Jump to content
Türk Anime TV Forum
jsskkwksksk

Neler spoiler sayilir?

Önerilen İletiler

Merhaba, 

birden fazla sezonu olan anime serilerinde sonraki sezonlarinin ana basliklari altinda onceki sezonlarinda olmus spoiler sayilabilecek olaylar yazarken spoiler tagi kullanmali miyiz? Ben birisi ilk sezon oldugunu dusunup nasil bir anime oldugunu incelerken yanlislikla spoiler alir diye dusunuyorum, ancak bu konu hakkinda kural nedir?

ornek: x animesinin 4. Sezonunun ana basligi altinda ayni animenin 2. Sezonunda olen bir karakterin olumunden bahsederken spoiler tagi kullanmak zorunlu mu?

Tesekkurler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Neye göre kime göre spoiler saymak önemli. Spoiler saymak için o animeyi hiç izlememişler baz alınmalıdır. Mantıken ikinci sezonu izlememiş birisinin dördüncü sezondaki yorumları okuması saçma. Düşük ihtimal de olsa o yorumları görme ihtimali var. O sebepten herhangi bir yerde spoiler içerebilecek geçmiş sezon da dahil bilgileri spoiler tagında verilmeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yazacağın yeri iyi seç. anime tartışması altında istediğini yaz ama anime tanıtım sayfasına da gidip spoiler yazma. yazıyosan spoiler içine al. ama biriside daha 2. sezonu izlememişken 4. sezon sayfasında geziyorsa spoiler yemeyi göze alsın yerşe şaşırmasın. ban sebebi olmamalı bence

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş