Jump to content

Fairy Tail 100 Years Quest/YENİ BİR ÇAĞ Başlıyor!


gedizlibisey

Recommended Posts

Manga, 25 Temmuz 2018 tarihinde Kodansha Magazine Pocket Manga uygulamasında Fairy Tail: 100 Years Quest başlıklı iki bölümle piyasaya sürülürken, ilk bölüm aynı anda Weekly dergisinin 34. sayısında yayınlandı. 28 Ağustos 2018'de Ueda, bölümlerin 5 Eylül 2018'de başlayacak her iki haftada bir serbest bırakılacağını tweetledi. [5] Manga, 2019 Yazında Kodansha USA tarafından İngilizce olarak yayınlanacak. [6] [7]

Fairy Tail'in 26 Temmuz 2017'de sona ermesinin ardından, Hiro Mashima 5 Nisan 2018'de bir tweet attı ve seriye geri dönüşün spin-off manga olarak geliştirildiğini açıkladı. çizer. [1] 27 Haziran’da Mashima, manga’nın 4 Temmuz’da Atsuo Ueda’nın Mashima’nın verdiği orijinal hikaye tahtalarıyla çizildiği doğrulandı. [3].

Zeref ve Acnologia'nın ölümünden bir yıl sonra, Natsu Dragneel ve ekibi Fairy Tail sihirbazı loncarı ekibi, 100 yılı aşkın bir süredir tamamlanamayan bir görev olan "100 Yıl Görevi" için Guiltina'nın kuzey kıtasına girdi. Gildarts Clive tarafından başarısız bir girişimde bulunuldu. Ekip, görevlerinin, denetlenmeden bırakıldığında dünya çapında bir felakete yol açma tehdidinde bulunan bir ejderha grubu olan Beş Ejder Tanrısını mühürlemek olduğunu öğreniyor. Bu arada, Fairy Tail, White Wizard adlı şeytani bir ego ile asırlık bir cadı olduğu keşfedilen Touka adında yeni bir üye aldı. Ejderhaların güçlerini kendi amaçları için ele geçirmeyi amaçlayan Beyaz Sihirbaz, Guiltina'ya gider ve Natsu ekibi ile çatışır.

Peri Kuyruğu: 100 Yıl Görevi (Japonca: フ ェ ア リ ー テ イ 年 100 年 ク エ ト: Hepburn: Fearī Teiru: Hyaku-nen Kuesuto) Hiro Mashima tarafından yazılan ve Atsuo Ueda tarafından resimlenen bir Japon manga serisidir. Mashima'nın Fairy Tail serisinin bir parçası ve devamı, asırlık asırlık bir görevi tamamlamayı hedefleyen Natular Dragneel ve ekibine odaklanan sihirbaz loncasına odaklandı. Manga, 25 Temmuz 2018 tarihinde Kodansha Magazine Pocket manga uygulamasında başlatıldı ve Kuzey Amerika'da bir İngilizce sürümü için Kodansha USA tarafından lisanslandı. 9 Temmuz 2019 itibariyle, Japonya'da üç tankōbon hacmi serbest bırakıldı.

Touka (ト ウ カ Tōka) / Beyaz Sihirbaz (道士 魔 道士 Shiro Madōshi)
Touka ve Beyaz Büyücü asırlık bir cadı ve Liberius lideri olan alternatif kişilikleri, [Jp. 1] dünyayı beyaz büyüyle beyaz bir boşluğa dönüştürmeyi amaçlayan bir tarikat. Bu nedenle, Kara Büyücü Zeref kadar tehlikeli olduğu düşünülmektedir. Touka, daha önce antrenman yolculuğu sırasında haydutlardan kurtulan ve Gri Fullbuster'a olan ilgileri üzerine Juvia Lockser ile bir rekabet oluşturan Natsu Dragneel'e hayran kaldıktan sonra Fairy Tail'e katılan saf kalpli bir kız. Bununla birlikte, Touka'nın asıl amacı, Peri Kuyruğunun başkalarından sihir çalma yeteneğini kullanan, onu kendisi için kullanmasına, aklını kontrol etmesine, zihinlerini kontrol etmesine izin veren Beyaz Büyücüyü yok etmesine yardım etmektir.

Elefseria (re レ フ エ リ ア Erefuseria)
Elefseria, Magia Dragon'un kurucu ustasıdır [Jp. 2] Guiltina'nın kuzey kıtasında yer alan dünya topraklarının ilk büyücü loncası. Peri Kuyruğu'nun 100 Yıl Görevi için müşterisi olarak hizmet eder ve kendisine ejderha avcısı büyüsü öğreterek Beş Ejderha Tanrıları yenmek için başarısız bir girişimin ardından bir ejderhaya dönüşmesini sağladı. Bu nedenle, isteğini yaptıktan bu yana, orijinal insan görünümünü ortaya çıkarmak için sihir kullanarak, 160 yıl boyunca hayatta kalmıştır.

Beş Ejder Tanrıları
Beş Ejder Tanrıları [Jp. 3] Dragon King Festivali'nden sonra Acnologia'dan saklanmak için Guiltina'ya kaçan hayatta kalan bir ejderha grubudur. O zamandan beri, her birinin Acnologia kadar güçlü olduğu düşünülüyor ve Guiltina vatandaşları tarafından tanrılar olarak görülüyorlar. Ejderlerin birçoğu insansı formları alma kabiliyetini göstermiştir. Onları potansiyel bir felakete yol açmalarını önlemek için, 100 Yıllık Görevin amacı, sihirbazların, Natsu ekibinin sihirlerini genişletmeye zorlayarak başarabileceklerini keşfettiği ejderhaları mühürlemelerini sağlamaktır.

Mercphobia (Merukufobia), Su Ejderha Tanrısıdır, [Jp. 4] sahil kasabası Ermina halkı tarafından okyanus üzerindeki gücünden dolayı ibadet edildi. İnsan formunda birlikte yaşadığı Karameel adında bir insanla arkadaş olduktan sonra acımasız ve şiddetli doğasını terk eden huzurlu bir varlıktır. Bununla birlikte, sihri üzerindeki azalan kontrolü, geceleri yanlışlıkla Ermina'yı suya batırmasına neden olarak vatandaşlarını hayatta kalmalarına yardımcı olmak için vatandaşlarını balığa dönüştürmesine neden oldu. Kısıtlaması Beyaz Büyücü tarafından çalındıktan sonra, Mercphobia, yılanlı ejderha biçiminde Natsu tarafından yenilmeye kadar sürekli olarak güçsüz bir insana dönüşene kadar akılsız bir öfkeyle devam ediyor.

Ignia (ア グ ニ ア Igunia) Ateş Ejderha Tanrısıdır [Jp. 5] ve Igneel'in biyolojik oğlu, Guiltina'da sayısız ülkeyi yaktığı için ünlüdür. Annesi tarafından büyütüldüğü için babasının ölümünü umursamıyor ve kendini Igneel'in intikamını almak yerine kendi gücünü test etmek için Acnologia'yı yenmek için eğitti. Natsu'nun Acnologia'ya karşı kazandığı zaferin öğrenilmesi üzerine Ignia, Natsu'yu arkadaşlarının gücüne olan güveninden dolayı hayal kırıklığına uğrayarak kendisinin için değerli bir rakip haline getirmeye kararlı.

Aldoron (ン) ド ロ ン Arudoron) Ahşap Ejderha Tanrısıdır [Jp. 6] ve dünyanın en büyük ejderhası, vücudunda devasa bir ağaç ve beş Guiltina kenti taşıyan en büyük ve başkent Draseel ile sağ elinin üstünde durdu. Her şehir kendi gücünü içeren bir küreye ev sahipliği yapar. Ayrıca başkalarının aklını okuma yeteneğine de sahip.

Diğer ejderha tanrıları Selene (セ レ ー ネ Serēne), Ay Ejderha Tanrısı, [Jp. 7] gök cisimlerini kontrol eden; ve Viernes (ier エ ル ネ ス Bierunesu), Altın Ejder Tanrısı, [Jp. 8] güçleri bilinmeyen.

diabolos
Diabolos [J.P.. 9] ejderleri tüketerek yeteneklerini kazanan "ejderha yiyenler" adı verilen "beşinci kuşak" ejderha avcısı bir loncadır. Georg Reisen liderliğindeki lonca, gücü ejderha yiyenlerin istediği Beş Ejder Tanrısının üstünde Peri Kuyruğu ile çatışıyor. Diabolos'un diğer üyeleri arasında, ellerinden her şeyi kesebilecek sihirli bıçaklar yaratan bir kadın olan Kiria; Yıkılmaz bir gövdeye sahip zırhlı bir adam olan Madmole; ve diğerlerini kontrol edip külü dönüştüren Skullion Raider.

Fairy_Tail_100_Years_Quest,_Vol_1.jpg

Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.