır. Herkes arabaya biner ve sahaya doğru giderken

Şoför: Bugün sizin maçınız var beyler, sakin ve adam gibi oynamalısınız. Takımımızı geçen sene rezil eden Deniz Yakup gibi oynamayın, adam ömründe top ve futbol terimi nedir bilmez? Sadece öylesine gelmiş gibiydi.

Ayhan Gazi Gülcü: Şu adam hakkında biraz bilgi verir misin?

Şoför: Tamam, kendisi İstanbul'da doğmuştur ve bir süreliğinde bizimle oynamıştır, takımımız aslında İzmir takımıdır.

Yazar: Burada kestiğim için çok özür dilerim, Elmas Ordu FC takımı aslında gerçek hayatımızda ki Altın Ordu FK'dan baz alarak yaratılmıştır ve buyurun okumaya devam ediniz.

Ayhan Gazi Gülcü: Şimdi anladım, peki bu takım risk altında değil mi?

Akdemir Yavan: Kanka, sen bunları nereden biliyorsun?

Elif Çetin: Benden biliyor Akdemir ağabey, seni uyandırmadan önce ben kalkmıştım ve Ayhan ağabeye takım hakkında tüm bildiğim ne kadar bilgi varsa anlattım.

Şoför: Elif'le tanıştınız demek. Kendisi çok haylaz ve yaramazın tekidir, bir ara farkında olmadan özel yetenek kullanıyordu. Bana da annesi söyledi, bu olay bir gün önce oldu.

Ayhan Gazi Gülcü: Anladığım kadarıyla bu futbolu kurtarmamız lazım, aksi halde insanlar için sorun olacak.ç

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü'nün telefonu çalar ve arayan Serkan Yukarıçukur'dur.

Serkan Yukarıçukur: Merhaba ben Serkan Yukarıçukur'dur, seni NEET Organizasyonu'ndan arıyorum ve telefon numaranı Asena Deniz'den aldım. Bugün bir toplantı yapacağız ve yerimizi NEET telefon programından yazdım. O programı indirip, oraya gelmenizi istiyoruz. Eğer gelmezseniz senin için hiç iyi şey olmayacaktır.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam. Sizinle özel olarak konuşmak istediğim bir kaç soru da vardı.

Cümlesinden sonra telefonunu kulağından çeker ve şoföre,

Ayhan Gazi Gülcü: O halde şoför arabayı daha hızlı sür, benim rotam değişecektir. Hiç olmasa bu ikisi sahaya gitsinler.

Şoför: Tamamdır.

Cümlesinden sonra şoför 3. vitesten 4. vitese arttırır ve Ayhan Gazi Gülcü yine telefondaki bekleyen kişiye geri döner.

Ayhan Gazi Gülcü: Bu kusura bakmayın, NEET olmak kolay değil.

Serkan Yukarıçukur: İzmir Takımı 1'le yapacağınız takımını yenmenizi istiyorum ve eğer o takımı yenersen sana Tokat FC'nin NEET'ini vereceğim ve bu teklifimi sana sunuyorum. Teklifime ne dersin?

Ayhan Gazi Gülcü: Aslında deli bir teklif ama deli işleri severim o halde sorgusuzca yerinize getireceğim ama bir isteğim var. Fransa'daki arkadaşımla bir dostluk maçı istiyorum.

Serkan Yukarıçukur: O halde, isteğini yerine getireceğim. Bu dostunun adı nedir?

Ayhan Gazi Gülcü: Göktürk Hakan Doğan'dır.

Serkan Yukarıçukur: Pekala! Şimdi senin gelmeni bekliyorum.

Cümlesinden sonra telefon kapanır ve herkes Gevher Nesibe Stadyumu'na gelir ama Ayhan Gazi Gülcü inmeden şöforle birlikte bir mekana doğru giderler.

Ayhan Gazi Gülcü: Şoför, bu NEET olayına girmem doğru muydu?

Şoför: İstersen bana adımla seslen, benim adım Yakuza Matsuya.

Ayhan Gazi Gülcü: Pekala, Yakuza-san! Şimdi, bu uygulamayı indirdim ve yeri attılar, oraya gidelim bakalım. Bir de maç saat kaçta?

Yakuza Matsuya: Maç yerine uzak değilmiş sadece 20 dakikalık yol tepeceğim ve merak etme seni iki tarafa da yetiştireceğim. Sorunun cevabına gelecek olursam, doğru yaptığını düşünüyorum. Bugünden sonra senin özel şoförün olacağım, sen nereye gidersen ben de oraya gideceğim.

Cümlesinden sonra, NEET Kayseri Binası'na vardılar.

NEET Kayseri Binası

Saat: 12:00

Ayhan Gazi Gülcü: Benimle gelmeni istiyorum Yakuza-san!

Yakuza Matsuya: Tamamdır, geliyorum.

İçeriye girerken Elena Forbes gözükür, Ayhan Gazi Gülcü 'nün yanına gelir ve şoförden rica ederek ondan alır ve içeri girerler.

Serkan Yukarıçukur: Merhaba gençler, bugün sizlere bir ihanetçiyi göstereceğim. Elmas Ordu FC'nin eski NEET'i olan Özge Mikaelson bugünden itibaren aramızda olmayacak, artık Ayhan Gazi Gülcü bizlerle olacaktır ve aramızdadır, ayrıca çok bekletmeden onu sahneye alalım.

Cümlesinden sonra Elena Forbes çok bekletmeden Ayhan Gazi Gülcü'yü sahneye alır ve Ayhan Gazi Gülcü,

Ayhan Gazi Gülcü: Merhaba aslında ben çok fazla asosyal olan ve olabildiğince tembelliğe yatan haylaz bir insanın tekiyim. Sanırım bu biraz basın bülteni oluyor. Buyurun NEET'ler sorun sorunuzu.

Jordan Pickford: İngilizcen iyi mi?

Ayhan Gazi Gülcü: Kötü!

Elena Forbes: Benim bir sorum var, seninle bir ara Re-Volt'ta kapışalım mı?

Ayhan Gazi Gülcü: Olur.

Aako Ichimonji: Sorum şu: Bu haldeyken futbol oynayabilecek misiniz?

Ayhan Gazi Gülcü: Vucüdümu kullanabildiğime göre...

Kasai Chuudan: Elementini merak ediyorum, kesin su elementine sahipsindir.

Ayhan Gazi Gülcü: Elementimin ateş olmasını yeğlerim ama su elementi de ezik değildir.

Salondaki Herkes (Mia Hoshi hariç): Ahahaha!

Mia Hoshi: Bence sen buraya ait değilsin, fakat bunu ispat edemezsen sakın bana ağlama. Ciddileşeyim, senin espri anlayışın bayat.

Ayhan Gazi Gülcü: Eminim sende benim kadar tembelsindir.

Salondaki Herkes (Mia Hoshi): Ahahahahaha!

Cümlesinden sonra Mia Hoshi orayı terk eder.

Ella Donna: Çok zor durumda kalsan yalan söylemek zorunda kalır mıydın?

Ayhan Gazi Gülcü: Evet.

Gloria Warner: Peki en çok merak ettiğin dil nedir?

Ayhan Gazi Gülcü: Japonca ve Fransızca.

Sağlam Sanak: Senin ilgi odağında yasaklı teknikler var mı?

Ayhan Gazi Gülcü: Hayır ve hayata zarar veren her şeye karşıyımdır.

Hakem Hakkıoğlu: Benim sorumda, senin mevkin nedir? Sitenizde forvet olarak işaretlenmişsiniz.

Ayhan Gazi Gülcü: Hahahaha, forvettir ama bir gün kaleci olmak istiyorum.

Serkan Yukarıçukur: Güzel, sorulara dürüst olarak ve uzatmadan kısaca cevap verme huyunuzu sevdim. Seninle çok iş yapacağız, Fransız futbol klübü bu günlerde çok fazla çıkış yapıyor ve bizden fazlasıyla reyting alıyor. Bunun nedenini araştırıp öğrenmeni istiyorum ve şu İngilizce problemini de halletmelisin.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamamdır efendim.

Ella Donna: İlk kullandığın tekniği hatırlıyor musun?

Ayhan Gazi Gülcü: Ekrandaki yüz ifademi hatırlamıyorum ki, tekniği hatırlamamsa bak işte o bir mucizedir.

Serkan Yıldırım: Toplantı bitmiştir arkadaşlar ve arabalarına dönebilirsiniz.

Cümlesinden sonra tüm herkes arabasına binerek biter.

2. BÖLÜM SONU

GELECEK BÖLÜM

Ayhan Gazi Gülcü: Koçumun ve takımın benden beklentileri çok büyük. Asena Deniz'i şok ettiğim gibi rakip takımı dağıtmam lazım ve Asena, bana takım kaptanlığını verir misin?

Asena Deniz: Rakip takımı yenersen sana takım kaptanlığı vereceğim ama uyarayım rakipte özel oyuncu yok ama hepsi tehlikelidir.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, o halde bölümün adını vereyim. Gelecek hafta ki bölümün adı: Kaptanlık Krizi!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DREAM FIELD

3. BÖLÜM

"Kaptanlık Krizi"

Ayhan Gazi Gülcü tam yola çıkarken Serkan Yukarıçukur önünü keser ve arabasına biner.

Saat: 12:20

Serkan Yukarıçukur: Merhaba Ayhan Gazi bey. Sizin bana sorularınız varmış ve ayrıca benim size bir teklifim olacak. Bugünden itibaren takımın kaptanı olman gerekiyor, eğer olmazsan NEET olabilmene engel değildir.

Ayhan Gazi Gülcü: En azından deneyeceğim, fakat bir kişi en fazla kaç maç özel tekniksiz oynayabilir?

Serkan Yukarıçukur: 6 maç, eğer 6 maç sonunda teknik bulamazsa o kişi o takımdan çıkartılır.

Ayhan Gazi Gülcü: 3 adet özel tekli yetenek sorusunda kafama takılan tek soru var, bu özel yetenek kişinin kendisi mi bulması lazım. Yoksa başkasının teknikleri de oluyor mu?

Serkan Yukarıçukur: Kendisi bulsa daha iyi olur ama başkasının tekniğini geçici olarak kullanabilir. Geçici derkende sadece 2 maç kullanabilir.

Ayhan Gazi Gülcü: Peki maçı kaybedersek ne olur?

Serkan Yukarıçukur: Savaşarak kaybetmeye pek bir şey demiyoruz ama savaşmadan kaybedersen işte o zaman takımına para cezası geliyor. Bir maçta en az 10 özel teknik kullanılmalıdır.

Ayhan Gazi Gülcü: Anladım, başka bir sorum daha var. Kalecilerin genellikle işi zor diyoruz ama defans ve orta sahaya da çok iş düşüyor. Bir de bir oyuncu sakatlanma riskine karşı önleminiz nedir?

Serkan Yukarıçukur: Bu futbolda korkaklara yer yok AYHAN!

Yakuza Matsuya: Ayhan'a bağırma hakkını sana kim veriyor?

Ayhan Gazi Gülcü: Senin niyetini şimdi anladım. Futbola adalet getiriyorsun.

Cümlesinden sonra Serkan Yukarıçukur baş parmağını kaldırarak arabayı durdurmasını emreder ve araba durur çok beklemeden inip sola doğru yürüyerek gider. O sırada Ayhan Gazi Gülcü içindeki cümleyi soyleyemediği için kendine kızdığını gören Yakuza Matsuya onu sakinleştirmek için konuşmaya başlar.

Yakuza Matsuya: Sakin ol Ayhan! Bu adamın amacını anlamışsın, peki ne yapacaksın?

Ayhan Gazi Gülcü: Bir süreliğine kukla rölünü yapacağım. Biraz başka istediklerini vereceğim ve sonra isteklerine yavaş yavaş eksik ve yanıltıcı vermeye başlayacağım, son olarak isyan edip o insanı devirmeyi planlıyorum. Zamanı geldiğinde çok pis bir oyun oynayacağım, bakalım başına neler gelecek?

Yakuza Matsuya: Bana sorarsan bu herif bir kukla. Arkasındaki adamı öğrenmelisin, bunun için ona sürekli iyi davran ve her istediğini ver. Sonra arkasındakini öğrenince ipini çekmek kolay olur.

Ayhan Gazi Gülcü: En tepedeki insanı ezmelisin, aksi halde kuklalarını ezmen bir şeyi değişmeyecektir.

Yakuza Matsuya: Aynen öyle, tepedeki isimi öğrenelim. Gerisi gelecektir ve ayrıca, son cümlende yalan akıyor. Sen orada başka bir şey söylemek istedin. Adamın yanında söyleyemedin bana söyle.

Ayhan Gazi Gülcü: Adam futbolu ve futbolcuları bir robot olarak görüyor ve görmekle kalmıyor, istediği her saniyede bunu gösteriyor ya da zorlayarak insanlara uyguluyor. Eğer bu duruma dur demezsek, yakında ağır bir isyan çıkacak. Bu isyan o adamların sistemi altında ezilip ölecektir, eğer isyan çıkmadan engellersek belki kimse zarar almadan işin içinden çıkarız.

Yakuza Matsuya: Özge Mikaelson'ında amacı buydu. Fakat biraz acele etti ve birisi amacını sızdırınca tüm bilgileri internete yükledi, anlayacağın isyanın çıkması sandığından daha çabuk olacaktır. Birileri bu işi en başından beri planlıyor, eğer o kişiyi bulmazsak futbol ülkede yasaklanabilir. Hatta yasaklanmakla kalmaz tüm futbolcuların hepsi memleketten men edilir.

Ayhan Gazi Gülcü: O halde, gerçek planları öğrenmeden harekete geçmeyelim ve ayrıca şu Fransa ve şu populer olma muhabbeti nedir?

Yakuza Matsuya: Fransa ligi bu sene çok iyi bir atak yaptı, Marinos Emperor Piero B FC VS. Le Jour De L'Incendie FC maçında 2 adet Türk öne çıktı ve o Türklerden birisi ciddi anlamda rakibini bertaraf etti, ha maçın kazanını soruyorsa Marinos Emperor Piero B FC'dir. Bu yüzden adamlar bu ülkedeki maçlar hakkında hep bilgi almak istiyorlar. Buna şaşırmadım ve ayrıca ben seni içeriden izledim, düşmanlarını ve dostlarını iyi seç. Yoksa o seçtiklerin gün gelir tam tersini yaparlar. Sana ilk önerim, ne yaparsan yap ama sakın Sağlam Sanak'a yaklaşma. Adam kafayı yasaklı tekniklerle yemiş durumda ve hala nasıl oluyorda NEET kafam almıyor?

Ayhan Gazi Gülcü: Büyük ihtimalle kazandığı için fazla ciddiye almıyorlar, dedim ya. Bu adamlar için futbolcular para, şöhret ve köledir. Onun dışında futbolcuların ne düşündüğüyle ilgilenmiyorlar? Sağlam Sanak'ın soru sormasındaki ses tonundan zaten bir şeylerin ters gittiğini anlamıştım, bakalım bu eleman kimin maçında ölecektir.

Yakuza Matsuya: Bunun sonu ölüme gidecektir, ondan şüphem yok. Bu yüzden senin onu yatıştırıp o kafayı bırakmasını sağlamalıyız. Aksi halde işler arap saçına dönebilir, kendisini durdurmak zorundayız. Eğer senin maçında Anti-Kalp tekniğini kullanırsa takımı topa ellememesi için uyar, eğer ellerlerse kalplerini söküp alacaktır.

Ayhan Gazi Gülcü: Anladım, sür hadi sahaya, oynamamız gereken bir maç var. Bu takımın NEET'i kim?

Yakuza Matsuya: Sana yanaşmaya yanışan kız. Aslında kendisi İzmir Takımı 1'de oynuyor. Uyarayım seni, NEET'lerin %85'i yalan söyler.

Cümlesinden sonra sahaya varırlar ve Ayhan Gazi Gülcü formayı giyerek sahadaki yerini alır.

GEVHER NESİBE STADYUMU

Saat: 12:40

Alp Tekman: Stadyumuzun içi neredeyse tıklım tıklım dolu ve rakip takımlardan ikisi bugün Kayseri'de ve burada oynayacaklar. Uzun zamandır, beklenen İzmir Takımı 1 VS. Elmas Ordu FC maçı sonunda başlıyor. İki takıma da başarılar diliyoruz. İşte size ilk olarak Elmas Ordu FC'nin kadrosunu söylüyoruz. Kalede, Asena Deniz var. Defanslarda, Metin Yılmaz, İlkhan Günyüzü, Yalın Güneş, Akın Taşyurt bulunuyor. Orta sahada Ömür Kırmızıgül, Akdemir Yavan, Mehmet Kingx, Özge Mikaelson Forvetlerdeyse Hasan Noyan ve Ayhan Gazi Gülcü yer almaktadır.

Selin Akdamar: Ayhan Gazi Gülcü isimli kişi Elmas Ordu FC'nin son anda aldığı forvet oyuncusudur ve hala o takımın maalesef yedeği bulunmamaktadır. Ayrıca takımın koçu ve çalıştırıcıları: Çetin kardeşlerdir. Rakip takıma geçelim.

Alp Tekman: İzmir Takımı 1'in kadrosuysa, Kalede, Buğra Çağlar. Defansta Ege Vadi, Yağız Çağlı, Kaan Tokgöz, Klaus Wesley, Bella Simone var. Orta sahadaysa, Benjiro Chuudan, Deniz Aksoy, Melis Yıldız yer almaktadır, son olarak Forvet'te Elena Forbes, Hope Mikaelson bulunmaktadır. Takımın yedekleriyse Melih Güneş kalecidir. Defans'taysa, Kayrahan Toprak bulunmaktadır. Orta sahadaysa, Selin Karademir, Can Deniz, Aras Çağlar ve forvetteyse Demir Özkan var. Takımın koçu, Lizzie Rose. Çalıştırıcıysa Kai Salvatore'dur.

Selin Akdamar: Maç birazdan hakemin düdüğüyle başlayacaktır, bugün ki maçın hakemi Şeyh Erkan Yılmaz'dır. Sizce bu maç nasıl geçecektir?

Alp Tekman: Bu maç berabere bitecektir, iki takımda hemen hemen aynı değerlere sahiptir. Fakat diziliş sırasını erken değiştiren takım maçın kaderini fena değiştirecektir.

Selin Akdamar: Anladım, en iyisi oynamalarını beklemektedir.

O sırada Asena Deniz ve Ayhan Gazi Gülcü kaptanlık bandına yapışırlar ve;

Asena Deniz: Kaptan ben olacağım.

Ayhan Gazi Gülcü: O mümkün değil canım, o kaptanlık benim hakkım.

Ezgi Çetin bu itişmeyi görünce sinirlenir ve,

- Bırakın o kaptanlık işini. Kim takımı iyi yönetirse o kişiye kaptanlığı yapıştıracağım?

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, kim ilk topu alıp rakibinden önce ilk golü atarsa o takım kaptanıdır.

Asena Deniz: Bu çok adaletsizce bir seçim Ayhan!

Metin Yılmaz: Bence bugün ilk yarıyı Asena Deniz, ikinci yarıyı da Ayhan Gazi Gülcü yönetsin. Bakalım kim daha iyi yönetiyor? Öyle karar verelim.

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü itiraz bile etmeden kaptanlık bandını bırakıp Asena Deniz'e bırakıp çekiliyor ve herkes yerine geçiyor.

Alp Tekman: Maç sonunda başladı, ilk olarak Elena Forbes topu ayağından sol ayağıyla olabildiğince hızlıca paslar ve top direktman Benjiro Chuudan'a gelir. Çok bekletmeden topu Melis Yıldız'a atar ve bunu gören Ömür Kırmızıgül öne çıkarak topu ayağından alır ve hiç bekletmeden topu olabildiğince havaya atarak kafasına doğru gelen topa bekletmeden vurur. Ve top kırmızı rengine sahip şekilde gider.

Ömür Kırmızıgül: Ye bunu kaleci, bu tekniğin adı Kırmızı Kafa Vuruşu'dur.

Selin Akdamar: Bunu gören kaleci önce şaşırır ve çok bekletmeden topa iki elini yana doğru götürür ve gelen topu iki eliyle tutmayı dener ama top kaleye girer ve GOOL! Elmas Ordu FC 1 - 0 İzmir Takımı 1.

Elena Forbes: Ömür Kırmızıgül senin sahnen yeterlidir, Ayhan Gazi Gülcü'nün sahne zamanıdır. O yüzden topu ona atacağım.

Cümlesinden sonra düdük çalar ve topu direktman Ayhan Gazi Gülcü'ye atar. Ayhan Gazi Gülcü topu ayağında kaptırmamak için direnç gösdterse çok dayanamaz ve topu almak için karşısına Benjiro Chuudan çıkar ve ayağına kayarak topu alır ve topla birlikte Elmas Ordu FC'nin kalesine doğru gelir ve hiç bekletmeden topu iki ayağıyla sıkar ve bırakır. Sonra top birden bire hızlanarak kaleye doğru gider.

Alp Tekman: Bu tekniği ilk defa görüyoruz. Bu tekniği Asena Deniz durdurabilecek mi?

Benjiro Chuudan: Üzücü güzel bayan, bu tekniğin adı Sıkışan Top!

Asena Deniz: Senin için üzüldüm, bu topu keseceğim ve kesmek zorundayım. Takım alan topu direktman Akın Taşyurt'a atsın.

Cümlesinden sonra Asena Deniz. Gelen topa önce sağ elini öne getirilerek sıkar ve sıkması biter, daha sonra geriye doğru çaprazlama götürür. Daha sonra o süreçte ateş efekti çıkar, yine sıkar elini daha sonra ileriye doğru götürürken;

- Kurtar bu topu Büyük El.

Cümlesinden sonra elini açar ve topu tutar.

Selin Akdamar: Asena Deniz karşısındaki Yalın Güneş'e attı, çok bekletmeden Akın Taşyurt için bir orta çıkartır. O ortaya eşlik etmesi için Özge Mikaelson'da katılır ve topu olabildiğince hızlıca pası Ayhan Gazi Gülcü sakinleşir ve topa sol ayağıyla gönderir, rakip bunu beklemediği için şaşırır ve topu Buğra Çalar gelen topa sağ ayağıyla vurmayı dener ama rakibin dengesi bozularak havaya uçar ve top ağlara girer ve durum 2 – 0 olur.

Alp Tekman: Bu maç gittikçe ilgi çekmeye başladı, bu Ayhan Gazi Gülcü topu ilk baş kaptırsa da hatasını hemen telafi etmeyi başardı, rakip kalecisi işi çok ciddiye almadığı belli oluyor. Amaçları rakiple eğlenmekse bu saçmalıktır. Eğer kazanmalarını istiyorlarsa bir atak yapacaklar, hakem maçı başlattı ve ilk yarı birazdan bitecektir. Çok geçmeden Elena Forbes çok sinirlenir ve tüm rakip takımı geçer ve topu Hope Mikaelson'a atar. Hope Mikaelson topu ayağının arkasına gizler ve karşısındakinin yani Ayhan Gazi Gülcü'nün topu almasını bekliyor.

Hope Mikaelson: Zavallı, Toz Saldırısı'nın tadına bak.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam.

Alp Tekman: Eğer alırsa tuzağı yiyecektir. Ayhan Gazi Gülcü tuzağa doğru yürüyor ve Hope Mikaelson topla hızlıca Ayhan Gazi Gülcü'nün sağından geçer.

Ayhan Gazi Gülcü: Hayır.

Alp Tekman: Ayhan Gazi Gülcü önünü göremeyeceği için kolayca geçilecektir ve ilk yarı sona erer.

Asena Deniz: Ayhan Gazi, al bakalım kaptanlık bandın ve ben çekilip izleyeceğim. Rakipteki NEET'a dikkat et, takımdaki en deli oyuncudur. Kendisi daha saldırmadı, yarın bu takımdan ayrılıyor. Maksatı seni denemek olduğunu düşünüyorum, o yüzden gelen toplara dikkat etmelisin. Özellikle sana saldıran kızla baş başa kalmamaya özen göster. Benjiro Chuudan için planın var mı?

Ayhan Gazi Gülcü: Evet, onu ve yandakileri gömeceğim. Özel yeteneğimi hala kullanamıyor olsam bile, akıllıca oynamak lazım.

Cümlesinden sonra rakibe geçelim.

Elena Forbes: Benjiro Chuudan, bu takımdaki yeni oyuncunun kullandığı şuttaki aurası Artı Şut çekerken aynı auraya sahip. Bu içindeki gücün uyanmasını bekliyor.

Benjiro Chuudan: O zaman resmen avcı konumundadır, her an şeytanlaşıp saldırabilir.

Elena Forbes: Beklemek en iyisi, bugün bu takımdaki son maçım. Yarın Kayseri Takımı'na transfer oluyorum. O yüzden ben bugün kendimi tutacağım, kaleci işini ciddiye almasan da olur, seni değiştirelim Koç.

Lizzie Rose: Buğra Çağlar, seni Melih Güneş ile değiştiriyorum.

Melih Güneş: Tamamdır efendim, bakalım bu amatörler ne yapacak?

Cümlesinden sonra değişiklik yapılır ve maç başlar.

Selin Akdamar: Ayhan Gazi Gülcü sol ayağıyla topu takım arkadaşı olan Özge Mikaelson'a atar. Özge Mikaelson topu bekletmeden orta açar, bu ortaya Hasan Noyan koşar ve çok bekletmeden Hasan Noyan topu Elena Forbes'a kaptırır. Bunu gören Ayhan Gazi Gülcü kayarak topu almaya çalışır ama Elena Forbes zıplayarak topa sol ayağıyla şut çeker. Bunu gören Özge Mikaelson topa zıplayarak bedeniyle engeller ve çok sinirlenip Elena Forbes'ı havaya uçurmak için ayağına sert bir kayış gerçekleştirir, hakem maçı durur.

Alp Tekman: Hakem kırmızı çıkartacak, yaptığı hareket sertti.

Selin Akdamar: Hakem Özge Mikaelson'a sarı kart çıkartıyor ve uyarıyor. Çok geçmeden maç başlıyor, topun başında Elena Forbes var, topu biraz havaya kaldırır ve;

- Yeyin bunu zavallılar, bu teknik benim değil ama seviyorum.

Cümlesinden sonra Elena Forbes hemen kafasıyla topa vurur.

Alp Tekman: Bunu gören Ayhan Gazi Gülcü çok beklemeden topa atlar ve bu top Ayhan Gazi Gülcü'yü uçurur. Ömür Kırmızıgül önüne geçer ama onu da uçurur ve top çok hızlı olduğu için Asena Deniz izlemek dışında bir şey yapamaz ve düdüğün çalmasıyla durum 2 – 1 olur. Hakem çok bekletmeden maçı başlatır. Ayhan Gazi Gülcü çok sinirlenir ve topu olabildiğince Ömür Kırmızıgül'e atar ama maç sona erer. Skor Elmas Ordu FC'nin leyhine sonuçlanır ve maçı kazanırlar.

Elmas Ordu FC Oyuncuları: EVET! BU MAÇI KAZANDIK.

Elena Forbes uzaktan takip ediyor.

- İyi savaştılar zavallılar ama gerçek maç onlar için daha yeni başlıyor. Ayhan'ı uçururken farklı bir aura hissettim.

Cümlesinden sonra o da gelir yanlarına ve Ayhan Gazi Gülcü'ye,

Elena Forbes: Sana bir meydan okuyorum, Re-Volt'ta beni yenersen senin özel yetenek kullanman için gizlice eğiteceğim, eğer ben yenilirsem neden NEET olduğumu öğreneceksin?

Ayhan Gazi Gülcü: Vov, teklife gel. Güzel bir teklifmiş. Tamam, ne zaman ve nerede?

Elena Forbes: Bu akşam senin evde ve aynı bilgisayar üzerinde olacaktır.

Ayhan Gazi Gülcü: Olur, maçta kazandıysam Re-Volt'ta da kazanırım. Yarış kaç tur olacak?

Elena Forbes: Güzel o halde. Şimdiden bol şanslar.

Ayhan Gazi Gülcü: Oyundaki favori araban ne?

Elena Forbes: R6 Turbo.

Ayhan Gazi Gülcü: Üzücü Zipper'ın karşısında hiçbir şey yapamayacaksın.

Elena Forbes: Haklısın, ben saldırgan oyuncu değilim ama savunmak için saldırabilirim sana.

Ayhan Gazi Gülcü: Uyarayım, Re-Volt'ta karşıma kim çıkarsa çıksın zerre acımam. Karşımdakini yarış içinde düşmanım olarak bellerim ve bellemekle kalmam acımasız olduğum kadar da iyi şoförümdür. NİYAHAHAHAHAHAHAHAY!

Elena Forbes: Bol şans ikimize.

Cümlesinden sonra bölüm sona erer.

3. Bölüm Sonu

Ayhan Gazi Gülcü: Elena bana meydan okuyor ve bizi izleyecek üç arkadaşımız olacak, bunlar sırasıyla Asena Deniz, Ömür Kırmızıgül ve Benjiro Chuudan'dır.

Elena Forbes: Seni yeneceğim. Gelecek bölümün adı: Elena'nın Re-Volt Macerası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DREAM FIELD

4. BÖLÜM

Elena’nın Re-Volt Macerası

Elena Farbes, Ayhan Gazi Gülcü’yü tekerlekli sandalyesiyle Ayhan Gazi Gülcü ‘nün arabasına doğru giderken Asena Deniz önlerini keser.

Asena Deniz: Ben de geliyorum.

Ayhan Gazi Gülcü: Beni yenmeni unutmadım ama seninle özel olarak bir ara ilgileneceğim.

Elena Forbes: Hmm... Sana meydan mı okudu Asena?

Ayhan Gazi Gülcü: Aynen, beni şansa yendiğini söyleyebilirim.

Asena Deniz: Sadece şans değil, seni şoförlüğümle bile yenerim.

Ayhan Gazi Gülcü: He canım he, Adeon’u sürmek kolay. Eğer cesaretin varsa Pest Control’u sürerek beni yenmeyi denemelisin.

Bu konuşmaları gören Ömür Kırmızıgül’de dahil olur.

Ömür Kırmızıgül: Hangi oyundan konuşuyorsunuz?

Asena Deniz: Re-volt.

Ömür Kırmızıgül: Hani şu 1999 yılında çıkmış külüstür berbat yarış oyunudur.

Ayhan Gazi Gülcü: Sende gelsene Ömür. Hem belki şu kötü olan önyargını darmaduman edebiliriz.

Elena Forbes: Ayhan’ı Re-Volt’ta yenen ilk kişi Asena olmuş. Bu demek ki, çok zor yenilen bir oyuncu ve Re-Volt yarışçısıdır.

Ayhan Gazi Gülcü: Re-Volt dünyası çok hafife alınabilecek bir dünyaya sahip değildir.

Ömür Kırmızıgül: Senin ağzından çıkan bu cümleler çok iddialı diyebilirim ve beni ikna etmeyi başardın ve artık bende geliyorum.

Benjiro Chuudan, uzaktan takım arkadaşını gözetler ve onun yanına doğru gider. Sağında Asena Deniz, Solunda Ömür Kırmızıgül ve tam ortada Elena Forbes, Ayhan Gazi Gülcü’yü tekerlekli sandalyesiyle arabasına doğru götürüp, Elena Forbes arabanın ön kapısını açar ve Ayhan Gazi Gülcü kendisi biner ve tam kapı kapanırken Benjiro Chuudan kapıya asılır.

Benjiro Chuudan: Yolculuk nereye?

Ayhan Gazi Gülcü: Benim eve gidiyoruz, gelmek ister misin Benjiro-san?

Asena Deniz: Gelirsen çok şey kazanırsın, bugün çok fena eğleneceğiz.

Elena Forbes: Evet, çok fazla eğleneceğiz. Bu eğlencemizi yaparken de bol bol bilgisayarda oyun oynayacağız ve tabii ki benim Re-Volt mücadelemi izleyeceksin.

Benjiro Chuudan: Tamamdır, geliyorum.

Cümlesinden sonra herkes arabaya biner. Bu durumda, Ayhan Gazi Gülcü (şoförün yanına), Benjiro Chuudan (soluna), Asena Deniz (ortaya) ve Elena Forbes (sağına) arka koltuklara oturmuştur ve şoför arabaya biner.

Yakuza Matsuya: Evet Ayhan, yolculuk nereye?

Ayhan Gazi Gülcü: Evi-(me)

Elena Forbes: Ayhan’ın evine gidiyoruz.

Ayhan Gazi Gülcü: Pekala, Yakuza-san. Bizi ivediyle evime götürür müsün ve ayrıca seninle özel konuşmak istediğim bir mesele var?

Yakuza Matsuya: Hmm... Peki, eve geçelim bir ama dur, önce senin emniyet kemerini bağlayayım.

Cümlesinden sonra arabayı çalıştırır ve ilk olarak Ayhan Gazi Gülcü’nün emniyet kemerini bağlar, arkasından da kendi emniyet kemerini bağlar ve vitesi 1’e alıp gaza basar ve çok geçmeden eve gelir.

O sırada Sağlam Sanak çok sevdiği kız arkadaşıyla, İstanbulda, Kübra Mantarcıyla karşı karşıya gelir.

Kübra Mantarcı: Yasaklı teknikleri bırak, yoksa birgün bunun yüzünden öteki dünyaya gideceksin. Kendine bu şekilde davranarak, intihar ediyorsun.

Sağlam Sanak: Sana mı düştü? Benim ne kullanacağım? Karışma işime tamam mı?

Kübra Mantarcı: Lanet olsun, seni durdurmak zorundayım. Senin için İtalya’daki futbol takımımı bırakıp geldim ama sen böyle yapıyorsun ya cidden sinirimi bozuyorsun.

Cümlesinden sonra topu ayağına alır ve olabildiğince yükseğe atar ve çok bekletmeden hızlıca kendisi de zıplar ve topa rovaşata çeker. Top suya dönüşür ve o suyun içindedir, sahanın heryerini ıslatacak ve top düzlemesine gider.

- Üzgünüm ama senin yola gelmen için Tsunami Oyunu kullanmam gerekiyordu.

Sağlam Sanak: Demek, gerçekten beni durdurmaya kararlısın. Geber bakalım.

Cümlesinden sonra, Sağlam Sanak önce topu sağ ayağından sola atar, sonra anlık bir refleksle topa çok sert vurmaya hazırlanır. Bu pozisyon kullanacak oyuncunun kalbini parçalamasına sebep olur ve topu kızıl rengine dönüştürür. Son olarak topa kullanacak ayağıyla vurur.

- Bunu biliyorsun zaten, KALP KATİLİ! IAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!

Cümlesinden sonra Kübra Mantarcı topla birebir karşılamak yerine sadece kendini biraz geriye çekti.

Kübra Mantarcı: Baksana, bu senin özel işe yaramaz acınası bir tekniğinin hali ve şuan sen acı içerisinde kıvranan bir zavallının tekisin.

Cümlesinden sonra Sağlam Sanak bilincini kaybederek olduğu yere yığılır ve Kübra Mantarcı onu alıp hastaneye götürür.

O sırada Ayhan Gazi Gülcü ve arkadaşları evin önüne varmıştır, arkasından Ayhan Gazi Gülcü ve Yakuza Matsuya hariç herkes inmiş ve kapı önünde kendi aralarında konuşmaktadır. Ayhan Gazi Gülcü ve Yakuza Matsuya ile konuşmaya başlar.

Ayhan Gazi Gülcü: Bugün ki maçtaki hareketlerimi gördün mü?

Yakuza Matsuya: Evet, seni gizlice izledim ama neden kendini kısıtlıyorsun ki, sanki birşeylerden korkuyorsun gibi bir halin var.

Ayhan Gazi Gülcü: Aslında sana bir sır vereceğim, uzun zamandır bugünleri bekliyordum. Gerçekten bir futbolcu olmak istiyorum ve ciddi anlamda güçlenip, güzel arkadaşlar edinmekle kalmayacağım ve ayrıca çok iyi bir yetenek geliştirmem gerekiyor. Bu yüzden kendimi geliştirebilecek her türlü teklife açığım, Elena’ya güvenmem konusunda ne dersinYakuza-kun?

Yakuza Matsuya: Doğru olanı yap ama sende çok farklı bir aura var Ayhan!

Ayhan Gazi Gülcü: Aura’yı nasıl yayacağım?

Yakuza Matsuya: Yayamazsın, onu kullanmayı öğrenmen gerekecek. Seni indireyim ve eve girsin misafirlerin, bu konuyu sonra konuşuruz.

Cümlesinden sonra Yakuza Matsuya, arabadan iner ve Ayhan Gazi Gülcü’yü de indirir ve kapıyı açar. Arkasından Ayhan Gazi Gülcü odasına doğru gider ve tüm takım arkadaşları onu takip eder, o sonra Yakuza Matsuya ise evin kapısının önünde oturur.

Ayhan Gazi Gülcü: Daracık odama hoşgeldiniz.

Elena Forbes: Vov, güzel bir oda ve sadelikten yanasın sanırım.

Asena Deniz: Bir erkeğin odası böyledir güzel Elena!

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü bilgisayarı açar ve lavaboya gider, o sırada telefonu çalar arayan Ezgi Çetin’dir.

KAYSERİ – 18:00, Ezgi’nin Odası

Ezgi Çetin: Ayhan bugünden itibaren Elmas Ordu FC’nin kaptanısın, fakat bir sorun var. Senin özel yetenek kullanabilmen için eğitecek birisini bulamadım, o yüzden kendi başının çaresine bakacaksın. Normalde Ömür Kırmızıgül öğretecekti ama bu aralar evleniyormuş, yakında çoluk çocuğa karışacak gibi görünüyor. Özge Mikaelson son zamanlarda düşmanlarından çok fazla tehdit mesajı alıyor, seni riske atmak istemediği için boş geçti. Asena Deniz, kaleci olduğu için söylemedim bile. Mehmet Kingx bu aralar kendi özel yeteneğiyle meşgül, anlayacağın iş başa kalıyor.

Ayhan Gazi Gülcü: Pekala, saa bir haberim var. Elena Forbes, Benjiro Chuudan, Asena Deniz ve Ömür Kırmızıgül benim evde.

Ezgi Çetin: Tamamdır, bol şans diliyorum sana ve umarım o kız senin gibi inatçıyı yola getirir. Her inatçının hakkından zeki kız geliyor, bakalım sen ne kadar direneceksin?

Cümlesinden sonra Ezgi Çetin telefonu kapatır, Ayhan Gazi Gülcü odasına gelir ve odasındaki arkadaşlar çoktan aralarında turnuva düzenlemektedir. Bilgisayar masasındaki sandalyede Asena Deniz (sağda), Elena Forbes (solda), Asena Deniz’in yanında Ömür Kırmızıgül ve Elena Forbes‘ın yanındaysa Benjiro Chuudan oturuyor.

Ekrandaki pistin adı: “SuperMarket 2”, Elena Forbes (Toyeca) VS. Asena Deniz (Humma)

Tur: 3

Benjiro Chuudan: Ayhan, gel benim yerime otur, ben yatağına otururum.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam Benjiro-san, istersen mutfaktan sandalye alabilirsin.

Benjiro Chuudan: Tamam.

Cümlesinden sonra Benjiro Chuudan oturma odasında boş bir sandalye bulur ve onu alarak odaya gelir.

Ayhan Gazi Gülcü: Vov, bensiz oyuna girilmiş. Pist ve araba seçilmiş ve bir de yarışçıların isimleri de yazılmış, o zaman bana ihtiyacınız yok sanırım.

Elena Forbes: Ayhan, bu pisti biliyor musun?

Ayhan Gazi Gülcü: Evet, bu pist çok kanserdir ama püf noktasını bulursan kanseri yenersin.

Asena Deniz: Söyle lütfen, püf noktasını. Bizde bilelim.

Elena Forbes: Banada söyler misin?

Ömür Kırmızıgül: Ayhan iki kızın arasında kalacak.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, kızlar. İkinize de söyleyeyim. Pistin buz kısmında sol köşelerden gidiniz, ortayla muhattap olmayınız.

Cümlesinden sonra Asena Deniz, buzlu alana gelir ve arabayı biraz sağa döndürür ve içeri girer girmez hemen tüm hızıyla arabayı sola kırar ve arabaya denge vermek için yalandan sağa basar. O sırada Elena Forbes giriş yerindedir ve o da ilk dönüşte çok sağdan girer ve hiç dönmeden duvara doğru gider ve çarpar gibi yaparak arabasını buz tutmamış yola sokarak Asena Deniz’i geçer.

Asena Deniz ve Elena Forbes: Vov.

Elena Forbes: Sen şanssızsın güzelim ve son turdayız.

Asena Deniz: Ne güzel seni yenecektim?

Elena Forbes: Daha kozum var.

Cümlesinden sonra Elena Forbes arabası buz çıkışının olduğu yere gelir gelmez, pili kullanır.

Asena Deniz: Hem şanslı ve hemde yeteneksiz.

Ayhan Gazi Gülcü: Yanlış araba almışsın, çok kanser olmadın mı sürerken?

Asena Deniz: Karışma işime, benim de elim armut toplamıyor.

Cümlesinden sonra sinirlenen Asena Deniz buzlu yerden çıkar ve sola dönüşlü yerde sıfıra yaklaşarak döner ve mesafeyi biraz indirir. O sırada Elena Forbes tam açılıp kapanan kapının oradaki yıldızın önüne kayarak alır ve arabayı durdurur, yalandan geri sol yaparak arabayı düz yola konumlandırır ve hızlanır. Ayhan Gazi Gülcü bu hamleyi görür görmez.

Ayhan Gazi Gülcü: Asena senin için yarış sona erdi.

Elena Forbes: Geçmiş olsun güzelim, oyun bitti.

Cümlesinden sonra Elena Forbes önce elindeki yıldızı kullanır. İnişli çıkışlı yeri rahatça atlatarak yarışı bitirir. Asena Deniz arabasıyla biraz ileri gider ve sağa döner ve marketin nesnelerinin olduğu yerleri çarpmadan giderek açılıp kapanan kapıya gelir, daha sonra oradan sağa döner ve biraz ilerideki bayırda arabası spin atar.

Asena Deniz: Tamam, ikna oldum Ayhan. Bu araba cidden kansermiş.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamamdır, bitir yarışını.

Cümlesinden sonra Asena Deniz arabayı düzeltmek için “P” tuşuna basar ve sonra düz gider ve tekrar sağa dönerek başlangıç noktasına vararak yarışını tamamlar.

Ayhan Gazi Gülcü: Elena, senin yeni rakibin benim. Gel sahada paylaşamadığımız kozumuzu, burada teke tek paylaşalım.

Elena Forbes: Tamamdır, ben hazırım. Sen hazır mısın?

Ayhan Gazi Gülcü: Bende hazırım ama sözünü yemek yok tamam mı?

Asena Deniz: Vov, aralarında bir aşk kıvılcımı mı olacak?

Elena Forbes: Yok be, güzelim.

Cümlesinden sonra ilk olarak Ömür Kırmızıgül sandalyeden kalkar ve arkasından da Asena Deniz sandalyeden kalkar. Ayhan Gazi Gülcü’de sandalyeden iner ve Asena Deniz’in sandalyesine oturur. Ömür Kırmızıgül, Ayhan Gazi Gülcü’nün yerine oturur. Asena Deniz ise, Ömür Kırmızıgül’ün eski yerine oturur. Ayhan Gazi Gülcü kendi süreceği oyunun ayarlarını değiştirir ve araba ekranına gelir.

Ayhan Gazi Gülcü: O halde, arabanı söyler misin Elena?

Elena Forbes: Benim araba Toyeca’dır, senin ki?

Ayhan Gazi Gülcü: Bende ona rakip olarak karşısına Purp XL’ı alırım.

Elena Forbes: Tamam, arabanın rengine elleme.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, ve ayrıca pist neresi olsun?

Elena Forbes: Oyunu hiç bilmiyorum, sadece döneceğim yerleri önceden görüp dönüyorum. Bana karışık olmayan bir yer uyar.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, Toy World 1’i açıyorum.

Cümlesinden sonra dediklerini yapar ve yarış başlar. Ayhan Gazi Gülcü, başlangıç noktasında hemen arabayı hızlandırmaya başlar ve ilk dönemeçli yere gelir, dönüşlü yolun ufak ilerisinden büyük n çizer gibi dönüşünü yaparak ileriye gazlar. Daha sonra yokuşa çıkar, o sırada Elena Forbes arabasını sol köşeye yaslayarak gider ve o dönüşe gelince hafifçe yavaşlayıp arabayı yokuşlu yere sokar. Yokuşlu yeri geçerler ve ikiye ayrılan yola gelirler, Ayhan Gazi Gülcü dar yolu tercih ederken, Elena Forbes hızlıca merdivenli yerden giderken arabası devrilir ve Ayhan Gazi Gülcü o yerden iner inmez bekler.

Ayhan Gazi Gülcü: Merdivenli yer seçimi doğru ama giriş hızın yanlıştır, az yavaşla ki böylelikle araban devrilmez.

Elena Forbes: Anladım, teşekkür ederim.

Cümlesinden sonra Elena Forbes arabayı “R” tuşuyla düzeltir ve gaza basar. Piyanonun olduğu yere gelir ve Ayhan Gazi Gülcü‘nün elinde yağ var ve oraya bırakır, Elena Forbes düz girdiği için çok etkilenmeden rahatça gaza basar ve elindeki fişeği Ayhan Gazi Gülcü’nün arabasına hedefleyerek vurar ve Ayhan Gazi Gülcü’nün arabası uçar ama bayağı ileri gider. Bu durumdan istifade edip Elena Forbes arabasıyla Ayhan Gazi Gülcü’yü sollar.

Ayhan Gazi Gülcü: Vay, demek anladın oyunu.

Elena Forbes: Aslında pek sevmemiştim başta ama oynadıkça sarıyor.

Ömür Kırmızıgül: Önyargılı davranıp oyunla dalga geçtim ama şaka maka cidden sarıyor.

Ayhan Gazi Gülcü: O halde, iyi izle Elena!

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü arabasını toparlar ve eline su balonu gelir, kullanmak yerine normal sürmeye devam eder. Zürafanın bacakları olan yere gelir, oradaki çıkışın olduğu yerden çıkar ve son dönüşe gelir. Çok bekletmeden önünde Elena Forbes’ı görür ama Elena Forbes yalandan yavaşlar ve Ayhan Gazi Gülcü çok hızlı geldiği için sahte pick-up’a uçar.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamam, bunu hak ettim. Mal gibi rakibin arkasına hızla varırsan patlarsın ve tabii sonuç aşağıya uçarsın.

Elena Forbes: Üzüldüm sana, Ayhan!

Ayhan Gazi Gülcü: Kaşınan benim, demek gerçek stilimle oynamam gerekiyor. Hayatımda çok az Purp XL kullandım.

Asena Deniz: Belli oluyor, gerçi çok sık kullandığın arabanı kullansanda kaybetmeye mahkümsün gözümde.

Ömür Kırmızıgül: Çok acele ediyorsun, nesneleri kullanırken ve arabayı döndürürken. Az daha düşün, derim.

Ayhan Gazi Gülcü: Tamamdır, bu güzel önerilerinizi dinleyeceğim.

Elena Forbes: Senin öneri vermen güzeldi ama yine de kaybetmeye mahkümsün.

Benjiro Chuudan: Bence kaybedecek kişiyi söylemek için erken değil mi?

Cümlesinden sonra Ayhan Gazi Gülcü oyunu durdurur ve herkes Benjiro Chuudan’a döner.

Asena Deniz: Haklısın ama bu adam (Ayhan’dan bahsediyor), hep böyle kazanmaya odaklı oynuyor. Azıcık eğlencesine oynasa belki daha çok kazanacak ama kazanma odaklı oynayınca beceremiyor, hep hata üstüne hata yapıyor.

Benjiro Chuudan: Anladım, ikisinden birisi kazanacak ama ya beraber biterse.

Ömür Kırmızıgül: Öyle bir şey olmayacak.

Ayhan Gazi Gülcü: Berabere kalmak yerine kaybetmeyi yeğlerim daha iyi.

Ayhan Gazi Gülcü hariç Herkes: Vov!

Ömür Kırmızıgül: O halde, hepinize bol şans.

Asena Deniz: O zaman gerçek gücünü göstermelisin, bol iddialı cümlelerle kazanan kişiler pek başarılı olamıyor Ayhan’ım.

Ayhan Gazi Gülcü: O zaman gerçek gücümü gösterirsem hepiniz oyundan soğursunuz. Çok acımasız oynarım.

Elena Forbes: Bu acımalı halinse güldürme beni.

Benjiro Chuudan: Yine iddialı sözler.

Ayhan Gazi Gülcü: Hahahahahahahahahahaha

Elena Forbes: Yine yaptın yapacağını, Ayhan efendi.

Asena Deniz: Pekala arkadaşlar, benden ikinize bol şanslar diliyorum.

Cümlesinden sonra bölüm sona erer.

4. Bölüm Sonu

Ayhan Gazi Gülcü: Seni ne pahasına olursa olsun yeneceğim Elena.

Elena Forbes: Bekliyorum o halde, Ayhan! Gelecek bölümün adı: Ayhan, Elena’ya Karşı!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş